Laboratorium Kosmetyczne Joanna zmienia się naturalnie

Z czasem wszystko się zmienia wygląd, charakter, świadomość, potrzeby i oczekiwania. To naturalne. Ale niestety obecnie zmienia się także klimat i otaczające nas środowisko, a to już wynik wieloletnich działań wbrew naturze. Na szczęście dostrzega to coraz więcej osób. W efekcie zaczynamy żyć bardziej świadomie, z poszanowaniem przyrody, ograniczamy ilość produktów, zwracamy uwagę na ich skład, zmieniamy dietę.

Bo troska o środowisko, to przede wszystkim praca nad sobą, stopniowe eliminowanie złych nawyków i wypracowywanie nowych. Ten proces nigdy się nie kończy, ale ważny jest każdy, nawet najdrobniejszy gest. W firmie Joanna wykonaliśmy ich w ostatnim czasie dużo. Odmieniły naszą markę tak bardzo, że po raz drugi w czterdziestoletniej historii Joanny postanowiliśmy wprowadzić nowe logo. Będzie proste i przejrzyste jak składy naszych nowych produktów. A jednocześnie nowoczesne i dynamiczne, jak zmiany, które zachodzą w marce Joanna. Nowe logo nie jest ukoronowaniem naszych proekologicznych działań. To raczej symbol nowego kierunku, w którym konsekwentnie będziemy podążać. Co już zrobiliśmy?

Ograniczamy ilość plastiku

Wiecie, że do tej pory wyprodukowano około 8,3 miliarda ton plastiku. To tyle, ile waży miliard słoni. Połowa plastiku, jaki kiedykolwiek wytworzono, powstała w ciągu ostatnich 15 lat. Mówimy stop! I w 2020 roku zmniejszamy zużycie plastiku o 4% oraz rezygnujemy z używania wszelkich nieekologicznych materiałów. Nasze odmienione butelki są przyjazne recyklingowi, a ich budowa umożliwia zużycie produktu do ostatniej kropli. Zmniejszyliśmy etykiety i zrezygnowaliśmy z opakowań w ciemnych kolorach, które utrudniają recykling.

Jesteśmy wege

Raporty światowych organizacji wyraźnie podkreślają, że dieta oparta na roślinach i eliminacja hodowli przemysłowej zwierząt jest jednym z ratunków dla naszej planety. Zmiany idą w dobrym kierunku, bo już 1 mln Polaków to wegetarianie i weganie, natomiast aż 2 mln planuje przejść na taką dietę i styl życia w najbliższym czasie. Dołączyliśmy do tego grona!  W tym roku w drogeriach pojawiły się produkty do depilacji twarzy i ciała Sensual Vegan, czyli pierwsza wegańska linia Joanny. Plastry wykonane są w 100% ze składników naturalnych, a ich włóknina jest w pełni biodegradowalna. Wszystkie kosmetyki posiadają certyfikat Viva! przyznawany przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! tylko tym produktom, które nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego i odzwierzęcego (dotyczy to zarówno surowców, procesu produkcji, jak i produktu finalnego). Certyfikat jest gwarancją, że kosmetyk nie był testowany na zwierzętach, a zawarte w nim substancje roślinne nie pochodzą z upraw modyfikowanych genetycznie.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego niebawem w drogeriach pojawi się nasza kolejna nowa wegańska seria kosmetyków z certyfikatem Viva! tym razem do pielęgnacji włosów. Tworzą ją trzy linie: nawilżająca do włosów normalnych i suchych, regenerująca do włosów porowatych i zniszczonych oraz oczyszczająca do włosów przetłuszczających się. Receptury produktów Vegan są proste, zawierają minimalną ilość składników, z których 97,5% jest pochodzenia naturalnego. Dlaczego nie 100%? Bo równie ważne, jak troska o środowisko, jest dla nas bezpieczeństwo naszych produktów, dlatego 2,5% to składniki chroniące kosmetyk przed utratą jakości.

Promujemy naturalny styl i minimalizm

Nowoczesna gama Styling Effect, kreuje niezwykle naturalne stylizacje włosów. Zastosowaliśmy w niej innowacyjne składniki, które podkreślają naturalne piękno i dynamikę włosów. To nie wszystko. Bo nowości Styling Effect to także połączenie pielęgnacji i stylizacji włosów, dzięki czemu można zminimalizować ilość kupowanych i używanych kosmetyków. Dla środowiska mniej znaczy więcej.

Dbamy o dobry skład

Starannie selekcjonujemy skład naszych produktów, tak aby były nie tylko bezpieczne dla skóry i zdrowia, ale także dla środowiska. Używamy surowców pochodzących wyłącznie  od certyfikowanych dostawców i  tworzymy z nich proste, przejrzyste i skuteczne receptury, których bezpieczeństwo potwierdzają testy dermatologiczne. Na etapie produkcji kosmetyków konsekwentnie redukujemy ślad węglowy i emisję CO2. Mamy świadomość, że każda działalność człowieka ma wpływ na środowisko, ale robimy wszystko, by był on jak najmniejszy.

W trosce o środowisko drobne gesty mają ogromne znaczenie, dlatego w marce Joanna zmienianie świata, naturalnie zaczynamy od siebie, a nowe logo jest symbolem tych zmian. Jak Wam się podoba?

Dagna Hristov