Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna Firma

MDD walczy o nagrodę Dobry Wzór 2016

Lampa biurowa Snake, Fabryki Mebli MDD, lidera wśród producentów mebli biurowych, została zakwalifikowana do finału ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór 2016. Projekt będzie walczyć o nagrodę główną na najlepiej zaprojektowany produkt
w kategorii Sfera Pracy. Organizatorem konkursu jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

W tym roku do konkursu zgłoszono aż 222 produktów i usług w dziewięciu kategoriach. Wśród nich znalazły się: Dom, Praca, Sfera publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

W aranżacji ergonomicznej przestrzeni biurowej priorytetowe znaczenie, oprócz odpowiedniego rozmieszczenia stanowisk
i komfortowego wyposażenia, ma zastosowanie optymalnego oświetlenia. Szczególnie w przypadku recepcji – wizytówki danej instytucji, pozwala wyraźnie zaakcentować indywidualny charakter przestrzeni. Odpowiednio zaaranżowane oświetlenie spełnia ważne funkcje biznesowe. Przede wszystkim pozwala wyeksponować nowoczesny wizerunek firmy. Ekspozycja światła już podczas pierwszego kontaktu z kontrahentem oddziałuje na zmysły i przyciąga uwagę, pozwala podkreślić indywidualność i profesjonalizm.

W nowoczesnym biurze najważniejsze jest połączenie ergonomii z oryginalnym wzornictwem, dlatego lampa wyróżniająca się designerskim kształtem stanowi ważne dopełnienie biurowego wnętrza.

Image

— Doceniona przez jury lampa Snake została zgłoszona w kategorii Sfera Pracy, w której znajduje się aż 21 produktów. Już po raz drugi znaleźliśmy się w gronie finalistów, w tym producentów oraz dostawców z Polski i zagranicy – mówi Małgorzata Graczyk, designer, Fabryka Mebli Biurowych MDD. – Ogromnie cieszymy się z tego wyróżnienia. Nasz projekt jest połączeniem delikatności i nowoczesnego design’u. Doskonale sprawdzi się zarówno we wnętrzach prostych, jak i wysmakowanych. Jej subtelny kształt oraz lekkość konstrukcji została podkreślona przez zastosowanie wyłącznie białego koloru. Oczywiście liczymy również na zwycięstwo — dodaje Graczyk.

Image

Firma MDD była już wcześniej laureatem nagrody Dobry Wzór. W 2011 roku seria mebli ZIG-ZAG znalazła się w gronie finalistów konkursu. Projekt został zrealizowany m.in. przez Zbigniewa Kostrzewę i Małgorzatę Graczyk.

W konkursie zgłoszenia są poddawane dwuetapowej ocenie wzorniczej. W sierpniu powołana Komisja Ekspertów wyłoniła finalistów. Natomiast w październiku multidyscyplinarne Jury, wybierze laureatów. Wystawa pokonkursowa Dobry Wzór 2016 potrwa od 21 października do 1 grudnia 2016 r.

Więcej informacji na temat dwudziestej trzeciej edycji konkursu Dobry Wzór 2016 znajduje się nas stronie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego pod adresem: http://www.iwp.com.pl/projekty_dobry_wzor2016.

***
Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. w Sępólnie Krajeńskim została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, w VIII edycji  Konkursu Efektywna Firma 2015 oraz w III edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania – Strong Company 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Fabryka Mebli Biurowych MDD działa od prawie 25 lat i jest liderem wśród producentów w segmencie mebli biurowych. MDD oferuje kompleksowe rozwiązania w aranżacji nowoczesnego biura, w tym także projektowanie wnętrz i opracowywanie finalnych projektów. W ofercie firmy znajdują się meble pracownicze, gabinetowe, uzupełniające, miękkie oraz lady recepcyjne i lampy.

Fabryka z siedzibą w Sępólnie Krajeńskim dysponuje powierzchnią o pow. 50 000 m², halą produkcyjną o pow. 5000 m², nowoczesnym parkiem maszynowym, własną ekipą transportową, działem badawczym i platformą zakupową dla dostawców. Produkty MDD posiadają międzynarodowe certyfikaty i są pod stałą kontrolą jakości produkcji. MDD eksportuje swoje produkty na wszystkie europejskie rynki, do USA, Rosji oraz krajów Bliskiego Wschodu.

MDD to nowy sposób patrzenia na design i architekturę biurową. Meble MDD to zastosowanie piękna w funkcjonalny sposób. Projekt lady recepcyjnej ZIG-ZAG zdobył międzynarodową nagrodę Red Dot Award 2012 za wzornictwo. Firma realizowała projekty m.in. dla Białego Domu, Luwru, na Szczyt Rady Europy czy do telewizyjnego studia olimpijskiego w Londynie. Ostatnio polska lada recepcyjna MDD została zakupiona do The John F. Kennedy Presidential Library and Museum w Bostonie. Firma współpracuje z polskimi i zagranicznymi projektantami. MDD uczestniczy
w międzynarodowych targach m.in. Stockholm Furniture Fair 2016, Clerkenwell Design w Londynie, Orgatec w Kolonii.

MDD zdobył wiele prestiżowych nagród, m.in. I miejsce w rankingu „Diamenty Forbesa 2016” dla najbardziej dynamicznych polskich firm z regionu kujawsko-pomorskiego, III miejsce w kategorii eksportowej Złotej Setki Pomorza i Kujaw, QI – Quality International za elektryczne biurko Drive, nominację do Dobrego Wzoru za lampę Snake. Firma angażuje się w szereg lokalnych inicjatyw społecznych m.in. „Dobry start – czyli Twoja pierwsza praca” czy „Dni Przedsiębiorczości w MDD” i „Dzień Życzliwości” związany ze zbiórką krwi wśród pracowników.

www.mdd.pl