Efektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutMocna FirmaPolskie BrylantyŚwiatowa Firma

Darpol Sp. z o.o. S.K. to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu, Mocna Firma Godna Zaufania i Światowa Firma Worldwide Company 2020

Darpol Sp. z o.o. S.K. w Bydgoszczy została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020, XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020, XIII edycji Konkursu Efektywna Firma 2020, w VIII edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2020  i VIII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2020 na podstawie danych finansowych.

 

Łącząc doświadczenie trzech pokoleń, Darpol już od 1988 r. zajmuje się produkcją, dostawami oraz naprawami części zamiennych i wyposażenia pojazdów szynowych.

Bazując na precyzji i innowacyjności, z zespołem doświadczonych inżynierów, Darpol jest dziś wiodącym producentem i dostawcą podzespołów stosowanych w wagonach osobowych, lokomotywach, jednostkach trakcyjnych i tramwajach. Firma produkuje rozwiązania własne, a także projektuje je na zlecenie swoich klientów. Posiada silny zespół techniczny specjalizujących się przede wszystkim w technologiach metalu, mechanice i elektrotechnice.

Drugim filarem działalności jest obróbka metali, w tym produkcja elementów metalowych według projektu zamawiającego. Darpol wykorzystuje przy jej realizacji takie technologie jak zaawansowane cięcie laserowe blach, gięcie, toczenie, spawanie, zgrzewanie, frezowanie.

Wszystkie części zamienne oraz usługi obróbki metali oferowane przez Darpol objęte są gwarancją dostawcy, a wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001:2008, ISO  3834-3-2007 oraz działanie zgodne z normą EN 15085-2-2007 pozwalają zachować kontrolę i wysoką jakość dostarczanych wyrobów. Produkty i usługi realizowane są dodatkowo zgodnie ze ścisłymi normami kolejowymi, a w opracowywaniu nowych wyrobów Darpol współpracuje m.in. z różnymi instytutami naukowymi.

Przez wiele lat działalności Darpol zdobył uznanie oraz liczne rekomendacje za swoje umiejętności techniczne, elastyczne podejście do potrzeb klienta i różnorodną, kompleksową ofertę oraz dynamiczny rozwój.  Darpol może poszczycić się wieloma tytułami, np. Diament Forbesa, Gepard Biznesu, Gazela Biznesu, Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju, wyróżnienie Pracodawców Pomorza i Kujaw, Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Mocna Firma Godna Zaufania i inne.  Firma cieszy się też opinią preferowanego dostawcy dla przewoźników kolejowych w zarówno w kraju jak i za granicą. Prowadzi eksport do 40 krajów.

Założycielem i Prezesem firmy jest p. Dariusz Jasiński wyróżniony m.in. przyznawanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wybitnym cywilnym odznaczeniem państwowym – Srebrnym Krzyżem Zasługi. “Krzyż Zasługi” jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom. Została doceniona tu jego długoletnia działalność biznesowa oraz wybitna aktywność sportowa i społeczna. Prywatnie bowiem jest długoletnim arbitrem międzynarodowym w piłce siatkowej sędziującym mecze najwyższego poziomu na całym świecie, m.in. Igrzyska w Londynie 2012. W związku z tym został też odznaczony przez PZPS „Medalem za wybitne zasługi w rozwoju i piłki siatkowej” (2008), Złotą Odznaką PZPS, Nagrodą za Długoletnią Współpracę Przy Organizacji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera (2014). Jest także jednym z dwóch polskich sędziów międzynarodowych siatkówki niepełnosprawnych.

Więcej informacji o firmie pod adresem https://darpol.bydgoszcz.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #światowafirma #światowafirmaworldwidecompany #JerzyKrajewski