Efektywna FirmaGepardy BiznesuPolskie BrylantyWielcy Modernizatorzy

IZO-ERG S.A. – niezawodność i innowacyjność od ponad 70 lat

IZO-ERG S.A. od ponad 70 lat jest producentem laminatów elektroizolacyjnych i konstrukcyjnych z termoutwardzalnych żywic materiałów giętkich i izolacji mikowych.

„Specjalizujemy się w produkcji płyt, rur i prętów szklano-epoksydowych TSE, bawełniano-fenolowych TCF i papierowo-fenolowych PCF. W działalności szczególną uwagę zwracamy na niezawodnośći gwarancję powtarzalności wszystkich parametrów technicznych. Nasze produkty są używane jako izolacje elektryczne oraz odpowiedzialne elementy konstrukcyjne m.in. w generatorach, transformatorach, silnikach oraz innych urządzeniach elektrycznych. Posiadamy kompletnie wyposażone laboratoria umożliwiające badanie wszystkich kluczowych parametrów naszych wyrobów”, mówi ROMAN SZLECHTER, Prezes IZO-ERG S.A.

ROMAN SZLECHTER, Prezes IZO-ERG S.A.

Spółka stale i konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynkach europejskich i światowych. Obecnie IZO-ERG S.A. może się poszczycić kilkunastoprocentowym udziałem w rynku europejskim w zakresie laminatów elektrotechnicznych.

Produkty Spółki są obecne na 4 kontynentach i w ponad 30 krajach. Głównymi i tradycyjnymi rynkami eksportowymi Spółki są: rynek niemiecki, skandynawski, francuski, włoski i hiszpański. Spółka posiada odbiorców także na rynkach japońskim, tajskim i amerykańskim.

O światowej randze firmy świadczy współpraca z wiodącymi koncernami branży elektrotechnicznej ABB, ALSTOM, MISTUBISHI ELECTRIC, SIEMENS, GENERAL ELECTRIC, BOSCH, PHILIPS, OSRAM, SCHNEIDER. Współpraca z największymi jest czynnikiem mobilizującym IZO-ERG S.A. do ciągłego modernizowania istniejących i wdrażania nowych produktów. Firma może poszczycić się autorskim opracowaniem technologii wytwarzania laminatów szklano-epoksydowych TSE-8 mogących pracować ciągle w temperaturach do 220stC.

Niewątpliwy sukces rynkowy IZO-ERG S.A. zawdzięcza konsekwentnej polityce produktowo-rynkowej.
Z jednej strony duża innowacyjność, głęboka specjalizacja, dostosowywanie się do indywidualnych wymagań klientów, a z drugiej duża szybkość działania, solidność i skuteczny marketing są motorem stałego wzrostu sprzedaży i pozyskiwania nowych klientów.

Oprócz własnej produkcji spółka oferuje także folie poliestrowe Ergopet, Mylar® oraz papier aramidowy Nomex®, które doskonale uzupełniają nasz asortyment.

Zakłady Tworzyw Sztucznych IZO – ERG S.A. w Gliwicach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017, X edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2017, X edycji Konkursu Efektywna Firma 2017 , VIII edycji Konkursu Wielki Modernizator Polski 2017 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.