DMK Budownictwo Dariusz Dziuba S.K. to Gepard Biznesu 2020

DMK Budownictwo Dariusz Dziuba S.K. została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Przedsiębiorstwo rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jego przypadku 21,2 proc. To przyniosło mu tytuł Gepard Biznesu 2020.

DMK Budownictwo jako producent domków mobilnych przedstawia doskonałą alternatywę dla budownictwa tradycyjnego oraz popularnych w ostatnich latach domków holenderskich. W ofercie firmy znajdują się całoroczne domki na kołach, z możliwością całkowitego ich wyposażenia, co oznacza, że wewnątrz mogą znaleźć się m.in. w pełni umeblowana kuchnia ze sprzętami AGD, wyposażona łazienka, umeblowany salon, w którym znaleźć się może też klimatyzacja czy kominek oraz jedna, dwie lub trzy sypialnie, w których znajdziemy łóżka, szafki nocne, szafy na ubrania oraz dodatkowe meble, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.

Każdy z domków wyróżnia się wysoką jakością wykonania i stosowanych materiałów. Odpowiadając na potrzeby klientów DMK Budownictwo umożliwia całkowite dostosowanie domku do potrzeb jego nowego właściciela. Zarówno wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny uzależniony jest od preferencji poszczególnych klientów. Oznacza to, możliwość samodzielnego zaprojektowania swojego wymarzonego domu na kołach, poczynając od podstaw. Zmodyfikowane może zostać zarówno rozmieszczenie pomieszczeń oraz ich ilość, kolorystyka wnętrza i elewacji, jak i poszczególne elementy wyposażenia.

Domki mobilne to stosunkowo nowe rozwiązanie znajdujące coraz więcej zastosowań, zarówno w Polsce jak i za granicą. Mogą być wykorzystywane jako miejsce czasowego wypoczynku zarówno latem jak i w sezonie zimowym, jako biuro mobilne, do którego przeniesiemy naszą działalność gospodarczą lub jako dom całoroczny, w którym zamieszkamy z całą rodziną. Coraz częściej domki na kołach znajdziemy też w ośrodkach turystycznych, gdzie ich wynajem stanowi doskonałe źródło dochodu.

Domki mobilne produkowane przez DMK Budownictwo jako jedne z nielicznych na rynku posiadają certyfikat jakości i bezpieczeństwa wydany przez niezależną jednostkę certyfikującą TUV Rheinland. Oznacza to, iż są poddawane dodatkowym kontrolom i audytom, w celu weryfikacji zgodności z europejską normą dla domków mobilnych. Trzecia (najwyższa) klasa izolacyjności, jaką posiadają domki DMK oznacza, iż mogą być użytkowane również wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej -15 stopni Celsjusza. Jest to doskonałe potwierdzenie ich całoroczności.

Domki transportowane są w całości samochodem ciężarowym, co oznacza, że decydując się na jego zakup, oszczędzamy sobie stresu i bałaganu związanego z placem budowy. Po rozładunku, domek podczepiany jest do ciągnika rolniczego lub samochodu terenowego i ustawiany w wybranym miejscu. Montaż na działce klienta ogranicza się zatem do ustawienia go na podporach, którymi mogą być bloczki betonowe, klocki drewniane czy płyty chodnikowe. Kolejnym i bardzo istotnym etapem jest wypoziomowanie domku. To właśnie odpowiednio wykonane poziomowanie zapewni prawidłowe funkcjonowanie wszystkich elementów domku (stolarka okienna i drzwiowa, meble). Po ustawieniu i wypoziomowaniu domku można zacząć z niego korzystać.

Więcej o firmie pod adresem: https://www.dmkbudownictwo.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #gepardbiznesu #businessgepard

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

W lutym 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 85 187 przedsiębiorstw w Polsce. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 100 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.