Efektywne Firmy 2025Efektywne Firmy 2025: BranżoweRankingi 2025

Efektywne Firmy 2025 Telekomunikacji

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październiku 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2025 uzyskały 343 firmy telekomunikacyjnych, bo stosunek zysku netto do przychodów w latach 2023 i 2024 był wyższy niż 5 proc.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking firm według średniej stosunku zysku netto do przychodów w latach 2023-2024 r. Jeżeli była wyższa niż 5 proc., przedsiębiorstwo uzyskało tytuł Efektywna Firma 2025.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Efektywna Firma 2025

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Efektywne Firmy 2025 Telekomunikacji

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023 - 2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Anetconnect Abdul Patryk sp.k.Sandomierz1276723
2Citynet Sp. z o.o.Łódź6946855
3Actus P.S.A.Wrocław6212280
4Puls Net Sp. z o.o.Warszawa625639
5Myfiber Sp. z o.o.Połom Duży6135568
6K2m Sp. z o.o.Szczecin5310035
7Nplay4net Sp. z o.o.Tarnów525845
8Auranet Sp. z o.o.Radom523114
9Infratel Sp. z o.o.Zgierz5128839
10ZICOM NEXT Sp. z o.o.Tarnów50105569
11Psj Sp. z o.o.Bydgoszcz506014
12Neantic Sp. z o.o. sp.k.Warszawa4921151
13Rfc Internet Sp. z o.o.Bydgoszcz4918821
14Interkam Sp. z o.o.Warszawa47266919
15Polskie Sieci Światłowodowe Sp. z o.o.Częstochowa4722943
16Lizard Sp. z o.o. It sp.k.Warszawa4623660
17Net-Bis Sp. z o.o.Miechów4545151
18Centrum Dozoru Systemów Pożarowych Sp. z o.o.Ostrołęka4528779
19Connect Sp. z o.o.Warszawa442701
20Fibra Optica Sp. z o.o.Bydgoszcz443774
21Rymar Telecom Sp. z o.o.Żabno439669
22Spelltech Sp. z o.o.Toruń4137980
23Telfon Poland Sp. z o.o.Warszawa4124685
24Citylink Telecom Sp. z o.o.Gdańsk4015766
25Cg Multimedia Sp. z o.o.Będzin3911026
26Call3.Pl Sp. z o.o.Gdańsk393153
27Elco Ict Sp. z o.o.Warszawa3912244
28Poziom 7 Sp. z o.o.Zbylitowska Góra385460
29Horyzont Technologie Internetowe Sp. z o.o.Poznań3837670
30Vline Sp. z o.o.Zduńska Wola379111
31Euro.Net.Pl Sp. z o.o.Cieszyn379320
32Ts Grupa Sp. z o.o.Katowice373754
33G-Net Sp. z o.o.Knurów3769025
34Net Free System Sp. z o.o.Katowice3615184
35Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa S.A.Wysogotowo36121151
36Data System Sp. z o.o.Poznań3657726
37Wadowicenet Sp. z o.o.Wadowice3650451
38Amg Tv Sp. z o.o.Lidzbark Warmiński35841
39Info-Net Zespół Efektywnych Technik Obliczeniowych S.A. Rymar Telecom Sp. z o.o. sp.j.Tarnów3417330
40Greenlan Fiber Sp. z o.o. sp.k.Sobótka3448849
41Zink Serwis Sp. z o.o.Andrychów3411377
42Signalcom Sp. z o.o.Rzeszów3310097
43Abaro Sp. z o.o.Gdańsk3337854
44Nsslglobal Sp. z o.o.Warszawa3332471
45Nextcom Sp. z o.o. sp.k.Katowice3218650
46MIŚOT S.A.Bytom3229739
47Telkros Sp. z o.o.Gdańsk329142
48Multimedia Kwidzyn Sp. z o.o.Gdynia3222130
49Strzyżowski.Net Michał Gomółka sp.k.Strzyżów3118208
50Global Sigma Sp. z o.o.Nowy Tomyśl3145714
51Unitel-Media Sp. z o.o.Radom3118507
52Vectra Toruń Sp. z o.o.Gdynia3114626
