Firma Produkcyjno Handlowa Magnat sp.j., Marek Jarocki, Krzysztof Dąbrowski to Brylant Polskiej Gospodarki i Efektywna Firma 2020

Firma Produkcyjno Handlowa Magnat sp.j., Marek Jarocki, Krzysztof Dąbrowski w Sadkówku  została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 i XIII edycji Konkursu Efektywna Firma 2020 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa spółki w październiku 2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 29,1 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020.

Działa efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2018- 2019 r. osiągnął poziom 9,9 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2020.

Powstała w 1994 roku . Od momentu założenia do dnia dzisiejszego mocno zmieniła swoje oblicze, zwiększając portfolio, liczbę zatrudnionych pracowników oraz liczbę zagranicznych odbiorców. Nie byłoby to możliwe bez uczestnictwa w licznych, międzynarodowych targach słodyczy i żywności, w których bierze udział od ponad 15 lat.

Znajduje się w malowniczej i atrakcyjnej okolicy- 20 km od „Miasta Krasnali”- Wrocławia, na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Bliskość autostrady A4 (4 km od zjazdu Kąty Wrocławskie) powoduje, że jest to idealne miejsce również pod względem logistycznym, co bardzo cenią sobie jej odbiorcy.

Jej najbardziej znanym produktem są praliny z wiśnią w likierze. Ich ofertę uzupełniają praliny z innymi, równie atrakcyjnymi smakowo, nadzieniami. Proponuje między innymi praliny z całym orzechem laskowym, z nadzieniem o smaku orzechowym, z karmelem z nutką słonego smaku, waniliowym oraz malinowym i wiśniowym w połączeniu z kremem czekoladowym.

Wszystkie jej czekoladki są ręcznie pakowane, przygotowywane z pasją i wielkim zaangażowaniem. Bogactwo smaków pralin, jak i różnorodność form i designu powoduje, że każdy z miłośników słodkości znajdzie nie tylko coś dla siebie. Jej słodka oferta to skarbnica pomysłów na prezent dla bliskiej sercu osoby lub też niezobowiązujący, acz sympatyczny upominek.

Na bazie swoich doświadczeń, udostępniając potencjał technologiczny dostawców, oferuje wszystkim zainteresowanym możliwość przygotowania produktu według własnej koncepcji tj. marki własnej czy tez upominku reklamowego.

Dowodem na słuszność przyjętej filozofii jest nieustannie rosnący eksport. Praliny z logo Magnat trafiają na wszystkie kontynenty i są znane w prawie 40 krajach na świecie.

Więcej informacji o firmie pod adresem: http://www.magnat.com.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm # prestiżowytytuł #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #efektywnafirma #polskiesukcesy #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat przeanalizowali wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

We wrześniu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 99 705 przedsiębiorstw w Polsce. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.