Greenview Sp. z o.o. to Efektywna Firma 2020

Greenview Sp. z o.o. w Poznaniu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Efektywna Firma 2020 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Przedsiębiorstwo działa bowiem efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2018-2019 osiągnął w nim poziom 15,1 proc. To dało mu tytuł Efektywna Firma 2020.

Co Greenview oferuje swoim klientom?

Firma Greenview to agencja interaktywna. Poznań jest głównym obszarem działania spółki, która zapewnia także obsługę sąsiednim gminom. Oferta Greenview jest bardzo rozbudowana i w jej ramach firma zapewnia:

  • pozycjonowanie stron (Poznań i okolice),
  • tworzenie stron internetowych,
  • sklepy internetowe – ich projektowanie i wdrażanie.

Jako agencja interaktywna Greenview specjalizuje się przy tym w wykorzystywaniu rozwiązań opierających się o CMS WordPress oraz Woocommerce. W przypadku usług takich, jak tworzenie stron WWW realizuje projekty od prostych, małych stron (tak zwanych „wizytówek”​ do wdrożeń znacznie bardziej wymagających.

Coraz więcej firm decyduje się także na uruchomienie dodatkowego kanału sprzedaży, a nawet całkowite przeniesienie swojej oferty do sieci. Spółka Greenview nie pozostaje bierną w tym trendzie i oferuje swoim klientom kompleksową obsługę związaną z projektowaniem sklepów internetowych. W żaden sposób nie ogranicza kontrahentów i jest w stanie wdrożyć na przykład sklepy powyżej 100k produktów

 Greenview – agencja SEO Poznań

Greenview to również wyspecjalizowana agencja SEO. Poznań, podobnie jak inne duże miasta, to przestrzeń dla wielu firm działających w różnych branżach. Jeśli taki podmiot chce być widoczny w Internecie, a tym samym budować swoją markę od podstaw, pozycjonowanie powinno znajdować się na jednym z wyższych miejsc w planach rozwoju. Nie warto przy tym oszczędzać i zlecić prawidłową realizację działań specjalistom. Zespół Greenview udowadnia przy tym, że nie musi to być droga inwestycja – tanie pozycjonowanie w jego wykonaniu jest niezwykle skuteczne.

Jak o sobie mówią?

Tak przedstawia się na Facebooku: Profesjonalnie wyglądająca strona internetowa to wizytówka, która otwiera nowe rynki i zmienia podejście Twoich kontrahentów do Twojego biznesu w każdym miejscu na świecie.  Jesteśmy zespołem, który ma doświadczenie. Śledzimy trendy, by móc dostarczać Ci nowoczesne rozwiązania na najwyższym poziomie. Specjalnie dla Ciebie przygotujemy dopasowane do charakteru Twojego biznesu propozycje. Chcemy, by Twoja strona przyciągała do siebie klientów.

Nasze strony mają prawidłowo napisany kod, dzięki czemu roboty Google będą mogły bez problemu indeksować Twoje treści. Otwiera to furtkę do dalszego pozycjonowania strony, które będzie zdecydowanie łatwiejsze, jeśli skorzystasz z naszych usług. Dzięki Greenview droga na szczyt będzie łatwiejsza.

Więcej informacji o firmie na stronach internetowych

greenview.org.pl

https://www.facebook.com/interaktywnieodAdoZ/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #prestiżowytytuł #efektywnafirma #polskiesukcesy #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat przeanalizowali wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

We wrześniu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe  99 705 przedsiębiorstw w Polsce. Policzył ich wartość rynkowa. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.