53T - Concept Sp. z o.o.Kraków315298
54Net Onsky.Pl Sp. z o.o.Stęszew314227
55Multimedia Stargard Sp. z o.o.Gdynia3039864
56Łapneta.Pl Sp. z o.o.Rewal305290
57Tralnet Sp. z o.o.Nowy Dwór Mazowiecki301201
58Ua.Telecom Sp. z o.o.Warszawa303119
59Telnet Ropczyce Sp. z o.o.Ropczyce3019150
60Wmc Sp. z o.o.Słupsk294811
61Net Com System Sp. z o.o. sp.k.Marki2991816
62Cybernet WMW Sp. z o.o.Zabierzów2923080
63Pro VC Services Sp. z o.o.Łęgowo286925
64Podlaska Sieć Internetowa Sp. z o.o.Białystok2836646
65Ezbit Sp. z o.o.Przeworsk2712787
66Extel Networking Sp. z o.o.Kraków271043
67It 4 Polska Sp. z o.o.Wyszków2715878
68Iwacom Sp. z o.o.Łódź278899
69Euronet Norbert Saniewski sp.j.Ignatki-Osiedle2744538
70E-Call Polska Sp. z o.o.Ruda Śląska278311
71Procertiv Sp. z o.o.Katowice269403
72JMDI.PL Sp. z o.o.Warszawa2624913
73ARL Bliss Sp. z o.o.Warszawa264728
74Virtual Telecom Sp. z o.o.Lublin2645529
75Beskid Media Sp. z o.o.Kęty26144668
76Raczek.Net Sp. z o.o.Głogówek265747
77Netcity Sp. z o.o.Kielce2514773
78Arttel Sp. z o.o.Grodków251398
79Starnet Telecom Sp. z o.o.Warszawa25164610
80Pro Internet Sp. z o.o. sp.k.Gdańsk2523180
81Skynet Sp. z o.o.Zielonki-Wieś2470085
82Telesim Sp. z o.o.Będzin248678
83Infis Sp. z o.o.Kielce249563
84Mlyn.Net Sp. z o.o.Poddębice243106
85Sgt Sp. z o.o.Katowice24197113
86Focus Telecom Polska S.A.Warszawa24105536
87Profibau Sp. z o.o.Aleksandrów Czwarty242547
88Plj Telecom Sp. z o.o.Warszawa2413577
89Tbm Telekom Sp. z o.o. sp.k.Warszawa2424315
90Galena Sp. z o.o.Warszawa2439267
91Media - Com Sp. z o.o.Tychy244776
92AG Optics Technology Galik sp.k.Opole2413235
93Tech-Net Sp. z o.o.Wałbrzych236040
94Itel Solutions Sp. z o.o.Warszawa2395118
95CYFROWY POLSAT S.A.Warszawa2313703051
96Ketel Sp. z o.o.Warszawa2325611
97Raich Sp. z o.o.Warszawa238364
98Studio Wik Sp. z o.o.Rabka-Zdrój2322249
99Comitex Sp. z o.o.Warszawa232993
100Regionalna Telewizja Kablowa sp.j. L. Iwański i WspólnicyNowy Sącz2213948
101Interwan Sp. z o.o.Dębe Wielkie226275
102Logisat Kalinowski Brudek S.K.A.Warszawa2238811
103Iptell Sp. z o.o.Poznań2211522
104Kolnet Sp. z o.o.Czechowice-Dziedzice2213450
105Gbprojekt Sp. z o.o.Warszawa222979
106Radio - Telefon Sp. z o.o.Toruń225100
107Laboratorium Anteo Sp. z o.o.Ruda Śląska223667
108PPHU A&K Chamerlińscy Sp. z o.o.Białystok216812
109Enformatel Sp. z o.o.Rzeszów2124136
110Grupa Telekomunikacyjna Systel Sp. z o.o.Katowice212044
111Skynet DC Sp. z o.o.Zielonki-Wieś2112688
112Gvt Sp. z o.o.Legionowo2011250
113Inet Centrum Sp. z o.o.Myślenice2014989
114Niezależny Operator Międzystrefowy Sp. z o.o.Warszawa205960
115Luminanet Sp. z o.o.Katowice2013526
116ATG Systems Sp. z o.o.Chełmek207941
117Fiberdom Sp. z o.o.Rąbień AB20769
118Kaspol.Net Sp. z o.o.Warszawa203011
119Poxbox.Pl Sp. z o.o.Legnica2010138
120Link Technologies Sp. z o.o.Kraków205003
121Push To Talk Poland Sp. z o.o.Warszawa19852
122Laguna Sp. z o.o.Skrzyszów199639
123Speed-Soft Sp. z o.o.Warszawa191016
124Eko-Net Sp. z o.o.Wałbrzych192723
