AktualnościEfektywna FirmaInstytutPolskie Brylanty

Kreski sp.j. Piotr Gałecki Łukasz Gałecki to Brylant Polskiej Gospodarki i Efektywna Firma 2020

Kreski sp.j. Piotr Gałecki Łukasz Gałecki w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 i XIII edycji Konkursu Efektywna Firma 2020 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa spółki w październiku 2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 82,8 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020.

Działa efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2018- 2019 r. osiągnął poziom 11,8 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2020.

Kreski Spółka Jawna istnieje od 2004 roku i jest firmą polską. Zajmujemy się sprzedażą, serwisem oraz obsługą sprzętu i oprogramowania do automatycznej identyfikacji (Auto ID). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafi zapewnić usługi najwyższej jakości, gwarantujące zwrot poniesionych kosztów. Spółka skupiła się między innymi na kodach kreskowych. Z powodzeniem wdraża rozwiązania w oparciu o kody w wielu branżach, m.in. w takich jak: dystrybucja, transport, spedycja, logistyka, branża spożywcza, FMCG, handel detaliczny i sprzedaż hurtowa, produkcja, przemysł, administracja, finanse, służba zdrowia, branża motoryzacyjna, branża farmaceutyczna, usługi i inne.

Terminale firmy Zebra. Zdjęcie ze strony https://www.kreski.pl

Oferuje m.in.:

czytniki kodów kreskowych – Zebra, Datalogic, Honeywell, Unitech, Urovo, Newland, CipherLab

drukarki etykiet – Zebra, TSC, Citizen, Sato, Brother, Honeywell (w tym Intermec i Datamax), Custom, Godex, CAB, Printronix

drukarki etykiet kolorowych – Epson, TSC, Custom

drukarki kart plastikowych – Zebra, Entrust Datacard

terminale przenośne – Zebra, Datalogic, Honeywell (w tym Intermec), Unitech, Nordic ID, CipherLab, Point Mobile, M3 Mobile

weryfikatory cen / kioski informacyjne – Zebra, Newland

komputery wózkowe – Zebra, Advantech, Honeywell

weryfikatory kodów kreskowych – Axicon, Printronix, Omron (w tym dawne LVS i Microscan), REA

komputery przemysłowe – Advantech, ELO, Getac, Aaeon, Panasonic

aplikatory etykiet – Altech

RFID – Zebra, Honeywell, Nordic ID, Unitech, SICK

tablety przemysłowe – Panasonic, Getac, Xplore, Zebra, Aaeon

urządzenia z certyfikatem ATEX do pracy w miejscach potencjalnie zagrożonych wybuchem – Bartec

infrastruktura sieci radiowych – Extreme Networks, Cisco, Aruba (HP), Advantech

edytory etykiet – NiceLabel, Bartender, Zebra Designer

systemy bezpieczeństwa IT – Forcepoint, SonicWall, Acronis, Cisco

rozwiązania do zarządzania i aktualizacji aplikacji – Ivanti (dawne AppSense, Landesk, Shavlik, HEAT Sfotware i Wavelink)

zdalne zarządzanie i helpdesk dla urządzeń mobilnych – Soti, Ivanti (Wavelink), Famoc

materiały eksploatacyjne (etykiety, taśmy termotransferowe, tagi) – Armor, Zebra, Comex

baterie – GTS (Global Technology Systems)

aplikacje systemów wizyjnych w przemyśle – Omron, Datalogic, SICK

nawijaki, odwijaki, obcinaki, dyspensery, liczniki etykiet – Lamelmate

zestawy montażowe – RAM Mounts, Brodit, Havis

Świadczy także usługi:

serwis gwarancyjny i pogwarancyjny (autoryzowany serwis firmy Zebra)

wsparcie techniczne

przeglądy oraz testy (drukarek, terminali i skanerów)

sprzedaż części zamiennych (dostępne od ręki)

szkolenia

instalacje i wdrażanie sprzętu

zarządzanie sprzętem

wynajem i wypożyczenia sprzętu

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej https://www.kreski.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm # prestiżowytytuł #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #efektywnafirma #polskiesukcesy #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat przeanalizowali wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

We wrześniu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 99 705 przedsiębiorstw w Polsce. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.