Galan Logistics Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki i Gepard Biznesu 2019

Galan Logistics Sp. z o.o. w Kobylance została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019 i XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019.

Galan Logistics Sp. z o.o. rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2016-2017 wyniosła w jego przypadku 31,7 proc. To przyniosło mu tytuł Gepard Biznesu 2019.

Wartość rynkowa Galan Logistics Sp. z o.o. w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 14 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Firma Galan Logistics powstała w 2006 roku. Została założona przez Konrada i Przemysława Gałanów. Firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej. Od początku swojej działalności koncentruje się na organizacji transportów do krajów skandynawskich.

W ofercie spółki są również usługi w zakresie transportu i spedycji na rynku krajowym i międzynarodowym. Wszystkie oferowane przez firmę usługi realizowane są w sposób indywidualny, zapewniający najwyższe standardy. Firma działa i rozwija się strategicznie. Współpraca z klientami i partnerami biznesowymi oparta jest na wzajemnym rozwoju. Galan konsekwentnie buduje zaufanie, przez profesjonalizm i kreatywne zarządzanie projektami. Precyzyjnie określa zasady współpracy, aby zapewnić jak najwyższą jakość świadczonych usług, korzystne warunki i profesjonalną obsługę Customer Service.

Firma Galan Logistics gwarantuje najbardziej optymalne rozwiązania dla klientów, gdyż w kontaktach z nimi skupia się głównie na doradztwie. Wspólnie z klientami opracowuje plany i szuka najlepszych rozwiązań przy optymalizacji kosztów i skracaniu czasu transportu. Możliwości załadunkowe, informacja na czas, statusy przesyłek, wysoka terminowość oraz najnowsze technologie IT pozwalają osiągać wzrost przewagi konkurencyjnej.

Działalność operacyjna spółki odbywa się w trzech oddziałach w Polsce: w Kobylance koło Szczecina, w Poznaniu, w Gorzowie Wielkopolskim oraz w Tygelsjö w Szwecji. Firma posiada nowoczesny tabor, który stanowi 100 naczep typu standard i MEGA. Realizuje przewozy drobnicowe, częściowe

i całopojazdowe z uwzględnieniem przewozów specjalistycznych i materiałów niebezpiecznych ADR. Nowoczesna powierzchnia magazynowa zlokalizowana w Kobylance wraz z centrum cross-docking usprawnia dystrybucję i konsolidację ładunków drobnicowych, natomiast serwis pojazdów mechanicznych, świadczy kompleksowe usługi serwisowe dla naczep, pojazdów dostawczych oraz ciężarowych.

Więcej informacji o firmie pod adresem: www.galanlogistics.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z,

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.