125Neantic Sp. z o.o.Warszawa1922300
126Gemini Internet Sp. z o.o.Kraków198699
127Poxitel Sp. z o.o.Krościenko nad Dunajcem191642
128Net Cloud Sp. z o.o.Białystok193972
129Livenet Sp. z o.o.Tarnowskie Góry1919349
130Pyrylandia Sp. z o.o.Warszawa1965423
131Xentia Sp. z o.o.Warszawa1919165
132Zet-Net Sp. z o.o.Słupsk184951
133Futuro Exito Sp. z o.o.Lublin184916
134Tomsar Sp. z o.o.Katowice181819
135JMDI.TV Sp. z o.o.Warszawa1814700
136Geckonet Sp. z o.o.Nowe1818821
137Aterinet Sp. z o.o.Warszawa1810094
138Pelmar Sp. z o.o.Pelplin181078
139INTB Sp. z o.o.Bodzentyn174423
140Grs Net Sp. z o.o.Łódź17774
141Let My Sale Sp. z o.o.Krężnica Jara174338
142Systemia.Pl Sp. z o.o.Poznań1713059
143Smart Keeper Sp. z o.o.Węgrzce17606
144Bajtnet Sp. z o.o.Busko-Zdrój172999
145Fo-Tech Sp. z o.o.Dębówka178720
146Comnet Multimedia Sp. z o.o.Wieruszów179916
147Tel-Kab Sp. z o.o.Pruszków1737309
148Toya -Sp. z o.o.Łódź17876022
149Norbicom Niemiec Koziński sp.k.Ślęza1610305
150PLC Engineering Sp. z o.o.Lubaczów165658
151Airtel Services Sp. z o.o.Ruda Śląska1613046
152Wr-Telecom Sp. z o.o.Ligota161332
153Klikom.Net Sp. z o.o.Starachowice1610358
154Jns Sp. z o.o.Łódź164051
155C3 Net Sp. z o.o. sp.k.Zawidów163969
156Playgsm Murawa sp.k.Sierosław1612685
157Akasha.Net Sp. z o.o.Lublin169772
158Internet Union Sp. z o.o.Wrocław1643593
159Ac Systemy Sp. z o.o.Świnoujście156460
160Radio Vanessa Sp. z o.o.Racibórz153026
161Otvarta Sp. z o.o.Łódź1525993
162Netart Telekom Sp. z o.o.Kraków154869
163Cludo Sp. z o.o.Warszawa1519094
164Wrocnet Sp. z o.o.Wrocław151483
165Fiber BSA Sp. z o.o.Piekary Śląskie15733
166Art-Com Sp. z o.o.Jaworzno1518240
167Ip Global Services Sp. z o.o.Kraków156301
168Lizard Sp. z o.o. sp.k.Warszawa1541327
169Inet Networks Sp. z o.o.Rybnik15914
170Gbn.Pl Sp. z o.o.Tychy153371
171Eurokontakt Sp. z o.o.Kraków141611
172Its Network Solution Sp. z o.o.Wrocław14891
173Marton Media Sp. z o.o.Golub-Dobrzyń144033
174Alfa4net Sp. z o.o.Częstochowa1411224
175Jmdi.Eu Sp. z o.o.Warszawa1417881
176Multimedia Polska Sp. z o.o.Gdynia141521898
177Storm Media Sp. z o.o.Rąbień145245
178Rcs Polska Sp. z o.o.Wrocław142873
179Agora TC Sp. z o.o.Warszawa1410837
180For-E Sp. z o.o.Warszawa143155
181E-Netkomp Sp. z o.o.Rajcza14834
182Fiber Tree Sp. z o.o.Warszawa13918
183Seto Sp. z o.o.Kraków13830
184Transmobil Systems Sp. z o.o.Warszawa1312769
185Netforce Sp. z o.o.Prudnik131440
186Mmnet Bałut Marcin S.K.A.Pogórska Wola13756
187M2m Group Sp. z o.o. sp.k.Kostrzyn13926
188Golf Tele Sp. z o.o.Wrocław135811
189Inet Media Group Sp. z o.o.Karlino137149
190Leon Telekom Sp. z o.o. sp.k.Rybnik1329275
191Tau Internet Sp. z o.o.Warszawa13852
192Stimo.Net Sp. z o.o.Krosno139060
193Irebel Sp. z o.o.Tarnów1214561
194Lupro Sp. z o.o.Skoczów123395
195Mynet Sp. z o.o.Kraków128611
196Cyberio Sp. z o.o.Lipowa121586
197Telestrada S.A.Warszawa1292172
198Wi-Hura.Net Sp. z o.o.Kraków121839
199Netmovil Sp. z o.o.Wrocław128174
200Wide-Net II Sp. z o.o.Ustrzyki Dolne125781
201Gawex Media Sp. z o.o.Warszawa1252644
