Milimex S.A. to Brylant Polskiej Gospodarki i Gepard Biznesu 2019

Milimex S.A. w Siemianowicach Śląskich została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019 i XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Milimex S.A. rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2016-2017 wyniosła w jego przypadku 37,2 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2019.

Wartość rynkowa Milimex S.A. w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 28 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Firma oferuje kompleksowe usługi budowlane. Powstała w roku 1994 jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Od roku 2012 funkcjonuje Oddział Spółki w Republice Czeskiej. Przełomowa data to rok 2016, kiedy firma została przekształcona w Milimex Spółkę Akcyjną. W roku 2018 rozszerzyła działalność o produkcję prefabrykatów żelbetowych. W firmie stworzono działy: budowlany, dekarski, instalacyjny, a także dział prefabrykacji, zbrojarnię oraz warsztat blacharski.

 

Zrealizowała ponad 500 obiektów budowlanych różnego typu: użyteczności publicznej, usługowo-handlowych, magazynowo-produkcyjnych, biurowych i mieszkaniowych oraz infrastruktury technicznej.

Realizuje obiekty kompleksowo „pod klucz” zarówno w formule zaprojektuj-wybuduj jak i na podstawie powierzonej przez inwestora dokumentacji projektowej.

Dysponuje doświadczoną kadrą inżynieryjno – techniczną oraz wykwalifikowaną załogą.

Ciągle rozwijana i modernizowana baza sprzętu pozwala jej na realizację zadań zgodnie z najnowszymi technologiami.

Więcej informacji o firmie pod adresem: https://milimex.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z,

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.