AktualnościInstytutPolskie Brylanty

Melle Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki 2020

Melle Sp. z o.o. w Starym Stawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firmy w październiku  2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 90,1 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020.

Dostarcza kilkaset milionów produktów związanych z motoryzacją do prawie 70 krajów świata. Sprzedaj je pod kilkoma markami własnymi. Najbardziej popularna jest K2. Oferuje też produkty marek zagranicznych.

 

 • K2 to szeroka grupa produktów o różnorodnym zastosowaniu. Idealnie nadają się do wielu prac domowych, majsterkowania w garażu oraz w warsztacie. Charakterystyczną cechą produktów K2 jest łatwość użycia. W skład oferty wchodzą m.in. kleje, silikony, produkty do szybkich napraw w samochodzie i nie tylko….

   

  k2.com.pl

 •  

  Produkt wielozadaniowy 07 o praktycznie nieskończonej liczbie zastosowań. Czyści, smaruje, likwiduje piski, konserwuje, usuwa wodę, penetruje, chroni przed korozją. 07 zawiera 7 aktywnych syntetycznych składników zawieszonych w specjalnym rozpuszczalniku.. Posiada doskonałe właściwości integracji z powierzchnią metalu. Dokładnie ją pokrywa i wypełnia drobne nierówności, tworząc unikalną warstwę zabezpieczającą. Dzięki temu wszelkie prace w domu, garażu oraz warsztacie staną się dużo łatwiejsze.

   

  K2-07.pl

 •  

  Profesjonalne opaski zaciskowe. W ofercie opaski ślimakowe oraz przemysłowe opaski zaciskowe – dostępne w pełnej gamie rozmiarów. Opaski do stosowania w warsztatach samochodowych, motocyklowych i wielu innych miejscach. Łatwe w montażu i późniejszym demontażu. Zapewniają wysoką siłę nacisku, trwałość i estetyczny wygląd. Ich wysoką jakość potwierdza zgodność z wieloma normami DIN, a także aprobata Instytutu Górnictwa Naftowego.

   

  prima.de.com

 •  

  Amerykańska marka kosmetyków samochodowych dla klientów poszukujących produktów, które gwarantują doskonałe właściwości zarówno w dziedzinie czyszczenia, jak i długotrwałej ochrony. Kosmetyki samochodowe Formula 1 cechuje łatwość i szybkość użycia, trwała ochrona oraz lustrzany połysk. Formuła produktów oparta jest na najtwardszym na świecie naturalnym wosku Carnauba. Ponadto produkty Formula 1 są wzbogacone dodatkami gwarantującymi wzmocnienie koloru i brylantowy połysk.

   

  formula1.com.pl

 •  

  Rozwiązanie dla wszystkich entuzjastów samochodów poszukujących produktów dobrych jakościowo w ekonomicznych cenach. W ofercie Carso znaleźć można kosmetyki samochodowe do karoserii jak i wnętrza auta oraz płyny eksploatacyjne.

   

  carso.com

 •  

  Cyclo to amerykańska marka produktów do zastosowań warsztatowych. Na rynku funkcjonuje od 1959 roku. Od tego czasu produkty Cyclo stosowane są przez mechaników na całym świecie, pozwalają utrzymać w sprawności i przedłużyć żywotność samochodów osobowych i ciężarowych, samolotów, łodzi i maszyn przemysłowych. Cyclo oferuje pełną gamę profesjonalnie opracowanych i sprawdzonych środków czyszczących, smarów i penetrantów.

   

  cyclo.com.pl

 •  

  VersaChem to amerykańska marka produktów do uniwersalnych i szybkich napraw. Produkty doskonale nadają się do stosowania w warunkach domowych, jak również do użytku profesjonalnego. Linia produktowa VersaChem zawiera wysokiej wytrzymałości kleje, żywice epoksydowe, masy uszczelniających, silikony, plasteliny naprawcze, anaeroby oraz produkty do napraw awaryjnych. Produkty oferowane są w ułatwiających aplikację opakowaniach.

   

  versachem.pl

 

 •  

  Oferta produktowa Cardos to niezawodne akcesoria samochodowe przydatne każdemu kierowcy. Asortyment marki podzielony jest na 3 grupy: Awarie i naprawy, Bezpieczeństwo oraz Komfort i styl. Cardos to szeroka gama akcesoriów samochodowych w niewygórowanych cenach.

   

  cardos.com

 •  

  Oferta narzędzi i akcesoriów niezbędnych w pracy każdego warsztatu i serwisu motoryzacyjnego. W ofercie Masner klucze, lampy, podnośniki, szlifierki, polerki, kombinezony, materiały ścierne, pistolety lakiernicze, stojaki oraz akcesoria myjniowe.

   

  masner.com

  Więcej informacji o firmie na stronie internetowej: https://melle.com

  #europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #prestiżowytytuł #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany #efektywnafirma #polskiebrylanty #polskiesukcesy #JerzyKrajewski

  Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

  Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat przeanalizowali wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

  Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

  Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

  Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

  Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

  Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

  Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

  Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

  Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

  Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

  Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

  We wrześniu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 99 705 przedsiębiorstw w Polsce. Policzył ich wartość rynkową. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

  Metodologia liczenia wartości rynkowej

  Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

  Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

  Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

  C/Z: 42,2,

  C/WK: 0,77

  źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

  Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.