Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Spośród 51 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w lutym 2019 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2018 uzyskało 891 firm z województwa kujawsko-pomorskiego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie informacji podanych przez wywiadownie handlowe.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył wartość rynkową firm na koniec marca 2017 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2018.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2018 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2018, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2017 r. w mln zł
1 Mondi Świecie S.A. Świecie 6202
2 ANWIL S.A. Włocławek 5891
3 Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Toruń 3942
4 Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Toruń 3034
5 CIECH SODA POLSKA S.A. Inowrocław 2250
6 PLASTICA Sp. z o.o. Kowalewo Pomorskie 1275
7 PUH CHEMIROL Sp. z o.o. Mogilno 1222
8 Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. Kruszwica 1138
9 Apator S.A. Toruń 1041
10 Thyssenkrupp Materials Poland S.A. Toruń 977
11 MMP Neupack Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 891
12 Reflex Polska Sp. z o.o. sp.k. Wąbrzeźno 810
13 Guala Closures DGS Poland S.A. Włocławek 807
14 Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń 738
15 Cereal Partners Poland Toruń Pacyfic Sp. z o. o. Toruń 625
16 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o.o. Bydgoszcz 556
17 AGROLOK Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 534
18 Supravis Group S.A. Bydgoszcz 514
19 NOVA TRADING S.A. Toruń 514
20 Mondi Corrugated Świecie Sp. z o.o. Świecie 492
21 SITS Sp. z o.o. Brodnica 479
22 Gzella Osie Sp. z o.o. sp.k. Osie 478
23 ACP PHARMA S.A. Toruń 465
24 Indorama Ventures Poland Sp. z o.o. Włocławek 462
25 Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. Bydgoszcz 456
26 Wika Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Włocławek 416
27 Belma Accessories Systems Sp. z o.o. Białe Błota 413
28 Hurtownia Motoryzacyjna Gordon Sp. z o.o. Zamość 389
29 Inowrocławskie Kopalnie Soli SOLINO S.A. Inowrocław 374
30 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Toruń 362
31 Cukiernia Sowa S.J. Bydgoszcz 349
32 WOK Sp. z o.o. S.K.A. Brodnica 347
33 Polon Alfa S.A. Bydgoszcz 340
34 Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. Kobylarnia 333
35 LA RIVE S.A. Grudziądz 329
36 RPC Superfos Poland Sp. z o.o. Lubień Kujawski 322
37 Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o. Toruń 293
38 ADRIANA S.A. Kosowizna 286
39 Wytwórnia Opakowań Blaszanych BECZKOPOL Sp. z o.o. Łasin 277
40 Oponeo.pl S.A. Bydgoszcz 272
41 Medos Marian Buławka, Ewa Buławka S.J. Chełmno 266
42 Pesa Real Estate Sp. z o.o. Bydgoszcz 264
43 SANPLAST S.A. Strzelno 254
44 Solbet Sp. z o.o. Solec Kujawski 253
45 Papiery Powlekane PASACO Sp. z o.o. Solec Kujawski 252
46 PW AUTOS Sp. z o.o. Solec Kujawski 243
47 Wika Polska Sp. z o.o. Sgf S.K. Włocławek 217
48 Bart Sp. z o.o. Świecie 211
49 Polmass S.A. Bydgoszcz 208
50 ABRAMCZYK – Sp. z o.o. Bydgoszcz 206
51 Mueller Fabryka Świec S.A. Bydgoszcz 202
52 Schumacher Packaging Zakład Bydgoszcz Sp. z o.o. Bukowiec 199
53 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość Jezuicka Struga 197
54 Przedsiębiorstwo Drobiarskie DROBEX – Sp. z o.o. Solec Kujawski 196
55 CONKRET Z. R. Trejderowscy S.J. Wielkie Rychnowo 194
56 Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. Grudziądz 188
57 Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów Pronatura Sp. z o.o. Bydgoszcz 188
58 Geofizyka Toruń S.A. Toruń 187
59 AMPOL-MEROL Sp. z o.o. Wąbrzeźno 185
60 UNIBAX Sp. z o.o. Toruń 185
61 Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Toruń 182
62 Salamander Window & Door Systems S.A. Włocławek 174
63 Spółdzielnia Mieszkaniowa Rubinkowo Toruń 174
64 Mondi Bags Świecie Sp. z o.o. Świecie 172
65 Ciech Pianki Sp. z o.o. Bydgoszcz 172
66 Vorwerk Autotec Polska Sp. z o.o. Brodnica 172
67 TELDAT Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 167
68 POLOMARKET Sp. z o.o. Pakość 164
69 ELDA – ELTRA Elektrotechnika S.A. Bydgoszcz 162
70 Farmada Transport Sp. z o.o. Toruń 158
71 Invest – Rem Sp. z o.o. Mogilno 152
72 Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Bydgoszcz 151
73 BELLA Sp. z o.o. Toruń 150
74 KOPERNIK Spółdzielnia Mieszkaniowa Toruń 149
75 K.C.B. INTERLIGHT Sp. z o.o. Gniewkowo 147
76 PPHU VISSCHER – CARAVELLE POLAND Sp. z o.o. Grudziądz 147
77 Trimco Sp. z o.o. S.K. Marianki 143
78 Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 142
79 AGRO- LAND MAREK RÓŻNIAK Śmielin 141
80 REJS Sp. z o.o. Rypin 140
81 Bydgoska Spółdzielnia Mieszkaniowa Bydgoszcz 140
82 MSU S.A. Grudziądz 137
83 Bohamet S. A. Ciele 136
84 Urgent R. Szczęsny, M. Więźniak S.J. Skępe 133
85 Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o. Grudziądz 133
86 GOLPASZ S.A. Golub-Dobrzyń 132
87 HANPLAST Sp. z o.o. Bydgoszcz 132
88 DACSA Polska Sp. z o.o. Radomin 132
89 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grudziądzu Grudziądz 130
