AktualnościInstytut

Jak zarobić pieniądze 3

Z amerykańskich badań osób, które odniosły sukces w biznesie, wynika, że najważniejsze są chciwość i spryt, czyli umiejętność odkrycia potrzeb potencjalnych klientów i dostosowanie do nich swoich produktów, powiedział  Jacek Santorski na spotkaniu z przedsiębiorcami w Warszawie 15 stycznia 2018 r. Na drugim miejscu jest inteligencja emocjonalna. Zaś iloraz inteligencji daleko – w drugiej dziesiątce. To informacja pocieszająca dla osób, które nie mają wysokiego ilorazu inteligencji, a chcą prowadzić działalność gospodarczą.

Jacek Santorski (drugi z prawej) na spotkaniu z przedsiębiorcami w Warszawie 15 stycznia 2018 r., zorganizowanym przez Akademię Rekomendacji.

 

Co to jest chciwość? Według mnie to nieodparta chęć zarobienia pieniędzy.

Nad tym, jak zarobić pieniądze, ludzie głowią się od trzech tysięcy lat, od kiedy wymyślili je Grecy i Fenicjanie.

W średniowieczu chciwość była uznawana za jeden z grzechów głównych. Zmieniło się to wraz z rewolucją przemysłową i powstaniem współczesnego kapitalizmu, który wsparł rozwój przemysłu.

Epoka przemysłowa rozpoczęła się w Europie. Jest ona dziełem europejskich przedsiębiorców i firm.  Największe zasługi w jej początkowym etapie mieli biznesmeni z Holandii i Anglii. To ich chciwości, chęci zarobienia pieniędzy, zawdzięczamy wyrwanie ludzkości z głodu, chłodu i ciemności.

Jerzy Krajewski,  dyrektor Instytutu Europejskiego Biznesu, redaktor naczelny jakzarobicpieniadze.info