Wyróżnieni

carSolutions Sp. z o.o. sp.k. to Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022

carSolutions Sp. z o.o. sp.k. w Krakowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 190 mln zł, co dało jej tytuł Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Zajęła 3745. miejsce w prestiżowym rankingu Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2022.

Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2022

Sprzedaje samochody nowe i używane w hurtowych ilościach do dealerów nieautoryzowanych i brokerów w całej Europie. Doskonale rozumie wyzwania tego sektora, wie, czego oczekuje klient docelowy i jak sprostać tym wymaganiom. Od początku stawia na przejrzystość współpracy i jasność komunikacji, dzięki temu jest członkiem E.A.I.V.T. (Europejskiego Stowarzyszenia Niezależnych Sprzedawców Samochodów) oraz BVFK (Niemieckiego Zrzeszenia Sprzedawców Samochodów -spełniających najwyższe normy) i pracuje według ich standardów.

Koncepcją firmy było trafienie do jak najszerszego grona klientów z jednoczesnym zachowaniem jak najwyższej jakości obsługi.

Aby sprostać założeniom carSolutions cały czas inwestuje w innowacyjne rozwiązania i technologie, które dają możliwość kompleksowego i profesjonalnego zaspokajania potrzeb klienta. Spółka od początku aktywnie inwestuje posiadane środki, dlatego jednym ze znaczących etapów rozwoju carSolutions było otwarcie w 2017 Salonu Samochodowego NoweUżywane. Powodem była chęć trafiania z ofertą nie tylko do zagranicznych hurtowych klientów, ale także do indywidualnego, krajowego odbiorcy.


Dzięki wdrażaniu nowoczesnych procesów i działaniu według nich spółka została zauważona i doceniona również przez Europejskie (E.A.I.V.T) i Niemieckie (BVFK) Stowarzyszenia zrzeszające Niezależnych Sprzedawców Samochodów. Największą aspiracją dla firmy jest osiągnięcie pozycji niekwestionowanego, wyznaczającego standardy lidera rynku w zakresie sprzedaży samochodów na rynku europejskim. Założeniem firmy carSolutions jest to, aby klient, który zamawia samochód miał pewność, że kupiony przez niego towar będzie najwyższej jakości, zostanie sprawnie dostarczony na wyznaczone przez niego miejsce, a proces administracyjny nie będzie dla niego kłopotliwy. Celem CarSolutions jest zapewnienie klientom jak największych korzyści przy jednoczesnym zachowaniu jak najwyższych standardów. Potwierdzeniem wysokiego poziomu usług jest uzyskanie przez carSolutions certyfikatu PN-EN ISO 9001:2015.

Firma chce stwarzać wspaniałe miejsce pracy, które inspiruje ludzi do najlepszego wykorzystania swojego potencjału. Dlatego carSolutions docenienia pracowników nie tylko za pełnione przez nich role, ale także za ich osobowość, inwencję i inicjatywę. W odpowiedzi na ich potrzeby firma inwestuje w szkolenia, w wyjazdy integracyjne oraz spotkania. Taki system pozwala na osiągnięcie zaufania między pracownikami, a w konsekwencji na poprawnym przepływie informacji bez ich selekcjonowania i zniekształcania.
Firma koncentruje się na szeroko rozumianej efektywności i zrównoważonym rozwoju, przy jednoczesnej orientacji na klienta, pracowników i wzroście wyników. Z tego powodu kolejnym wyzwaniem jakim firma postawiła przed sobą jest wzięcie udziału w programie Przedsiębiorstwo Fair Play.
CarSolutions to firma, która skupia się również na pomaganiu innym. CarSolutions włącza się w różne akcje charytatywne i wspomaga wiele fundacji w tym Fundacje Jakuba Błaszczykowskiego „Ludzki Gest”. Firma chce być postrzegana jako odpowiedzialna społecznie. Wartości, które chce szerzyć, mają pchać do działania innych, aby niemożliwe stawało się możliwym.
Firma carSolutions to firma tworzona z pasją, która pozwala tworzyć oryginalne, nieszablonowe rozwiązania, dzięki temu spółka osiąga kolejne sukcesy.
Dzięki temu kontrahenci carSolutions mają zawsze pewność, że złożone zamówienie zostanie zrealizowane zgodnie z umową, znają jego obecny status.

Siedziba firmy: 30-663 Kraków, Wielicka 181 A lok. 33, tel. 0048 32 307 39 88, biuro@carsolutions.pl

Oddział Chrzanów

ul. Szpitalna 74b
32-500 Chrzanów, Polska

T: 0048 32 307 39 88
E: biuro@carsolutions.pl

Oddział Kraków

ul. Zawiła 39
30-442 Kraków, Polska

T: 0048 32 307 39 88
E: biuro@carsolutions.pl

Oddział Wolfsburg

Mörser Str. 78
38442 Wolfsburg, Niemcy

T: 0049 171 6315552
E: m.warzecha@carsolutions.pl

Oddział Praga

Aviatická 1092/8
Praga 6, 161 00 Czechy

T: 00420 606 699 330
E: e.tretinova@carsolutions.pl

 

Więcej informacji o firmie pod adresem: https://carsolutions.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Autor: Jerzy Krajewski