90 GLOBALMALT POLSKA Sp. z o.o. Bydgoszcz 127
91 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami Sp. z o.o. Grudziądz 125
92 JANIPOL MEBLE POLSKA Sp. z o.o. S.K. Janikowo 124
93 Apis Sp. z o.o. Chodecz 121
94 Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej HYDROTOR S.A. Tuchola 120
95 Aviagen Epi Sp. z o.o. Zębowo 120
96 Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy Bydgoszcz 118
97 METALKO Sp. z o.o. Bydgoszcz 117
98 TRANSCHEM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Włocławek 116
99 Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. Sp.K. Sępólno Krajeńskie 115
100 Grafpol B.M. Meszkes Bydgoszcz 115
101 iQor Global Services Poland Spółka z o.o. Bydgoszcz 114
102 Południe Spółdzielnia Mieszkaniowa Włocławek 114
103 Invest – Tech Sp. z o.o. Toruń 112
104 BRZEŚĆ S.J. Zakład Produkcji Cukierniczej Wiesław Sipa I Wspólnicy Brześć Kujawski 111
105 CHEMIK HB Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 110
106 Energoremont Edmund i Halina Ulikowscy S.J. Świecie 109
107 Vossloh Cogifer Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 108
108 DAMIX Sp. z o.o. Rypin 107
109 CGH Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 107
110 FHU Wilmat L. Matecki, A. Wiśniewski S.J. Toruń 107
111 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BEMIX Benedykt Mieszczak Więcbork 107
112 Oponeo Brandhouse Sp. z o.o. Bydgoszcz 106
113 MIKO PAC Sp. z o.o. Bydgoszcz 106
114 Veolia Północ Sp. z o.o. Świecie 105
115 Opec-Ineko Sp. z o.o. Grudziądz 104
116 BUDOWLANI Sp-nia Mieszkaniowa Bydgoszcz 103
117 NITRO – CHEM S.A. Zakłady Chemiczne Bydgoszcz 102
118 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Włocławek 102
119 Cukiernia Staropolska Wojciech Kozłowski Bydgoszcz 99
120 TPU Transport I Logistyka Sp. z o.o. S.K. Pikutkowo 98
121 ZEGART – FARMS Sp. z o.o. Zegartowice 97
122 Zakład Produkcji Obuwia LEMIGO Mirosław Garbacz Grudziądz 97
123 MARGO Sp. z o.o. S.K. Toruń 97
124 Nova-Tech Sp. z o.o. Sulnowo 96
125 ECS Cable Protection Sp. z o.o. Inowrocław 95
126 Promet Sp. z o.o. Grudziądz 94
127 Raiffeisen Agro-Technika Sp. z o.o. Brzoza 93
128 Shapers' Polska sp. z o.o. Bydgoszcz 93
129 Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa Bydgoszcz 93
130 Dakat Dróżdż Teresa Toruń 92
131 ACP Polska Sp. z o.o. Włocławek 92
132 Firma TANK S.J. W. Konczalski M. Konczalski Toruń 92
133 STALKO Sp. z o.o. Mogilno 92
134 GAMET S.A. Toruń 92
135 Union Chocolate Sp. z o.o. Ciechocinek 92
136 Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa Inowrocław 91
137 Zakład Produkcji Form,Narzędzi Specjalnych i Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Graform Stanisław Grabowski Bydgoszcz 90
138 PLASTICON POLAND S.A. Toruń 89
139 OLKOP Hurtownia Olejów i Paliw Gabriel Kropkowski Kowalewo Pomorskie 88
140 EKOSYSTEM Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Wąbrzeźno 88
141 Seni S.A. Brodnica 88
142 Remondis Bydgoszcz Sp. z o.o. Bydgoszcz 88
143 1. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KIER 2. Zakłady Mięsne KIER Elżbieta Klimacka Jastrzębie 88
144 Husar Budownictwo Inżynieryjne S.A. Włocławek 87
145 United Beverages S.A. Toruń 87
146 Schumacher Packaging Zakład Grudziądz Sp. z o.o. Grudziądz 85
147 Toruńskie Zakłady Graficzne Zapolex Sp. z o.o. Toruń 85
148 Firma BEHRENDT – Grupa SBS Marian Behrendt Brodnica 85
149 FHP PAK Sp. z o.o. Toruń 84
150 AWZ- AWZ-ET Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 82
151 KLG Sp. z o.o. Bydgoszcz 82
152 OPEC GRUDZIĄDZ Sp. z o.o. Grudziądz 82
153 Administracja Domów Miejskich ADM Sp. z o.o. Bydgoszcz 81
154 Emtor Sp. z o.o. Toruń 80
155 Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. Toruń 80
156 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne MAX WIT Mirosław Lamperski, Włodzimierz Kajtek Sp.J. Osielsko 80
157 ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. S.K. Jacewo 80
158 PROSIACZEK Sp. z o.o. Jeżewo 80
159 INTEMO S.A. Piotrków Kujawski 79
160 Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe i Prefabrykacji Betonów KAMAL Sp. z o.o. Bydgoszcz 79
161 Apro Investment Sp. z o.o. Toruń 79
162 RENEX Regina Jędrych, Tomasz Jędrych – S.J. Bydgoszcz 79
163 Brodnickie Zakłady Żelatyny Sp. z o.o. Brodnica 78
164 Mikołajczak sp. j. Bydgoszcz 78
165 Eko – Instal R.Chabowski sp.j. Bydgoszcz 77
166 Unifreeze Sp. z o.o. Górzno 77
167 Istrail Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 76
168 Atrium Gajowa 76 Sp. z o.o. Sp.K. Bydgoszcz 75
169 Cykoria S.A. Wierzchosławice 74
170 Drukarnia POZKAL Sp. z o.o. S.K. Inowrocław 74
171 Apis Fijałkowski, Bloch sp.j. Chodecz 74
172 Nova-Inwestycje Sp. z o.o. S.K.A. Toruń 74
173 Daro Dystrybucja Sp. z o.o. sp.k. Żnin 74
174 Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o. Bydgoszcz 73
175 HURTOSTAL Wyroby Metalowe i Metale Kolorowe Sp. z o.o. Bydgoszcz 72
176 CTDP Sp. z o.o. & CO Spółka Komandytowa Toruń 72
177 PURINOVA Sp. z o.o. Bydgoszcz 72
178 Juhnke Ireneusz Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Kamień Krajeński 72
179 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. Mat-Bud Sp. z o.o. S.K. Zławieś Wielka 71
