Aktualności

Laptop Apple dla firmy – jaki wybrać?

Określenie „najlepszy biznesowy Mac” może być nieco mylne, ponieważ Apple obecnie porusza się na subtelnym pograniczu między światem profesjonalnym a konsumenckim, wprowadzając urządzenia, które łączą wysoką wydajność, idealną dla potrzeb biznesowych, z designem przyciągającym zwykłych użytkowników. Dobrą wiadomością jest to, że produkty Apple, od dawna cenione przez profesjonalistów i zaawansowanych użytkowników z branży kreatywnej, teraz mogą również pochwalić się jakością wykonania i wydajnością na poziomie spełniającym wymagania biznesowe.

MacBook Air M2 – idealny dla firmy?

MacBook Air M2 – tani MacBook w Lantre, jest idealny dla tych, którzy poszukują zarówno lekkości, jak i wydajności w jednym urządzeniu. Dzięki zaawansowanemu procesorowi M2 powiększonemu ekranowi oraz ulepszonej kamerze internetowej o rozdzielczości 1080p MacBook Air M2 podnosi standardy mobilności. Możesz wybrać model z 8-rdzeniowym procesorem, z opcją wyboru między wersją z 8-rdzeniowym a 10-rdzeniowym procesorem graficznym.

Zdjęcie freepik.com

W codziennym użytkowaniu MacBook Air spisuje się płynnie podczas standardowych dni pracy, obsługując jednocześnie kilka aplikacji i kilkanaście otwartych kart w przeglądarce Google Chrome. MacBook Air wyposażony w procesor M2 jest doskonałym wyborem dla większości użytkowników, którzy szukają solidnego i niezawodnego laptopa do codziennego użytku, a także do bardziej zaawansowanych zadań. Wykorzystasz go do lekkich prac biznesowych, takich jak przetwarzanie tekstu, praca z arkuszami kalkulacyjnymi, prezentacje, przeglądanie internetu, i komunikacja.

Dla osób, których praca wymaga intensywnego korzystania z grafiki, bardziej odpowiednie będą jednak 14- lub 16-calowe modele MacBooka Pro, które omówiono poniżej.

MacBook Pro 14/16-cali M2 – co warto o nim wiedzieć?

Apple zrewolucjonizowało swój wcześniejszy model, wprowadzając nowe chipy M2 Pro i M2 Max, które, jak twierdzi firma, oferują do 30% lepszą wydajność graficzną w porównaniu z generacją M1. Dodatkowo nieustanne doskonalenie wydajności chipa zaowocowało wyjątkowo długotrwałą baterią, co umożliwia użytkowanie urządzenia przez cały dzień bez konieczności ładowania.

Użytkownicy mają do dyspozycji szeroki zakres opcji konfiguracyjnych, co pozwala na stworzenie niezwykle potężnego laptopa, zdolnego sprostać najbardziej wymagającym zadaniom graficznym i obliczeniowym.

Jeżeli nie chcesz wydawać znacznych sum na modele 14- lub 16-calowych MacBooków Pro, modele z procesorami M2 Pro i M2 Max, które zostały wprowadzone na rynek na początku tego roku, są w pełni wydajne do radzenia sobie z zaawansowanymi i graficznie wymagającymi zadaniami produkcyjnymi. Urządzenia te wykazują się płynną pracą i doskonałym odtwarzaniem podczas testów obciążeniowych, takich jak edycja materiałów wideo 4K i RED Raw czy dodawanie efektów 3D. Więc jeśli na co dzień Twoja firma zajmuje się edycją wideo, projektowaniem graficznym, oprogramowaniem, modelowaniem 3D czy skomplikowanymi pracami obliczeniowymi, postaw na jeden z tych modeli.

MacBook Pro 14/16-cali M3

14-calowe MacBooki Pro, jak i 16-calowe MacBooki Pro w sklepie Lantre zachowują tę samą obudowę co ich poprzednicy i są wyposażone w ekrany Mini LED, które oferują głębsze czernie i bogate kolory, podobne do tych w iPadzie Pro, oraz częstotliwość odświeżania 120 Hz dla płynniejszej interakcji. Apple zwiększyło jasność o 20 procent. Urządzenia posiadają różnorodne porty, w tym HDMI, trzy porty USB-C z Thunderbolt 4 (14-calowy model z M3 posiada dwa), gniazdo kart SD, gniazdo słuchawkowe o wysokiej impedancji i port ładowania MagSafe. W wyposażeniu znajdziesz również kamerę internetową 1080p, sześciogłośnikowy system dźwiękowy oraz obsługę Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3.

Pod względem wydajności procesorów, M3 Pro i M3 Max są o wiele potężniejsze, niż potrzebuje większość użytkowników. Jeśli zajmujesz się edycją filmów 4K, renderowaniem modeli 3D w CAD lub produkcją muzyki, te modele są do tego stworzone. MacBook Pro chipem M3 pracuje płynnie nawet przy wielu otwartych aplikacjach i około 30 kartach przeglądarki.

Pod względem żywotności baterii, 16-calowy MacBook Pro wytrzymuje ok. 19 godzin podczas odtwarzania wideo z YouTube w trybie dużej mocy. Natomiast 14-calowy MacBook Pro z M3 może pracować ok. 22 godzin podczas odtwarzania filmów na YouTube.

Urządzenia te dedykowane są dla osób zajmujących się mediami cyfrowymi, grafików, programistów, inżynierów oprogramowania, producentów muzyki, naukowców, analityków danych i wszystkich tych, którzy potrzebują najwyższej wydajności dla zaawansowanych zastosowań profesjonalnych i są gotowi zapłacić wyższą cenę za tę jakość i moc.

Dla profesji takich jak projektowanie graficzne, edycja wideo czy architektura, wymagających intensywnego użycia zasobów, najlepszym wyborem będzie Mac o wysokiej wydajności, z mocnym procesorem i zaawansowanymi możliwościami graficznymi. Natomiast, jeśli Twoja praca koncentruje się głównie na przeglądaniu internetu czy wprowadzaniu danych, podstawowy model MacBooka będzie w zupełności wystarczający.

Artykuł partnera