Efektywne Firmy 2025Efektywne Firmy 2025: BranżoweRankingi 2025

Efektywne Firmy 2025 Przemysłu Spożywczego

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październiku 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2025 uzyskało 1171 firm przemysłu spożywczego, bo stosunek zysku netto do przychodów w latach 2023 i 2024 był wyższy niż 5 proc.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking firm według średniej stosunku zysku netto do przychodów w latach 2023-2024 r. Jeżeli była wyższa niż 5 proc., przedsiębiorstwo uzyskało tytuł Efektywna Firma 2025.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Efektywna Firma 2025

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Efektywne Firmy 2025 Przemysłu Spożywczego

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023 - 2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe J.R. Fanex Sp. z o.o.Radonice30770491
2Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w WarcieWarta9024981
3Ser Farm Sp. z o.o.Warszawa8313316
4Browar Dojlidy S.A.Białystok80207009
5MAXXB Chocolate Factory - Maksymilian Nowotarski, Katarzyna Borkowska sp.j.Bielsko-Biała7541537
6Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Jarex Sp. z o.o.Rzeszów6432254
7Destylacje S.A.Oborniki6446505
8Pudliszki Sp. z o.o.Pudliszki63774504
9Instytut Zasobów Ludzkich Sp. z o.o.Skarbimierz-Osiedle629936
10Gospodarstwo Rybackie Skoki Sp. z o.o.Skoki6226520
11Masuria Spring Sp. z o.o.Iłowo-Osada591308
12Piekarnia Mjm Sp. z o.o.Osjaków547299
13Catering Excellent Sp. z o.o.Warszawa5212681
14Dolfos Pets Sp. z o.o.Piotrków Trybunalski51138892
15Fampol Meat Sp. z o.o.Gorzkowiczki5127809
16Ecosnacks.Pl Sp. z o.o.Rzeszów5012963
17Key Sp. z o.o.Warszawa4823690
18Piekarnia Bagietka Renata Jackowska, Rafał Strąk sp.j.Radziszewo4812967
19Rodzinna Cukiernia Graczyk Sp. z o.o.Osjaków4611130
20Somar Mariusz Sołtysiak sp.k.Marcinków4444823
21Monix Grabowski sp.k.Kotlin4439411
22Progress Team Sp. z o.o.Sulnowo4434779
23Korczak sp.j.Radom4446499
24Grand Plus Sp. z o.o.Nowy Sącz432805
25Gotta Sp. z o.o.Płochocin4339587
26Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o.Międzyrzecz4313795
27Ftb Group Sp. z o.o.Bielsko-Biała433710
28Agrifood Europe Sp. z o.o.Bojanowo4240565
29Gospodarstwo Rolne Bartężek Sp. z o.o.Bartężek42119180
30Rozlewnia Wód Mineralnych Sopel Sp. z o.o.Muszyna4111508
31Luxio Sp. z o.o.Wrocław417956
32Iodica World Sp. z o.o.Warszawa4034166
33Activefeed Pl Sp. z o.o.Stare Niziołki407927
34Przedsiębiorstwo Handlowe Inter Kram Jerzy Andrzejak, Maria Andrzejak sp.j.Wolsztyn3933839
35Afp Pro Sp. z o.o.Rozniszew3946094
36Carotex Koncentraty Tatrzański sp.k.Warszawa39200019
37Sweet Lód Sp. z o.o.Rotmanka3913075
38Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o.Świecie3817272
39Dolfos Sp. z o.o.Piotrków Trybunalski38188818
40Magic Cookies Sp. z o.o.Białystok381595
41Pharmavene Sp. z o.o.Warszawa3814171
42Traper J.Smorczewski i M.Machała sp.j.Nowe Opole3799585
43Piekarnia Bieżyński - Wioleta Bieżyńska sp.k.Świdnica3722172
44Bionat Jacek Federowicz sp.k.Kraków368265
45Kamena Polanowo-Zdroje Tomasz Białkowski Sp. z o.o.Polanowo3655733
46Go Jobs Sp. z o.o.Sopot3626242
47Miolli Sp. z o.o.Mokre365137
48Derlat Food Company sp.k.Rzeszów3520361
49Wanda Sp. z o.o.Kąty Wrocławskie3559848
50Norsa Pharma Sp. z o.o.Kraków3583779
51Zakład Przetwórstwa Mięsnego M.T. Bączyk Sp. z o.o.Zgierz356607
52Gospodarstwo Rybackie Gosławice Sp. z o.o.Konin34405070
53Unikomplet Sp. z o.o.Pilzno342062
54Admat Sp. z o.o.Nowe Skalmierzyce34490665
55Piekarnia-Cukiernia Krzysztof i Leszek Nowaczyk sp.k.Dopiewo34140059
56Natura Eko Sp. z o.o.Coniew344566
57Delta-Mar Sp. z o.o.Wrocław3332403
58Gospodarstwo Rybackie Zbąszyń Sp. z o.o.Zbąszyń334606
59Kubik Kubik Ryszard sp.j.Radom3335884
60Culinaria Sp. z o.o.Czeladź335071
61Gospodarstwo Rybackie Kock Sp. z o.o.Kock3356020
62Piekarstwo J. M. Czwojda Sp. z o.o.Krotoszyn3323141
63Superior-Strefa Józef Żuraw i Wspólnicy sp.k.Dobre Miasto33219839
64Cukiernia- Piekarnia Woźniak Sp. z o.o.Szczecin33102782
65Ośrodek Hodowli Pstrąga Garnki Sp. z o.o.Koszalin3319639
66Piekarnia Przy Ostrowskiej Sp. z o.o.Ostrołęka3313044
67Nordpol Sp. z o.o.Złotoryja3314085
68Firma Handlowo - Usługowa Gatner Marcin sp.k.Paniówki3220457
69Lord Poland Tabacco Andrzej Buda Sp. z o.o.Wodzisław Śląski32113380
70Ares Sp. z o.o.Kletnia3250881
71Gospodarstwo Rybackie w Giżycku Sp. z o.o.Piękna Góra3116652
72Zakład Cukierniczy Joker Sp. z o.o.Miejska Górka3198847
73Gospodarstwo Rybackie Tyśmienica Sp. z o.o.Tyśmienica318523
74Centuria sp.j. - Martich i WoźnickaŁomianki314810
75Fantic Górszczak sp.j.Głogoczów31142497
76AKSAM Sp. z o.o. Sp.k.Osiek30917638
77Krzysztof Czajczyk i Dariusz Czajczyk sp.j.Mogilany3070310
78Serwar Sp. z o.o.Warszawa3020804
79Wytwórnia Pasz i Koncentratów Farmer sp.j. Janina Błaszczyk i Monika SzymczakBiskupice Ołoboczne3013215
80Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w DuchnicachDuchnice3056078
81Piekarnia Słoneczko Sp. z o.o.Basznia Dolna3026539
82Arkosyl Monter Job Sp. z o.o. sp.k.Zbiczno3026836
83Jfarm Sp. z o.o.Ostrołęka2955168
84Splendivo Sp. z o.o.Kraków2942696
85Cukiernia - Piekarnia Wenta sp.j.Lębork2950840
86Decowa Manufaktura Sp. z o.o.Karszyn292451
87Invent Farm Sp. z o.o.Lublin2912695
88Celpol Andrzej Lewandowski sp.j. w ŁaskuŁask2835327
89Hurtownia Lodów i Mrożonek, Fabryka Wafli IGLO Edmund Zygmański Sp. z o.o.Zawiercie2882975
90Piekarnia Sambor Sp. z o.o.Tczew281756
91Wodadlafirmy.Pl Sp. z o.o.Iłża2877396
92Dobry Aptekarz Sp. z o.o.Zgorzelec28855
93Piekarnia Mima sp.j. Sikora i WspólnicyOstrów Wielkopolski2754841
94Flak-Pol Ab Bożena Traczyk, Andrzej Traczyk sp.j.Warszawa2726951
95Bomadex Sp. z o.o.Bytom2752083
96Fogiel Firma Rodzinna Sp. z o.o.Radom2760736
97Przedsiębiorstwo Rybackie Karp Sp. z o.o.Oleśnica276694
98Karol Franczak Milton Export-Import S.K.A.Makowiska2789912
99JFARM Gręda i Syn sp.j.Ostrołęka2729977
100Balto Petfood Sp. z o.o.Warszawa2715218
101Piekarnia Królewska Bułacz i Szewczyk sp.j.Węgrzce Wielkie2718905
102Weda Sp. z o.o.Warszawa27201877
103Piekarnia Ulman Katarzyna Hutor sp.k.Niepołomice2742581
104Best Lab Sp. z o.o.Warszawa2763999
105Wimar-Chłodnia Sp. z o.o.Radwanków Szlachecki26156851
106Cukiernia Dla Ciebie Sp. z o.o.Rybnik268121
107IS - MK Iga Sarzyńska - Komorowska, Maciej Komorowski S.K.A.Toruń2625397
108Piekarnia Żytnia K.W.Rasińscy sp.j.Wyszków2653419
109Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Agro-Top Sp. z o.o.Wiśniew261786102
110Olimp Młociny Sp. z o.o. sp.k.Kraków2618597
111Vigrana Sp. z o.o.Rybczewice Drugie2630643
112Gospodarstwo Rybackie Łyszkowice Sp. z o.o.Łyszkowice266082
113Workman Pl Sp. z o.o.Września2514340
114Eurowafel Sp. z o.o. sp.k.Zator25226113
115Valco Sp. z o.o.Bieganowo2557756
116Ekorozwój Sp. z o.o.Wodzisław Śląski254475
117Esan Co. Ltd. Sp. z o.o.Warszawa25976
118Nutty Bucket Sp. z o.o.Świętochłowice253217
119Elpol Sp. z o.o.Osina Mała259918
120Junakor Sp. z o.o.Milejczyce2513182
121Proton Labs Sp. z o.o.Gdańsk2520355
122ZM E. Motak Sp. z o.o.Iwkowa2518129
123Tandyr House Sp. z o.o.Wrocław2514057
124Impex Sun Sp. z o.o.Legnica254461
125Royal Iceland Europe Sp. z o.o.Żnin25141624
126Agro Food S.A.Pilica25154083
127Workday Sp. z o.o.Grudziądz2561182
128Kłos Piekarnia Braci Kurzyca sp.k.Zabrze25408426
129Pierrot Pk Sp. z o.o.Wawrzyszów25177896
130Piekarnia Rostek sp.k.Nisko25115314
131Agrofruct Sp. z o.o.Żabokliki2514153
132Duotones Sp. z o.o.Warszawa24941
133Pachniczówka Sp. z o.o.Grębków243714
134Piekarnia Ryszard Robak i Wspólnicy sp.j.Inowrocław2426808
135Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna PrzyszłośćRejów2414325
136Snacklab Sp. z o.o.Bełchatów2415882
137Pakfish Sp. z o.o.Rusko2453613
138Yango Sp. z o.o.Warszawa2452600
139Ravix Sp. z o.o.Dębica246155
140Nowa Piekarnia z Łukowa Sp. z o.o.Łuków24853
141United Petfood Radom Sp. z o.o.Pionki24360275
142Gospodarstwo Rybackie Iława Sp. z o.o.Iława2410964
143Piekarnia Cukiernia Piotr Kropidłowski sp.k.Zblewo2435743
144Powiśle A.Pietras M.Stasiak J.Pietras sp.j.Kępa Chotecka24103910
145Tęgoborze Zpc Grzyb S.K.A.Tęgoborze24153285
146Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SMAK - Grzegorz Dorosz i Bronisław Dorosz sp.j.Cieszków24107367
147Piekarnia - Ciastkarnia U Karola Sp. z o.o.Gniew2446780
148Piekarnia Walenciak Sp. z o.o.Kiełczewo24119601
149Piekarnia Merk Dyczewski, Kopiczko sp.j.Suwałki2438295
150All Spice Niegodzisz sp.j.Nowy Dziekanów24121213
151Gospodarstwo Rybackie w Starzawie Sp. z o.o.Starzawa2441415
152Wyrób Wędlin Tradycyjnych Wolarek B.Wolarek, W.Wolarek sp.j.Nowa Wieś Szlachecka23400025
153Franczak Sp. z o.o.Kraków233481
154Kiszeczka Sp. z o.o. sp.k.Karczew2385924
155Piekarnia Pawełek Sp. z o.o.Wołomin2361212
156United Petfood Polska Sp. z o.o.Biskupice Ołoboczne231709709
157POPRAD Sp. z o.o.Milik2375881
158Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mineral Complex Sp. z o.o.Krynica2323667
159Piekarnie Lubaszka Sp. z o.o.Warszawa23748030
160Pracownia Cukiernicza Leszek Wiśniewski sp.k.Nowy Janków2325621
161Progressive Solutions Sp. z o.o.Ustronie Morskie2314133
162Symbiotics Sp. z o.o.Kozy2381012
163Ostrovit Sp. z o.o.Zambrów23423093
164Jedność Sp. z o.o.Wschowa22320244
165Pharmovit Sp. z o.o.Płock2238535
166Piekarnia - Cukiernia Gronpiek Grondal sp.k.Wola Filipowska2227533
167Taste4u Sp. z o.o.Chotomów221539
168Kastelik Sp. z o.o.Buczkowice2224355
169Jp Czekolada Sp. z o.o.Nowy Sącz223501
170Gospodarstwo Rybackie Karp Sp. z o.o.Osiecznica224587
171Zakład Piekarniczo-Cukierniczy L. B. Zimmermann sp.j.Gogolin2234698
172Fra - Mare Sp. z o.o.Brzesko221761
173Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe i Transportowe Marter Góreccy sp.j.Sierpc22127369
174Frank&Oli Sp. z o.o.Marki2278685
175Polmass S.A.Bydgoszcz22243691
176Holista Sp. z o.o.Myślenice2212684
177Zakład Przetwórstwa Mięsnego M. Szlagor sp.k.Andrychów2281191
178MDR Healthy Food Sp. z o.o.Mikoszewo2113696
179Wytwórnia Napojów Chłodzących Sahara Sławomir Folga, Marek Księżopolski sp.j.Zator21176186
180MNG Sp. z o.o.Racice2125276
181Mowi Nutrition Goleniów Sp. z o.o.Łozienica21192815
182Stokson sp.j. Henryk Stokłosa i WspólnicyChorzów211544676
183Kebella Sp. z o.o.Katowice216625
184Blueberry Roasters Sp. z o.o.Wrocław212129
185Młyn Oliwski Sp. z o.o.Gdańsk217651
186Rollux Sp. z o.o. sp.k.Gorzkowice2182083
187ZPM Hochel Sp. z o.o.Micigózd2129626
188Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o.Ełk2133514
189PIEKARNIA OSKROBA S.A.Człekówka213007466
190Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w KościanieKościan217209
191ŻYWIEC-ZDRÓJ S.A.Warszawa214682625
192Biuro Usług Kulturalnych Sp. z o.o.Gliwice213011
193Emark Skrzypkowie sp.j.Stara Wieś Pierwsza2123148
194Advisory Commodities Sp. z o.o.Świebodzice2110945
195Cukiernia ,,Bajka'' Baszczyńska i Baszczyński sp.k.Górki Wielkie2143458
196Kolagen Ncn Polska Sp. z o.o.Łódź214560
197Ciastkarnia Karpatka Sp. z o.o.Kraków204801
198Zakład Cukierniczo-Spożywczy B&G Jan Biernacki, Bogusław Gącik, Michał Biernacki sp.j.Proszowice2027108
199APS Jobs Sp. z o.o.Sopot2016762
200Piekarnia Sławomir Białczak sp.k.Pułtusk2012047
201Gospodarstwo Jeziorowe Sp. z o.o.Ełk205658
202Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Rolfroz Sp. z o.o.Chromowola20203500
203Nieczapla Sp. z o.o.Gdańsk205183
204Weronica Sp. z o.o.Gorlice2041325
205Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy INEX Sp. z o.o.Inwałd20344291
206Lactima Sp. z o.o.Morąg20572318
207Wega Sp. z o.o.Wągrowiec2017786
208Masarnia Tradycyjna Marcin Pietraszuk sp.k.Boćki2030588
209Kogen Sp. z o.o.Częstochowa207504
210Piekarnia Nowakowscy Sp. z o.o.Czystochleb2034206
211Zakład Mięsny Poliwczak S.K.A.Mysłowice20214266
212Agro Food Technology Sp. z o.o.Czeladź2010165
213PPHU Adas Sp. z o.o.Leszno201957
214Ddb Sp. z o.o.Drwęczno201982
215Java Sp. z o.o.Humniska205799
216Brześć Sipa sp.k.Brześć Kujawski20169655
217B.E.S.T. Zakład Przetwórstwa Ziemniaczanego E. Barycki, B. Barycki- sp.j.Przewłoka2042671
218Piekarnia Grela Mełgiew Sp. z o.o. sp.k.Nowy Krępiec2045951
219Petmat Sp. z o.o.Kwasowo2016787
220Sarna sp.j. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Sa i SaChodzież2022510
221Cukiernia Kryś Sp. z o.o.Warszawa1911600
222Semkowicz i Bogoń Sp. z o.o.Sulejówek192193
223Cukiernia Jagódka Firma Mohoń sp.j.Suchy Las1926491
224Maśluk Sp. z o.o.Kochań1911981
225Pamas Salami Sp. z o.o.Łubniany1993580
226Vasco Tech Sp. z o.o. sp.k.Świebodzice1934030
227Gom Owczarek sp.k.Kamieńsk19143830
228Ar-No Sp. z o.o.Lisów1911062
229Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Way-Pol Sylwester Waś sp.k.Stary Pożóg19184686
230La Verna Sp. z o.o.Jasło199439
231Suszarnia Międzyrzecz S.A.Międzyrzecz1971073
232Dieta Sobocińska i Wspólnicy Sp.K.Warka1944523
233Symbiofarm Krok sp.k.Nowa Wieś19123581
234Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Reypol -Rejmak sp.j.Janowiec199009
235Piekarnia Grela sp.k.Zamość1922824
236Manufaktura Żuru i Barszczu Sp. z o.o.Nowa Wieś1915093
237Sozotech Sp. z o.o.Wejherowo1947139
238Hagen Sp. z o.o.Częstochowa1911212
239Piekarnia Sambor Sp. z o.o. sp.k.Tczew1966109
240Pharmill - Paulina Plenkiewicz i Wojciech Florysiak sp.k.Suchy Las1994819
241Piekarnia Kraska J. Karwowski sp.k.Białystok1950833
242Foodcare Sp. z o.o.Zabierzów192042129
243Piekarnia K.I A. Cichowscy , E. Federowicz sp.j.Warszawa19626359
244Piekarnia Wieczorek Sp. z o.o.Ostrów Wielkopolski1915213
245Piekarnia Cukiernia Gursz Sp. z o.o.Międzychód196148
246Piekarnia Wygorzele G. Żogała sp.k.Tychy1913419
247Ma-Koz Sp. z o.o.Mszana193555
248Health Medica Sp. z o.o.Łódź1918337
249Przetwórstwo Ryb-Warzyw Zpch Sp. z o.o.Siedlec1913539
250Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa Szymaszek Sp. z o.o.Wola Żyrakowska194193
251Piekarnia Gwóźdź Sp. z o.o.Grodzisk Wielkopolski18173364
252Firma Handlowo-Usługowa Mateusz Sp. z o.o.Mysłowice185918
253Rema Sp. z o.o. sp.k.Zielona Góra1836329
254M&V Company Sp. z o.o.Łódź181776
255Koga-Maris Sp. z o.o.Hel1870995
256Nałęczów Zdrój Sp. z o.o.Drzewce181310858
257Piekarnia Halina H. Milczek, J. Milczek sp.j.Starościn18147085
258Marlin Sp. z o.o.Błonie186786
259Skarby Roztocza Sp. z o.o.Tomaszów Lubelski182221
260Bastion Smaku Sp. z o.o.Ruś183446
261Cymes Tomasz Ołów sp.k.Olsztyn1865123
262MLEKOVITA S.A.Morąg1824937
263Zakład Przetwórstwa Mięsnego Kuś sp.k.Ruda Śląska1874234
264Flis Sp. z o.o.Kuranów18529777
265Pasztecik Sp. z o.o.Szczecin1815358
266Przyjaciele Jutrzenki Sp. z o.o.Pobiedziska18837
267Cukiernia-Piekarnia Marcin Romanowski sp.k.Goworówek1812818
268Firma Borek - Zbigniew Borek Sp. z o.o.Chorzew1845079
269Barbara Luijckx Sp. z o.o.Latkowo18293237
270Pet Futura Solution Sp. z o.o.Byczyna184505
271Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wojciech Zieliński i S-Ka sp.j.Kwidzyn18192923
272Jeziorowo Stawowe Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o.Lutom182550
273Piekarnia-Cukiernia Anna Anna Koczorowska, Edward Paprocki sp.j.Wyrzysk1825591
274Cukiernia Nova Sp. z o.o. sp.k.Stargard1848727
275Dylex Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe sp.j. Anna Dylak, Ireneusz DylakStargard1822205
