Kartonex sp.j. Zbigniew Zymni Janusz Kowalski to Gepard Biznesu 2020

Kartonex sp.j. Zbigniew Zymni Janusz Kowalski w Kcyni została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów ze sprzedaży i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jej przypadku 285,9 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2020.

Zakład produkcji opakowań powstał w 1989 roku, a pod nazwą  „Kartonex Spółka Jawna” działa od 1996 roku. Od początku działalności jest producentem opakowań z tektur falistych 2, 3 i 5 warstwowych. Wytwarza opakowania zbiorcze takie jak pudła klapowe oraz opakowania jednostkowe, fasonowe. Ponadto ma w ofercie: stendy reklamowe, zawieszki towarowe, stojaki ekspozycyjne, teczki i segregatory na dokumenty oraz wiele, wiele innych.

Do wszystkich produkowanych opakowań oferuje nadruk fleksograficzny lub sitodrukowy. Produkuje również opakowania kaszerowane z pełnokolorowym offsetowym nadrukiem. Dysponuje własnym studiem grafiki komputerowej pozwalającym na zaprojektowanie opakowania, które zaspokoi najbardziej nawet wyszukane gusta odbiorców. Posiada własną bazę samochodów dostawczych, która pozwala dostarczyć towar do odbiorcy w uzgodnionym terminie.

Opakowania wytwarzane są z najwyższej jakości tektur falistych produkowanych w największych zakładach w Polsce. Opakowania powstają w nowej hali produkcyjnej oddanej do użytku wraz z zapleczem w 2006 roku. Pracownicy firmy posiadają wysokie kwalifikacje i w pełni utożsamiają się z filozofią firmy: spełnianie oczekiwań kontrahentów w zakresie wytworzenia bardzo dobrego, solidnego, bezpiecznego, estetycznego ale i taniego opakowania.

Kartonex wprowadził w swoim zakładzie własny system kontroli jakości, który ma wszystkie zalety znanego europejskiego systemu jakości, a jednocześnie pozwolił firmie ominąć jego biurokratyczne ograniczenia. Dzięki temu produkuje opakowania w dobrej, powtarzalnej jakości, a jednocześnie potrafi w bardzo krótkim czasie zrealizować zamówienie – w szczególnych przypadkach nawet w ciągu kilku godzin.

Więcej o firmie na stronie internetowej: http://kartonex-kcynia.pl

http://www.koronakarkonoszy.pl/ #europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #prestiżowytytuł #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany #efektywnafirma #polskiebrylanty #polskiesukcesy #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat przeanalizowali wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

We wrześniu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 99 705 przedsiębiorstw w Polsce. Policzyła ich wartość rynkową. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.