Ideonium Sp. z o.o. to Efektywna Firma 2021
Ideonium Sp. z o.o. została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021 na podstawie danych finansowych.
Spółka działa efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 75,9 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2021.
Powstała w 2019 roku. Ukierunkowana jest na tworzenie najnowocześniejszych produktów i rozwiązań.
Łączy tradycyjne rzemiosło i materiały z nowoczesną technologią, aby tworzyć wyjątkowe produkty.
Jej warsztat produkcyjny składa się z następujących urządzeń:
– Stanowiska do spawania metali metodą TIG i MIG:
spawa większość metali we wszystkich pozycjach (stal węglowa, nierdzewna, aluminium, miedź)
– Sprzęt do cięcia plazmowego:
tnie blachę stalową do 22mm
– Różne piły do cięcia metalu:
tnie rury kwadratowe do 260mm
– Stacje piaskowania (na sucho i na mokro)
– Stanowisko do malowania
– Tradycyjna ręczna tokarka do metalu 1500mm z DRO
– Router cnc:
własna konstrukcja X1600xY800xZ300mm do metali miękkich, drewna i kompozytów
– Stół do cięcia laserowego:
własnej konstrukcji stół X1200xY1000mm wyposażony w rezonator CO2 o mocy 40 Watt
– drukarka 3d
– Oddzielny warsztat elektroniczny wyposażony w stacje lutownicze, oscyloskopy, multimetry, laboratorium trawienia PCB i ponad tysiące komponentów w magazynie
– Oddzielny warsztat stolarski z ponad 20m3 suchego drewna dębowego w magazynie
W fazie rozwoju lub produkcji ma następujące produkty:
Zestaw Home Concert Audio – Wyjątkowo mocne głośniki 1,5k Watt z dedykowanymi wzmacniaczami i procesorem dźwięku, zamknięte w stylowych obudowach w stylu retro z litego drewna dębowego.
Bass Bed – rewolucyjny i bardzo wyjątkowy produkt dostarczający słuchaczowi niesamowicie mocnego basu.
Drewniane wanny i umywalki – luksus połączony ze stylem.
Stoły podciśnieniowe – Jedno- i dwustronne stoły podciśnieniowe, w różnych rozmiarach.
Inteligentne oświetlenie – na zewnątrz stylowe stare drewniane lampy w stylu retro, ale w środku wyposażone w bardzo wydajne, energooszczędne źródło światła LED, sterowane mikroprocesorem i zintegrowane z automatyką domową, m.in. takie funkcje jak asystent głosowy google, powiadomienia email, inteligentna mikrofala oparte na wykrywaniu ruchu/obecności i sterowaniu telefonem komórkowym/tabletem przez WiFi i Bluetooth!.
Więcej o firmie pod adresem http://www.ideonium.com
#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #efektywnafirma #effectivecompany
—
Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu
Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.
Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.
Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.
Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.
Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.
Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.
Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.
Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.
Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firma Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.
Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.
Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.
Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w marcu 2021 r.
C/Z: 34,6
C/WK: 1,05
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf
Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.