180 Oferta Toruń Sp. z o.o. Toruń 71
181 Cordes Polen Sp. z o.o. Mogilno 71
182 Spółdzielnia Mieszkaniowa ZAZAMCZE Włocławek 70
183 Bydgoska Spółdzielnia Spożywców w Bydgoszczy Bydgoszcz 70
184 Chemwik Sp. z o.o. Bydgoszcz 69
185 JMS Sp. z o.o. Toruń 68
186 PACK DRUK POLIGRAFIA Uszok & Uszok S.A. Toruń 68
187 GM Color Sp. z o.o. Bydgoszcz 68
188 FST – Management Sp. z o.o. Toruń 67
189 Laude Smart Intermodal S.A. Toruń 67
190 CUK Ubezpieczenia Jacek Byliński, Maciej Kuczwalski, Przemysław Grabowski S.J. Toruń 65
191 MEKRO Sp. z o.o. Świecie 65
192 UNIBIKE K. Orłowska, P. Drobotowski S.J. Bydgoszcz 65
193 Keeeper Sp. z o.o. Bydgoszcz 65
194 Hendrickson Poland Sp. z o.o. Toruń 64
195 PROBIO Profesjonalne Żywienie Paweł Benedykciński Radziejów 64
196 Niewieścin Sp. z o.o. Niewieścin 63
197 GENDERKA Sp. z o.o. Bydgoszcz 63
198 SAMINDRUK Sp. z o.o. Brodnica 62
199 KAR-POL KAROL GÓRCZYŃSKI Włocławek 62
200 METALBARK Sp. z o.o. S.K. Nowa Wieś Wielka 62
201 Henkell & Co. Polska Sp. z o.o. Toruń 62
202 Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o. Włocławek 62
203 NOMET Sp. z o.o. Toruń 61
204 Mtl Lewandowski Dariusz, Kamiński Robert, Pitulski Piotr sp.j. Toruń 61
205 TRANSPOL Kopalnia Kruszywa Zenon Poliński Łojewo 61
206 Grand Investment Polska Sp. z o.o. Świecie 61
207 Opec-System Sp. z o.o. Grudziądz 60
208 Moderator Inwestycje Sp. z o.o. Bydgoszcz 60
209 Ryszard Nowak FIRMA NOWAK Nakło nad Notecią 60
210 Novago Żnin Sp. z o.o. Wawrzynki 60
211 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Oska Zbigniew Oskwarek, Kazimierz Kasprowicz, Jarosław Kasprowicz sp. j. Białe Błota 60
212 Totem.Com.Pl Sp. z o.o. Sp.K. Inowrocław 59
213 Drobex – Agro Sp. z o.o. Solec Kujawski 59
214 Struga Spółka Akcyjna Struga S.A. Jezuicka Struga 59
215 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Włocławek 58
216 Aniro Sp. z o.o. Toruń 58
217 Seito Polska Sp. z o.o. Toruń 58
218 PW Kotłorembud Leszek Cichosz Bogdan Szatlach S.J. Bydgoszcz 58
219 INOFAMA S.A. Inowrocław 58
220 Archimedes Sp. z o.o. Toruń 58
221 Agmat J. Szczech S. J. Jabłonowo Pomorskie 57
222 Horpol J.I.A.T. Horeczy S.J. Lipniki 57
223 Jurmet Sp. z o.o. S.K. Lubicz Dolny 57
224 Esteticmed.Pl Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 57
225 Gospodarstwo Rolne Wabcz Sp. z o.o. Stolno 56
226 APLEX Sp. z o.o. ZPCh Produkcja Artykułów z Tworzyw Sztucznych Bydgoszcz 56
227 Bista Standard Sp. z o.o. Bydgoszcz 56
228 ARKEMA Sp. z o.o. Inowrocław 56
229 WIP Sp. z o.o. S.K. Aleksandrów Kujawski 55
230 Fabryka Wyrobów Cukierniczych JAGO Zakład Pracy Chronionej Jan Gogolewski Bydgoszcz 55
231 Abrava Sp. z o.o. IGP S.K.A. Świecie 55
232 Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Bydgoszcz 55
233 Pallmed Sp. z o.o. Bydgoszcz 55
234 BUSCH POLSKA Sp. z o.o. Nowa Wieś 55
235 Zakład Przemysłu Mięsnego DRÓBALEKS S.J. K. E. C. Śmieszny, M. Mroczkowska Rudunki 55
236 Kamix Opakowania Sp. z o.o. sp.k. Toruń 55
237 Klimat Solec Sp. z o.o. Solec Kujawski 54
238 H 500 Sp. z o.o. P 500 S.K.A. Świecie 54
239 Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami Im. Jana Pawła II – Spółdzielnia Usług Medycznych Ciechocinek 54
240 PHZ DRIMER Małgorzata Seredyn Toruń 54
241 INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy S.J. Nowa Wieś 53
242 AKO S.A. Bydgoszcz 53
243 Laserstar Sp. z o.o. S.K. Toruń 53
244 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Cytrus sp.j., Andrzej Nowakowski, Mirosława Nowakowska Bydgoszcz 52
245 PHU Hydraulik S.J. Tuchola 52
246 Zakład Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Rolfroz Sp. z o.o. Koneck 51
247 Metal – Hurt S.J. Toruń 51
248 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Brodnicy Brodnica 50
249 BAYERSYSTEM Grzenia S.J. Lisi Ogon 50
250 Auto Frelik Anna Frelik Sp.K. Toruń 50
251 Genoa Sp. z o.o. Toruń 50
252 T.K.J. Matuszewski S.J. Grudziądz 49
253 Firma Produkcyjno Handlowa Seppa S.C. Jerzy Gil, Paweł Węgrzyn Chełmża 49
254 Red Co.Inwestycje Sp. z o.o. Jacewo 49
255 Meralliance Poland Sp. z o.o. Dąbrowa Chełmińska 49
256 Fabryka Cukiernicza KOPERNIK S.A. Toruń 48
257 Cetor Sp. z o.o. Bydgoszcz 48
258 Filmar Filipiak i Marchlewski S.J. Toruń 48
259 Aleksander Konarzewski Bydgoszcz 48
260 Firma Handlowo-Usługowa DAW-TRANS Kujawski Dawid Rogówko 48
261 MB S.J. J. Ignasiak, W. Ignasiak Mrocza 47
262 OPAKOFARB Zakład Produkcji Opakowań Sp. z o.o. Włocławek 47
263 Wesstron Sp. z o.o. Augustowo 47
264 Zakład Drobiarski LINODRÓB Kwiatkowscy S.J. Linowo 47
265 DRUK – INTRO S. A. Inowrocław 47
266 Bednarscy S.J. Toruń 47
267 POL-OSTEG Sp. z o.o. Bydgoszcz 46
268 SBN Runowo Sp. z o.o. Runowo Krajeńskie 46
269 Hołowińscy-Scanserwis Sp. z o.o. Włocławek 46
270 PARTNER Sp. z o.o. Lipno 46
271 Wytwórnia Octu i Majonezu OCETIX Sp. z o.o. Grudziądz 46
272 PHU STEK S.J. Z. Kałużny i I. Pejas-Kałużna Grudziądz 45
273 KONKRET Dagmara Fik, Marcin Mazurkiewicz S.J. Chełmno 45
274 METALKAS Sp. z o.o. Bydgoszcz 45
275 PLAST-FARB Sp. z o.o. S.K. Toruń 45
276 Promont Bujak Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Przedsiębiorstwo Projektowo – Montażowe Bydgoszcz 45
