AktualnościPolskie Brylanty

Johnson Matthey planuje budowę w Koninie fabryki nowoczesnego materiału katodowego do ogniw akumulatorowych

W imieniu Johnson Matthey oraz Prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego mamy przyjemność zaprosić mieszkańców miasta oraz media na otwarte, nieformalne spotkanie z przedstawicielami Johnson Matthey, które odbędzie się w konińskim ratuszu w dniu 3 czerwca 2019 r. o godz. 16:30.

Johnson Matthey planuje realizację w Koninie inwestycji polegającej na budowie fabryki nowoczesnego materiału katodowego do ogniw akumulatorowych. Produktem prac zakładu będą materiały wykorzystywane przy produkcji baterii akumulatorowych do samochodów elektrycznych. Fabryka powstanie na terenach przemysłowych Impexmetal po byłym budynku elektrolizy.

Cel wizyty to przede wszystkim udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące realizowanej inwestycji.

Oficjalne spotkanie związane z realizacją inwestycji w Koninie, poświęcone przedstawieniu informacji o aktualnym statusie inwestycji, podzieleniu się wizją firmy co do jej rozwoju oraz planów na działalność Johnson Matthey w Polsce zostało zaplanowane w późniejszym okresie, wraz z postępami w uzyskiwaniu niezbędnych zezwoleń administracyjnych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Miasto Konin zostało wyróżnione w XII edycji Konkursu Brylanty Przedsiębiorczości 2018, bo Instytut Europejskiego Biznesu znalazł w tym mieście 152 firmy, których wartość rynkową oszacował na 4 miliardy złotych, co dało 53,4 tysiące zł złotych na mieszkańca miasta, a Koninowi tytuł Brylant Przedsiębiorczości 2018.