Grupa Franke otworzyła nowoczesną fabrykę zlewozmywaków granitowych i kompozytowych na Słowacji

W czerwcu 2018 r. Grupa Franke uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny i Centrum Kompetencji w słowackim Strečnie. Z chwilą uruchomienia w fabryce ruszyła produkcja nowoczesnych zlewozmywaków granitowych Fragranit, a pod koniec roku z linii produkcyjnych zejdą pierwsze zlewozmywaki kompozytowe Tectonite. Zlewozmywaki produkowane na Słowacji powstają pod ścisłą kontrolą i nadzorem szwajcarskich specjalistów i zgodnie z najwyższymi standardami produkcji. Całkowity koszt nowej inwestycji to około 42 miliony franków szwajcarskich, a zatrudnieni znalazło tu łącznie 300 osób.

Nowy zakład produkcyjny Systemów Kuchennych Franke wpłynie na poprawę dystrybucji i logistyki w skali światowej, a dodatkowo przyniesie znaczne korzyści klientom. Zwiększenie zdolności przeładunkowej i wydajności procesu produkcyjnego wpłynie na wzrost elastyczności, szybszą realizację zamówień i umożliwi produkcję jeszcze szerszej gamy zlewozmywaków. Patrik Wohlhauser, dyrektor generalny Grupy Franke, zauważa: „Obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania kolorowymi zlewozmywakami – dane dotyczące ich sprzedaży wskazują na wzrost w skali dwucyfrowej. Zlewozmywaki wykonane z kompozytów Fragranit i Tectonite są zatem strategicznie ważnym segmentem produktów oddziału Systemów Kuchennych Franke”.

Oddział Franke Slovakia ma siedzibę w miejscowości Strečno (region Żyliny) w północnej Słowacji, gdzie zajmuje trzy budynki. Poza gmachem głównym o powierzchni 18 000 metrów kwadratowych, na terenie kompleksu znajdują się dwa oddzielne składy komponentów chemicznych wyposażone w nowoczesne
i precyzyjne systemy dozowania. Inwestycja, której koszt wraz z maszynami wyniósł 42,4 mln franków szwajcarskich, jest wyposażona w przyjazną środowisku oczyszczalnię ścieków i systemy odzyskiwania energii (np. podczas procesu odsysania pyłu, wytwarzania sprężonego powietrza oraz w urządzeniach chłodzących). W Strečno zatrudnionych jest łącznie 300 osób.

Strečno to modelowa inwestycja na przemysłowej mapie drogowej 4.0 Grupy Franke. Kompleks jest jednym z najnowocześniejszych na świecie zakładów produkcyjnych zlewozmywaków z kompozytów Fragranit i Tectonite.

Precyzyjne sterowanie recepturami i mieszaninami surowców w pełni zautomatyzowany proces wprowadzania surowca do komórek produkcyjnych komponentu Fragranit oraz elastyczne, w całości zmechanizowane jednoelementowe wytwarzanie zlewozmywaków, to tylko kilka z przykładów zaawansowanych technologicznie rozwiązań stosowanych w słowackim zakładzie produkcyjnym.

Fabryka w Strečno jest również centrum badań i rozwoju, a tym samym stanowi siłę napędową dla dalszych innowacji.

Franke – zakład produkcyjny zlewozmywaków syntetycznych w Strečno

Nowoczesny zakład produkcyjny i Centrum Kompetencji Systemów Kuchennych Franke znajdują się w miejscowości Strečno na Słowacji. Całkowity koszt nowej inwestycji wynosi
ok. 42 miliony franków szwajcarskich. Produkcja rozpoczęła się 28 czerwca 2018 roku.

—————————————————————————————————————

Od ponad 100 lat marka Franke jest synonimem jakości i innowacji w projektowaniu oraz produkcji komplementarnego sprzętu kuchennego, systemów sanitarnych oraz urządzeń dla gastronomii. Franke jest ambasadorem szwajcarskiej jakości i precyzji, która wyróżnia zlewozmywaki i baterie, ale także okapy płyty grzewcze, piekarniki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, chłodziarki oraz sortowniki odpadów, produkowane przez firmę. Franke, z główną siedzibą w Aarburgu (Szwajcaria), zatrudnia 9 tysięcy pracowników na całym świecie, posiada 81 oddziałów i działa w przeszło 39 krajach. W Polsce firma działa od 1993 roku, ma własny nowoczesny zakład produkcyjny w Sękocinie Nowym pod Warszawą i znaczący udział w krajowym rynku zlewozmywaków.

 

FRANKE POLSKA Sp. z o.o. w Sękocinie Nowym została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017, X edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2017 i VIII edycji Konkursu Wielki Modernizator Polski 2017 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.