277 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Inowrocławiu Inowrocław 45
278 ALUFIRE Sp. z o.o. S.K. Łysomice 45
279 Hodowla Ziemniaka ZAMARTE Sp. z o.o. Grupa IHAR Zamarte 45
280 Abrava Sp. z o.o. & Co. Pgi 2 sp.k. Świecie 44
281 Eltronik Media Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Brodnica 44
282 Partex Marking Systems Sp. z o.o. Lubicz Dolny 44
283 OKK Otlewski Sp. z o.o. – Spółka Komandytowa Osie 44
284 INTERHANDLER Sp. z o.o. Toruń 44
285 Młyny Szczepanki Sp. z o.o. Szczepanki 44
286 Przedsiębiorstwo SOLGRUD Sp. z o.o. Grudziądz 43
287 Barbara Luijckx Sp. z o.o. Latkowo 43
288 Uno Foods Dubicki i Wspólnicy sp.j. Bydgoszcz 43
289 Bohamet – Armatura Sp. z o.o. Ciele 43
290 VCO S.A. Osielsko 43
291 Zakład Produkcji Rolnej w Kowrozie Sp. z o.o. Kowróz 42
292 Hoffman Transport Sp. z o.o. Janikowo 42
293 Form – Plastic Sp. z o.o. Ciechocinek 42
294 Zbych – Pol & Mobet Sp. z o.o. Mogilno 42
295 VICIM POLAND – Sp. z o.o. Toruń 42
296 Eldom Sp. z o.o. S.K. Grudziądz 42
297 Siropol Sp. z o.o. Bydgoszcz 42
298 POSTDATA S.A. Bydgoszcz 41
299 D&R Dispersions&Resins Sp. z o.o. Włocławek 41
300 Przedsiębiorstwo Taurus-Technic Sp. z o.o. Osielsko 41
301 Hadepol Flexo Sp. z o.o. Rypin 41
302 Vitroflora Grupa Producentów sp. z o.o. Trzęsacz 40
303 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe ELJOT Jacek Jurkiewicz, Włodzimierz Lewandowski Sp.J. Kowalewo Pomorskie 40
304 Fabryka Mebli WUTEH S.A. Toruń 40
305 Würth Industrie Service Gmbh & Co. Kg , Oddział W Polsce Bydgoszcz 40
306 L&P Sp. z o.o. Bydgoszcz 40
307 JEDNOŚĆ Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Bydgoszcz 40
308 Solanki Uzdrowisko Inowrocław Sp. z o.o. Inowrocław 40
309 Fabryka Mebli STOLKAR Wiśniewski Wojciech Brodnica 39
310 Szpila Wojciech Bydgoszcz 39
311 Bin Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 39
312 Fabryka Urządzeń Wentylacyjno – Klimatyzacyjnych Konwektor Sp. z o.o. Lipno 39
313 Taylor Prune Sp. z o.o. Grudziądz 39
314 Remtor Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 39
315 Saferoad Grawil Sp. z o.o. Włocławek 39
316 Hel – Wita Sp. z o.o. Zielonka 39
317 AGROCOMEX Sp. z o.o. Jabłonowo Pomorskie 39
318 Kopel Sp. z o.o. Hurtownie Elektryczne Toruń 38
319 UNIMETALEX S.J. Warszewice 38
320 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe FART PRODUKT Wiesław Lewicki Toruń 38
321 KEMIRA ŚWIECIE Sp. z o.o. Świecie 38
322 Politech Sp. z o.o. Osielsko 38
323 Chiorino Sp. z o.o. Bydgoszcz 38
324 DICK 2000 Zdzisław Gdaniec Włocławek 38
325 Farma-Med Kujawskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Inowrocław 38
326 VERONI Bogusław Warżel Wąbrzeźno 38
327 Tormec Reduktor P. Mariański, D. Tomicki, Z Wiśniewski S.J. Toruń 37
328 Oknovid Sp. z o.o. Dąbrowa Chełmińska 37
329 Grolman Sp. z o.o. Bydgoszcz 37
330 Produkcyjno – Usługowe Przedsiębiorstwo Agropamis Sp. z o.o. w Wielkiej Łące Wielka Łąka 37
331 PAŁUKI E. M. Głuszczyńscy. Sp.J. Malice 37
332 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Arpol Rafał Predenkiewicz Toruń 37
333 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy HYLMET Henryk Figiel Eugeniusz Piesik Sp.J. Plaskosz 37
334 Hurtownia Elektryczna ELTECH Feliks Obremski Bydgoszcz 37
335 Techbud Cydzik, Żuchowski S.J. Przeds. Wielobranżowe Toruń 37
336 AMPOL – MEROL Karol Smoleński Wąbrzeźno 37
337 POLWELL Sp. z o.o. Bydgoszcz 37
338 Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o. Bydgoszcz 37
339 Westerbud Sp. z o.o. Zakład Budowlano Produkcyjny Brodnica 36
340 Drukarnia Ekspres Z. Adamska, W. Adamski, Z. Kaczmarek Sp. J. Inowrocław 36
341 Stiegelmeyer Sp. z o.o. Stolno 36
342 Agmet Sp. z o.o. S.K. Marianki 35
343 ASTOR Marek Plewa Kowalewo 35
344 ARPOL MOTOR COMPANY Sp. z o.o. Toruń 35
345 Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu Toruń 35
346 Opec – Bio Sp. z o.o. Grudziądz 35
347 CEFARM RZESZÓW Sp. z o.o. Toruń 34
348 Kopalnia Żwiru I Piasku – Emanuel Kowalczyk, Daniel Kowalczyk S.J. Wojdal 34
349 FADO Sp. z o.o. Bydgoszcz 34
350 Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Sp. z o.o. w Ciechocinku Ciechocinek 34
351 RDJ KLIMA S.J. W.DYBICZ, R.JÓZEFOWICZ, M.RAPICKI Włocławek 34
352 MBA – System Sp. z o.o. Solec Kujawski 34
353 Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego Tadeusz Górski Grudziądz 34
354 CORIMP Sp. z o.o. Bydgoszcz 34
355 Pacht Rolno – Handlowa Sp. z o.o. Salno 34
356 Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Sp. z o.o. Dusocin Dusocin 34
357 MHD Bart – Ek Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gruczno 34
358 Minda Ktsn Plastic Andtooling Solutions Sp. z o.o. Bydgoszcz 34
359 Fabryka Mebli Gala Collezione Sp. z o.o. Lisi Ogon 34
360 Kreber – Maszyny Budowlane Sp. z o.o. Radzyń Chełmiński 34
361 PIASCOL Sp. z o.o. Brodnica 33
362 Nordic Motor Sp. z o.o. Bydgoszcz 33
363 MOLEWSKI Sp. z o.o. Włocławek 33
364 Kohler+Bovenkamp-Polska Sp. z o.o. Żnin 33
365 Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy Bydgoszcz 33
366 Zakłady Mięsne Viando Sp. z o.o. S.K. Radojewice 33
367 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Inowrocław 33
368 CERPLON PPHU Sp. z o.o. Żnin 33
369 ZJEDNOCZENI Spółdzielnia Mieszkaniowa Bydgoszcz 33
