Firma WINS, czyli nowoczesne oprogramowanie i merytoryczna wiedza

Web INnovative Software to innowacyjna i nowoczesna firma specjalizująca się w dostarczaniu oprogramowania księgowego online za pomocą systemu wFirma oraz wFirma dla Biur Rachunkowych, a także przekazująca merytoryczną wiedzę za pośrednictwem Poradnika Przedsiębiorcy i Poradnika Pracownika.

Czym się zajmuje?

WINS zajmuje się tworzeniem i dostarczaniem oprogramowania dla przedsiębiorców i biur rachunkowych do prowadzenia księgowości z uwzględnieniem narzędzi do: fakturowania, prowadzenia kadr, płac i ubezpieczeń, gospodarki magazynowej oraz sprzedaży online. wFirma to system kompleksowy, pozwalający na prowadzenie księgowości zarówno przez początkujących przedsiębiorców, ale także umożliwiający pracę biurom rachunkowym, również na pełnych księgach.

WINS  dąży do tego, by przez jeden system użytkownicy mogli dokonać wszelkich formalności związanych ze sprawami księgowo – podatkowymi oraz ubezpieczeniowymi. Dzieje się tak między innymi dzięki licznym integracjom m.in. z: ZUS-em, Ministerstwem Finansów czy bankami. System jest unikatowym rozwiązaniem w Polsce, ponieważ jako jedyny na rynku tego typu oprogramowań jest w pełni online, co oznacza: stały dostęp do danych zawartych w systemie; automatyczne aktualizacje, nadążające za zmianami prawnymi oraz gwarancję bezpieczeństwa przechowywanych danych.

Projekty i produkty Web INnovative Software

Oprócz oprogramowania wFirma, spółka WINS dzieli się również wiedzą ekspercką, merytoryczną poprzez portale: Poradnik Przedsiębiorcy i Poradnik Pracownika. Artykuły zebrane na poradnikach poruszają tematykę biznesu, księgowości, prawa podatkowego, prawa pracy czy informacji dotyczących zatrudnienia. Wiedzę starają się przekazać w przystępny sposób, tak aby treść trafiała do każdego czytelnika. To właśnie dlatego serwisy miesięcznie odwiedza 6 mln użytkowników, szukających odpowiedzi na swoje pytania.

Rozwój i turkus

Firma WINS stawia na rozwój nie tylko technologii, wiedzy i produktów, ale także pracowników. Praca wszystkich członków zespołu oparta jest na wartościach, które definiują sposób podejścia do pracy, ale także są kluczowe w życiu poza nią. Organizacja ma charakter turkusowy, czyli w pracy powszechny jest wspólny szacunek do drugiej osoby i jej zdania. Zdanie każdej osoby jest doceniane i brane pod uwagę, a współpraca i praca w grupie są czymś naturalnym, bez czego nie powstają nowe rozwiązania, ponieważ właśnie w takiej formie kooperacji rodzą się najlepsze pomysły i innowacje.

Wartości charakteru turkusowego

O wynikach pracy świadczą nie tylko zadowoleni klienci, ale także nagrody

Gepardy Biznesu, Brylanty Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Mocna Firma… to tylko część z nagród w zbiorach firmy. WINS każdą z nich ceni z osobna, ponieważ symbolizuje osiągnięcia i trud włożony w codzienną pracę. Firma jest dumna, że została uznana za jedną z wiodących na polskim rynku ze względu na rozwój i osiągnięcia. Ma nadzieję na tym nie poprzestać i dalej piąć się w górę i zdobywać kolejne wyróżnienia.

Web INnovative Software Sp. z o.o. we Wrocławiu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2021, XIV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021, XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021 i IX edycji Konkursu Mocna Firma 2021 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 23,8 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2021.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 23,3 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2021. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2021.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 63,9 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2021.