Efektywna FirmaGepardy BiznesuPolskie Brylanty

EFL jako jedyny leasingodawca z tytułem „Finansowa Marka Roku 2017”

FL został po raz piąty nagrodzony tytułem „Finansowa Marka Roku”. W tym roku kapituła rankingu wyróżniła firmę m.in. za wspieranie rozwoju rodzimej przedsiębiorczości i aktywny udział w budowaniu wysokiej pozycji Polski w gospodarce europejskiej.

– 2016 rok był szczególnym zarówno dla branży leasingowej jak i naszej firmy. W ciągu 12 miesięcy przedsiębiorcy w Polsce sfinansowali środki trwałe o rekordowej wartości po raz pierwszy w historii przekraczającej granicę 50 mld zł. Również EFL zakończył rok z rekordowym wynikiem i portfelem umów wartych ponad 5 mld zł. A wszystko to w roku, kiedy obchodziliśmy nasze 25 urodziny. Od 1991 roku aktywnie uczestniczymy w kształtowaniu branży leasingowej w naszym kraju i wspieraniu przedsiębiorczości, w szczególności sektora MŚP. Dziś jesteśmy jedną z najstarszych i największych firm w Polsce, co oznacza, że przyjęty przez nas model działania okazał się słuszny, a przygotowywane rozwiązania w pełni odpowiadają na coraz bardziej zróżnicowane potrzeby klientów – mówi Radosław Kuczyński, prezes EFL.

W tegorocznej edycji konkursu EFL otrzymał tytuł „Finansowa Marka Roku 2017” za „silną pozycję marki na rynku leasingu zbudowaną dzięki stabilnemu rozwojowi. Istniejąca 26 lat marka EFL to gwarancja rzetelności, bezpieczeństwa i atrakcyjnych ofert finansowych takich jak leasing, pożyczka, wynajem i ubezpieczenia. EFL wspiera rozwój rodzimej przedsiębiorczości, uczestnicząc w aktywnym budowaniu wysokiej pozycji Polski w gospodarce europejskiej.” EFL jako jedyna firma leasingowa znalazła się w gronie tegorocznych wyróżnionych firm finansowych.

EFL jest jedną z pierwszych i jedną z największych firm leasingowych w Polsce. W całym 2016 roku spółka leasingiem i pożyczką sfinansowała aktywa o łącznej rekordowej wartości 5,1 mld zł i tym samym wypracowała ponadrynkowy wzrosty na poziomie 17,3% rok do roku.

Ranking „Finansowa Marka Roku” został przygotowany przez Gazetę Finansową po raz ósmy. Za każdym razem kapituła konkursu docenia te instytucje finansowe, które wyróżniają się stabilną pozycją na polskim rynku, kreatywnością i innowacją w swoich działaniach.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 26 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i czterokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 285 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie.

Europejski Fundusz Leasingowy SA we Wrocławiu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 , IX edycji  Konkursu Efektywna Firma 2016,  IX edycji Konkursu Potęgi Biznesu 2016  i na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Więcej o firmie na: www.efl.pl