370 POLY TOR Sp. z o.o. Toruń 33
371 Alwo 2 Sp. z o.o. Toruń 33
372 PALUSZEK Marzena i Piotr Paluch S.J. Toruń 33
373 AKSON Sp. z o.o. Bydgoszcz 33
374 Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A. Włocławek 32
375 Cargo Master Sp. z o.o. Toruń 32
376 Erbud Industry Sp. z o.o. Toruń 32
377 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe An Tor Andrzej Zwoliński Nieszawa 32
378 TORMAR Sp. z o.o. Toruń 31
379 KMW Engineering Group Sp. z o.o. Solec Kujawski 31
380 Biochem – Polska Sp. z o.o. Toruń 31
381 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Lem-Bud -Sp. z o.o. Toruń 31
382 Hotele Grupy Budizol S.A. Włocławek 31
383 Leader Tech Ltd Sp. z o.o. Wielki Konopat 31
384 Darpol Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 31
385 Form – Plast S.A. Bydgoszcz 31
386 Data Invest Sp. z o.o. S.K.A. Toruń 31
387 Ubojnia Drobiu Elczar S.J. Elżbieta i Cezary Zawiślak Serock 31
388 Zakłady Przetwórstwa Zbożowo Młynarskiego Sp. z o.o. w Kruszwicy Kruszwica 31
389 Belma S.A. Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne Białe Błota 31
390 Planika Sp. z o.o. Brzoza 31
391 ALFA BROKERS Sp. z o.o. Toruń 31
392 OGBUD Sp. z o.o. Bydgoskie Przeds. Budownictwa Ogólnego Bydgoszcz 31
393 Bydgoskie Zakłady Maszyn Gastronomicznych MA-GA Sp. z o.o. Bydgoszcz 31
394 F H U P ABLER Sp. z o. o. Toruń 31
395 Premont Włocławek Białobrzewski, Kasprzak sp. j. Włocławek 30
396 Niezależne Laboratorium Badawcze Stanlab Sp. z o.o. Bielawy 30
397 Bega Trans Sp. z o.o. sp.j. Jabłonowo Pomorskie 30
398 Velvet Group Sp. z o.o. S.K. (Dawniej Firma Handlowo-Produkcyjna Velvet Bis S.J. Arkadiusz Grzymskitomasz Grejczyk) Bydgoszcz 30
399 Katarzynki Akcesoria Meblowe Sp. z o.o. Katarzynki 30
400 Adar Handel Nawozami Sztucznymi Sp. z o.o. Skrót Firmy: Adar Hns Sp. z o.o. Pakość 30
401 Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Szubin 30
402 BSB Poland Sp. z o.o. Ciechocin 30
403 POL – ELEKTRA Sp. z o.o. Łochowice 30
404 MOTO BUDREX Sp. z o.o. Bydgoszcz 30
405 CZAJKA WOJCIECH Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAGNUM Żnin 30
406 Tarpol Sp. z o.o. PW Bydgoszcz 29
407 KLEIB Sp. z o.o. Pikutkowo 29
408 Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu Apra Sp. z o.o. Osielsko 29
409 Nissin Logistics Poland Sp. z o.o. Ostaszewo 29
410 Hafner Pomagier Trzebuchowscy sp. j. Toruń 29
411 Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM Bydgoszcz 29
412 POLPAK Sp. z o.o. Małe Czyste 29
413 Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Bronisław S.A. Bronisław 29
414 AGRO – SIEĆ Sp. z o.o. Chełmno 29
415 BEMAR Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 28
416 PW EBUD – PRZEMYSŁÓWKA Sp. z o.o. Bydgoszcz 28
417 Schoenberger Polska Enterprises Sp. z o.o. Toruń 28
418 Montex Arkadiusz Safandowski, Jerzy Górski, Roman Kuropatwiński sp.j. Kowal 28
419 Voltea Poland Sp. z o.o. S.K. Łochowo 28
420 Damech – Konstrukcje Stalowe Sp. z o.o. Jabłonowo Pomorskie 28
421 Agro – Dąbrówka Sp. z o.o. Dąbrówka 28
422 Przedsiębiorstwo Budomex Sp. z o.o. Włocławek 28
423 KOMUNALNI Spółdzielnia Mieszkaniowa Bydgoszcz 28
424 PHU JAWOR Genowefa Grajkowska, Regina Libner S.J. Mogilno 28
425 Metex-Ck Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 28
426 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o. Lipno 28
427 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. Toruń 28
428 NDS P. Szostak M. Szymula sp. j. Grudziądz 28
429 SUSMED Sp. z o.o. Toruń 28
430 RENEX PREDRAG TOPIĆ Włocławek 28
431 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Olszewce Olszewka 28
432 Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Solec Kujawski 27
433 ATMOMAT Szatkowski, Ryniec Sp.J. Włocławek 27
434 Berthold Sichert Sp. z o.o. Bydgoszcz 27
435 Ciech Cargo Sp. z o.o. Inowrocław 27
436 STOMIL S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego Bydgoszcz 27
437 CGFP Sp. z o.o. Wojnowo 27
438 Open Partner Matusiak i Wspólnicy sp. j. Włocławek 27
439 Pałucka Drukarnia Opakowań Sp. z o.o. Janowiec Wielkopolski 27
440 Megan Seating sp. z o.o. Otowice 27
441 Marwit Sp. z o.o. Zławieś Wielka 27
442 Stadnina Koni NOWE JANKOWICE Sp. z o.o. Nowe Jankowice 27
443 Przedsiębiorstwo Komunale w Tucholi Sp. z o.o. Tuchola 27
444 MIRES Sp. z o.o. S.K. Toruń 27
445 Olkop Sp. z o.o. Frydrychowo 27
446 SORIMEX Sp. z o.o. S.K. Toruń 26
447 Kowalk Sp. z o.o. S.K. Bartniczka 26
448 SOS Music Remigiusz Trawiński I Wojciech Zaguła sp.j. Toruń 26
449 HIRSCH-POL Sp. z o.o. Osielsko 26
450 Firma Handlowo Produkcyjno Transportowa Marian Gerka Gorczenica 26
451 Domitech Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 26
452 Przedsiębiorstwo ALWO Sp. z o.o. Toruń 26
453 Del – Vis Sp. z o.o. Lubicz Dolny 26
454 Wytwórnia Pasz i Koncentratów Maria Bąkowska Inowrocław 26
455 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa We Włocławku Włocławek 26
456 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Piastoszyn 26
457 Firma Budowlano-Drogowa Prasbet sp.j. Wojciech Hilger, Michał Szulc Grudziądz 26
458 Przedsiębiorstwo Perfekt – Dom Zdzisław Brążkiewicz & Leszek Wałdowski Sp. z o.o. Brodnica 26
