Kongres Chrześcijańskich Przedsiębiorców

Chrześcijańskie praktyki w biznesie były jednym z tematów Kongresu Chrześcijańskich Przedsiębiorców, który odbył się w sobotę 9 grudnia 2017 r. w Sejmie. W wydarzeniu wzięli udział posłowie, przedstawiciele rządu, prawnicy, eksperci i polscy biznesmeni, którym religia nie jest obojętna.

Kongres zorganizowała Polska Akademia Biznesu z Płocka, której właścicielem jest Tomasz Szteker. Inicjatywę tę wsparła posłanka PiS Marta Kubiak. Wzięło w nim udział 300 osób.

Kongres rozpoczął się i zakończył modlitwą.

Sala Kolumnowa w budynku Sejmu była pełna chrześcijańskich przedsiębiorców.

W czasie kongresu odbyły się trzy interesujące panele, w których pytania mogli zadawać uczestnicy.

Pierwszy panel próbował odpowiedzieć na pytanie, jak zmienić polskie prawo, aby polskie firmy mogły lepiej i szybciej rozwijać się.  W drugim omawiano sposoby odniesienia sukcesu w biznesie. W trzecim zastanawiano się nad tym, czy chrześcijańskie zasady są pomocne w biznesie.

Zdaniem Tomasza Sztekera to mit, że chrześcijanin nie może się bogacić. Jego opinię potwierdził ksiądz profesor Ireneusz Mroczkowski, etyk i moralista.

 

Prelegenci panelu: Jak osiągnąć sukces dzięki chrześcijańskim zasadom w biznesie – szansa na rozwój czy obietnica bez pokrycia?