Gepardy Biznesu

Dewizą firmy Sandmix jest elastyczność

Realizuje każdy rodzaj zamówienia (również o niestandardowej granulacji) oraz każdą jego ilość. Obsługa klienta i nadzór powierzonych jej zadań realizuje z najwyższym staraniem na kilku płaszczyznach od procesu wydobycia i produkcji odpowiedniego kruszywa, przez logistykę z dystrybucją na terenie kraju i zagranicy,  a gwarancją jakości kończąc.

 Sektor budowlany nie może funkcjonować bez produktów chemii budowlanej. Z kolei ich jakość zależy od surowców używanych w produkcji. Dlatego niezwykle ważne jest utrzymywanie wysokich standardów jakości w branży kruszyw.

Mimo rozwoju nowych technologii kruszywa naturalne są wciąż najczęściej stosowanym materiałem w produkcji przemysłowej. W zależności od sposobu, w jaki są wykorzystywane piaski i żwiry, powinny one spełniać określone normy jakościowe gwarantujące odpowiedni standard finalnych produktów.

Image

Postęp dotyczący opracowywania innowacyjnych materiałów wykorzystywanych w zaawansowanych procesach technologicznych, pozwolił na stosowanie alternatywnych rozwiązań ograniczających zapotrzebowanie na kruszywa naturalne. Jednak wiele przedsiębiorstw z sektora przemysłowego wciąż nie może obyć się bez wyjątkowych właściwości, jakie są w stanie zagwarantować pozyskiwane w tradycyjny sposób piaski oraz żwiry. Z ich zalet korzysta w znacznym stopniu nie tylko sektor chemii budowlanej oraz samo budownictwo, ale także przedsiębiorstwa operujące w branży odlewniczej bądź uzdatniania wody, a także branża kolejowa. Każdy z wymienionych sektorów potrzebuje kruszyw o odpowiednich właściwościach, określonych nie tylko klasami jakościowymi, ale także zgodnych z normami PKN lub ISO. Zastosowanie surowca o obniżonych parametrach może bowiem powodować problemy wpływające nie tylko na samą jakość finalnych produktów, ale również bezpieczeństwo ich użytkowników.

Image

Przydatność poszczególnych rodzajów kruszyw do zastosowania w przemyśle określana jest na podstawie badań eksploatowanych złóż.

Analiza dotyczy zarówno właściwości chemicznych, jak i fizycznych. Piaski i żwiry o najwyższej klasie jakości muszą m.in. zawierać powyżej 97 proc. tlenku krzemu oraz charakteryzować się brakiem zanieczyszczeń organicznych.
Tylko z pozoru piaski i żwiry są surowcem, którego poszczególne klasy różnią się od siebie jedynie wielkością ziaren.

Istotny jest jednak przede wszystkim skład chemiczny poszczególnych partii kruszywa, co oczywiście warunkuje w dużej mierze właściwości fizyczne, a tym samym użytkowość materiału.

Od 10 lat Sandmix zajmuje się produkcją wysokokwarcowych kruszyw suszonych. Oferta obejmuje m.in. piaski hamulcowe, piaski formierskie, żwiry filtracyjne, kruszywa do polimerobetonów oraz wykorzystywane w chemii budowlanej.

Dewizą firmy Sandmix jest elastyczność. Realizuje każdy rodzaj zamówienia (również o niestandardowej granulacji) oraz każdą jego ilość. Obsługa klienta i nadzór powierzonych jej zadań realizuje z najwyższym staraniem na kilku płaszczyznach od procesu wydobycia i produkcji odpowiedniego kruszywa, przez logistykę z dystrybucją na terenie kraju i zagranicy,  a gwarancją jakości kończąc.
Produkowany przez Sandmix piasek hamulcowy wykorzystywany jest w taborach kolejowym i tramwajowym.
Własny transport pozwala firmie utrzymywać wysoki poziom usług logistycznych, a badania przeprowadzone w nowoczesnym laboratorium gwarantują najwyższą jakość produktu.

Image

Firma dwukrotnie została wyróżniona w rankingu Diamenty Forbesa 2014 i 2015 oraz kilka razy tytułem  Gepard Biznesu. Posiada również Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.

Więcej informacji na www.sandmix.pl oraz www.piaskihamulcowe.pl

Sandmix Sp. z o.o. w Chróścicach został  wyróżniona VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Sandmix Sp. z o.o. w Chróścicach była wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013, VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2013 oraz  I edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2013 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

 Sandmix Sp. z o.o. w Chróścicach była wyróżniona w VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2011 i VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2012 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego