Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna FirmaŚwiatowa FirmaWielcy Modernizatorzy

Husqvarna Division: konsolidacja i wzrost produkcji w fabryce Husqvarna w Mielcu

W ramach europejskiej strategii rozwoju, Husqvarna Division, która jest częścią Husqvarna Group, konsoliduje i planuje wzrost produkcji Riderów i kosiarek w fabryce w Mielcu w Polsce. Właśnie zakończono budowę nowoczesnego magazynu wysokiego składowania, który stanowi jednolitą część z fabryką. 

Realizując wymagania rynkowe i odnosząc się do wzrastającego popytu na maszyny koszące na rynku europejskim, Husqvarna Division podjęła proces konsolidacji produkcji Riderów i kosiarek w Europie. Dowodem na realizację takiej polityki jest otwarcie nowoczesnego magazynu wysokiego składowania w Mielcu, jako nowy etap inwestycji firmy Husqvarna w Polsce. Otwarty magazyn stanowi uzupełnienie dotychczas funkcjonującej fabryki Husqvarna. Jego powierzchnia wynosi 20 000 m², co łącznie
z powierzchnią fabryki stanowi aż 45 000 m². Fabryka od 2011 roku działa na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec.
„Dzięki wprowadzeniu nowej linii produktów jesteśmy przygotowani na rosnący popyt na produkty serii Rider na rynku europejskim. Nowy Rider z koszem zbierającym, podobnie jak inwestycja w fabrykę w Mielcu – są ważne dla naszej strategii rozwoju, a Grupa Husqvarna dąży do osiągnięcia pozycji lidera rynku w 2020 roku” – podsumował Pavel Hajman, Prezydent Husqvarna Division.
Fabryka w Mielcu
Fabryka Husqvarna w Mielcu funkcjonuje od 2011 roku. Specjalizuje się w produkcji Riderów oraz kosiarek dostarczanych na rynki europejskie. Fabryka oraz połączony z nią nowy magazyn wysokiego składowania zostały zaprojektowane w oparciu o najwyższe standardy wykorzystywane przy budowach tego typu obiektów.
Rozpoczęcie inwestycji nowego magazynu Husqvarna w Mielcu rozpoczęto wiosną 2016 roku i zakończono już w grudniu 2016. Zakład produkcyjny na stałe zatrudnia ok. 150 pracowników, a w szczycie produkcji dodatkowo zatrudnia kolejnych 500 tymczasowych pracowników.

* * *
Husqvarna Group – jest wiodącym światowym producentem narzędzi do pielęgnacji terenów zielonych takich jak: pilarki, wycinarki i wykaszarki, automatyczne kosiarki oraz traktory ogrodowe. Husqvarna Group jest także europejskim liderem w dziedzinie systemów nawadniania i światowym liderem w produkcji sprzętów tnących oraz budowlanych wykorzystujących niezawodne diamentowe technologie. Produkty Grupy Husqvarna są dostępne pod markami takimi jak: Husqvarna, Gardena, McCulloch, Poulan Pro, Weed Eater, Flymo, Zenoah and Diamant Boart. Produkty dostępne są na rynkach w ponad 100 krajach. Sprzedaż maszyn i akcesoriów odbywa się poprzez sieci dilerów oraz poprzez współpracę z sieciami sprzedaży w ponad stu krajach świata. Sprzedaż netto
w 2015 r. wyniosła 33 miliardy koron szwedzkich. Husqvarna Group zatrudnia ponad 14 000 pracowników w 40 krajach.
Husqvarna Division – Husqvarna jest marką w ramach Husqvarna Group. Od 1689 r. wytwarza produkty najwyższej jakości, dostarczając innowacyjnych rozwiązań technologicznych takich jak: wprowadzenie systemu antywibracyjnego czy automatycznego hamulca bezpieczeństwa w pilarkach oraz także produkcja pierwszej na świecie automatycznej kosiarki. Dzisiaj Husqvarna oferuje szeroką gamę produktów używanych do pielęgnacji zieleni w parkach, lasach czy ogrodach. Husqvarna to lider w zakresie: pilarek, wykaszarek i podkaszarek, kosiarek samojezdnych i kosiarek automatycznych. Maszyny i akcesoria Husqvarna dystrybuowane są w ponad 100 krajach tylko poprzez sieć dilerską.
Ridery Husqvarna z koszem zbierającym – Seria Riderów z koszem zbierającym to technologiczny przełom, który wpływa na zwiększenie efektywności i możliwości Riderów. Unikalny system zbierający posiada urządzenie tnące, które przekazuje ściętą trawę bezpośrednio z przedniego urządzenia tnącego do pojemnika znajdującego się z tyłu maszyny bez zapychania i blokowania jej. Ridery charakteryzuje przegubowy układ kierowniczy dla lepszej manewrowości podczas pokonywania ciasnych zakrętów oraz możliwość zmiany trybu zbierającego
i niezbierającego za pomocą jednego przycinku bez przerywania jazdy.

 

Husqvarna Poland Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Business Gepardy  2016,  IX edycji  Konkursu Efektywna Firma 2016, V edycji Konkursu Wielki Modernizator Polski 2016, w IV edycji Konkursu Światowa Firma 2016  oraz IV edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania  2016 i na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i Urzędów Celnych. Z informacji z Urzędów Celnych wynika, że Husqvarna Poland Sp. z o.o. w 2014 r. eksportowała swoje produkty do 20 krajów.