Efektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutMocna Firma

Drukarnia Piga.pl Sp. z o.o. to Gepard Biznesu, Efektywna Firma i Mocna Firma Godna Zaufania 2019

Drukarnia Piga.pl Sp. z o.o. w Tychach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019, XII edycji Konkursu Efektywna Firma 2019 i VII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2019 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Drukarnia Piga.pl Sp. z o.o. rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2016-2017 wyniosła w jej przypadku 964,7 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2019.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2016 i 2017 r. osiągnął poziom 8,3 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2019. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2019.

W erze spadającej popularności książek, rosnącej na znaczeniu ekologii i powolnego upadku prasy papierowej – drukarnia to ciągle dochodowy biznes”, mówi Mateusz Gabryś, właściciel i prezes zarządu Drukarnia Piga.pl Sp. z o.o.  „Jesteśmy holdingiem spółek produkcyjnych i e-commerce. Rozwinęliśmy kilka znaczących marek dekoracyjnych, mamy kilkanaście sklepów internetowych, a nasze produkty kupuje cały świat. Większość dekoracji trafia do USA, Niemiec, Czech i Wielkiej Brytanii, ale zamówienia spływają do nas z najdalszych zakątków globu”, dodaje.

Mateusz Gabryś, właściciel i prezes zarządu Drukarnia Piga.pl Sp. z o.o. 

Mateusz Gabryś to młody przedsiębiorca, który zaczynał swoją przygodę z biznesem jeszcze jako nastolatek. Na drugim roku studiów, w 2012 roku uznany został za jedną z najbardziej kreatywnych osób w polskim biznesie. Wówczas miesięcznik BRIEF, w numerze lutowym, opublikował pierwszy, subiektywny ranking 50 najbardziej kreatywnych postaci w polskim biznesie. Obecnie 30-letni właściciel spółki zdobywa kolejne biznesowe wyróżnienia.

Główna siedziba firmy znajduje się w Tychach i oddział w Czechach. Spółka jest właścicielem innych podmiotów działających na terenie Polski, Niemiec, Czech i Wielkiej Brytanii. Obecnie zatrudnia 70 pracowników.

Więcej informacji o firmie pod adresem: https://piga.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.