Aktualności

Fenomen Ventany

Kiedy firmy deweloperskie prześcigają się w promocjach, kampaniach i technikach marketingowych, by sprzedać większe i mniejsze apartamenty w centrum miasta, na obrzeżach Warszawy powstaje osiedle, które bez rozgłosu, w niezwykły sposób przyciąga uwagę koneserów piękna i fanów spokoju.

Jedna z największych prywatnych firm deweloperskich z Wielkiej Brytanii buduje na południowej granicy Warszawy luksusowe osiedle. Gotowych jest już 85 domów, a do końca roku powstaną kolejne rezydencje w ramach trzeciego etapu inwestycji, który został sprzedany w pierwszym kwartale 2016 aż w 30 procentach.

Dzięki trasom szybkiego ruchu malowniczy kompleks „Ventana” leży w odległości zaledwie 15 minut od centrum Warszawy. Luksusowy kompleks 140 wyjątkowych domów zlokalizowany jest w Walendowie, w sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, Lasów Sękocińskich, stawów i rzeki Utraty.

Image

– To jedna z najbardziej pożądanych lokalizacji do zamieszkania wokół Warszawy. W odległości 1 km od tras S7 i S8 i blisko autostrady A2. Do lotniska Okęcie i do placu Zawiszy dojedziemy w piętnaście minut. Poza doskonałym położeniem w otoczeniu natury to, co wyróżnia osiedle, to klasyczna architektura i wysoka jakość. Prowadzony przez nas w innych częściach świata program rozwoju pozwala nam dostarczać w naszym portfolio produkty najwyższej jakości  – tłumaczy Barnaby Kelham, CEO w UK&European Investments i Członek Zarządu Westmark Polska.

Image

Wolnostojące rezydencje wykonane są z najwyższej jakości materiałów, posiadają funkcjonalne rozwiązana i dopasowane do indywidualnych potrzeb właścicieli powierzchnie. Przestrzeń wewnątrz budynków zaprojektowało renomowane brytyjskie studio Alexander James Interiors. Mieszkańcy korzystają z kortu tenisowego, boiska, Club House, parku ze stawami, całodobowej ochrony i monitoringu. Ceny domów są porównywalne z kosztem zakupu 3-pokojowego mieszkania w centrum Warszawy i wahają się w przedziale od 1 249 000 zł do 2 100 000 złotych.

Image

Obecnie w sprzedaży są dwa rodzaje rezydencji oraz domy w zabudowie bliźniaczej typ ASCOT o powierzchni  186 m2 w standardzie deweloperskim, z poddaszem i powierzchnią użytkową liczącą 224 m2 na działkach od 600 m2. Rezydencja BERKELEY o powierzchni 191 m2 w standardzie deweloperskim wraz z poddaszem daje powierzchnię użytkową liczącą 262 m2 na działce 1.000 m2.

Największy budynek to rezydencja CHELSEA o powierzchni 233 m2 w standardzie deweloperskim, która wraz z poddaszem liczy aż 328 m2  powierzchni użytkowej na działkach od 1078 m2.

Warunki dewelopera są niezwykle atrakcyjne gdyż, aby zarezerwować dom, należy podpisać umowę rezerwacyjną oraz wpłacić 5% ceny. Po 30 dniach podpisywana jest już umowa notarialna, wraz z którą dokonuje się drugiej wpłaty liczącej 25% wartości zakupu.  Dopiero po zakończeniu budowy i oddaniu budynku do użytkowania klient wpłaca pozostałe 70% i następuje przeniesienie własności nieruchomości. Wraz z zakupem domu lub rezydencji kupujący staje się jedynym właścicielem działki zabudowanej budynkiem oraz współwłaścicielem nieruchomości wspólnej.

„Ventana” w minionym roku otrzymała wiele prestiżowych nagród. Jako „Inwestycja Deweloperska Roku 2015” może poszczycić się również tytułem „Laur Eksperta”, „Jakość Roku 2015” czy „Najlepszy Dom Pokazowy w Polsce”.

Deweloper osiedla to spółka Westmark Polska będąca częścią brytyjskiej grupy UK&European Investments, jednej z największych prywatnych firm deweloperskich w Wielkiej Brytanii, ze znaczącym portfelem inwestycji na całym świecie, m.in. w Europie, Azji i na Karaibach.