276Evo Geulincx Sp. z o.o.Wilcze1815825
277Sanrej Sp. z o.o.Sanok1842268
278Dicofarm Polska Sp. z o.o.Warszawa1862118
279Mako Pharma Sp. z o.o.Kiełpin1854421
280Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Piekarnia Kajzerka Budzyński Kazimierz i Halina sp.j.Lisów1839289
281Piekarnia Kozielski Sp. z o.o.Mszana188861
282Arnica Sp. z o.o.Zielona Góra1857993
283Zakład Piekarniczo-Cukierniczy L. Kosakowski, G. Karwowski sp.k.Piątnica Poduchowna1850250
284Gospodarstwo Rybackie Polesie Sp. z o.o. SosnowicaSosnowica1810693
285Cydr Chyliczki Krenke Kowalczyk sp.j.Chyliczki181551
286Coco Farm Sp. z o.o.Piaseczno176052
287Ritpol Spyrzyński sp.k.Psary1728971
288Cukiernictwo - Handel Mako Sp. z o.o.Rogowo1714027
289Edal II Sp. z o.o.Żychów1726282
290Zakład Piekarsko-Ciastkarski Dana Danuta i Tomasz Szypowscy sp.j.Ozorków1747817
291Dar-Pol sp.j. Renata Woźniak, Dariusz WoźniakTomaszów Mazowiecki1724545
292Nikotabako Sp. z o.o.Sokołów1751009
293Kaminiarz Sp. z o.o.Święciechowa17611084
294Zakład Drobiarski Lech-Drób Sp. z o.o.Zalewo17490307
295Rachoń Sp. z o.o.Lubartów1711629
296Zjedz.Com.Pl Sp. z o.o.Tarnowskie Góry171947
297Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna Patucha i Jagiełło sp.j.Jaworzno1767028
298BHJ Polska Sp. z o.o.Michorzewko17435697
299Suszarnia Warzyw Jaworski S.A. sp.k.Bramki17223252
300Sanbios Sp. z o.o.Gliwice178257
301Musiorski Krupa Kuźmińska sp.j.Częstochowa1729087
302Młyn Dalachów Sp. z o.o.Dalachów17275287
303Hemplab Sp. z o.o.Lublin1733406
304Gospodarstwo Rybackie Sieraków Sp. z o.o.Jeziorno17692
305Axpal Sp. z o.o. sp.k.Roczyny1712586
306Polska Grupa Partnerska Sp. z o.o.Karpin1734554
307Zakład Cukierniczy Marek Bladowski Sp. z o.o.Zduńska Wola1711124
308Piekarnia-Cukiernia Jasiek sp.k.Pszczyna1755558
309Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów Koral sp.j.Limanowa171047166
310Gospodarstwo Rybackie Włocławek Sp. z o.o.Szpetal Górny173038
311Dms Sp. z o.o.Rybnik1732823
312Mega - M.Wieliczko sp.j.Police1719966
313DNP Sp. z o.o.Polanowo162238132
314PPHU Darpol Sp. z o.o.Kaczory16155479
315Vita Invest Sp. z o.o.Wola Mrokowska161501
316Provincja - Dziczyzna Sp. z o.o.Sulęcin169650
317Jahiro Sp. z o.o.Widziszewo1612536
318FUTREX Sp. z o.o.Żdżary16431733
319Funky Fluid Sp. z o.o.Warszawa1641107
320Kompania Piwowarska S.A.Poznań1610843886
321Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Ser-Vita Władysława Ciupak i Edward Jargiło sp.j.Krzemień Drugi1612792
322Nowy Browar Gdański Sp. z o.o.Gdańsk1614578
323Granex Sp. z o.o.Brójce1611597
324Pszczelarz Kozacki Pasieka Sp. z o.o.Kozaki1624109
325Geo-Poland Sp. z o.o.Poznań16195429
326Piekarz - L.M.J. Ciarkowscy - sp.j.Świdnica1613141
327Kubara Sp. z o.o.Częstochowa16185349
328Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Vitapol Drzymała sp.j.Baniocha164780
329Semco Sp. z o.o. sp.k.Śmiłowo1627987
330Rolpek 2 Sp. z o.o.Strzegom1685348
331IGLOTEX S.A.Skórcz161027359
332Buchcik Sp. z o.o.Bieruń1628974
333Lajkonik Snacks Sp. z o.o.Skawina16829049
334Las Huberta Sp. z o.o.Rudy Raciborskie1620390
335Cukiernia-Piekarnia Jacek Romanowski sp.k.Wólka Brzezińska1653888
336Piekarnia Wawerska M.A.T. Błaszczak sp.j.Warszawa1624322
337Piekarnia Cukiernia Bindrich Sp. z o.o.Piekary Śląskie1651848
338Przetwórstwo Mięsne Płatek Sp.J.Nowa Wieś Szlachecka16121847
339Geomax Misztal-Stateczny sp.j.Opole Lubelskie1626911
340Montag Sp. z o.o.Łódź1611939
341Dijo Baking Sp. z o.o.Zabrodzie161178202
342British-American Tobacco Polska S.A.Augustów162165758
343Piekarnia Karol Bartkowski, Marek Bartkowski, Katarzyna Bartkowska, Beata Bartkowska sp.j.Toruń1633793
344Lody Kuli Sp. z o.o.Warszawa169813
345Piekarstwo sp.j. Machalski - TomskiWrocław1614066
346Piekarnia Soplicowo B. Smolak, M. Smolak S.K.A.Otwock159755
347Bazaar Concept Sp. z o.o.Kraków151543
348Tradycyjna Sp. z o.o.Reda1518089
349Gospodarstwo Królewo Sp. z o.o.Bartąg1542906
350Krzepka Rzepka Sp. z o.o.Warszawa1511504
351Pierożkowy Świat Sp. z o.o.Warszawa151547
352Caveres Sp. z o.o.Kaszów1513786
353Traba Trade Sp. z o.o.Zawonia153616
354Albatross Sp. z o.o.Trzebuska1515437
355Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o.Mrągowo1513323
356Cukiernictwo-Piekarstwo Michał Marcelina Vogt sp.j.Pleszew1522284
357Swanetia Sp. z o.o.Gdynia151668
358Cukiernia Kuczora Sp. z o.o.Września1516163
359Agra-Nord Sp. z o.o.Kleszczewo15630
360MLB Biotrade Sp. z o.o.Poznań15118283
361Vaess Agersol Sp. z o.o.Stare Koźle15116533
362Sudzucker Polska S.A.Wrocław153596007
363Presta Sp. z o.o.Wołczyn15688
364Zakład Produkcyjno - Handlowy Ol-Corn Biernatowski, Olwert, Pankowski sp.j.Sadłowo1534216
365ZPP Kowalczyk Sp. z o.o.Grabów nad Pilicą1511742
366Ewan Sp. z o.o.Szczucin151831
367Prime Rent Sp. z o.o.Łódź158539
368Gospodarstwo Rybackie Mielno Sp. z o.o.Mielno155288
369CHRIST Sp. z o.o.Czarnochowice1536735
370Bronowscy Sp. z o.o.Czernichów1598297
371Zakład Cukierniczy Wacuś Czesław Woźniak, Tomasz Woźniak sp.j.Nysa1526912
372Karpicko Sp. z o.o.Karpicko1510630
373Edmir-Pol Sp. z o.o.Chorzów1573431
374Firma Majerczyk sp.j.Skrzypne1520919
375Healthy Herb Sp. z o.o.Warszawa152459
376Newice Sp. z o.o.Zielona Góra1513186
377Zbyszko Company S.A.Radom15613800
378Pałuki E.M. Głuszczyńscy. sp.j.Malice1548149
379Grapa sp.j. Roman i Stanisława GrapaPodwlik1519280
380Łuksza sp.j. J.W.Ł.Łuksza, M.GajewskaOpacz Mała1512951
381Klimeko Sp. z o.o. sp.k.Dionizów1527527
382Goldan Pl1 Sp. z o.o.Kraków155232
383Przedsiębiorstwo Produkcji Spożywczej Frykas Sp. z o.o.Kościan157325
384Foodkreator Sp. z o.o.Lublin157698
385Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ZłotokłosZłotokłos1536740
386Młyn Grygier Sp. z o.o.Wonieść15139470
387Uryga Sp. z o.o.Wojakowa1538209
388Staropolska Sp. z o.o.Bydgoszcz15333576
389Inter Europol S.A.Marki152233932
390Chaber Sp. z o.o.Żabokliki157007
391Greenvit Sp. z o.o.Łomża14104617
392Dawtona Milejów Sp. z o.o.Milejów-Osada14249716
393Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wrzód Sp. z o.o.Zawada1413241
394Krak - Tol Katarzyna i Artur Tolak sp.j.Targowisko1423568
395Jal Sp. z o.o.Kępa14128061
3964 Fish Sp. z o.o.Dębnica Kaszubska147322
397Fbh Sp. z o.o.Jankowice1468641
398Zakład Cukierniczo-Piekarniczy Jaszewscy sp.j.Lipno1425706
399Jacek Świątek Halagarda Pro sp.k.Kraków1412319
400Bosko Sp. z o.o. sp.k.Lublin1418085
401Van Den Doel Poland Sp. z o.o.Kowalewo-Parcele14154018
402Ekmek Sp. z o.o.Wola Mrokowska144571
403Piekarnia-Cukiernia Abramowicz Piłat sp.j.Klikawa1417825
404Feedpro Sp. z o.o.Redostowo1466558
405Krakowskie Wypieki Romaniszyn sp.k.Kraków1440372
406Grupa Dsp Sp. z o.o.Zakroczym147783
407Agro Bio Produkt Sp. z o.o.Grodkowice1441751
408Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Aspol Sp. z o.o.Nowy Sącz146062
409Kopalnia i Warzelnia Solanek Dr Zabłocka Sp. z o.o.Katowice143581
410STOCK Polska Sp. z o.o.Lublin143234221
411Pektopol Sp. z o.o.Jasienica1419996
412Krokus Przetwórnia Owoców i Warzyw Czesław Caryk sp.j.Pająków1432141
413Keksik Lebioda sp.j.Głowno147834
414K&M Group Sp. z o.o.Warszawa1437368
415Pfeifer & Langen Polska S.A.Poznań144637904
416Las Woda Sp. z o.o.Warszawa1429552
417Bolero Premium Sp. z o.o.Olsztyn149843
418Firma Legierski Legierski Leszek, Legierski Zdzisław sp.k.Istebna1487724
419Zakład Masarski Mareta -Teresa i Andrzej Kołbuk,Elżbieta i Wiesław Kacprzak sp.j.Kobyłka1420529
420Zakład Przetwórstwa Mięsnego Nowakowski Sp. z o.o.Dąbrowa1483585
421Młyn Gliwice Grażyna Bogacz sp.k.Gliwice1421154
422Ollen-Pol Sp. z o.o.Żary141266
423Asti Sp. z o.o.Przykona1422186
424AFA Group Sp. z o.o.Januszowice1422899
425Amco Sp. z o.o.Dybów-Kolonia14249009