202Obss.Pl Sp. z o.o.Stęszew12795
203Bcast Sp. z o.o.Warszawa1211430
204Getfiber Sp. z o.o.Wilcza Góra122480
205Nettel Sp. z o.o.Kraków114708
206Infopower Sp. z o.o.Elbląg115428
2074Telle Sp. z o.o.Łódź111836
208Lantech Sp. z o.o.Szczecin11758
209Microlink Sp. z o.o.Sępólno Krajeńskie111480
210Implus Group Sp. z o.o.Łódź1117661
211Polska Telewizja Szerokopasmowa Sp. z o.o.Wrocław1115353
212Naltel Sp. z o.o. sp.k.Jastrzębie-Zdrój117411
213GTS Poland Sp. z o.o.Warszawa1141161
214Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne TELGAM S.A.Jasło1112494
215Verbicom S.A.Poznań1119605
216Igaz Sp. z o.o.Wołów114447
217Ett Sp. z o.o.Katowice11767
218Tell Sp. z o.o.Poznań11139207
219Nysanet Sp. z o.o.Jędrzychów111857
220MT Sp. z o.o.Dębica115045
221AUTOGPS Sp. z o.o.Warszawa115250
222Dolnet Group Sp. z o.o.Świdnica1119427
223Cartrack Polska Sp. z o.o.Warszawa1149076
224Md Trust Sp. z o.o.Mechelinki111932
225Eternet Sp. z o.o.Łódź112791
226Point Sp. z o.o.Legionowo116846
227Xbest.Net.Pl Sp. z o.o.Rybnik112277
228Netpak Sp. z o.o.Jelcz-Laskowice101293
229Tel-Mate Sp. z o.o.Warszawa101460
230Mugler Polska Sp. z o.o.Bydgoszcz104442
231Infotel Service - Sp. z o.o.Warszawa1030490
232Przedsiębiorstwo Promax sp.j. Zofia Fórmanek-Okrój, Wiesław OkrójOstrów Wielkopolski10139375
233Media Telekom Sp. z o.o.Siedlce103500
234Global Media Sp. z o.o.Częstochowa103336
235Multinet 24 Sp. z o.o.Dębica107813
236Interon Sp. z o.o.Zgierz102490
237Korbank - Media Cyfrowe Sp. z o.o.Wrocław1015018
238Info-TV-FM Sp. z o.o.Warszawa1081193
239Segurro Sp. z o.o.Gdańsk103130
240Gotelecom Sp. z o.o.Poznań102413
241Teletechnika Serwis Sp. z o.o.Lublin10850
242BM Solutions Sp. z o.o.Wrocław104707
243Fiberlink Sp. z o.o.Kraków1043494
244Leon Telekom Sp. z o.o.Rybnik10463
245Kapsch Telematic Services Sp. z o.o.Warszawa1044185
246Peoplefone Polska S.A.Warszawa1020366
247Promarket Computers Sp. z o.o.Oświęcim910859
248Rybnet Sp. z o.o. sp.k.Rybnik913007
249Europhone Sp. z o.o.Poznań967606
250Leon Sp. z o.o.Rybnik919418
251Citimedia.Pl Sp. z o.o.Warszawa937988
252Ikłobuck Sp. z o.o.Katowice91723
253LKH Intermedia Sp. z o.o.Międzychód93078
254Uniqal Media & Communications Sp. z o.o.Warszawa9868
255Nowatel Sp. z o.o.Rumia923372
256Asta-Net S.A.Piła975177
257Spc-2 Sp. z o.o.Poznań9141858
258Kike Safe Sp. z o.o.Warszawa9521
259Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Lanet Sp. z o.o.Warszawa9681
260Techvibe Sp. z o.o.Nowa Wieś Ujska92239
261Rewolucja Net Sp. z o.o.Sadów92282
262Tonetic Group Sp. z o.o.Warszawa922050
263Magnus Systemy Telekomunikacyjne Sp. z o.o.Katowice91968
264Eltronik Sp. z o.o.Brodnica814350
265Bluetrix Sp. z o.o.Warszawa812440
266Maxserwis Sp. z o.o.Krynica-Zdrój88254
267Emero Group Sp. z o.o.Kraków814895
268ORANGE POLSKA S.A.Warszawa820667560
269Lnet Sp. z o.o.Łódź81534
270Myszkowska Telewizja Kablowa Sp. z o.o.Myszków81156
271Ntc Fiber Sp. z o.o.Kalisz8640
272E-Plan Sp. z o.o.Warszawa8519
273Alphatec Communication Sp. z o.o.Jelenia Góra83139
