F.B.I. TASBUD S.A. to Brylant Polskiej Gospodarki i Gepard Biznesu 2020

F.B.I. TASBUD S.A. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020 i XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Firma rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jej przypadku 33,7 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2020.

Wartość rynkowa spółki w październiku 2020 r., na podstawie wyników za 2019 r., została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 126,6 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020.

To polską firmą, która prężnie rozwija się na rynku budowlanym od 1985 r.  Jej głównym profilem działalności jest generalne wykonawstwo inwestycji kubaturowych.

Wieloletnie doświadczenie, doskonałe zaplecze techniczne i wykwalifikowana kadra umożliwiają  osiągnięcie wspólnego sukcesu, czego dowodem jest realizacja inwestycji kubaturowych z wielu  sektorów, m.in.: budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej oraz  specjalistycznego.

Firma znana jest również na rynkach europejskim, azjatyckim i afrykańskim, które to z racji swego potencjału stanowią istotny element strategii biznesowej F.B.I. TASBUD S.A., ukierunkowanej na dywersyfikację kierunków sprzedaży.

Głównym atutem firmy są jej pracownicy – niektórzy związani są z nią od początku jej istnienia, a więc od ponad 30 lat.

Akademik przy ulicy Solec 22 w Warszawie budowany przez Grupę Kapitałową F.B.I. TASBUD. Zdjęcie ze strony https://fbitasbud.pl

Bezpośrednio na zlecenie Zeitgeist Asset Management, firmy zarządzającej aktywami inwestorów prywatnych i instytucjonalnych, Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD zaadaptuje stary budynek biurowca na nowoczesny dom studencki. Inwestycja mieści się przy ulicy Solec 22 na warszawskim Powiślu. Jako generalny wykonawca odpowiadamy za gruntowną przebudowę i modernizację nieruchomości.

Zeitgeist Asset Management jest dla Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD ważnym partnerem. Firma posiada w swoim portfolio 258 mln euro zainwestowanego kapitału, 628 mln euro aktywów w zarządzaniu, 463 tys. m2 gruntów oraz 339 tys. m2 powierzchni do wynajęcia.

Inwestycja przy ulicy Solec 22 posiadać będzie dwie części: 8- i 12-kondygnacyjną. Akademik, po przebudowie, będzie wyposażony w kilkaset pokoi, w tym apartamenty premium oraz pokoje dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie pokoje 1 i 2-osobowe wyposażone będą w prywatne łazienki oraz kuchnie. W budynku studenci będą mogli korzystać także m.in. z prywatnej pralni samoobsługowej oraz z  pomieszczenia do przechowywania rowerów. Na dolnych kondygnacjach znajdować się będą lokale usługowe – sklepy i punkty gastronomiczne.

Projekt architektoniczny opracowała Grupa 5 Architekci, która stworzyła nowoczesną koncepcję, podkreślając jednocześnie historyczny rys budynku lat 60-tych. W obiekcie zachowano oryginalną klatkę schodową. Projekt na Solcu nawiązuje do cenionego przez studentów akademika U Průhonu w Pradze – Holešovice, którego inwestorem również był fundusz Zeitgeist Asset Management.

Oddanie budynku do użytku zaplanowane jest w na przełomie września i października 2022, tak aby zapewnić miejsca dla przyszłorocznych studentów.

Warszawa jest jednym z większych miast akademickich w Europie, co roku kształcąc około 290 tys. studentów. W samej stolicy jest 96 uczelni wyższych, które przyciągają blisko jedną czwartą całej populacji żaków z Polski, jak również z zagranicy. Jest to jedna z najbardziej popularnych destynacji dla studentów z całego świata.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej https://fbitasbud.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu  #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy  #gepardbiznesu #businessgepard  #prestiżowytytuł #wyróżnieniadlafirm #wyróżnijsię #zdobyćszacunek #zwiększwiarygodnoś #ModernBusinessClub #polskiesukcesy #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat przeanalizowali wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

We wrześniu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 99 705 przedsiębiorstw w Polsce. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.