Kluczem do sukcesu są odważne decyzje – rozmowa z Tomaszem Rychłowskim, prezesem zarządu spółki Defero

Firma Defero działa na rynku od 2015 roku. W tym krótkim czasie udało się wam zrealizować wiele projektów zlecanych przez instytucje państwowe, urzędy miast i gmin. Czym przyciągacie takich klientów?

Kiedy w 2015 roku rozpoczynaliśmy działalność jako Defero, mieliśmy już ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży, znaliśmy rynek i wiedzieliśmy jak na nim konkurować. Odważnie podejmowaliśmy decyzje i nie baliśmy się wyzwań. Nikt nie przypuszczał jednak, że firmie uda się zdobyć uznanie i znaczącą pozycję na rynku w tak krótkim czasie. Cieszy to tym bardziej, że sektor budowlany jest niezwykle wymagający.

Tomasz Rychłowski, prezes zarządu spółki Defero Sp. z o.o. w Sieradzu

Nasza działalność opiera się na współpracy z wykwalifikowaną kadrą pracowników i najlepszej klasy specjalistami. Wykonujemy kompleksowe realizacje projektów budowlanych z dostawą wszystkich niezbędnych materiałów i urządzeń. Priorytetem Defero jest stałe podnoszenie jakości poprzez łączenie dobrych, sprawdzonych rozwiązań z nowoczesnymi technologiami i materiałami. Dzięki zespołowi pracowników, kadrze kierowniczej o wysokich kwalifikacjach zawodowych, własnemu zapleczu technicznemu oraz wieloletnimu doświadczeniu w zapewnianiu najlepszych rozwiązań, możemy zagwarantować solidną, terminową i pewną realizację powierzonych nam zadań, tym samym spełniając potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Które z realizacji były szczególnie ważne?

Jesteśmy firmą budowlaną realizującą usługi o zasięgu ogólnopolskim. Prowadzimy budowy obiektów użyteczności publicznej, komercyjnych, przemysłowych oraz mieszkaniowych. Zajmujemy się rozbudową i modernizacją wszelkich typów budynków i budowli. Każda nasza realizacja jest dla nas tak samo ważna i wywiązujemy się z niej tak samo rzetelnie. Gdybym jednak miał wymienić te największe i najbardziej spektakularne znalazłyby się wśród nich:     Zamek w Mosznej, Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Rozwoju, a także Wojskowa Akademia Techniczna  w Warszawie, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Gdańsku, sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu i Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie.

 

Jakie według Pana są największe atuty spółki Defero?

Nasz główny wyróżnik to wszechstronność oferowanych usług z branży budowalnej i elektrycznej. Wykonujemy kompleksowe realizacje projektów budowlanych z dostawą wszystkich niezbędnych materiałów i urządzeń. Przeprowadzamy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

Udało nam się wykreować silny podmiot gospodarczy, zdolny sprostać konkurencji i umiejący się rozwijać w sposób atrakcyjny dla swoich klientów i pracowników.  Od początku było to głównym celem naszej firmy.

Naszą skuteczność i stabilny rozwój potwierdzają liczne wyróżnienia, którymi firma jest honorowana. Jesteśmy laureatami Diamentów Forbesa 2022 – znaleźliśmy się na 30 miejscu na liście regionalnej z przychodami do 50 mln. Poza tym znaleźliśmy się w rankingach Gazele Biznesu 2021, Brylanty Polskiej Gospodarki 2021 Województwa Łódzkiego, Gepardy Biznesu 2021 Województwa Łódzkiego. Otrzymaliśmy nominację do nagrody Lidera Konkurencyjności. Jesteśmy również członkiem Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

 

Czym jeszcze wyróżnia się polityka biznesowa firmy?

Wdrażamy strategię zarządzania, zgodnie z którą przedsiębiorstwo w swoich działaniach dobrowolnie uwzględnia interesy społeczne, aspekty środowiskowe, czy relacje z różnymi grupami interesariuszy, w szczególności z pracownikami. Jesteśmy społecznie odpowiedzialni co oznacza inwestowanie w zasoby ludzkie, w ochronę środowiska, relacje z otoczeniem firmy i informowanie o tych działaniach. W ramach naszych działań proekologicznych planujemy zamianę części floty samochodowej na elektryczną, ograniczamy zużycie materiałów biurowych w tym papieru i maksymalnie wykorzystujemy możliwości środków teletechnicznych. Dbamy o satysfakcję z pracy i podnoszenie poziomu kwalifikacji naszych pracowników. Stosujemy system premiowy- uznaniowy, integracje pracownicze, doszkalanie kadry.

Wszystko to przyczynia się to do wzrostu konkurencyjności naszego przedsiębiorstwa i kształtowania warunków dla zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego.

 

Co przyniesie przyszłość?

Celem Defero jest dalszy rozwój – poprzez pozyskiwanie nowych kontraktów o większej wartości, czyli realizację coraz śmielszych projektów. Nie wykluczamy także wejścia na rynek deweloperski, początkowo lokalnie a następnie w większych aglomeracjach.