Jeven Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki 2020

Jeven Sp. z o.o. w Sadach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firmy w październiku  2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 14,4 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020.

Działa na polskim rynku od 2007 roku. Specjalizuje się w promocji i dystrybucji nowoczesnych rozwiązań i specjalistycznych urządzeń dla branży gastronomicznej. Oferuje również kompleksowe rozwiązania wentylacji kuchni pod nazwą System Jeven. W skład tych kompleksowych systemów wchodzić mogą:

 • okapy kuchenne,
 • specjalistyczne centrale nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła,
 • specjalistyczne systemy przeciwpożarowe do okapów,
 • specjalistyczne nawiewniki do kuchni,
 • urządzenia do filtracji sadzy znad urządzeń opalanych węglem drzewnym lub drewnem,
 • elementy systemu rozprowadzania powietrza,
 • systemy sterowania, kontroli pracy i zużycia energii wyżej wymienionych urządzeń.

W ponad 14-letniej działalności firma dostarczyła okapy kuchenne do ponad 2000 różnego typu obiektów na terenie Polski.

System okapów kuchennych Jeven. Zdjęcie ze strony https://www.jeven.pl

Od 2015 roku Jeven Sp. z o.o. jest generalnym dystrybutorem na terenie Polski urządzeń kuchennych włoskiego producenta Mareno. Mareno to bardzo szeroka gama urządzeń kuchennych, w tym m.in.: kuchnie gazowe, kuchnie elektryczne, kuchnie indukcyjne, kuchnie z płytami ceramicznymi, piekarniki, frytownice, woki gazowe, grille gazowe i elektryczne, kotły warzelnie, warniki do makaronu. Urządzenia Mareno oferowane są w pięciu różnych typoszeregach i bardzo wielu wariantach.

W 2019 roku Jeven Sp. z o.o. rozszerzyła swoją ofertę o produkty włoskiego producenta Polaris. Firma Polaris podobnie jak Mareno należy do włoskiego koncernu Ali Group – światowego lidera wyposażenia przemysłu spożywczego i gastronomicznego. Zakłady Polaris są producentem specjalistycznych urządzeń chłodniczych do gastronomii.

W 2019 roku spółka Jeven wprowadziła również do swojej oferty produkty niemieckiej fabryki Boss Vakuum. Zakłady Boss Vakuum produkują profesjonalne pakowarki próżniowe. Wysoka jakość i niezawodność urządzeń oraz bardzo szeroka oferta produktowa to najważniejsze cechy oferty Boss Vakuum.

W 2020 roku oferta Jeven powiększyła się o profesjonalne piece konwekcyjno-parowe firmy Hobart. Piece konwekcyjno-parowe Hobart to najwyższa jakość, bardzo wysokie walory użytkowe i wysoka ekonomiczność.

Ważną dziedziną działalności Jeven Sp. z o.o. jest serwis. Działy serwisu Jeven na terenie Polski oferują:

 • montaż, zawieszenie oraz podłączenie okapów Jeven do instalacji,
 • montaż central wentylacyjnych i innych elementów systemu,
 • pomiary i regulacja wydatków powietrza w zamontowanych okapach i centralach,
 • obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną,
 • bieżącą obsługę serwisową,
 • umowy serwisowe,
 • doradztwo w zakresie: technicznym, eksploatacji okapów i innych urządzeń systemu wentylacji kuchni.

Organizacja Jeven na terenie Polski zapewnia kompleksową i profesjonalną obsługę w zakresie m.in.:

 • projektowania i doradztwa technicznego,
 • dostawy urządzeń wentylacyjnych,
 • dostawy urządzeń gastronomicznych,
 • montażu urządzeń i ich uruchomienia,
 • usług serwisowych.

Na terenie Polski Jeven Sp. z o.o. posiada sieć biur techniczno-handlowych oraz serwisowych.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej: https://www.jeven.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #prestiżowytytuł #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany #efektywnafirma #polskiebrylanty #polskiesukcesy #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat przeanalizowali wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

We wrześniu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 99 705 przedsiębiorstw w Polsce. Policzył ich wartość rynkową. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.