459 Investpol 700 Mila S.A. sp.j. Inowrocław 26
460 Pomorze Invest Sp. z o.o. Świecie 25
461 Mnp Pres Sp. z o.o. sp.k. i Wspólnicy sp.j. Toruń 25
462 Vadain Sp. z o.o. Grudziądz 25
463 DETAL – MET Sp. z o.o. Włocławek 25
464 Elmar-Pro Sp. z o.o. Chodeczek 25
465 Hico Group Sp. z o.o. Bydgoszcz 25
466 DUDEK PARAGLIDERS Sp.J. Wojciech Domański – Piotr Dudek – Dariusz Filipowicz Bydgoszcz 25
467 Energa-Operator Eksploatacja Toruń Sp. z o.o. Toruń 25
468 Instalnova Grupa SBS K.Borkowski-Sp.k. Włocławek 25
469 K3 Sp. z o.o. Grudziądz 25
470 ACV Polska Sp. z o.o. Włocławek 25
471 Medseven Sp. z o.o. Osielsko 25
472 Biomass Energy Project S.A. Bydgoszcz 25
473 Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin Polanowice Sp. z o.o. Kruszwica 25
474 PBH S.A. Bydgoszcz 25
475 Kreator Sp. z o.o. S.K. Toruń 25
476 SLICAN Sp. z o.o. Bydgoszcz 25
477 Drukarnia Franczak Sp. z o.o. Bydgoszcz 25
478 Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 24
479 Accedit Sp. z o.o. Toruń 24
480 Boruta- Zachem S.A. Bydgoszcz 24
481 ARTEKS Sp. z o.o. Włocławek 24
482 Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Prolab Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 24
483 K. S. D. Polska S. Stryjewski, D. Krawczyk Sp. J. Toruń 24
484 Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych BAZA Sp. z o.o. S.K. Toruń 24
485 GRUPA HANDLO- BUDOWA Sp. z o.o. Bydgoszcz 24
486 SYSTEM Władysław Kędziora, Urszula Kędziora – S.J. Dworzysko 24
487 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zjednoczenie Janocin 24
488 ELANA PET Sp. z o.o. Toruń 24
489 Salinex Sp. z o.o. Piechcin 24
490 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przełom Linowo 24
491 WĄTARSKI Sp. z o.o. Włocławek 24
492 Zakład Wodociągów i Kanalizacji WIK Sp. z o.o. Żnin 24
493 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Aljot A. J. Batkowscy i J. Z. Filipczak Sp.J. Solec Kujawski 24
494 KMW Engineering Sp. z o.o. Solec Kujawski 24
495 Imperial P.R.K. Andrzejewscy Spółka Jawna Bydgoszcz 24
496 Miejskie Przedsiebiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. Inowrocław 24
497 Lewiatan Holding S.A. Włocławek 24
498 P.H.U. Export-Import O&M S. J. Włocławek 24
499 Intro-Packman P.Paczkowski i Wspólnicy S.J. Jeżewo 23
500 Montostal Sp. z o.o. Janikowo 23
501 Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Stabud – Przemysłówka Sp. z o.o. Bydgoszcz 23
502 LEWIATAN Kujawy Sp. z o.o. Włocławek 23
503 Trops Coatings Sp. z o.o. Toruń 23
504 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Lipno 23
505 Yama Sp. z o.o. Osielsko 23
506 Agroprodukt sp. j. Wspólnicy Ryż i Dzwoniarkiewicz Rzepowo 23
507 RUN – CHŁODNIA Sp. z o.o. Włocławek 23
508 W.A.S. Wietmarscher – Polska Sp. z o.o. Lubicz Górny 23
509 Wytwórnia Wyrobów Papierowych WORWO Sp. z o.o. Wąbrzeźno 23
510 Bogner Edelstahl Polska Sp. z o.o. Solec Kujawski 23
511 Jawal & M.R.Z. Murawiec S.J. Mrocza 23
512 Zakład Usług Dźwignicowych Dźwig Sp. z o.o. sp.k. Toruń 23
513 VauPe Sp. z o.o. Bydgoszcz 23
514 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Golubiu-Dobrzyniu Im. Henryka Rogowskiego Golub-Dobrzyń 23
515 Komes Sp. z o.o. Szubin 22
516 PPH SARA Jacek Pieściński i Hanna Pieścińska S.J. Grudziądz 22
517 Wytwórnia Wyrobów Z Drutu Sp. z o.o. Włocławek 22
518 Przeds. Wielobranżowe Lumac Sp. z o.o. Kowal 22
519 Szyn – Mar Sp. z o.o. Gruta 22
520 Elterm – Maciej I Małgorzata Kaszuba S. J. Chełmno 22
521 TOREC Sp. z o.o. PUH Toruń 22
522 TPP Thermoplastics Polska sp. z o.o. Solec Kujawski 22
523 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lekarze Rodzinni Tokarczyk I Wspólnicy S.J. Lipno 22
524 Rolling Sp. z o.o. Nowa Wieś 22
525 Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. Toruń 22
526 Przeds. Handlowo – Transportowe Bespol Sp. z o.o. Łasin 22
527 Przedsiębiorstwo Budowy Pieców Przemysłowych Piecobudowa Sp. z o.o. Szpetal Górny 22
528 KOMES Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Komunalne Rypin 22
529 Grządziel Investment sp. z o.o. Włocławek 22
530 Lecznice Citomed Sp. z o.o. Toruń 22
531 JAWORSKI AUTO Sp. z o.o. Włocławek 22
532 Dozo – Pak Sp. z o.o. Bydgoszcz 22
533 Nicrometal S.A. Toruń 22
534 BIN – Biuro Inżynierskie Sp. z o.o. Białe Błota 22
535 Global Technik Sp. z o.o. sp.k. Sadłogoszcz 22
536 Chłodnia Grudziądz Sp. z o.o. Grudziądz 22
537 FFP Sp. z o.o. Mogilno 21
538 PW LECHPOL Sp. z o.o. Szubin 21
539 Medowent Wentylacja Długoterminowa Sp. z o.o. Bydgoszcz 21
540 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Brodnica 21
541 CSK Food Enrichment Poland Sp. z o.o. Toruń 21
542 Lidmann i Megger S. J. Lisi Ogon 21
543 Materiały Ścierne Korsil S.J. Myślęcinek 21
544 Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. Włocławek 21
545 FACTUM Sp. z o.o. Bydgoszcz 21
546 Sanotorium Uzdrowiskowe Wrzos Sp. z o.o. Ciechocinek 21
547 Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników Toruń 21
548 Szkoły Sokrates Sp. z o.o. Bydgoszcz 21
549 ZAPTECH S.J. Sobańscy Janikowo 21
550 PW LECH Sp. z o.o. Bydgoszcz 21
551 Innowacyjno-Wdrożeniowa Sp. z o.o. Sopur Bydgoszcz 21
552 PPHU Kam-Eko Sp. z o.o. Kamień Krajeński 21
