Firma Produkcyjno Handlowa Magnat sp.j., Marek Jarocki, Krzysztof Dąbrowski to Efektywna Firma 2019

Firma Produkcyjno Handlowa Magnat sp.j., Marek Jarocki, Krzysztof Dąbrowski w Sadkówku została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Efektywna Firma 2019 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka działa bowiem efektywnie: średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2016- 2017 r. osiągnął w jej przypadku poziom 7,3 proc. To przyniosło jej tytuł Efektywna Firma 2019.

Powstała w 1994 roku . Od momentu założenia do dnia dzisiejszego mocno zmieniła swoje oblicze, zwiększając portfolio, liczbę zatrudnionych pracowników oraz liczbę zagranicznych odbiorców. Nie byłoby to możliwe bez uczestnictwa w licznych, międzynarodowych targach słodyczy i żywności.

Znajduje się w malowniczej i atrakcyjnej okolicy- 20 km od „Miasta Krasnali”- Wrocławia, na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Bliskość autostrady A4 (4 km od zjazdu Kąty Wrocławskie) powoduje, że jest to idealne miejsce również pod względem logistycznym, co bardzo cenią sobie jej odbiorcy.

Jej najbardziej znanym produktem są praliny z wiśnią w likierze. Ich ofertę uzupełniają praliny z innymi, równie atrakcyjnymi smakowo, nadzieniami. Proponuje między innymi praliny z całym orzechem laskowym, z nadzieniem o smaku orzechowym, z karmelem z nutką słonego smaku, waniliowym oraz malinowym i wiśniowym w połączeniu z kremem czekoladowym.

Wszystkie jej czekoladki są ręcznie pakowane, przygotowywane z pasją i wielkim zaangażowaniem. Bogactwo smaków pralin, jak i różnorodność form i designu powoduje, że każdy z miłośników słodkości znajdzie nie tylko coś dla siebie. Jej słodka oferta to skarbnica pomysłów na prezent dla bliskiej sercu osoby lub też niezobowiązujący, acz sympatyczny upominek.

Na bazie swoich doświadczeń, udostępniając potencjał technologiczny dostawców, oferuje wszystkim zainteresowanym możliwość przygotowania produktu według własnej koncepcji tj. marki własnej czy tez upominku reklamowego.

Dowodem na słuszność przyjętej filozofii jest nieustannie rosnący eksport. Praliny z logo Magnat trafiają na wszystkie kontynenty i są znane w prawie 40 krajach na świecie.

 

Więcej informacji o firmie pod adresem: http://www.magnat.com.pl/

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.