426Agro - Food Polska Sp. z o.o. sp.k.Gortatowice1410062
427Piekarnia Cukiernia Międzychód Sp. z o.o. sp.k.Międzychód1465706
428FANTASY FOOD Sp. z o.o.Ręczaje Polskie14126049
429Raad Food Sp. z o.o.Marki142381
430Zakład Przemysłu Mięsnego M.P.Ławniczak sp.j.Janowiec Wielkopolski1442423
431Wega Sp. z o.o. sp.k.Wągrowiec1412473
432Agro-Netzwerk Polska Sp. z o.o.Chąśno1443751
433Wołex Sp. z o.o.Czernichów1481656
434Hossa Andrejczuk, Wiśniewscy sp.j.Białystok1426522
435Dawtona Frozen Sp. z o.o.Błonie14299560
436Perla Produkcja Sp. z o.o. sp.j.Słupsk1455245
437APC POLSKA Sp. z o.o.Kijewo1463539
438Aguas Limpias Sp. z o.o.Bożepole Wielkie1412738
439Domowa Apteczka Sp. z o.o. sp.k.Grodzisk Mazowiecki1337709
440Putka Sp. z o.o.Jawczyce13815263
441Nowel Sp. z o.o.Legionowo131081641
442Zakład Masarski M. Janiszewski i A. Ratajczak sp.j.Psarskie1315719
443Runoland Sp. z o.o. - sp.j.Góra1388899
444Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Gryf S.A.Szczecin131423598
445Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Daka Sp. z o.o.Pabianice136001
446Niro Sp. z o.o.Boronów1311200
447Follow Sp. z o.o.Murowaniec1317925
448Gospodarstwo Rybackie Ostróda Sp. z o.o.Warlity Wielkie136676
449Zakład Produkcyjno-Handlowy Argo Sp. z o.o.Łańcut1366180
450Piekarnia - Cukiernia Jacek Błaszkowiak sp.k.Puszczykowo1388433
451Czanieckie Makarony Sp. z o.o.Czaniec13243990
452Perino Sp. z o.o.Wielgolas Brzeziński1369384
453Gospodarstwo Rybackie Maśluk Sp. z o.o.Ośno Lubuskie137121
454Młyn Ciechanowiec Jachimczuk i Stanisławski Sp. z o.o.Ciechanowiec1347126
455Lorpio Sp. z o.o.Sulechów1327239
456Gozdawa Sp. z o.o.Rybnik133065
457Martex sp.j. Stanisław Furtak i S-KaZębowice1374713
458Wytwórnia Makaronu Goldmak Łukasz Nowak, sp.j.Rudniki1324143
459PPHU BOBO - JELLY Klecha sp.k.Kłobuck1324424
460Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego TRZEMESZNO Sp. z o.o.Trzemeszno13306764
461Tymbark-Mws Sp. z o.o.Tymbark134920325
462Kekbel-Max Food Sp. z o.o.Belęcin13110848
463Lyo-Tech Sp. z o.o.Międzyrzecz133443
464Froneri Polska Sp. z o.o.Mielec132078418
465ONIX Sp. z o.o.Zakrzewo13635791
466Alg Pharma Sp. z o.o.Warszawa1360054
467Nikos Sp. z o.o. sp.k.Sygneczów1351444
468Telebarek Sp. z o.o.Warszawa131176
469J&A Sp. z o.o.Białystok138416
470Live Food Sp. z o.o.Bydgoszcz1310864
471Grainea Europe Sp. z o.o. sp.k.Poznań1310729
472Staropolska Masarnia Sp. z o.o.Gostynin1388590
473Frutico Sp. z o.o.Nowe Gajęcice1320767
474Rarytas Sp. z o.o.Stargard1350728
475Ared Rafał Stępniewski i Dagmara Sanchez Lopez sp.j.Mogielnica13141167
476Sery Owcze Sp. z o.o.Słopnice131251
477Dawtona Sp. z o.o.Błonie131932152
478Bracia Urbanek Sp. z o.o.Łowicz12412241
479Solpak Sp. z o.o. sp.k.Kuźnia Raciborska1252618
480Lodomania Katowice Sp. z o.o.Katowice123556
481P.P.H.U. Zakład Przetwórstwa Mięsnego Paszak Sp. z o.o.Pyzdry129791
482Zakład Masarski - Anna Lewandowska Sp. z o.o.Rogowo1220408
483Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Bagietka Sp. z o.o.Chojnice12167479
484Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Aquamar Sp. z o.o.Pasieka1217304
485Prp Mors W.B. Michalak Sp. z o.o.Bydlino1284804
486Spółdzielnia Bio-Polska w DukliDukla129371
487Grupa Piekuś Sp. z o.o.Inowrocław12270000
488Roman Somerlik sp.k.Zebrzydowice129687
489Chocomoco Sp. z o.o.Wiązowna1260389
490Kapitan Navi Elżbieta Stramek i Waldemar Karpiński sp.j.Trzebiatów12225162
491Balviten Glutenfree Sp. z o.o.Siemianowice Śląskie1214456
492Piekarnia Złoty Kłos Palonek-Brożek sp.j.Dobczyce1248279
493Piekarnia - Ciastkarnia Książ Zenon i Wojciech Stiller sp.j.Książ Wielkopolski1239939
494Zakład Masarski Seget Sp. z o.o.Racibórz1266597
495Browar Amber Sp. z o.o.Bielkówko12162043
496WARWIN S.A.Warka12213303
497HERMES Sp. z o.o.Włoszakowice12336054
498Gospodarstwo Rybackie Wójcza Sp. z o.o.Biechów1213669
499Grupa Aww Sp. z o.o.Niedźwiady122273228
500Browar Artezan Sp. z o.o.Błonie125134
501Piekarnia-Cukiernia Brzęczek sp.k.Pszczyna1236179
502Atis-Smok Sp. z o.o.Brzeźnica1221973
503Aroma M. Biernacki sp.k.Wałcz1222463
504Pizzola Sp. z o.o. sp.k.Mała Wieś1237628
505Stara Pączkarnia i Sp. z o.o. sp.k.Szczecin1211957
506Novitum Sp. z o.o.Kalisz127182
507SVI Sp. z o.o.Folwark1273974
508Zakład Przetwórstwa Mięsnego Gołogóra Sp. z o.o.Gołogóra1211439
509Establo Pharma Sp. z o.o.Lublin1211803
510XL Energy Marketing Sp. z o.o.Warszawa12176544
511K K Plus Poland Sp. z o.o.Kielce126497
512Piekarnia-Cukiernia Łubowski sp.k.Lubliniec1271866
513Daisy Decor Sp. z o.o.Środa Wielkopolska1213035
514Anka Znamirowska Sp.J.Bogoniowice1210883
515Aronia Eggert Sp. z o.o.Kolonia Bądków1219266
516Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Usług Wielobranżowych Bamal Sp. z o.o.Przeworsk1222160
517Agro-Smak Jajecznik S.K.A.Dębe-Kolonia1223024
518G. O. A. T. Production Sp. z o.o.Siedlęcin125101
519Zakład Masarski Więcek sp.j. Dariusz i Klaudiusz WięcekPsary1274155
520K.K.S. Manufacture Sp. z o.o.Górna Wieś123512
521Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w LidzbarkuLidzbark126000
522Sweet Corner Sp. z o.o.Warszawa1212184
523Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A.Luboń12144911
524Kaszpol Grzegorz Ziółkowski, Aneta Ziółkowska sp.k.Brzezinki Nowe1239375
525Sante Sp. z o.o.Warszawa121370856
526Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Prima Sp. z o.o.Zborów125128
527Młyn Ostrów Wlkp Otwiaska sp.k.Ostrów Wielkopolski1298976
528Piekarnia Mikołaj Stanisław Sikorski Sp. z o.o.Łódź1211513
529ADM SZAMOTUŁY Sp. z o.o.Szamotuły12295129
530Browar w Grodzisku Wielkopolskim Sp. z o.o. sp.k.Grodzisk Wielkopolski122164
531MIR - KAR 2 Sp. z o.o.Makowiska12179042
532Fourmacja Sp. z o.o.Koczwara123510
533Piętka Kraków Jerzy Buczek sp.k.Kraków125077
534P.P.H. Gałuszka Krębuszewska i Wspólnicy Sp. z o.o.Lipowa1218527
535Lizuu Sp. z o.o.Warszawa123595
536Gospodarstwo Rybackie Szwaderki Sp. z o.o.Swaderki1210589
537Browar Recraft Sp. z o.o.Świętochłowice1221370
538San Benedetto Polska Sp. z o.o.Łódź12295165
539Jurajska S.A.Postęp12189662
540Zakład Produkcyjno-Handlowy Global Andrzej Dębowski sp.j.Popów1223358
541Waldiben Sp. z o.o.Zalesiaki12109709
542Piekarnia ABX Jerzy Skiba Sp. z o.o.Chojnice129629
543Weko-Polska Sp. z o.o.Moszczanka11260352
544Ntfy Sp. z o.o.Warszawa11258435
545Kwalita Sp. z o.o.Jaśkowice1120167
546Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Ankorp Sp. z o.o.Kraków118646
547Edmal Sp. z o.o.Działoszyn1164011
548Jobbed Sp. z o.o.Sławno115480
549Gredka Sp. z o.o.Piotrków Trybunalski111826
550Eggs & Farrmss Sp. z o.o.Strachocice-Kolonia1134852
551Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot Sp. z o.o.Starowa Góra11417464
552ZENTIS POLSKA Sp. z o.o.Żelków-Kolonia11790253
553U Jędrusia Sp. z o.o.Przemęczanki111147120
554Dobr-Mięs Sp. z o.o.Dobra11167666
555Skalarfarm Sp. z o.o.Kajkowo111461
556Pphu Pączkarnia Sp. z o.o.Gdańsk112664
557Mgw Sp. z o.o.Pabianice11565
558Starmeat Daniel Katowicz, Henryk Ignatowicz Sp. z o.o.Koluszki11114709
559Wytwórnia Chemiczno - Kosmetyczna Finex Sp. z o.o.Skawina112372
560R. TWINING AND COMPANY Sp. z o.o.Swarzędz111716889
561Tradycyjne Jadło Sp. z o.o.Pomarzanowice119888
562Mokate Sp. z o.o.Żory111861283
563Jhj Sp. z o.o.Nowa Wieś1134367
564Wytwórnia Octu i Majonezu Ocetix Sp. z o.o.Grudziądz1197871
565Wytwórnia Wędlin Sobolski Sp. z o.o.Góra1161068
566Piekarnia Tomasz Kozłowski Sp. z o.o.Łuków112246
567Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe Komers - Mag H.Jarczok, K.Moc - sp.j.Międzyrzecze Dolne1113945
568Prosperity Sp. z o.o.Stara Dąbrowa11723
569Kopromex Sp. z o.o.Poznań111833
