Wyróżnieni

LEONIUM dostarcza przewody dla branży automotive do dziesiątków krajów

LEONIUM to jeden z przodujących europejskich producentów przewodów oraz spiral elektrycznych i pneumatycznych dedykowanych dla przemysłu motoryzacyjnego. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu i obszernej wiedzy branżowej firma doskonale spełnia najsurowsze wymagania swoich klientów. Oferta produktowa LEONIUM obejmuje m.in. spirale oraz przewody, ale także gniazda, wtyczki oraz akcesoria odblaskowe.

W portfolio firmy można znaleźć pełną gamę okablowania i akcesoriów umożliwiających profesjonalne połączenie na lini ciągnik-przyczepa, w tym: przewody, spirale, gniazda, wtyczki i inne akcesoria zgodne z normami ISO 1724, ISO 11446, ISO 1185 “N”, ISO 3731 “S”, ISO 12098. Ponadto w swojej ofercie firma z dumą prezentuje pełną gamę odblaskowych oznakowań pojazdów. Zaliczamy do nich m.in.: tylne tablice ostrzegawcze ECE RR 70.01, folie odblaskowe ECE104 oraz odblaski ostrzegawcze do nadgabarytów zgodne z normami DIN30710/TPESC-B, oraz wiele innych.

Firma posiada certyfikaty ISO 9001:2015-10 oraz 14001:2015-09, zapewniając najwyższą jakość obsługi klienta oraz produkcji. Jak ocenia Marcin Kobylecki. dyrektor firmy: “Te certyfikaty odzwierciedlają nasze zaangażowanie w rygorystyczne standardy jakości, umożliwiając nam każdego dnia dostarczanie najlepszych i unikalnych rozwiązań technologicznych dla naszych klientów na całym świecie.”

 

LEONIUM wyznaje następujące wartości:

  • Ciągłe doskonalenie jakości;
  • Koncentracja na kliencie;
  • Elastyczność.

Pracownicy LEONIUM nieustannie poszukują innowacyjnych rozwiązań w produkcji okablowania i elementów odblaskowych. Firma zapewnia najwyższe standardy jakości we wszystkich aspektach swojej działalności. Kierownik ds. Wsparcia Rozwoju Biznesu, Wojciech Saran, zapewnia: “Dążymy do zrozumienia i spełnienia potrzeb naszych klientów, budując trwałe relacje oparte na zaufaniu i satysfakcji. Przyjmujemy elastyczne podejście do biznesu i zarządzania relacjami z klientami, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom rynku i zapewnić spersonalizowane rozwiązania najwyższej jakości.”

Globalny zasięg firmy obejmuje dziesiątki krajów na różnych kontynentach, takich jak Europa, Australia, Afryka, Ameryka Północna i Bliski Wschód.

„Jesteśmy dumni z dostarczania naszych produktów do różnorodnych i tak nieoczywistych zakątków świata. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii efektywnie przetwarzamy duże zamówienia, spełniając oczekiwania naszych cenionych partnerów biznesowych”, mówi dyrektor Marcin Kobylecki.
LEONIUM to doskonały wybór, dla poszukujących profesjonalnego, elastycznego i rzetelnego partnera biznesowego w branży automotive. Firma nieustannie dąży do zrównoważonego rozwoju, koncentrując się na potrzebach klienta i oferując najwyższą jakość produktów oraz obsługi.

Autor: materiał partnera

Leonium Sp. z o.o. w Łodzi została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2023, XVI edycji Konkursu Efektywna Firma 2023, XI edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2023 i XI edycji Konkursu Worldwide Company 2023 na podstawie danych finansowych.

Firma rozwija się dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2021-2022 wyniosła w jej przypadku 783,7 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2023.

https://europejskafirma.pl/gepardy-biznesu-2023-najdynamiczniejsze-firmy-przemyslu-elektromaszynowego

Zajęła 44 miejsce w tym rankingu.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2021-2022 osiągnął poziom 6,1 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2023.

https://europejskafirma.pl/efektywne-firmy-2023-przemyslu-elektromaszynowego

Razem zapewniło jej to tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2023.

https://europejskafirma.pl/mocne-firmy-godne-zaufania-2023-przemyslu-elektromaszynowego

Eksportowała w 2022 r. do więcej niż 5 krajów, dzięki czemu uzyskała tytuł Worldwide Company 2023.

To producent przewodów oraz spiral elektrycznych i pneumatycznych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym.

Oferuje pełną gamę komponentów elektrycznych i pneumatycznych łączących ciągnik z naczepą, gniazda, wtyczki i pozostałe akcesoria.

Posiadane przez spółkę certyfikaty: ISO 9001:2015-10 oraz 14001:2015-09 potwierdzają wysoką jakość oferowanych przez nią produktów.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej https://leonium.net/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #instytuteb #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy firm w Polsce. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2023 r.

C/Z: 9,1

C/WK: 1,11

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2023 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2023 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2022 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2023 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2022 r. i wskaźnika C/Wk w grudniu 2023 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2023 r.

Autor: Jerzy Krajewski