Kartonex S.J. Zbigniew Zymni Janusz Kowalski w Kcyni to Efektywna Firma 2018

Kartonex S.J. Zbigniew Zymni Janusz Kowalski w Kcyni została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XI edycji Konkursu Efektywna Firma 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Kartonex S.J. Zbigniew Zymni Janusz Kowalski działa bowiem efektywnie: średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2015 i 2016 r. osiągnął w jej przypadku poziom 5,4 proc. To przyniosło jej tytuł Efektywna Firma 2018.

Zakład produkcji opakowań powstał w 1989 roku, a pod nazwą  „Kartonex Spółka Jawna” działa od 1996 roku. Od początku działalności jest producentem opakowań z tektur falistych 2, 3 i 5 warstwowych. Wytwarza opakowania zbiorcze takie jak pudła klapowe oraz opakowania jednostkowe, fasonowe. Ponadto ma w ofercie: stendy reklamowe, zawieszki towarowe, stojaki ekspozycyjne, teczki i segregatory na dokumenty oraz wiele, wiele innych.

Do wszystkich produkowanych opakowań oferuje nadruk fleksograficzny lub sitodrukowy. Produkuje również opakowania kaszerowane z pełnokolorowym offsetowym nadrukiem. Dysponuje własnym studiem grafiki komputerowej pozwalającym na zaprojektowanie opakowania, które zaspokoi najbardziej nawet wyszukane gusta odbiorców. Posiada własną bazę samochodów dostawczych, która pozwala dostarczyć towar do odbiorcy w uzgodnionym terminie.

 

Opakowania wytwarzane są z najwyższej jakości tektur falistych produkowanych w największych zakładach w Polsce. Opakowania powstają w nowej hali produkcyjnej oddanej do użytku wraz z zapleczem w 2006 roku. Pracownicy firmy posiadają wysokie kwalifikacje i w pełni utożsamiają się z filozofią firmy: spełnianie oczekiwań kontrahentów w zakresie wytworzenia bardzo dobrego, solidnego, bezpiecznego, estetycznego ale i taniego opakowania.

 

Kartonex wprowadził w swoim zakładzie własny system kontroli jakości, który ma wszystkie zalety znanego europejskiego systemu jakości, a jednocześnie pozwolił firmie ominąć jego biurokratyczne ograniczenia. Dzięki temu produkuje opakowania w dobrej, powtarzalnej jakości, a jednocześnie potrafi w bardzo krótkim czasie zrealizować zamówienie – w szczególnych przypadkach nawet w ciągu kilku godzin.

Więcej o firmie pod adresem: http://kartonex-kcynia.pl/

Instytut Europejskiego Biznesu powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu. W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.