553 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Hanza Sp. z o.o. Toruń 20
554 Carbowil Sp. z o.o. Włocławek 20
555 Aster Astaldi S.P.A., TM.E. S.P.A. Termomeccanica Ecologia s.c. Bydgoszcz 20
556 Firma Handlowo-Usługowa Truck – Józef Pruś, Robert Pruś, Marcin Pruś sp.j. Świecie 20
557 Centrostal – Handel Sp. z o.o. Toruń 20
558 INVESTOR Sp. z o.o. Bydgoszcz 20
559 Besspol Magdalena Bess Łoś, Krzysztof Bess S.J. Osielsko 20
560 Aronn Sp. z o.o. Bydgoszcz 20
561 ERBUD INTERNATIONAL Sp. z o.o. Toruń 20
562 Nesta-Bis Sp. z o.o. S. K. Toruń 20
563 Wrzosel Sp. z o.o. sp.k. Toruń 20
564 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Perkoz Spółka z Graniczoną Odpowiedzialnością Brodnica 20
565 Przedsiębiorstwo Alplast Piotr Przybyliński i Jarosław Tyczyński sp. j. Bydgoszcz 20
566 HEKTOR Sp.J. J. Cieciura, P. Michałkiewicz, P. Wiśniewski Toruń 20
567 Zakład Elektroniczny SIMS Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 20
568 Darxa Sp. z o.o. I Wspólnicy Sp.k. Lubicz Dolny 20
569 Energo – Inwest – Broker S.A. Toruń 20
570 Abrava Sp. z o.o. Pgi 1 S.K.A. Świecie 20
571 BZT VIN – PLAST Sp. z o.o. Bydgoszcz 20
572 Contact Center Sp. z o.o. Toruń 20
573 Konek PSN S.J. Bydgoszcz 20
574 WW Ekochem Sp. z o.o. S.K. Głogowo 20
575 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Inowrocław 20
576 Cube Sp. z o.o. Bydgoszcz 20
577 Istanbul Sp. z o.o. & Co. sp.k. Białe Błota 19
578 PENTEL POLAND Sp. z o.o. Osielsko 19
579 Chairconcept.com Sp. z o.o. Toruń 19
580 INTEGRATOR RHC Sp. z o.o. Toruń 19
581 Alchem Dariusz Igielski, Paweł Chlewicki S.J. Świecie 19
582 Alpha Dam Sp. z o.o. Dębowa Łąka 19
583 Przeds. Handlu Zagranicznego Profit Sp. z o.o. Bydgoszcz 19
584 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chełmnie Chełmno 19
585 TLH Polska Sp. z o.o. Przyłęki 19
586 Tovares Sp. z o.o. Myślęcinek 19
587 Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Włocławek 19
588 Piekuś Sp. z o.o. S.K. Inowrocław 19
589 Wipol Sp. z o.o. Włocławek 19
590 FOLTEX MODRZEJEWSKI S.J. Bydgoszcz 19
591 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Radziejów 19
592 POLMO S.A. Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego Brodnica 19
593 EURO – TRANSCHEM Sp. z o.o. P W Włocławek 19
594 Gospodarstwo Rolne Grocholin Sp. z o.o. Grocholin 19
595 FAMOR S.A. Bydgoszcz 19
596 Target-Food Sp. z o.o. Czarne Błoto 19
597 Optiguard Sp. z o.o. Toruń 19
598 Produkcyjno – Handlowe Przedsiębiorstwo Rolno – Łowieckie Sp. z o.o. Sokołowo 19
599 Przedsiębiorstwo Obrotu Wyrobami Hutniczymi Stalimport Marcinkowski i Wspólnicy sp.j. Lipno 19
600 BIN – MONTAŻ Sp. z o.o. Białe Błota 19
601 PW INTER-VAX Wacław Górny S.J. Żnin 19
602 Wytwórnia Pianek Poliuretanowych Sp. z o.o. Bydgoszcz 19
603 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Drew-Mont Sp. z o.o. S.K. Łążek 19
604 Sereso Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne Kłopot 19
605 Kolbud Sp. z o.o. Bydgoszcz 18
606 HYDRO – VACUUM S.A. Grudziądz 18
607 PIXEL Sp. z o.o. Bydgoszcz 18
608 RICK Sp. z o.o. Toruń 18
609 Dn Green Sp. z o.o. Dębionek 18
610 FREEVOLT Sp. z o.o. Bydgoszcz 18
611 NORD PARTNER Sp. z o.o. Toruń 18
612 Roplast Sp. z o.o. S.K. Świecie 18
613 Żywność Ekologiczna Bio Food Sp. z o.o. Ciechocin 18
614 Almot Mikołaj Sibora Sp.K. Gniewkówiec 18
615 Dräger Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 18
616 GASTROMAX Wojciech Sarżaliński, Robert Chojnacki S.J. Nasiegniewo 18
617 GAO Sp. z o.o. Bydgoszcz 18
618 Firma Inżynieryjno – Drogowa Drogtom Sp. z o.o. Włocławek 18
619 Orpak Sp. z o.o. S.K. Szpiegowo 18
620 Centralbud Hurtownia Instalacyjna Grupa SBS Andrzej Mielcarek sp. j. Bydgoszcz 18
621 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Dębowo Sp. z o.o. Dębowo 18
622 ITAN Sp. z o.o. Włocławek 18
623 PW GALKOR Sp. z o.o. Koronowo 18
624 PLUS AGD RTV Andrzej, Dariusz i Piotr Przytarscy S.J. Nakło nad Notecią 18
625 Piekarnia Karol Bartkowski, Marek Bartkowski, Katarzyna Bartkowska, Beata Bartkowska S.J. Toruń 18
626 Przeds. Produkcyjno-Handlowo Usługowe Bo-Ro Wilary S.J. Jabłonowo Pomorskie 17
627 Aston Sp. z o.o. Strzelno 17
628 Oleris Sp. z o.o. Czarnowo 17
629 Centrala Nasienna Sp. z o.o. Pracowników i Producentów Rolnych Mogilno 17
630 PUM Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Grudziądz 17
631 Necks IMP Sp. z o.o. Toruń 17
632 Kujawsko – Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy Bydgoszcz 17
633 Kafena Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 17
634 Przedsiębiorstwo Technicznej Obsługi Przemysłu PAREM Sp. z o.o. Bielawy 17
635 Tormet Sp. z o.o. – sp.k. Toruń 17
636 AWE POLAND Sp. z o.o. Bydgoszcz 17
637 Firma Handlowa Bis Jarosław Woźniak, Marek Modrzejewski sp.j. Chodecz 17
638 Dynamic Motors Sp. z o.o. Bydgoszcz 17
639 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Brodnica 17
640 Rzedsiębiorstwo Usług Budowlanych BROSTER Marek Brodecki & Mirosław Stec – S.J. Janikowo 17
641 Bipromasz Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 17
642 Naturel Sp. z o.o. Dubielewo 17
643 Euroterm Techniki Klejenia Sp. z o.o. S.K. Solec Kujawski 17
