Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna FirmaŚwiatowa Firma

Grupa Kotrak – profesjonalne rozwiązania IT dla biznesu na całym świecie

Grupa Kotrak istnieje na rynku od 1991 roku i należy do grona globalnych dostawców systemów ERP. Jest doświadczonym integratorem systemów informatycznych oraz zaufanym producentem nowoczesnych aplikacji biznesowych. Realizuje projekty w Polsce i zagranicą, wspierając 6500 klientów na 4 kontynentach.

Swoją działalność rozpoczęła jako kilkuosobowa firma, gdy rynek IT w Polsce dopiero się rozwijał. Dziś tworzy ją prawie 200 pracowników i 7 oddziałów: w Krakowie, Opolu, Warszawie, Łodzi, Bielsku-Białej, Mazańcowicach i Londynie. Natomiast przy głównej siedzibie firmy w Katowicach mieści się software house zatrudniający wykwalifikowanych programistów, analityków i testerów.
Gwarancja jakości

Image

Głównym wyznacznikiem działalności Grupy Kotrak jest doświadczenie w zróżnicowanych procesach biznesowych. Każda firma i branża posiada swoją specyfikę, a każdy klient to indywidualne potrzeby, dla których dopasowane rozwiązania tworzą specjaliści Kotrak. Nie tylko wdrażają oni systemy, ale również za ich sprawą polepszają działanie firm, wykorzystując swoją wiedzę biznesową oraz wieloletnie doświadczenie. Dostosowują systemy do przedsiębiorstw, wzmacniając ich atuty i wspierając w dalszym rozwoju.

Usługi i produkty IT dla biznesu w Polsce i na świecie

Kotrak prowadzi wdrożenia zintegrowanych systemów ERP do zarządzania oraz zajmuje się modyfikacją ich standardowych funkcjonalności. Zaawansowane mechanizmy oferowanych przez nich rozwiązań wspierają pracę operacyjną wszystkich działów firm produkcyjnych, handlowych i usługowych. Usprawniają procesy, obieg informacji i dokumentów.

Image
Równie istotną częścią systemów są narzędzia analityczne, gromadzące i zestawiające dane z pozostałych modułów, jak i integracja systemów z innymi oprogramowaniem. Usługi Grupy Kotrak w zakresie ERP są kompleksowe i dotyczą: prowadzenia audytów i analiz, wdrożeń, szkoleń, tworzenia modyfikacji funkcjonalnych oraz wsparcia technicznego.

Oprogramowanie dedykowane

Kotrak prowadzi projekty we współpracy ze wszystkimi branżami, również w skali międzynarodowe. Posiada na koncie kilkadziesiąt produktów, m.in. w zakresie programów lojalnościowych, programów do rezerwacji, business intelligence, programów do zarządzania magazynem czy platform B2B i B2C. Specjaliści Grupy Kotrak programują w najpopularniejszych językach na stacjonarnych i mobilnych platformach: Windows, iOS, Android, Windows Mobile.

Oprogramowanie medyczne

Firma dostarcza również rozwiązania IT dla przychodni, szpitali, gabinetów lekarskich. Systemy odpowiadają za gromadzenie i wyszukiwanie informacji medycznej: danych pacjentów, dokumentacji chorób, zdjęć, dokumentów firmowych, zarządzania czasem pracy placówki, raportowaniu, wymianie informacji z instytucjami państwowymi. Grupa Kotrak jest jedynym dostawcą systemu informacji medycznej Doctor Eleks w Polsce.

Oprogramowanie i urządzenia dla sektora MŚP

Obsługa MŚP to najstarsza gałąź działalności firmy. Kotrak jest rozpoznawalnym w całej Polsce dostawcą oprogramowania i urządzeń dla sklepów oraz branży HoReCa, a także firm przemysłowych. Jest również autoryzowanym dostawcą urządzeń wykorzystywanych w tego typu obiektach: kas i drukarek fiskalnych, ekranów dotykowych czy terminali POS.

Plany na przyszłość

Rozwój firmy na najbliższe lata zakłada duży wzrost zatrudnienia, ekspansję na kolejnych rynkach zagranicznych, poszerzenie wachlarza usług i realizację dużych projektów w ramach software development. Kotrak planuje również wkroczyć na rynek telemedycyny oraz elektromobilności, a sukces inwestycji w londyński odział sprawił, że obecnie prowadzone są prace nad ekspansją rynku amerykańskiego.

Image

Kotrak Bis Irena i Andrzej Kurdziel S.J. w Katowicach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016, IX edycji  Konkursu Efektywna Firma 2016 oraz IV edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania  2016 i na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego oraz w X edycji  Konkursu Efektywna Firma 2017 i w V edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2017.

Więcej o Grupie Kotrak na jej stronach internetowych: http://kotrak.pl oraz http://kotrakbis.pl