CT Poland Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki 2020

CT Poland Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firmy w październiku  2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 18,1 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020.

CT Poland Sp. z o.o. od 2001 roku organizuje wyjazdy turystyczne i biznesowe  do Chin i innych krajów Azji oraz z Chin do Polski i krajów Europy.

Kiedy rozpoczynaliśmy działalność wyjazdy do Chin, mojej ojczyzny, były w Polsce mało popularne, a ja pragnęłam, aby to się zmieniło. Dzięki wspólnej pracy udało nam się zbudować firmę, która jest obecnie liderem na rynku wyjazdów turystycznych nie tylko do Chin, ale i całej Azji, a także największym biurem obsługującym w Polsce chińskie delegacje, mówi Cui Ran, prezes CT Poland Sp. z o.o. w Warszawie.

Chiny nadal pozostają naszym głównym kierunkiem, a nasza oferta wzbogaciła się o blisko 20 innych krajów Azji.  Organizujemy wyjazdy typowo turystyczne, incentive,  na targi oraz indywidualne wyjazdy nawet dla 2 osób.  Jako akredytowane biuro Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych IATA sprzedajemy bilety lotnicze, a także pomagamy w uzyskaniu wiz do Chin.

Wysoki standard świadczonych przez nas usług oraz nieustanne wzbogacanie naszej oferty sprawiło, że rozwijaliśmy się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Dobre wyniki i zadowolenie naszych klientów są dla nas ogromną nagrodą, ale i ważnym zobowiązaniem wobec wszystkich przyszłych klientów, którzy zdecydują się na podróż z nami. Jest dla nas niezmiernie ważną rzeczą, aby  każdy wyjazd był wyjątkowy i niezapomniany. Dbają o to zarówno pracownicy biura jak i nasi piloci, zespół, który składa się z pasjonatów Azji i najlepszych jej znawców.

Moja praca to ciągłe podróże pomiędzy Polską a Chinami. Za każdym jednak razem kiedy wracam do Polski wiem, że wracam nie tylko do przyjaciół, ale i do ludzi, z którymi lubię pracować. To właśnie to sprawia, ze CT Poland jest wyjątkowe. My naprawdę kochamy to, co robimy.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej: http://ctpoland.com.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #prestiżowytytuł #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany #efektywnafirma #polskiebrylanty #polskiesukcesy #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat przeanalizowali wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

We wrześniu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 99 705 przedsiębiorstw w Polsce. Policzył ich wartość rynkową. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.