570Zakłady Mięsne Wojnowice Sp. z o.o.Wojnowice115171
571Bio Juice Sp. z o.o.Dąbie1115558
572Polkorn Piekarnia z Cukiernią Sp. z o.o.Ciechocinek1123814
573Emix Sp. z o.o.Rusinowo11101967
574TDS Foods Systems Sp. z o.o.Komorniki1128558
575SOnac Uśnice Sp. z o.o.Uśnice11615944
576Jawo Sp. z o.o.Częstochowa11216263
577Fabryka 111 Sp. z o.o.Kobyłka112836
578Ola Sp. z o.o.Warszawa1148086
579Gospodarstwo Rybackie Bytów Sp. z o.o.Kamieńc119708
580Umam Sp. z o.o.Gdańsk11716
581Piekarnia Kotuń Sp. z o.o.Kotuń1120709
582Ag Pharm Sp. z o.o.Zielona Góra116591
583Damak Food Sp. z o.o.Grzędy11438188
584Majonezy Spółdzielnia Pracy Produkcyjno-Handlowa w KętrzynieKętrzyn1132850
585Stach Sp. z o.o.Piekary Śląskie1129405
586PIWNICZANKA Spółdzielnia PracyPiwniczna-Zdrój11108075
587PPHU Maestro Marek Zuski, Halina Zuska sp.j.Kraków116081
588Tigre Sp. z o.o.Świdnik1126178
589Botanika Farm S.A.Mietków1172673
590Doppelt Sp. z o.o.Poznań1167192
591Pani Lodzia Sp. z o.o.Ruda Śląska111996
592Delta Sp. z o.o. sp.k.Zręcin1117466
593BG Sales Sp. z o.o.Karczewie114596
594Specialty Group Sp. z o.o.Warszawa111415
595CREDIN POLSKA Sp. z o.o.Sobótka11292782
596Masarnia Krzyś Sp. z o.o. sp.k.Łódź1168327
597Grupa Familijna Sp. z o.o.Kuźnica Czeszycka11225186
598Mir-Lek Sp. z o.o.Rudniki113468
599Wędliniarstwo Naturalne Robert Przybysz sp.k.Niemica1134669
600Piekarnia Balta Jarosław Wyszyński, Stanisław Kłys sp.j.Zendek1114065
601DAN CAKE Polonia Sp. z o.o.Chrzanów11839889
602WAWEL S.A.Kraków111298163
603LALLEMAND POLSKA Sp. z o.o.Józefów11267979
604Muffia Bakery Sp. z o.o.Warszawa1125450
605Wytwórcza Spółdzielnia Pracy SpołemKielce11338983
606PRYMAT Sp. z o.o.Jastrzębie-Zdrój111239225
607Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego Algor Sp. z o.o.Legnica111438
608Barkas sp.j. G.Świderek A.SkorupińskaObroty1128565
609Alma Pszczyna Sp. z o.o.Pszczyna1133765
610Look Food Raw Materials Sp. z o.o.Warszawa1112854
611Wyroby Naturalne Sp. z o.o.Białka Tatrzańska111856
612Supplelab Sp. z o.o. sp.k.Wrocław1118471
613KPS Food Pionki Sp. z o.o.Pionki11388751
614Admar Sp. z o.o.Radoszewice117744
615Piekarnia Magdziarz Sp. z o.o. sp.k.Wągrowiec115915
616Browar Kormoran Sp. z o.o.Olsztyn1125216
617Zakład Przetwórstwa Rybnego Panix Niziołek sp.k.Śląskowo1128093
618Spółdzielnia Socjalna Po SąsiedzkuBisztynek11735
619Sałat - Pol Sp. z o.o.Łódź1112281
620Mbm Meat Food Sp. z o.o.Kazimierów11171299
621Browar Jabłonowo Sp. z o.o.Jabłonowo1169884
622Wędzenie i Przetwórstwo Ryb Rafa Stanisławski Janusz, Ustarbowski Andrzej, Trendel Antoni, Struk Edmund sp.j.Władysławowo11268839
623WILD POLSKA Sp. z o.o.Marcinkowo11258380
624Victus Mielczarek i Kowalska sp.j.Działoszyn1137320
625Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe GAMA Sp. z o.o.Dęby Szlacheckie1011914
626H+b Group Sp. z o.o.Warszawa108030
627BJT Group Sp. z o.o.Cieszyn103450
628sp.j. Bogand, Przetwórstwo i Handel Zbożem, Andrzej Zając, Bogumił ZającŁubianka1012491
629Cukiernia CMG Sp. z o.o.Wieluń1035652
630Mia Negro Sp. z o.o.Piekary Śląskie102035
631Tantus Sp. z o.o.Pruszków1033508
632Firma Handlowo-Produkcyjna Mp Sp. z o.o.Lubinka1015073
633Edpol Food & Innovation Sp. z o.o.Łomża10101839
634Destoria Sp. z o.o.Giecz105864
635Sano Sp. z o.o.Sękowo101315190
636Harput Sp. z o.o.Łódź103115
637Silesia Pet Foods Sp. z o.o.Sosnowiec104252
638Beketo Sp. z o.o.Warszawa1016970
639Efferta Blends Sp. z o.o.Cząstków Mazowiecki1016464
640Tunex Kobylińscy Sp. z o.o.Kołobrzeg108566
641Ako - S.A.Bydgoszcz10158358
642Gospodarstwo Rybackie Mikołajki Sp. z o.o.Mikołajki1013491
643Dr.Oetker Polska Sp. z o.o.Gdańsk101504858
644Emipet Sp. z o.o.Emilianów1032618
645Ad Dworak Sp. z o.o.Podkowa Leśna103615
646Pierożarnia Rzeszowska Sp. z o.o.Rzeszów1012224
6473t Treats Sp. z o.o. (Dawniej 3 Topole Sp. z o.o. sp.k.)Legionowo1018716
648Rocoto Sp. z o.o. sp.k.Garwolin101595
649Duch Sanu Sp. z o.o.Bachórz101355
650Osielsko Sp. z o.o.Osielsko102876
651Philip Morris Polska Tobacco Sp. z o.o.Kraków1052196
652Piekarnia Warmińska M.Ławrukajtis-Klimkowska M.Ławrukajtis sp.j.Braniewo10101195
653Olsza Olbrysz sp.j.Warszawa10213231
654Manufaktura Nalewek Sp. z o.o.Krosno106542
655COLIAN Sp. z o.o.Opatówek102219794
656Piekarnia Kazana Sp. z o.o. Sp.K.Warka10178676
657Turka Invest Sp. z o.o.Tarczyn10336743
658Nerr Pharma Sp. z o.o.Łomianki Dolne104804
659Turbańscy Sp. z o.o.Głuchów1089427
660WOSANA S.A.Andrychów10447108
661PHU LA - ST Sp. z o.o.Uszyce107833
662Zakład Produkcyjno-Handlowy Jonczyk sp.j.Koszęcin1010855
663Chlebolubni Sp. z o.o.Józefów102962
664Centrum Kultury Smaku Sekwens Sp. z o.o.Racibórz108204
665Sweetmania Sp. z o.o.Kowale1014471
666Animak-Kopcza sp.j. J.E. KopczaLegnica1024248
667Diwine Sp. z o.o.Wiązowna10656
668Kt2 Sp. z o.o.Katowice101319
669Masarnia Staropolska Strzecha Nadratowski sp.j.Sierpc1019744
670Dąbrowscy Sp. z o.o.Skórkowice101552
671Hanoju Polska Sp. z o.o.Bibice1020420
672GFB Dairy Products Sp. z o.o.Warszawa1023388
673Good Food Products S.A.Tarnowo Podgórne10412532
674Dogs Plate Sp. z o.o.Poznań106593
675Brzeziński Sp. z o.o.Brzeziny102885
676Gospodarstwo Rybackie Opole Lubelskie Pustelnia Sp. z o.o.Wola Rudzka1020022
677Al Piekarnia-Cukiernia Sp. z o.o. sp.k.Kłanino10211984
678PD FIT Damian Drozdowski sp.k.Skrybicze1012598
679Consuma Sp. z o.o.Ostrów Wielkopolski1045961
680Select Food Sp. z o.o.Warszawa10619
681Komplet Polska Sp. z o.o.Tarnowo Podgórne10452652
682Wespan Sp. z o.o.Wrocław102289
683Agrocomplex Sp. z o.o.Wyszków10428207
684Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bonus Sebastian Fujarowicz sp.j.Kańczuga1033972
685Util - Pasz Andrzej Sójka sp.j.Szczukowice1026710
686Masarnia Rzemieślnicza Elżbieta Zając sp.j.Spławy1024292
687Nata Minerale Sp. z o.o.Gdańsk1077143
688EKO-VIT Sp. z o.o.Łódź10486914
689Intersnack Poland Sp. z o.o.Niedźwiedź102190345
690Must Bake Sp. z o.o.Gdynia106652
691Browar Wielka Sowa Sp. z o.o.Bielawa105956
692JP Food Sp. z o.o.Lubieniec1049786
693Ml-Tech M. Liszewski sp.k.Grądy-Woniecko1029494
694Global Pet`S Food Sp. z o.o.Góreczki10104922
695WITPOL Sp. z o.o.Stodzew10108634
696Efferta Pharma Sp. z o.o.Cząstków Mazowiecki10111746
697Farmapia Sp. z o.o.Skawina102012
698SŁODOWNIA SOUFFLET POLSKA Sp. z o.o.Poznań10383109
699Silesian Flour Sp. z o.o.Ziębice1096904
700Masfrost Sp. z o.o.Ziębice10170879
701Zakłady Zbożowo-Młynarskie Pzz w Kielcach Sp. z o.o.Kielce1014456
702Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Kovis Sp. z o.o.Kotuń948882
703Torino Sp. z o.o.Warszawa911274
704Green Frost Sp. z o.o.Warszawa93827
705Stoczek Natura Sp. z o.o.Stoczek Łukowski9101850
706Piekarnia Cukiernia Senderów Sp. z o.o. sp.k.Spytkowice94696
7074 Fun Polska Sp. z o.o.Bielsko-Biała9109631
708Frąckowiak - Piekarnie, Cukiernie Sp. z o.o.Wałbrzych915843
709Piekarnia Dubielak Sp. z o.o.Gostynin982881
710Slodkie Sp. z o.o.Warszawa941780
711Pallavi Group Sp. z o.o.Koszalin910019
712JM Sante Pharma Sp. z o.o.Sosnowiec910147
713Piekarnia - Cukiernia Liczbańscy sp.j.Poznań913427
714Browar Za Miastem Sp. z o.o. S.K.A.Rumianek910655
715Agri Gem Sp. z o.o.Wschowa9201667
716Activefeed PL Bargielski sp.k.Stare Niziołki938620
717Josera Petfood Sp. z o.o.Paproć995190
718Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Farpol Sp. z o.o.Łódź937530
719Gospodarstwo Rybackie Łysinin Sp. z o.o.Łysinin93985
720ZEELANDIA Sp. z o.o.Tarnowo Podgórne9310660
721FDW Pasze Sp. z o.o.Lasocice91004181
722Międzychód Nowicka Sp. z o.o.Sobota995150
723Szajek Sp. z o.o.Granowo999492
724Consonni Sp. z o.o. sp.k.Kamyk919070
725Zakład Przetwórstwa Mięsnego Dworecki sp.k.Golejewo9121394
726Uldo Polska Sp. z o.o.Wrocław951364
727Solina Coatings Poland Sp. z o.o.Nowa Wieś Wrocławska9122852
728Nalewki Staropolskie Karol Majewski i Wspólnicy Sp. z o.o.Łomianki92182
729VTM Quality Services Sp. z o.o.Poznań957295
730Q-Bev Sp. z o.o.Stalowa Wola9472855
731Borek Drinks Sp. z o.o.Borek Stary97172
732Piekarnia-Cukiernia Szelców Lesko sp.j. Halina, Andrzej, Maria, Romualda SzelcLesko926019
733Suszarnicza Spółka OGRODNIK S.A.Nowy Tomyśl968532
734Inter Silesia Sp. z o.o. sp.k.Dąbrowa Górnicza914490
735Cukiernia Ania Sp. z o.o.Jarocin95743
736Jutrzenka Dobre Miasto Sp. z o.o.Dobre Miasto9292285
737Augustowianka Sp. z o.o.Augustów924713
738Fifny Fyrtel Sp. z o.o.Poznań92278
739Mamut Polska S.A.Poznań9116547
740Sindbad Halal Sp. z o.o.Warszawa941416
741Drink ID Sp. z o.o.Piotrków Trybunalski9250168
742Rag Sp. z o.o.Lubin940001
743Piekarnia Rodzinna Petra Sp. z o.o.Będzin94023
744UMA Investments Sp. z o.o.Kutno91666405
745Wytwórnia Pasz Błotnica Sp. z o.o.Jaworze995742
746Wakpol S.A.Ruda Śląska963275
747La Lorraine Polska Sp. z o.o.Nowy Dwór Mazowiecki91358121
748AB Foods Polska Sp. z o.o.Nowa Sól9307236
749Polsero Sp. z o.o.Sokołów Podlaski9330224
750TERRAVITA Sp. z o.o.Poznań9403571
751Piekarnia Ferment Sp. z o.o.Zielonki95420
752Mateo Sp. z o.o.Dębica9118342
753Dp Sp. z o.o..Toruń91096
754Mondelez Polska Production Sp. z o.o.Warszawa92310701
755Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Yabra Sp. z o.o.Kamienica Polska928927
756Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna NowośćJezuicka Struga9527613
757Adros Pasze Sp. z o.o.Dobrzyca9322087
758Oleofarm Sp. z o.o.Wrocław9371049
759Leiber Sp. z o.o.Krośniewice963258
760Coffee Hunter Sp. z o.o.Zielona Góra93112
761Octim Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.Olsztynek969010
762Wabo Sp. z o.o.Warszawa970626
763Frubex Sp. z o.o.Pajęczno956372
764Drozd sp.j.Lubartów974945
765Graham z Sierakowic Buchacz sp.j.Sierakowice97270
766Młyn Łaszkiewicz Sp. z o.o.Szadek978279
767Producent Artykułów Spożywczych Kropelka Non Profit Sp. z o.o.Pawłowice91038
768Ak Otrębusy Alicja Kalińska sp.j.Otrębusy939543
769Piekarnia Kapka Sp. z o.o.Tarnogród933250
770Saba K. i D. Malinowscy sp.j.Gliwice914536
771Polmos Żyrardów Sp. z o.o.Żyrardów9710013
772Przedsiębiorstwo Gastronomiczne Alibaba Sp. z o.o.Połajewo9122984
773Georgian Bakery Sp. z o.o.Kraków912061
774Dom Handlowy Sole Sp. z o.o. sp.k.Warszawa91454
775Workman Outsourcing Konieczna-Szymańska sp.k.Września921274
776Makarony Polskie S.A.Rzeszów9384367
777Belfood Sp. z o.o.Złoty Potok969736
778Kujawskie Przedsiębiorstwo Produkcji, Przetwórstwa i Usług Rolniczych Polsusz Sp. z o.o.Łówkowice94096
779Podolski Wojciech sp.k.Lutomek9303809
780Multi-Smak Sp. z o.o.Warszawa957392
781Zaltech Polska Sp. z o.o.Rzeszów995818
782Good Snack Sp. z o.o.Dąbrowa Tarnowska96805
783Bigda Sp. z o.o.Jagodne95608
784Westpol-Teeuwissen Pharma Sp. z o.o.Rzeczenica950105
785Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsa Bronex Paprota sp.j.Świętochłowice912264
786MOKATE S.A.Ustroń8466146
787Jelux Polska Sp. z o.o.Żory8224834
788Zyskaj Zdrowie Sp. z o.o.Lublin810597
789Unipasz. Zenon Mazuruk i Bogdan Raczyński sp.j.Siemiatycze815217
790Kozielski Sp. z o.o.Wodzisław Śląski816385
791GS Skarszewy Sp. z o.o.Skarszewy815815
792Zakład Przetwórstwa Mięsnego sp.j. Jan i Irena Wnuk Lipińscy w KonarzynachKonarzyny821161
793Lucky Union Foods - Euro Sp. z o.o.Łozienica8169556
794Wulkan Fcg Sp. z o.o.Krosno815913
795Poznań Onion Sp. z o.o.Siekierki Wielkie8105954
796Port Fish Sp. z o.o.Darłowo84179
797Bogutti Sp. z o.o.Henryków-Urocze880639
798Gospodarstwo Rolne w Górze Ropczyckiej Sp. z o.o.Góra Ropczycka830700
799Moja Miłość Sp. z o.o.Chełm Śląski8862
800Instanta Sp. z o.o.Żory81376734
801Nmr Sp. z o.o.Siedlce823822
802DEVELEY POLSKA Sp. z o.o.Warszawa8872283
803MELVIT S.A.Warszawa8312017
804Cukiernia Wadowice Sp. z o.o.Klecza Dolna819373
805Larcos Food Sp. z o.o.Ustowo87374
806Zyga Group Piotr Śmiechowicz sp.k.Łódź817572
807Fabryka Pieczywa Cukierniczego San - Pajda Sp. z o.o.Jarosław88913
808COSMO Sp. z o.o.Kobiernice856084
809Pomona Food Sp. z o.o. sp.k.Kąśna Dolna811190
810Manufaktura Maurera Sp. z o.o.Zarzecze84049
811Lukullus Sp. z o.o. sp.k.Michałów8254924
812Piekarnia Jędryka Sp. z o.o.Częstochowa817682
813Rolpot Sp. z o.o.Płock85825
814ASA Sp. z o.o.Głubczyce829473
815Browar Nepomucen Sp. z o.o.Szkaradowo834344
816Przedsiębiorstwo ROL-RYŻ Sp. z o.o.Gdynia8424060
817Pracownia Cukiernicza Hercik Sp. z o.o.Jelcz-Laskowice850918
818Zarzeccy Sp. z o.o.Mielniki823077
819Herbapol - Lublin S.A.Lublin8765653
820Melagris Sp. z o.o.Robakowo813509
821Prebake Sp. z o.o.Szczecin840054
822Run Polsko-Amerykańska Sp. z o.o.Olsztyn867490
823Dawn Foods Poland Sp. z o.o.Bielsko-Biała871391
824Sanlife Sp. z o.o.Mielec81144
825Trimar Piekarnia Sp. z o.o.Wołomin820860
826Kikodze Twins Sp. z o.o.Lublin8601
827Alpan Dystrybucja Sp. z o.o.Warszawa851115
828Zakłady Mięsne Boroń Sp. z o.o.Jedlina848967
829Unilever Polska S.A.Warszawa81568823
830Maxfrut Sp. z o.o.Jarogniewice8103486
831Europejskie Centrum Dystrybucji Żywności Niskobiałkowej i Bezglutenowej Sp. z o.o.Siemianowice Śląskie85976
832Piekarnia Grygier Sp. z o.o.Bielsko-Biała82140
833Royal Food Production Sp. z o.o.Kopytów8149822
834Eurosnack S.A.Warszawa8155633
835Pracownia Zielarska Sp. z o.o.Rumia86563
836Best Oil Sp. z o.o.Lasocice8504175
837Goodmills Polska Sp. z o.o.Stradunia81003696
838Blue Ice Sp. z o.o.Andrychów890529
839Masarnia Borowe J.B. Pluta sp.j.Borowe857519
840Piekarnia-Cukiernia Smaga Sp. z o.o.Opole Lubelskie87009
841Eurowet Sp. z o.o.Kalisz83986
842Sobik Zakład Produkcyjny Sp.j.Bielsko-Biała8165592
843Zakład Przetwórstwa Mięsnego RASKO R. Skorzycki, J. Skorzycki Sp.J.Żelechlinek86697
844PPUH Smakpol Sp. z o.o.Racibórz83921
845Hela-Prima Sp. z o.o.Karczew855724
846PPHU Rolpot sp.j. Królewski i PanekPłock851219
847Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe Revmod Sp. z o.o.Mońki833910
848Piekarnia - Cukiernia Jacek Różycki Sp. z o.o.Baczyna821088
849Cukiernia Sowa Sp. z o.o.Bydgoszcz8398127
850Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Herold - Teresa, Arkadiusz, Edmund Herold sp.j.Zblewo829177
851Stema & Manless Paluszki i Przekąski Sp. z o.o.Warszawa86544
852Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Produkcji, Usług i Handlu Inter Solar Sp. z o.o.Buczek821268
853Kafar Palarnia Kawy Sp. z o.o.Gliwice83065
854SZKUNER Sp. z o.o.Władysławowo860726
855Ap Solano Sobczak sp.k.Góra Kalwaria8248342
856Asd Group Sp. z o.o.Lubieszów83031
857Cereal Partners Poland Toruń-Pacific Sp. z o.o.Toruń8873354
858Prowana Sp. z o.o.Nowy Janków843732
859Tortex - Spółdzielczy Zakład Gastronomiczno - Cukierniczy w OlsztynieOlsztyn87140
860Piekarnia Janca sp.j.Smołdzino828145
861Excellence S.A.Lipa898784
862Profi S.A.Grabów nad Prosną8292104
863Piekarnia Cukiernia Bernard i Jacek Jarzębińscy sp.j.Kościerzyna859748
864Resvita Sp. z o.o.Mogilany84506
865Zakład Mięsny Romi Sp. z o.o.Ostrów Wielkopolski83065
866Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kier Tadeusz Żelazko sp.j.Nowy Sącz836955
867Podkowa A.D. 1905 Sp. z o.o.Lublin836654
868Joker-Herby Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Sp. z o.o.Herby829129
869Dary Natury Sp. z o.o.Koryciny862031
870FARM FRITES POLAND S.A.Lębork8980471
871Greatgastro Sp. z o.o.Wadowice82959
872Murawscy Sp. z o.o. sp.k.Żerków876692
873Świeże i Zielone Sp. z o.o. sp.k.Kórnik8298638
874Vandemoortele Bakery Products Polska Sp. z o.o.Łódź8505611
875Agrohansa Sp. z o.o.Puławy8137241
