AktualnościGepardy BiznesuInstytutPolskie Brylanty

DTS Transport Sp. z o.o., działająca teraz pod marką Zadbano, to Brylant Polskiej Gospodarki i Gepard Biznesu 2020

DTS Transport Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020 i XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Firma rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jej przypadku 505,9 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2020.

Wartość rynkowa spółki w październiku 2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 72,3 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2020.

To wyspecjalizowana firma z branży TSL świadcząca kompleksowe usługi transportowe oraz montażowe takie jak: usługi home delivery, LTL (transportu załadunku częściowego), FTL (transportu całopojazdowego), jak również logistyki kontraktowej. Od 20 lat obsługuje kompleksowo sklepy meblowe, z branży RTV/AGD oraz budowlane. Dzięki profesjonalnemu wyposażeniu oraz wykwalifikowanym pracownikom każdego dni może świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Przedsiębiorstwo każdego roku realizuje ponad milion zleceń i pracuje dla ponad 450 marek o zasięgu ogólnopolskim.

W 2021 r. DTS zmienia markę na Zadbano. Rebranding, w ramach którego DTS zmieniła nazwę i komunikację wizualną, jest konsekwencją wprowadzenia nowej strategii firmy. Oferta obejmuje obecnie więcej usług, a marka otwiera się na nowe segmenty. Zmiany wprowadzono na podstawie wielu lat obserwacji preferencji klientów i analizie badań, z których wynika, że konsumenci oczekują nie tylko dostawy, ale również wniesienia, usług instalacji, podłączenia czy montażu. Słowem, wszystkiego co potrzebne, by Klient już w dniu dostawy mógł skorzystać z zakupionych urządzeń AGD/RTV, mebli, sprzętu sportowego i wielu innych gabarytowych produktów.

Podstawą założonej przez Pawła Poradzkiego firmy DTS były usługi związane z transportem. Obecnie z kompleksowej oferty usług home delivery, korzysta już ponad 450 partnerów biznesowych, zarówno w kanale online jak i offline, w tym tak renomowane firmy jak: IKEA, MediaMarkt, Agata, Media Expert, Komputronik, Samsung, Neonet, Morele.net, Jysk, meble.pl czy Allegro. Zadbano zapewnia usługi logistyki magazynowej, odpowiadając na potrzeby e-commerce także w zakresie dropshippingu. Składowymi sukcesu są innowacje w systemach IT, autorskie rozwiązania w zakresie procesu przyjmowania zleceń, optymalizacji powierzchni magazynowej czy kontroli jakości pracy ekip fachowców.

Jednak to przede wszystkim wysoka jakość realizowanych zleceń dała DTS pozycję lidera w swojej kategorii. Odzwierciedleniem jakości są pozytywne opinie klientów – firma uzyskała ponad 31 tysięcy pozytywnych opinii Google, które są wyrazem satysfakcji z usług, odpowiadających rzeczywistym potrzebom odbiorców.

Nazwa Zadbano odzwierciedla kulturę organizacyjną firmy. Wynika także ze specyfiki kategorii i panującej w niej logiki. Łącząc jakość usług Zadbano z rozwojem technologicznym dajemy konsumentom swoistą deklarację i gwarancję zadbania nie tylko o zamówione przez nich towary, ale też troski o nich samych – poprzez realizację usług pozwalających cieszyć się z zamówienia niemal natychmiast po jego dostarczeniu, mówi Andrzej Wierus, Członek Zarządu Zadbano.

Pracownicy firmy Zadbano nie tylko przywożą kuchnie do domu, ale również montują je. Zdjęcie ze strony www.zadbano.pl

Marka może pochwalić się także spektakularnym wynikiem NPS 80,55. Badanie NPS (Net Promoter Score) potwierdza skłonność do polecania usługi danej firmy innym. W segmencie usług oferowanych przez Zadbano wynik jest godny szacunku. Dla porównania inne marki w badaniu z 2020 roku uzyskały NPS:  UPS: 39; FedEx: 3; Uber: 37; Visa: 8; Netflix: 13 (źródło: customer.guru). To jest najlepszy dowód, że przez lata, w trakcie świadczonych usług firma zadbała o wszystko dla satysfakcji klientów.

Zadbano to marka stworzona z opinii. Oferuje klientom usługi, których potrzebują w jakości przewyższającej ich oczekiwania. Takie  podejście pozwala zaoszczędzić to, co dziś najważniejsze, czyli czas. A ten, zgodnie z hasłem Zadbano, może być wykorzystany w dowolny sposób, gdyż zadbano o wszystko, dodaje Wierus.

Więcej informacji o firmie pod adresami www.zadbano.pl oraz  https://www.dts.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu  #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy  #gepardbiznesu #businessgepard  #prestiżowytytuł #wyróżnieniadlafirm #wyróżnijsię #zdobyćszacunek #zwiększwiarygodnoś #ModernBusinessClub #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 100 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

W sierpniu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 96 364 przedsiębiorstw w Polsce. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.