Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna FirmaŚwiatowa Firma

Fargotex – czołowy dostawca tkanin meblowych i dekoracyjnych

Historia Fargotex Group zaczęła się w 1999 r. w Łomży. Od tego czasu firma nieustannie dąży do bycia czołowym dostawcą tkanin meblowych i dekoracyjnych w Polsce i za granicą.

Zasięg działalności firmy obejmuje obecnie 27 krajów Europy.  Grupa Fargotex to cztery marki własne – Fargotex Furniture Fabrics, Magic Home Collection, Cosmonova Fabric Design, Carpet Decor oraz marka zewnętrzna Iliv – Inspired Living.

Od kilku lat firma systematycznie prezentuje swoją ofertę na międzynarodowych targach Heimtextil we Frankfurcie nad Menem oraz Home Decor w Poznaniu.

Fargotex Group był wielokrotnie nagradzany za stoisko najbardziej sprzyjające realizacji strategii marketingowej.

Inne nagrody przyznane firmie to Przedsiębiorstwo Fair Play, Lider Polskiego Biznesu, Gazele Biznesu, Diamenty Forbesa, Ambasador Polskiej Gospodarki w kategorii Partner Firm Zagranicznych, Diament Meblarstwa, Medal Europejski, Złoty Medal MTP i Produkt Roku w rankingu magazynu Meble Plus.

Przez 18 lat działalności firma otworzyła 2 filie zlokalizowane w Kępnie i Kalwarii, Showroom Cosmonova oraz biuro w Warszawie.  Oddziały te umożliwiły jej podniesienie jakości usług dystrybucyjnych. Potwierdzeniem działalności firmy i jej doświadczenia jest zaufanie klientów i kontrahentów, dzięki którym może nieustannie się rozwijać.

Od samego początku podąża jasno wytyczoną ścieżką. Produkty najwyższej jakości, bogate zaplecze logistyczne, profesjonalne wsparcie – to wynik starań i zaangażowania całego zespołu.

Przez te wszystkie lata Fargotex miał i wciąż ma przyjemność współpracować ze wspaniałymi ludźmi – pasjonatami i fachowcami w swoich dziedzinach.

Rok 2013 zapoczątkował kolejny etap w historii firmy. Zastosowanie nowoczesnej technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwoliło na powstanie linii Magic Home – kolekcji tkanin łatowczyszczących.

W roku 2016 Fargotex Group do swojej oferty wprowadził nową linię produktową dywany łatwoczyszczące – Carpet Decor, a w 2017 roku linię Carpet Decor Handmade Collection – dywany ręcznie tkane.

Reasumując, Fargotex to połączenie designu, serwisu i satysfakcji partnerów. Wszystko po to, by spełniać marzenia i oczekiwania klientów.

Fargotex Sp. z o.o. w Łomży została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016, IX edycji  Konkursu Efektywna Firma 2016, IV edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania  2016  oraz w IV edycji Konkursu Światowa Firma – Worldwide Company 2016 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i Urzędów Celnych.