876Dor-Przem Dorota Kencler sp.k.Jeżów813962
877Pure Ice Sp. z o.o.Moszna-Parcela755148
878P.P.U.H. WOSEBA Sp. z o.o.Odolanów7244811
879Room Service sp.j. J.Bartniczak, K.BartniczakDrozdowo78732
880Bonafarm Sp. z o.o.Kraków72087
881ZPiHM Złotex - Chojnaccy - sp.j.Złoczew726700
882Badapak-Borowski, Bieganowski sp.j.Bieniewiec718970
883McCAIN POLAND Sp. z o.o.Chociwel7930001
884DAR - VIT Sp. z o.o.Marcinowice714413
885Bułka Sp. z o.o.Warszawa7934
886Fabryka Wafli Miran Wafel Sp. z o.o.Stęszew733118
887Nexon Pharma Sp. z o.o.Warszawa72132
888Boboq Poland Sp. z o.o.Myślibórz712415
889Spółdzielnia Pracy Cukry NyskieNysa764634
890Chemet Sp. z o.o.Poznań7889
891Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Pirs Sp. z o.o.Darłowo734151
892Gminna Spółdzielnia Samopomoc ChłopskaKrotoszyn76577
893Zakład Wędliniarski Wojciech Fiderkiewicz Sp. z o.o.Kalisz715461
894Pizza Europa Sp. z o.o.Józefin75877
895Asprod S.A.Szczecin7209970
896Perla Polska Sp. z o.o. sp.k.Słupsk7659748
897Wytwórnia Wędlin Swoszowice Krzysztof Kowalczyk i Bożena Lehman sp.j.Kraków711474
898Piekarnia Cukiernia Pati Anita Fede - Chreścionko sp.k.Rypin717958
899Agro - Wodzisław Sp. z o.o.Wodzisław Śląski717503
900Piekarnia Tomasz Nosek Sp. z o.o.Grabie716944
901Bakers Kunowski sp.k.Szczecin77550
902Maspex Food Sp. z o.o.Wadowice7932234
903Piekarnia Adampol Sp. z o.o.Świdnik719711
904Grupa Drobiarska Dakpol Marek Bejm sp.k.Borowe731395
905Wentworth Europa Sp. z o.o.Gardno759485
906Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska w WarszawieWarszawa7261068
907Grand Plus Sp. z o.o. sp.k.Nowy Sącz710705
908FERRERO POLSKA Sp. z o.o.Warszawa72717929
909LIS Polska Sp. z o.o.Legnica7217951
910Winnica Turnau Sp. z o.o.Baniewice719463
911ARS Sp. z o.o.Jastrzębie-Zdrój75324
912Fpuh Mokate Sp. z o.o.Ustroń715486
913Zakład Produkcyjno-Handlowy Strusinianka Sp. z o.o.Tarnów755228
914Meat-Me Sp. z o.o.Wilkowyja71300
915Dyrda Group Sp. z o.o.Warszawa725333
916Miropasz Sp. z o.o.Mirowice7488424
917Zakłady Przemysłu Cukierniczego Skawa S.A.Wadowice7236839
918Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A.Radom71499962
919Zakład Produkcji Spożywczej Jamar Szczepaniak sp.j.Albertów7305069
920Manufaktura Baumann & Wydmuch Sp. z o.o.Brzoza73920
921Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych Mister Karol Binkowski, Ryszard Binkowski sp.j.Jeziorko740793
922Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Vortumnus Sp. z o.o.Lisów7118763
923Dinata Sp. z o.o.Gdynia7586
924Takaokaya Europe Sp. z o.o.Łódź721780
925Grupa Piekarnicza Sp. z o.o.Olkusz722071
926Spółdzielnia Produkcji Spożywczej TostaBydgoszcz723593
927Wytwórnia Ekstraktów Słodowych Sp. z o.o.Wolsztyn71596
928Vivi Polska Sp. z o.o. sp.k.Książenice723381
929Koliber Food Sp. z o.o.Zgierz734464
930Polder Sp. z o.o.Bobrowo712479
931Vega Dry Sp. z o.o.Wola Wiązowa713755
932Segura Sp. z o.o.Warszawa73452
933Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna Samopomoc Chłopska - Pług w KolbuszowejKolbuszowa75685
934Cukiernia Kazana Sp. z o.o. sp.k.Warka727798
935Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Spomet sp.j. - Andrzej Nowotarski, Jan Mędrzak, Jacek KamińskiBielsko-Biała746069
936Zakład Mięsny Bukat sp.j. KołodzińscyJarocin770847
937Janex Polski Producent Kasz Sp. z o.o.Janów Lubelski781351
938Indos Sp. z o.o.Bezwola773136
939Lumat Sp. z o.o.Luboń76760
940Besa Food Sp. z o.o.Ujrzanów729990
941PHILIP MORRIS POLSKA S.A.Kraków7865785
942Aleksandria Dariusz Moczarski sp.k.Aleksandria7161927
943Bestkebab Sp. z o.o.Lisowice7157225
944CENOS Sp. z o.o.Września7106361
945Nutripol Sp. z o.o.Olsztynek7272185
946MIX S.A.Kwidzyn775721
947Skup, Ubój, Przetwórstwo Mięsa - Supmięs - Kalinowski & Kalinowska sp.j.Babiak714363
948Interfiber Sp. z o.o.Lipka789490
949Duet Sp. z o.o.Ujazd77210
950Ajinomoto Jawo Sp. z o.o.Częstochowa787264
951Linex Sp. z o.o.Lubowidz747960
952BAKOMA BIS Sp. z o.o.Janików-Folwark766969
953Ulmer S.K.A.Warszawa763899
954Pico Polska Sp. z o.o.Głuchołazy713974
955Mich-Drób Sp. z o.o.Warszawa71348
956SERTOP Sp. z o.o.Tychy758469
957Global Blend Sp. z o.o.Kowanowo719112
958Greta - Plus Anna Greta sp.k.Brzeziny769981
959Ff Marka Własna Sp. z o.o.Łódź7393894
960Dost Food Production Sp. z o.o.Wróblew788660
961Thai Union Poland Sp. z o.o.Strzebielinko7312663
962Przetwórstwo Owoców i Warzyw Wasilewski Sp. z o.o.Cielądz79926
963Fig-Food Sp. z o.o.Jankowice720235
964Smak Anna Sokołowska, Adam Barański, Joanna Barańska sp.k.Dziardonice717389
965Zakład Handlowo-Produkcyjno-Przetwórczy Aleksandra Leja i Wspólnicy sp.j.Jodłowa76639
966Coffee Ever Sp. z o.o.Mareza751752
967Brüggen Polska Sp. z o.o.Warszawa7364848
968DACSA Polska Sp. z o.o.Bocheniec7369560
969Połonina Lesko Sp. z o.o. - sp.k.Lesko76745
970Mr Cook Corp. Sp. z o.o.Katowice75439
971Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Unisław Sp. z o.o.Unisław717662
972Lis Sp. z o.o. sp.k.Sierakowice640795
973Przedsiębiorstwo Jasta Sp. z o.o.Piotrków Trybunalski623691
974Blattin Polska Sp. z o.o.Siedlec6220592
975Crisp Malt Sp. z o.o.Bydgoszcz6179061
976O`Canis Polska Sp. z o.o.Wojbórz647778
977Multeafil Sp. z o.o.Dobrzyca6196843
978Arctos Creme Sp. z o.o.Koninko694811
979L. W. Wytwórnia Pasz Sp. z o.o.Wronkowo626470
980Piekarstwo-Cukiernictwo Jaś i Małgosia Romanowscy sp.j.Łódź643996
981Przetwórstwo Mięsne Kloc Sp. z o.o. sp.k.Miedźna63914
982Eden Catering Sp. z o.o.Suchy Las65685
983Zakłady Zbożowo-Młynarskie w Piotrkowie Tryb. Sp. z o.o.Piotrków Trybunalski614284
984Mieszko S.A.Warszawa6386173
985Fanex Sp. z o.o.Radonice6431067
986Janex Sławomir i Elżbieta Wiesiak sp.k.Warszawa6151360
987Dolnośląskie Młyny S.A.Ujazd Górny6186010
988Zakład Przetwórstwa Mięsnego Dorota Zagajewska i Mirosław Zagajewski sp.j.Wałowice65691
989ALLER AQUA Polska Sp. z o.o.Golub-Dobrzyń6267453
990Zakład Piekarniczy Sezam Sp. z o.o.Chodzież63834
991Młyny Kapka Sp. z o.o.Tarnogród6204414
992Laro Sp. z o.o. sp.k.Kamieniec Ząbkowicki631789
993Bmb Sp. z o.o.Grójec623597
994Gorzelnia Radzicz Sp. z o.o.Radzicz69867
995Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Apis Sp. z o.o.Czeladź63171
996Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Nowamyl S.A.Łobez698155
997Zakład Przetwórstwa Mięsnego Sława Sp. z o.o.Sława6191732
998Miłomłyn Sp. z o.o.Kijowiec-Kolonia665569
999Partner In Pet Food Poland S.A.Warszawa6734677
1000Tmt Sp. z o.o.Łomża6168421
1001Adifeed Sp. z o.o.Grodzisk Mazowiecki678231
1002Smakmak Sp. z o.o.Strzyżewice6131576
1003Artur Bojarski, Katarzyna Bojarska Ar-Tek Ubój i Przetwórstwo Mięsa sp.j.Koniecpol626244
1004RC Foods Polska Sp. z o.o.Warszawa611781
1005Dojrzewalnia Bananów - Hurtownia Owoców i Warzyw Czarpol Sp. z o.o.Kozerki636107
1006Marat Sp. z o.o.Warszawa66399
1007Workcraft Sp. z o.o. sp.k.Poznań68698
1008Wutex Sp. z o.o.Poznań629933
1009POLSKAMP S.A.Duchnów6151426
1010Bytów Browar Kaszubski Sp. z o.o.Bytów66798
1011Product Plus Kozanecki, Słabolepszy sp.j.Kleszczewo614810
1012New Season Sp. z o.o.Kraków62182
1013Manufaktura Ziarna Sp. z o.o.Dęba61360
1014Gran - Pik Liwocz Sp. z o.o. sp.k.Brzozów660725
1015Zak Sp. z o.o.Ratoszyn Drugi636315
1016Vital Sp. z o.o.Ostaszewo6105180
1017Food King Production Sp. z o.o.Duchnice694897
1018Agropasz Sp. z o.o.Krotoszyn69898
1019Cf Sp. z o.o.Olsztyn63251
1020Pupil Foods Sp. z o.o.Nowe Skalmierzyce6162024
1021Suwalska Wytwórnia Win Sp. z o.o.Suwałki618472
1022DOMOS POLSKA Sp. z o.o.Warszawa615978
1023Browar Toruński Toruń Sp. z o.o.Toruń61189
1024Miko Coffee Poland Sp. z o.o.Bydgoszcz631867
1025Heh Zakład Przetwórstwa Mięsnego sp.j. Blochel Hubert i Blochel EwaSiemonia62647