274Netcom Building Technologies Sp. z o.o.Szczecin84205
275I-Tg Sp. z o.o.Wrocław86076
276Oxylion Sp. z o.o.Poznań823287
277Jtendo Sp. z o.o.Warszawa823584
278Premium Mobile Sp. z o.o.Warszawa8111114
279Geckoinvest Sp. z o.o.Nowe82740
280Ematel Sp. z o.o.Boguszów-Gorce81898
281Gti Sp. z o.o.Warszawa8144029
282F-Net Sp. z o.o.Pszczyna73182
283Interq Sp. z o.o.Sanok72206
284Voice Net Tv Sp. z o.o.Rzeszów712993
285Televoice Polska Sp. z o.o.Warszawa71894
286Mokadi.Net Sp. z o.o.Moszczenica71087
287Mazowieckie Sieci Światłowodowe Sp. z o.o.Kawęczynek76904
288Opencom Sp. z o.o.Warszawa71267
289Betanet Sp. z o.o.Grabówki72502
290Page Communication Sp. z o.o.Gliwice71528
291Telemiar Sp. z o.o.Słupsk72202
292Spacenet Sp. z o.o.Gdynia74991
293Avios Sp. z o.o.Wrocław711849
294Projekt MDO Sp. z o.o.Bytom72841
295Nowogrod.Net Sp. z o.o.Nowogród Bobrzański71588
296Firma Telekomunikacyjno-Budowlana Tel-Zab Sp. z o.o.Zabrze71522
297S-Net Sp. z o.o.Kraków79320
298Aco Solutions Sp. z o.o.Warszawa78174
299Netsystem Sp. z o.o.Poręba Spytkowska71619
300Bialnet Sp. z o.o.Białystok72924
301Systemics-Pab Sp. z o.o.Warszawa713321
302Towerlink Poland Sp. z o.o.Warszawa73084232
303Alkom Nosal, Nowak sp.j.Kraków76442
304Hor.Net Polska Sp. z o.o.Kraków72623
305Next Multimedia Sp. z o.o.Prudnik7492
306JP - Telekom Sp. z o.o.Gdańsk7784
307Ict Future Sp. z o.o.Bielany Wrocławskie74443
308Telnap Telecom Sp. z o.o.Warszawa715767
309Damovo Polska Sp. z o.o.Warszawa641618
310Korbank S.A.Wrocław623196
311Anycast Sp. z o.o.Węgrzce61127
312Nexet Sp. z o.o.Rzeszów69527
313Chopin Telewizja Kablowa Sp. z o.o.Wejherowo643927
314Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. w KoszalinieKoszalin626626
315St&T Kądziela, Zawadzki sp.j.Warszawa65956
316IT Partners Telco Sp. z o.o.Marki643437
317Maxkam Sp. z o.o.Kraków63885
318Nvt Sp. z o.o.Warszawa66325
319Macrosat Sp. z o.o.Barczewo63681
320Dominet Sp. z o.o.Tychy62462
321Fione Sp. z o.o. sp.k.Racibórz68083
322Instal - Tech Gold Sp. z o.o.Sulejówek65885
323Tpnets.Com Sp. z o.o.Łódź64905
324Multimedia Capital Two Sp. z o.o.Wejherowo66707
325Sita Sp. z o.o. Oddział w PolsceWarszawa66621
326Connected Sp. z o.o.Kraków63843
327Telefony Podlaskie S.A.Sokołów Podlaski622315
328Telewizja Kablowa Dipol Sp. z o.o.Białystok65201
329Polineo Sp. z o.o.Gliwice61539
330Ap-Media Sp. z o.o. sp.k.Jasło64905
331Telecom Partner Sp. z o.o.Gdynia63791
332Lambda Sp. z o.o.Pruszcz Gdański610440
333TK Telekom Sp. z o.o.Warszawa6175276
334Eutelsat Polska Sp. z o.o.Warszawa52692
335Aksel Sp. z o.o.Rybnik5100027
336Lcs Systemy Teleinformatyczne Sp. z o.o.Płońsk52311
337Fibero Sp. z o.o.Bydgoszcz54976
338Telsat.Tv Sp. z o.o.Częstochowa52747
339Neosystem Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski59348
340Globitel Sp. z o.o.Łódź516008
341Elart Sp. z o.o.Warszawa51588
342Apator Telemetria Sp. z o.o.Słupsk548422
343Sptelek Sp. z o.o.Zbąszyń55102

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/Wk w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów