Mocna Firma

Gerdins Cable Systems zabiera klientów w przyszłość

Dzięki nowej maszynie skróciliśmy czas realizacji zlecenia, możemy też produkować więcej w krótszym czasie, przy zachowaniu właściwej jakości produktów. Co więcej, diametralnie zmniejszył się poziom marnotrawstwa, mówi Aneta Gdaniec, kierownik produkcji w Gerdins Cable Systems Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim.

Gerdins Cable Systems Sp. z o.o.  w Starogardzie Gdańskim w Polsce w ramach Grupy Gerdins oferuje usługi projektowe, systemy kablowe, wiązki kablowe, szafy sterownicze, elektronikę i montaż mechaniczny w następujących branżach: pojazdy specjalistyczne, przemysł, energia, środowisko, medycyna i kolejnictwo. Naszym celem jest szybkie dostarczanie najwyższej jakości produktów. Zadowolenie klienta i relacje długoterminowe są najważniejsze dla Gerdins.
Image
Image
Gerdins Cable Systems to firma nowoczesna, inwestująca w nowe technologie. Firma inwestuje w najnowsze maszyny i urządzenia, które poprawiają i przyspieszają procesy produkcyjne.
Firma jest bardzo aktywna na rynkach zagranicznych.  Jesteśmy obecni na minimum 3 Targach rocznie. Intensywnie odwiedzamy naszych klientów i rozwijamy z nimi współpracę. Nasze produkty są montowane w maszynach, pojazdach w Niemczech, Szwecji, Danii, Norwegii, Anglii, Holandii, Estonii i Polsce. Eksportujemy 82 proc.  swojej produkcji. Nasi pracownicy są bardzo dumni z rozwoju firmy.
Gerdins Cable Systems otrzymała wiele cennych nagród jak „Lider eksportu”, „Gazela Biznesu”. Otrzymaliśmy 2 nagrody „Dostawca roku” od niemieckich klientów w roku 2010 i 2013. Klienci doceniają Gerdins Cable Systems  za  zaangażowanie i wysiłek.
Inwestycje w Gerdins Cable Systems
Z początkiem kwietnia 2015 roku Gerdins Cable Systems sp. z o.o.  uruchomiło produkcję w nowym oddziale mieszczącym się  niedaleko głównej siedziby. Dzięki tej inwestycji zwiększyliśmy powierzchnię produkcyjną o 1050 m². – mówi Ewa Sulewska Dyrektor Zarządzający.
Nowy oddział skupia się na produkcji systemów kablowych, takich jak panele operatorskie, skrzynki kontrolne, moduły zasilające. Wytwarzane tam są również gotowe produkty, np. osuszacze powietrza i kierownice do elektrycznych wózków inwalidzkich. Przeniesienie części produkcji do innej lokalizacji jest przykładem praktycznego podejścia do zarządzania.  Firma Gerdins zrealizowała projekt przeniesienia istniejącej produkcji systemów kablowych z jednej lokalizacji do innej w rekordowo krótkim czasie i przy osiągnięciu wymaganych korzyści ekonomicznych.
Jak podkreślają przedstawiciele Gerdins, sprostanie wymaganiom rynku odnośnie tempa i jakości produkcji, wymaga wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych, usprawniających procesy produkcyjne. Dlatego też w maju tego roku firma Gerdins kupiła maszynę Ramatech Speedy wraz z rozwijarką. Urządzenie służy do cięcia i odizolowywania kabli o średnicy zewnętrznej 4-35 mm i maksymalnym przekroju 300 mm². – Jest to wyjątkowo mocna i solidna maszyna, która pozwala na precyzyjne cięcie i odizolowywanie kabli o dużych przekrojach,  do tej pory takie cięcie wykonywaliśmy ręcznie. Maszyna Speedy gwarantuje wysoką powtarzalność oraz jakość procesu. Dla podawania kabli ze szpul zakupiliśmy rozwijarkę  1260/1000,  która została dobrana  pod kątem ciężaru i wymiarów stosowanych szpul – mówi Aneta Gdaniec, kierownik produkcji w Gerdins Cable Systems. – Dzięki tej inwestycji  skróciliśmy czas realizacji zlecenia, możemy też produkować więcej w krótszym czasie, przy zachowaniu właściwej jakości produktów. Co więcej, diametralnie zmniejszył się poziom marnotrawstwa – dodaje Aneta Gdaniec.
Obie inwestycje wpisują się w plan rozwoju naszej firmy, możemy budować silną pozycję na konkurencyjnym rynku, tworzyć kolejne miejsca pracy – dodaje Ewa Sulewska.
Gerdins Cable Systems Sp. z o.o.  jest Mocną Firmą Godną Zaufania 2014.  Na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego została  bowiem wyróżniona przez Instytut Nowoczesnego Biznesu w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014 i  VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2014, a to oznacza, że jest też laureatem II edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2014.