Gepardy Biznesu

INTERBUD-WEST koncentruje się na segmencie budownictwa energetycznego

Najsilniejsza pozycja na rynku lokalnym, w połączeniu z pracami eksportowymi i robotami prowadzonymi w dowolnych regionach Polski, pozwala na ciągłe zwiększanie zakresu prowadzonych robót, mówi Jacek Sowiński, prezes Przedsiębiorstwa Budowlano-Usługowego „Interbud-West” Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Jacek Sowiński, prezes Przedsiębiorstwa Budowlano-Usługowego „Interbud-West” Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim:

25 lat działalności przedsiębiorstwa to okres dynamicznego wzrostu wartości sprzedaży, rozwijania zdolności produkcyjnych, nabywania doświadczeń i ciągłego umacniania pozycji rynkowej. W chwili obecnej spółka „Interbud-West jest najbardziej znaną i liczącą się firmą budowlaną z polskim kapitałem w regionie, która bez negatywnego skutku przetrwała okres dekoniunktury w budownictwie w latach 2001-2003. Najsilniejsza pozycja na rynku lokalnym, w połączeniu z pracami eksportowymi i robotami prowadzonymi w dowolnych regionach Polski pozwala na ciągłe zwiększanie zakresu prowadzonych robót.

Image

Jacek Sowiński, prezes Przedsiębiorstwa Budowlano-Usługowego „Interbud-West” Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim

Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „Interbud-West” Sp. z o.o.  jest prywatną firmą budowlaną ze 100 proc. polskim kapitałem. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w usługach budowlanych na rynku krajowym i zagranicznym. Firma powstała w 1990 roku w wyniku przekształceń własnościowych Gorzowskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego. Firma nasza jako Generalny Wykonawca specjalizuje się w realizacji obiektów „pod klucz” z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W naszym dorobku mamy zarówno obiekty kulturalno-oświatowe, budynki akademickie, usługowo-handlowe, mieszkaniowe jak i inżynieryjne oraz przemysłowe. Potwierdzeniem jakości i profesjonalizmu naszej spółki są liczne wyróżnienia i nagrody w prestiżowych ogólnopolskich konkursach branżowych, np. wielokrotnie otrzymywane przez Przedsiębiorstwo Ogólnopolskie tytuły Budowy Roku czy przyznawane lokalnie tytuły Mistera Budowy. Tym samym udowodniliśmy, że potrafimy sprostać największym oczekiwaniom inwestorów i wyzwaniom inwestycyjnym w naszej branży. Stąd firma nasza cieszy się ogromnym zaufaniem wśród inwestorów i kontrahentów wyrażonym w otrzymanych podziękowaniach i referencjach. Sukces naszej firmy spółka zawdzięcza również zatrudnionym pracownikom z długoletnim stażem. Są to zarówno wykwalifikowani pracownicy fizyczni jak i  kadra techniczno-inżynieryjna, zorientowana na sukces. Stąd nie oszczędzamy na szkolenia i samodokształcanie się pracowników. Nasz budżet przewiduje co roku tego typu wydatki. Od 1999 roku Firma „Interbud-West” posiada Certyfikat Jakości ISO 9001:2008, a od 2015 roku Certyfikat OHSAS 18001:2007

Od 2008 roku PBU INTERBUD-WEST Sp. z o.o. weszło w skład Grupy Kapitałowej ENERGOINSTAL S.A. notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w związku z czym Przedsiębiorstwo otrzymało możliwość dalszego rozwoju w obecnie szybko rozwijającym się segmencie budownictwa energetycznego. Plany na przyszłość: – utrzymanie stałej i dobrej rentowności Spółki – weryfikacja programów unijnych –  budowa Klastra zarządczego w Gorzowie Wlkp – rozdanie 2014 – 2020, RPO – rozpoczęcie projektów developerskich na bazie posiadanych terenów

Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „Interbud-West” Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim została wyróżniona w X edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2015.

Konkurs Gepardy Biznesu prowadzony jest od 2006 r. przez Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie wyników finansowych firm i banków.  Obecnie trwają dziesiąta i jedenasta edycje konkursu Gepardy Biznesu. Dziesiąta oparta jest na danych pozyskiwanych z Krajowego Rejestru Sądowego, a jedenasta na podstawia bardziej aktualnych danych za lata 2014-2015, nadsyłanych przez firmy.