Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna Firma

FB ANTCZAK z kontraktami na generalne wykonawstwo w mieszkaniówce

Działająca od ponad 35 lat firma budowalna FB ANTCZAK umacnia swoją pozycję w sektorze generalnego wykonawstwa obiektów mieszkaniowych.

Oprócz własnych projektów deweloperskich, realizowanych m.in. w Kaliszu, Koninie, Ostrowie Wielkopolskim i Warszawie przedsiębiorstwo odpowiada też za budowę kilku osiedli mieszkaniowych w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Wśród nich jest między innymi kolejny etap inwestycji Soho Factory, Malta Nowa 2 czy osiedla: Wiśniowe Domy, Jutrzenka oraz Ryżowa Park.

Warszawskie Soho Factory

Jedną z realizowanych przez FB ANTCZAK inwestycji jest kolejny etap warszawskiego SOHO Factory. W ramach kontraktu firma odpowiada za budowę budynku Verbel. Jedenastopiętrowy budynek to projekt unikatowy nie tylko na tle warszawskiej oferty mieszkaniowej. Wyróżnia się dzięki przyciągającej spojrzenia fasadzie w kolorze złota, połączonej w śmiałym projekcie z odważnymi wzorami. Spektakularny apartamentowiec pewnie wkracza na mapę stołecznej architektury, w brawurowy sposób przypominając, że budynek mieszkalny może być dziełem sztuki.

Minimalistyczna w formie, geometryczna bryła o bogato zdobionych loggiach, idealnie wyważone proporcje i przyciągający wzrok złoty odcień tworzą intrygującą mozaikę inspiracji, splatającą różnorodne punkty odniesienia. W ofercie mieszkaniowej tej kameralnej inwestycji jest szeroki wybór metraży wśród 63 mieszkań na 11 piętrach: od wygodnych i ustawnych mieszkań 1-pokojowych (od 30 mkw) do 4-, a nawet 5-pokojowych, przestronnych apartamentów o powierzchni do 107 mkw z dużymi balkonami i loggiami.

Poznańska Malta Nowa 2

Malta Nowa 2 to kontynuacja cieszącej się dużym powodzeniem inwestycji dewelopera UWI na poznańskich Ratajach. Nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie oddanego do użytku 2 lata temu I etapu przy ul. Inflanckiej 20. Projekt składa się z 3- i 5-piętrowych budynków wielorodzinnych, zlokalizowanych na obrzeżu osiedli ratajskich, z dojazdem od strony ul. Milczańskiej. Mieszkania o funkcjonalnych układach powierzchni od 26 mkw do 150 mkw to nowoczesne, przestronne lokale z jasnymi kuchniami i balkonami, a na parterze z ogródkami. Starannie zaprojektowane układy mieszkań pozwalają na dużą swobodę ich łączeń dających możliwość uzyskania struktury 4-, 5-pokojowej.

Wiśniowe Domy i Ryżowa Park 

We współpracy z Ancona Development, FB Antczak realizuje dwa warszawskie osiedla. Wiśniowe Domy – zlokalizowane przy ul. Fortel na Białołęce to zespół budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej z garażami. Łącznie powstanie tam 26 lokali mieszkalnych. Generalny wykonawca odpowiada także za przygotowanie całej infrastruktury technicznej i wewnętrznego układu komunikacyjnego. Pierwszy etap inwestycji jest realizowany od lipca 2017 do października 2018, a drugi od października 2017 do grudnia 2018 roku.

Z kolei Ryżowa Park to zespół 7 budynków czterokondygnacyjnych o urozmaiconej strukturze mieszkań o powierzchni od 29 do 85 mkw z prywatnymi ogródkami w parterach domów i garażami podziemnymi. Osiedle powstanie na rozległej zielonej działce u zbiegu ulic Ryżowej i Dzieci Warszawy. Atrakcyjna lokalizacja na granicy Ursusa i Włochów, w bliskiej odległości od trasy szybkiego ruchu, zapewnia dogodne połączenie z centrum Warszawy oraz innymi dzielnicami.

Wrocław z osiedlem Jutrzenka

Jutrzenka, to nowe osiedle na wrocławskiej Klecinie. Realizowane także przez firmę Ancona Development. W ramach umowy FB ANTCZAK ma za zadanie zrealizować I etap inwestycji, czyli budynek mieszkalny z garażami podziemnymi oraz dziedzińcem rekreacyjnym. Dostarczy on łącznie 108 mieszkań o zróżnicowanych układach i powierzchniach (od 36 do 115 mkw.). Zespół mieszkalny będzie wyróżniał się lokalami dwupoziomowymi z ogródkami (nowość we Wrocławiu) i współczesną, skandynawską formą architektoniczną.
Sukces lokalnej, kaliskiej firmy to nie przypadek. Marcin Antczak, jej wiceprezes przekonuje, że jego przedsiębiorstwo ma sposób na poradzenie sobie z trudnościami, które spotykają firmy wykonawcze na rynku.

Rzeczywiście rynek usług budowlanych boryka się w tej chwili z trudnościami w pozyskiwaniu dobrych pracowników. Ma na to wpływ kilka czynników – emigracja zarobkowa do krajów UE, a także duża liczba realizowanych inwestycji i to zarówno w sektorze mieszkaniowym jak i komercyjnym. Dlatego ważne jest korzystanie w zakresie generalnego wykonawstwa ze sprawdzonych partnerów – firm, które mają ustabilizowaną sytuację, duże doświadczenie, a przede wszystkim dobrze traktują zespół.  FB Antczak działa od ponad 35 lat, jest firmą rodziną, a duża część jej pracowników jest związanych z przedsiębiorstwem od kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat. Firma mająca takie zaplecze poradzi sobie nawet w tak trudnej sytuacji rynkowej. Wiedzą o tym nasi partnerzy biznesowi i coraz częściej to właśnie jest nasza przewaga konkurencyjna w przetargach na generalne wykonawstwo – podkreśla Marcin Antczak.

—–

FB ANTCZAK, kaliski deweloper i generalny wykonawca od ponad 35 lat specjalizuje się w budowie wysokiej jakości obiektów biurowych, użyteczności publicznej, domów i mieszkań, a także hal przemysłowo-magazynowych. Firma realizuje liczne inwestycje w różnych regionach Polski m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu czy Koninie. Jej flagowa realizacja – osiedle Panorama w Kościelnej Wsi obok Kalisza było wielokrotnie nagradzane w konkursach branżowych. Za swoją działalność firma FB została w 2011 roku nagrodzona przez dziennik Puls Biznesu tytułem Gazeli Biznesu, a w styczniu 2012 roku została laureatem prestiżowego rankingu Diamenty Forbesa. Firma posiada także certyfikaty: Wiarygodności Biznesowej, Solidnej Firmy, Przedsiębiorstwa Fair Play oraz Certyfikat Dewelopera. Jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Firma Budowlana Antczak Marek Sp. z o.o. w Kaliszu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017, X edycji  Konkursu Efektywna Firma 2017, V edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania  2017 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.