Efektywna FirmaGepardy BiznesuPolskie Brylanty

INPRO jest jednym z liderów na trójmiejskim rynku deweloperskim

Obecna koniunktura na rynku deweloperskim wygląda znakomicie. Trójmiasto robi się modne pod względem miejsca wypoczynku. To powoduje, że jest duże zainteresowanie zakupem mieszkań, również w celach inwestycyjnych. Stopy zwrotu z wynajmu w Gdańsku są jednymi z najwyższych w całym kraju, mówi Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu INPRO S.A. 

Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu INPRO S.A. 

W ciągu 28 lat swojej działalności Grupa Inpro uzyskała pozycję jednej z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich w Polsce, szczególnie na rynku trójmiejskim. Naszym priorytetem jest doskonała lokalizacja projektów i nacisk położony na wysoką jakość wykonania. Dzięki dostosowaniu oferty do wymagań klientów, nasze mieszkania i domy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Od początku istnienia firmy do dnia dzisiejszego Spółka zrealizowała ponad 40 inwestycji i oddała do użytku ponad 4 tys. lokali. Skupiamy się na oferowaniu apartamentów i mieszkań o podwyższonym standardzie. Niemniej nasza strategia zakłada rozwój segmentu mieszkań popularnych. W swoim portfolio mamy również renowacje obiektów użyteczności publicznej, a także inwestycje komercyjne, takie jak condohotele – Dom Zdrojowy w Jastarni, który ostatnio rozbudowaliśmy, i pięciogwiazdkowy Hotel i Spa w Mikołajkach, który działa już drugi rok. Od 2011 roku akcje Inpro SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 Image
 Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu INPRO S.A. 
Obecna koniunktura na rynku deweloperskim wygląda znakomicie. Trójmiasto robi się modne pod względem miejsca wypoczynku. To powoduje, że jest duże zainteresowanie zakupem mieszkań, również w celach inwestycyjnych. Stopy zwrotu z wynajmu w Gdańsku są jednymi z najwyższych w całym kraju. Inpro w Gdańsku ma ugruntowaną pozycję i jest najstarszym deweloperem w tym mieście. Staramy się kupować działki w najlepszych możliwych lokalizacjach. Kładziemy nacisk na jakość i rentowność, a nie na ilość mieszkań. W tej chwili negocjujemy zakup kolejnych nieruchomości w Trójmieście. Mamy duże ambicje. Chcemy zamknąć sprzedaż w bieżącym roku na poziomie ok. 500 mieszkań i domów. Nasza sprzedaż z miesiąca na miesiąc rośnie i zamierzamy utrzymać tę tendencję przez kolejny rok.

INPRO S.A.  w Gdańsku została wyróżniona w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2014, VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2014 i  VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Potęga Biznesu Godna Zaufania 2014.