Logos Travel Marek Śliwka sp.j. to Brylant Polskiej Gospodarki i Efektywna Firma 2019

Logos Travel Marek Śliwka sp.j. w Poznaniu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 i XII edycji Konkursu Efektywna Firma 2019 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Firma Logos Travel Marek Śliwka sp.j. działa bowiem efektywnie: średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2016 i 2017 r. osiągnął w jej przypadku poziom 15,4 proc. To przyniosło jej tytuł Efektywna Firma 2019.

Wartość rynkowa firmy Logos Travel Marek Śliwka sp.j. w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 17 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Biuro podróży Logos Travel Marka Śliwki powstało w 1995 roku i od tego też czasu wysyła grupy we wszystkie, nawet najbardziej odległe, zakątki świata. Od początku działalności zdobywa wiele prestiżowych tytułów i wyróżnień, m.in. Certyfikatów Jakościowych, Certyfikatów Wiarygodności Biznesowej, Certyfikatów Gepard Biznesu oraz Certyfikatów Solidna Firma i Gazela Biznesu.

 

Logos Travel Marek Śliwka jest także laureatem wielu konkursów konsumenckich, m.in. Certyfikat Najlepsze w Polsce, Złota Malwa czy też Touroperator Roku w kategorii -Podróże Egzotyczne Branża turystyczna uhonorowała Logos Travel prestiżową nagrodą Globus 2000.

 

Największym osiągnięciem jest zdobycie pozycji lidera dalekich, ciekawych, egzotycznych i niestandardowych wyjazdów. Branża turystyczna to specyficzny rynek, na którym dominuje człowiek, a nie produkt i gdzie relacje międzyludzkie dotyczące komunikowania się klienta z biurem podróży są szczególnie ważne. Życzliwe podejście do tych kwestii, a także empatia i zabieganie o wytworzenie przekonania, że trafia się w dobre ręce i oferowana jakość obsługi już na trasie – sprawia, iż wszystkie wyprawy, nawet te najbardziej osobliwe – znajdują swoich amatorów. Grupy są przeważnie bardzo kameralne, co niewątpliwie ma wpływ na cenę, ale też na jakość obsługi. Piloci biura to pasjonaci z długoletnim stażem, znający się na swoim fachu i kochający ten rodzaj pracy.

 

W chwili obecnej Logos Travel zatrudnia kilkadziesiąt osób i ma rozbudowaną sieć biur agencyjnych sprzedających ofertę w całej Polsce. Organizuje m.in. wycieczki dookoła świata oraz turystyczne wyprawy do Afryki Wschodniej. Siatka przedstawicieli współpracujących z Logos Travel znajduje się także w najbardziej newralgicznych punktach globu, co sprawia, że jest to już firma o zasięgu globalnym. W rankingach i ratingach przygotowywanych przez portal Rzeczpospolitej regularnie plasuje się w czołówce polskich touroperatorów i w pierwszej czwórce najbezpieczniejszych biur turystycznych na rynku polskim, niezmiennie od lat z ratingiem AA+, czyli inaczej mówiąc, posiada bardzo wysoka wiarygodność, na pograniczu ekstremalnej.

Firma angażuje się także w projekty społeczne, bierze udział w sponsorowaniu masowych imprez biegowych, świadczy pomoc dla jednej ze szkół misyjnych w Kamerunie, uczestniczy czynnie w projekcie Nauka Dla Biznesu.

Od 4 lat oferowane są programy wyjazdów dla biegaczy – Maratony na 7 Kontynentów w ramach projektu Biegaj i Zwiedzaj. W katalogu biegowym znaleźć można prawie 30 propozycji programów wyjazdu na maratony połączone ze zwiedzaniem regionu. W ramach tego projektu uczestnicy mogą zdobyć także Koronę Maratonów Ziemi.

Więcej o firmie pod adresem:  https://wyprawy.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2019 r. również w Konkursie Samorząd Przyjazny Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje powiatom, miastom, gminom, dzielnicom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.