1026ITV Sp. z o.o.Miejsce Piastowe67664
1027Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.Swadzim6392894
1028Spółdzielnia Produkcji Piekarskiej i Ciastkarskiej w KrakowieKraków615963
1029Vector-Food Krzysztof Kaniuk i Marlena Kaniuk sp.j.Gdańsk649763
1030Polanin - Wielkopolska Wytwórnia Wódek Sp. z o.o.Środa Wielkopolska625575
1031Sokpol-Koncentraty Sp. z o.o.Zagłoba6175821
1032SEDAR S.A.Międzyrzec Podlaski6310666
1033Ga Pet Food Partners Polska Sp. z o.o.Białożewin639136
1034Doppiek Sp. z o.o.Dopiewo68815
1035Silesian Grain Sp. z o.o.Ziębice6134842
1036POLARICA Sp. z o.o.Niemierzyno6160426
1037Amilek Sp. z o.o.Choszczówka Stojecka65352
1038Profibra Sp. z o.o.Kraków61036
1039Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Nitor Sp. z o.o.Świebodzin67353
1040Liogam Foryś, Kot, Prześlak sp.j.Zgórsko624354
1041Młynomag Myszkowska, Rezanko sp.j.Grodzki Młyn618239
1042Mazowiecka Spółka Mleczarska S.A.Warszawa6219964
1043Visa Bell Sp. z o.o.Pszczyna618482
1044Biscuit International Poland Sp. z o.o.Kamyk6215348
1045Alta Saska Sp. z o.o.Kraków61348
1046Gminna Mleczarnia w Pierzchnicy Sp. z o.o.Pierzchnianka67019
1047What'S Cooking Polska Sp. z o.o.Opole6182244
1048Bahlsen Polska Sp. z o.o. sp.k.Skawina6402029
1049Comprital Polska Sp. z o.o.Stanisławowo620055
1050Ajinomoto Poland Sp. z o.o.Warszawa6191139
1051Cukiernia Piekarnia Maciuś II Sp. z o.o.Sosnowiec614154
1052Gdańskie Młyny - Sp. z o.o.Gdańsk6138227
1053Masarnia Dominik Mieczkowscy sp.j.Godętowo625508
1054Kamiński & Lendzion Maxan sp.k.Wardyń614469
1055Pectur Sp. z o.o.Kumiała622777
1056Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Bifood Sp. z o.o.Psary Polskie627922
1057Leśniczówka Gościejowice Sp. z o.o.Gościejowice64267
1058Farmsaat Polska Sp. z o.o.Nowa Trzcianna620522
1059Toscania Sp. z o.o.Włoszakowice618678
1060Agrozam Sp. z o.o.Żdanów67535
1061Sana Pet Products Sp. z o.o.Rokiciny626999
1062Wędliny z Wąchocka Nowak sp.k.Wąchock63574
1063Niewieścin Sp. z o.o.Niewieścin6131767
1064Wytwórnia Pasz LIRA Sp. z o.o.Krzywiń6132955
1065Zott Polska Sp. z o.o.Opole61925834
1066Kilargo Sp. z o.o.Chechło Pierwsze6546480
1067Cukiernia Weber Sp. z o.o.Poznań6976
1068Polskie Zakłady Zbożowe Pzz w Krakowie S.A.Kraków6258924
1069Tralala Sp. z o.o.Łódź6367
1070Tchibo Manufacturing Poland Sp. z o.o.Marki6204330
1071Paula Ingredients Sp. z o.o.Kalisz6291480
1072Fructon Przetwórnia Owoców i Warzyw K. i P. Grzegorczyk sp.j.Kalisz682176
1073Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe Wola-Pasze Sp. z o.o.Biała Podlaska631209
1074Adros Sp. z o.o.Dobrzyca61387460
1075Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Kros Sp. z o.o.Iłownica634644
1076Grana Sp. z o.o.Skawina6454592
1077Food - Pol Sp. z o.o.Gzików67938
1078Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Bystrzycy KłodzkiejBystrzyca Kłodzka67080
1079Inn Serwis Sp. z o.o.Zabrze61389
1080Taylor Prune Sp. z o.o.Grudziądz618920
1081Dolbiotech Sp. z o.o.Wrocław66681
1082Ubojnia Drobiu Brychcy sp.j.Kargowa6193022
1083Etao Group Sp. z o.o.Wrocław61100
1084Agrona Sp. z o.o. Sp.K.Mońki631791
1085Uczta Polska Sp. z o.o.Białystok68637
1086Cajdex Sp. z o.o. sp.k.Łódź64328
1087Magnolia Sp. z o.o.Lubsko628841
1088Sanorice Poland Sp. z o.o.Nowa Sól62468
1089Wytwórnia Octu i Musztardy w Parczewie Sp. z o.o.Parczew612784
1090Ikra Bolesławski sp.k.Kurów66227
1091Fresh Sp. z o.o.Warszawa618972
1092Bean & Buddies Sp. z o.o.Warszawa64111
1093Gospodarstwo Pasieczne Łysoń Sp. z o.o.Klecza Dolna617020
1094SCHAAP - POL Sp. z o.o.Połczyno6136446
1095Limeko Sp. z o.o.Załuż65070
1096Zakład Przetwórstwa Owocowo - Warzywnego Kotlin Sp. z o.o.Kotlin653479
1097Importaco Poland Sp. z o.o.Białe Błota5167744
1098Reypol Sp. z o.o.Janowiec537841
1099Katerpole Sp. z o.o.Katarzynopole53248
1100Spółdzielnia Socjalna Dzierzgoński SmaczekDzierzgoń5691
1101Arcon Ff Sp. z o.o.Poznań55345
1102Naturagra Pasze Sp. z o.o.Siedlce5209556
1103Animal Nutraceuticals Sp. z o.o.Opalenica51721
1104Konvin Sp. z o.o.Głuchów558968
1105Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Skup i Przetwórstwo Mleka Tornado II sp.j. Jacek Romanowski, Henryk JuszkoBiele52839
1106Viola Sp. z o.o.Tomaszów Lubelski52881
1107Healthy Food MD Sp. z o.o.Bartoszewice53999
1108Solan Investment Sp. z o.o.Warszawa560662
1109Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe Mieszalnia Pasz Netta II J. Granacki, M. Granacki sp.j.Netta Druga57958
1110Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w PiaskachPiaski570950
1111Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Tabit Sp. z o.o.Otwock514751
1112Bajgiel Sp. z o.o.Będzino517640
1113REAL S.A.Siedlce5435017
1114Andelhr Sp. z o.o.Opole58460
1115Gastropol Ł. Targowski sp.k.Świerklaniec519257
1116Good Company Sp. z o.o.Wrocław52040
1117Sulmin Borkowski Sp. z o.o.Kawle Dolne527387
1118Browar Tarczyn Sp. z o.o.Tarczyn512492
1119Zakład Drobiarski w Stasinie Sp. z o.o.Stasin5405086
1120Lotte Wedel Sp. z o.o.Warszawa51137068
1121Piekarnia - Cukiernia Łobza sp.j.Zaniemyśl521819
1122Coca-Cola Hbc Polska Sp. z o.o.Warszawa53851708
1123Spółdzielnia Pszczelarska Apis w LublinieLublin522595
1124Josera Polska Sp. z o.o.Paproć5145969
1125Kensyfoods Sp. z o.o.Siemianowice Śląskie55439
1126Promięs Patyna Zbigniew i Danuta sp.j.Opole52795
1127Zakład Produkcyjny Bempresa Sp. z o.o.Lublin5236865
1128Bioconcept-Gardenia Sp. z o.o.Warszawa583899
1129Zootex Sp. z o.o. sp.k.Chociule56865
1130Mielewczyk Sp. z o.o.Dzierżążno5245629
1131Frito Lay Sp. z o.o.Warszawa51301703
1132Dakri Sp. z o.o.Łódź591151
1133Royal Canin Polska Sp. z o.o.Niepołomice51080407
1134Unipro Sp. z o.o.Targowisko561151
1135Kalizea Polska Sp. z o.o.Siechnice593198
1136Ovotek Sp. z o.o.Lasocice5244054
1137Evrafish Sp. z o.o.Brusy5111740
1138Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego Kbs Sp. z o.o.Potoczyzna510729
1139Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego POLMOS w Warszawie S.A.Warszawa525074
1140Fitmax Sp. z o.o.Gdynia53106
1141Zakłady Mięsne Mielczarek Sp. z o.o. sp.k.Komorniki594448
1142MARINO Sp. z o.o.Leszno524255
1143Mazowszanka Sp. z o.o.Warszawa51119
1144Ege Food Sp. z o.o.Jaskrów512938
1145Zakład Uboju, Skupu i Przetwórstwa Mięsnego Marcelina i Jan Wacławscy sp.j.Brzozów57824
1146Browar Zapanbrat Sp. z o.o. sp.k.Żywiec53366
1147Anex Freshtrade Sp. z o.o.Wolica54153
1148Rudopal Sp. z o.o.Rudniki517653
1149Mirko Sp. z o.o.Głobino5218176
1150Appol Bis Sp. z o.o.Potycz543655
1151Młyny Szczepanki Sp. z o.o.Szczepanki5293058
1152Spółka Ogrodniczo-Pszczelarska Pszczółka w Łowiczu Sp. z o.o.Łowicz520900
1153Podlaskie Gorzelnie Surwin Sp. z o.o.Suchowola5143206
1154Łukowa Tobacco Company Sp. z o.o.Łukowa591764
1155TROUW NUTRITION POLSKA Sp. z o.o.Grodzisk Mazowiecki5226191
1156Batus.Pl Sp. z o.o.Wrocław52305
1157Malteurop Polska Sp. z o.o.Gdańsk5144822
1158William'S Manufacturing Poland Sp. z o.o.Warszawa533714
1159Deseo Polska Sp. z o.o.Warszawa54441
1160Zakład Mięsny Bost Jakim Bogdan Jakim Stanisław sp.j.Turośń Kościelna552958
1161Premium Distillers Sp. z o.o.Warszawa5364752
1162Helio S.A.Wyględy5384468
1163Bowika Sp. z o.o. sp.k.Alwernia510916
1164Sokpol Sp. z o.o.Myszków5785146
1165Vernus Sp. z o.o.Pabianice521296
1166Cd S.A.Warszawa5107962
1167Old Polish Vodka Sp. z o.o.Lewkowo Stare58220
1168Edmark Stypułkowscy Sp. z o.o.Łapy534885
1169Zakład Mięsny Rzeźnik - Wysocki Henryk i Wysocki Wojciech sp.j.Zbuczyn520490
1170Arcypiekarz Sp. z o.o.Warszawa55327
1171Huzar Sp. z o.o.Nowy Sącz5160332

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/Wk w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów