Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna Firma

MGL Sp. z o.o. polskim partnerem pierwszego wyboru w branży intralogistycznej

MGL Sp. z o.o. to polski producent regałów magazynowych. W swojej strategii na lata 2016-2018 spółka postawiła przed sobą cel zdobycia pozycji lidera wśród polskich firm działających w branży intralogistycznej, obejmującej produkcję i instalację statycznych systemów regałowych.

Oferta firmy obejmuje produkcję regałów paletowych, regałów wspornikowych (dłużycowych) oraz akcesoriów regałowych. Spółka jest częścią Grupy Mago – od 1989 r. producenta wyposażenia sklepów i magazynów.

W lutym br. spółka otrzymała tytuł Geparda Biznesu 2016. Wyróżnienie to przyznawane jest przedsiębiorstwom, które w minionych dwóch latach wykazały się dynamiką wzrostu wartości rynkowej na poziomie ponad 150%.

Znaczący rozwój firmy w ostatnich latach to efekt ciągłego doskonalenia wewnętrznych i zewnętrznych procesów. Kluczowa jest jakość oferowanych regałów – proces projektowania i produkcji realizowany jest zgodnie z najważniejszymi europejskimi normami branżowymi. Natomiast wysoki poziom bezpieczeństwa systemów składowania potwierdzony jest przez certyfikat bezpieczeństwa GS, wydany przez niemiecki instytut TUV Rheinland.

Zapewnienie wysokiej wydajności i krótkich terminów produkcji osiągane jest dzięki nowoczesnym i niezawodnym liniom technologicznym. Wraz ze współdziałającymi strukturami organizacyjnymi całej Grupy, Spółka ma możliwość realizacji indywidualnych zleceń w najbardziej konkurencyjnych terminach.

Istotnym czynnikiem rozwoju jest sukcesywne poszerzanie oferty. W ostatnim czasie portfolio firmy zostało uzupełnione o lekki regał wspornikowy. Produkt ten dedykowany jest przede wszystkim sklepom i składom budowlanym.

Zakres świadczonych usług został uzupełniony o okresowe – gwarancyjne i pogwarancyjne – przeglądy regałów magazynowych. Cykliczna weryfikacja zainstalowanych systemów regałowych pozwala na wczesne identyfikowanie potencjalnych zagrożeń, wynikających ze zniszczeń wywołanych np. uderzeniami wózków widłowych lub przeciążaniem półek.

W ten sposób dopełniony został katalog usług, który obejmuje obecnie pełny cykl inwestycyjny, począwszy od projektu zabudowy regałowej w magazynie, przez pomoc w uzyskaniu finansowania, następnie produkcję, transport i montaż wyposażenia oraz opiekę i nadzór przez cały okres eksploatacji.

Image

Siedziba spółki i pełne zaplecze produkcyjne zlokalizowane jest w Rawie Mazowieckiej. Za obsługę klientów z dalszych regionów Polski odpowiedzialni są regionalni kierownicy sprzedaży.

MGL Sp. z o.o. w Rawie Mazowieckiej została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016, IX edycji  Konkursu Efektywna Firma 2016 oraz IV edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania  2016 i na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Więcej informacji oraz dane kontaktowe znaleźć można na stronie www.mgltechnika.pl.