Aktualności

Dzień Przedsiębiorczości 2017 w ESBANKU Banku Spółdzielczym

Po raz 14. w całej Polsce, po raz 9. w ESBANKU Banku Spółdzielczym – 26 kwietnia 2017 r. odbył się Dzień Przedsiębiorczości. Ideą programu jest przybliżanie młodzieży wiedzy na temat lokalnego rynku zatrudnienia oraz wspieranie jej w planowaniu dalszej edukacji i kariery zawodowej. O pracy w bankowości uczniom radomszczańskich szkół opowiedzieli także pracownicy ESBANKU Banku Spółdzielczego.

Dzień Przedsiębiorczości to wyjątkowa akcja edukacyjna. Chętnie korzystają z niej uczniowie radomszczańskich szkół, zainteresowani zawodami związanymi z bankowością czy ekonomią. W tym roku z pracownikami ESBANKU Banku Spółdzielczego, który od wielu lat aktywnie włącza się w promowanie postaw proprzedsiębiorczych wśród lokalnej społeczności, spotkała się młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych i II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

Image

O swojej ścieżce kariery i codziennych wyzwaniach opowiedzieli uczestnikom Dnia Przedsiębiorczości Prezes Zarządu ESBANKU Banku Spółdzielczego, Jacek Zacharewicz, Doradca Prezesa ds. Strategii i Rozwoju Marek Rząsowski oraz Agnieszka Piasecka – Doradca Klienta Prestiż. ESBANK Bank Spółdzielczy jako lokalną oraz społecznie odpowiedzialną firmę, a także jako pracodawcę zaprezentowały Arleta Węgrzyńska, Pracownik ds. PR oraz Justyna Łapińska, Pracownik ds. HR. Bogaty program spotkania pozwolił młodym ludziom poznać różne aspekty i specyfikę pracy w banku spółdzielczym. Nie zabrakło też praktycznych porad i wskazówek dla kandydatów na bankowców.

Image

Jednodniowe praktyki uczniów szkół ponadgimazjalnych to już wiosenna tradycja, którą 14 lat temu w Polsce zapoczątkowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Inicjatywa jest bliska celom społecznym ESBANKU Banku Spółdzielczego. Zgodnie z założeniami Dnia Przedsiębiorczości, ma na celu włączanie środowiska lokalnych przedsiębiorców w edukację młodych ludzi oraz stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.
źródło:  ESBANK Bank Spółdzielczy