AktualnościEfektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutMocna FirmaPolskie Brylanty

Commled Solutions Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2020

Commled Solutions Sp. z o.o. w Gliwicach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020, XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020, XIII edycji Konkursu Efektywna Firma 2020 i VIII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2020 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Firma rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jej przypadku 40,7 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2020.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w 2019 r. osiągnął poziom 13 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2020. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2020.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w październiku 2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 20,5 mln zł, co dało mu tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2020.

To innowacyjna firma, zajmująca się produkcją, sprzedażą i doradztwem inwestycyjnym w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie technologii oświetlenia LED.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło jej wdrożyć energooszczędne, specjalistyczne, wydajne i dopasowane do oczekiwań klientów rozwiązania, z których korzystają największe przedsiębiorstwa krajowe oraz koncerny międzynarodowe.

ZALETY CommLED:

 • Najszersza oferta opraw dla przemysłu
 • Wyłącznie oprawy najwyższej jakości z gwarancją pracy 24h oraz komponentami światowej klasy producentów (Nichia, LumiLEDs, Philips, Mean Well, Inventronics)
 • Doradztwo w zakresie doboru produktów (warunki pracy) oraz testy produktowe (wypożyczenia)
 • Badania jakościowe prowadzone na Politechnice Śląskiej, Politechnice Łódzkiej, Instytucie Technologii Elektronowej w Warszawie, Uniwersytecie Śląskim
 • Analizy zwrotu z inwestycji (opłacalność inwestycji)
 • Systemy sterowania oprawami (DALI, 1-10V, WIFI)
 • Instalacje opraw i modernizacje instalacji elektrycznych
 • Wydajność opraw nawet 160 lm/W
 • Żywotność opraw do 150 000 godzin
 • Gwarancje od 3 do 10 lat
 • Testy produktów
 • Polisa OC: 2 mln
 • Finansowanie modernizacji w modelu ESCO, leasing

PRODUKTY:

 • 17 modeli opraw przemysłowych CommLED
 • 12 modeli profesjonalnych przemysłowych naświetlaczy CommLED do 1200W
 • Ponad 20 modeli opraw liniowych LineLED
 • 9 modeli opraw ulicznych
 • 5 modeli paneli LED
 • 6 modeli opraw typu downlight
 • Oprawy przemysłowe do stref ExŹródła liniowe LED T8 (świetlówki LED) z wydajnością do 160 lm/W
 •  Źródła liniowe LED T5 (świetlówki LED) z wydajnością do 150 lm/W

PRZYKŁADOWE PRODUKTY DEDYKOWANE:

 •   Oprawy liniowe wąskostrumieniowe przeznaczone do magazynów wysokiego składowania: HB7, HB4
 • Oprawy uliczne z gwarancją do 10 lat
 • Oprawy przemysłowe do obszarów typu openspace oraz fabryk
 • Oprawy przeznaczone do pracy w wysokich temperaturach (do 90st)
 • Oprawy dla przemysłu spożywczego: HB14F, LL12
 • Oprawy ze stali nierdzewnej
 • Oprawy do obszarów z amoniakiem

PRZYKŁADOWE REALIZACJE:

NAJWIĘKSZA REALIZACJA: Katowicki Holding Węglowy S.A. – ponad 2900 opraw o mocy 90-900W. – jednocześnie największy projekt przemysłowy, modernizacyjny w Polsce

OSTATNIE REALIZACJE: Międzynarodowe Targi Poznańskie, POCZTA POLSKA S.A., Huta Łabędy, Wielton, Kirchhoff Polska, Śląskie Centrum Logistyki S.A. ArcelorMittal S.A.

KLIENCI FIRMY:

Jej produkty przez autoryzowanych partnerów, dystrybutorów oraz hurtownie elektryczne zostały dostarczone m.in. do następujących klientów/inwestorów: ArcelorMittal, Katowicki Holding Węglowy S.A., Poczta Polska S.A., ENEA Wytwarzanie S.A., Międzynarodowe Targi Poznańskie, MOKATE, WIELTON, KGHM Polska Miedź, Grupa MASPEX (Ekoland), Centrum Handlowe EUROPA CENTRALNA, Centrum Handlowe M1 (Metro Properties), BITTNER, Grupa Opoczno (Rovese), SANDVIK, NGK, Huta Łabędy, HAERTER TECHNIKA WYTŁACZANIA Sp. z o.o., Messer Polska, Knauf Bełchatów Sp. z o.o., Knauf Jaworzno Sp. z o.o., SAINT GOBAIN, Tanquid Polska Sp. z o.o.(Radzionków), PROSPERPLAST, PRYMAT, SOKPOL, Centrum Handlowe Batory, Stroer Gmbh (nr 1 w Polsce reklama zewnętrzna), Elektror Air Systems (Chorzów), Globau , CB S.A., VALEO, Galeria Handlowa Saller, NGK Ceramics, Vlassenroot Polska Sp. z o.o., ELZAB, VELVET, Haerter Polska, FERRUM, Heraeus Electronite, HANEX, Timken, Fabryka Mebli Ryś, PORT LOTNICZY BYDGOSZCZ, PEC Gliwice, MOSIR Kędzierzyn-Koźle, MAGNA TOP CAR SYSTEMS, FASING .

Więcej informacji o firmie pod adresem: https://www.commled.eu

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #prestiżowytytuł #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany #efektywnafirma #polskiebrylanty #polskiesukcesy #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 100 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

W lipcu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 96 364 przedsiębiorstw w Polsce. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.