644 CUIAVIA Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Inowrocław 16
645 ROTAR – POLAND Sp. z o.o. Toruń 16
646 Przedsiębiorstwo Wyrobów Stalowych Sp. z o.o. Grudziądz 16
647 Logipark RHC Sp. z o.o. Toruń 16
648 Kopel Nieruchomości Z.Srokowski S.J. Toruń 16
649 EFMETAL Sp. z o.o. Włocławek 16
650 Borowiak Sp. z o.o. Inowrocław 16
651 Hurtownia Ogrodnicza Flortom S.J. Bydgoszcz 16
652 Cometto S.J. Barcin 16
653 ADABET Kazimierz Adamski Golub-Dobrzyń 16
654 Asklepios Jeszke-Ochendal S.J. Tuchola 16
655 ŁOŚ Z. Łagocki, B. Łagocka S.J. Grudziądz 16
656 BARSKA Centrum Diagnostyczno Lecznicze Sp. z o.o. Włocławek 16
657 MODUS Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A. Bydgoszcz 16
658 Vigor Sp. z o.o. sp.k. Brodnica 16
659 Firma Handlowa Maestro Jerzy Sobieszek, Zbigniew Drążkowski S.J. Toruń 16
660 WODBAR Sp. z o.o. PPU Barcin 16
661 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KONSPO Mariusz Latos i Zbigniew Gliniecki S.J. Bydgoszcz 16
662 Dienes Polska sp. z o.o. Inowrocław 16
663 Przeds. Rolno Przetwórcze Brzysko – Rol Sp. z o.o. Brzyskorzystewko 16
664 Betor Składy Budowlane Sp. z o.o. Toruń 16
665 Combinath S.J. M. i E. Nath Toruń 16
666 Garbarnia MASTER Sp. z o.o. Włocławek 16
667 Marketing i Konsultacje Farmaceutyczne Sp. z o.o. Bydgoszcz 16
668 Biurfol sp. z o.o. Toruń 16
669 TOMBUD Sp. z o.o. – S.K. Przedsiębiorstwo Budowlane Toruń 16
670 Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Kalchem Spółka z o.o. Wielki Głęboczek 16
671 B.A.U.S. AT Sp. z o.o. Ostaszewo 16
672 Arpol Narzędzia Profesjonalne Sp. z o.o. Osielsko 16
673 Gospodarstwo Tupadły Sp. z o.o. Tupadły 15
674 BIMS PLUS FHH Sp. z o.o. Bydgoszcz S.K. Bydgoszcz 15
675 Darmex Casing Sp. z o.o. Świecie 15
676 BBF Kujawy Sp. z o.o. Bydgoszcz 15
677 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Bydgoszcz 15
678 Zakład Zaopatrzenia Tech – Mat Sp. z o.o. Bydgoszcz 15
679 H 500 Sp. z o.o. G 540 S.K.A. Świecie 15
680 Bydgoska Hurtownia Narzędzi Vista Sp. z o.o. Bydgoszcz 15
681 Majster-Atlas Kujawy P. Świec S.J. Włocławek 15
682 KAPOST Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 15
683 Cosytex Sp. z o.o. Toruń 15
684 INSTALBUD Sp. z o.o. Inowrocław 15
685 Maschio – Gaspardo Poland Sp. z o.o. Toruń 15
686 Artano Sp. z o.o. Rypin 15
687 DEKTRA S.A. Toruń 15
688 TOOLMAX Sp. z o.o. Białe Błota 15
689 Lemigo Sp. z o.o. Grudziądz 15
690 Alumaster Polska sp. z o.o. Toruń 15
691 Dom Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bydgoszczy Bydgoszcz 15
692 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kazin 15
693 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Świecie 15
694 Przedsiębiorstwo Odwodnienia Marek Szczygieł, Arkadiusz Walkiewicz – S.J. Białe Błota 15
695 Przedsiębiorstwo Sprzętu i Transportu Em-Tech Sp. z o.o. Toruń 15
696 TABEMAX S.J. Bernard Grzanka, Maciej Drecki Białe Błota 15
697 NOVAR M.Romanowski, J.Romanowska Sp.J. Krobia 15
698 PASAMON Sp. z o.o. Bydgoszcz 15
699 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dobmar Maria i Janusz Gapińscy S.J. Bydgoszcz 15
700 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe POLMOZBYT TORUŃ HOLDING S.A. Toruń 15
701 Nitex W. Mucha S.K.A. Płużnica 15
702 PREM-VIT Frątczakowie Sp.J. Inowrocław 15
703 Media System Sp. z o.o. Bydgoszcz 15
704 TROPS S.A. Toruń 15
705 BUDSTOL INVEST Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 15
706 World Development Sp. z o.o. Inowrocław 15
707 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Filar Sp. z o.o. Inowrocław 14
708 Olkop Bis Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 14
709 Budmont S.J. Przedsiebiorstwo Budowlano – Montażowe Świecie 14
710 Kaufmann Sp. z o.o. Rypin 14
711 Polbis Auto Toruń Sp. z o.o. Lubicz Dolny 14
712 Abrava Sp. z o.o. Pgi 4 Spółka Komandytowo Akcyjna Świecie 14
713 Ciech Transclean Sp. z o.o. Bydgoszcz 14
714 INOCHŁOD – SERWIS Sp. z o.o. Janikowo 14
715 H. Hesse Kaltroprofile + Bearbeitung gmbh & Co. Sp. Komandytowa Bydgoszcz 14
716 PPUH Formica Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Włocławek 14
717 Bazy i Systemy Bankowe Sp. z o.o. Bydgoszcz 14
718 Expobud Sp. z o.o. Toruń 14
719 Plastpur Sp. z o.o. Bydgoszcz 14
720 Banasiak Transport-Spedycja Wojciech Banasiak S.K. Turzno 14
721 International Transport Z. Jaskot Sp. z o.o. Toruń 14
722 DKA Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 14
723 Imprefarb Fabryka Farb sp. j. Dąbrowscy Gałczewko 14
724 Medycyna Specjalistyczna Sp. z o.o. Bydgoszcz 14
725 LIFOCOLOR FARBPLAST Sp. z o.o. Bydgoszcz 14
726 KVERNELAND Group Polska Sp. z o.o. Toruń 14
727 Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. Grudziądz 14
728 Żebrowski, Żebrowska Imba Sp.J. Brodnica 14
729 Budlex Construction Sp. z o.o. Toruń 14
730 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Lem-Bud Sp. z o.o. Trzcinowa S.K. Toruń 14
731 Chrobry Spółdzielnia Mieszkaniowa Nakło nad Notecią 14
732 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. Włocławek 14
733 Agro – Zea Sp. z o.o. Budyń 14
734 TM Drutpol Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 14
735 Eko – Wisła Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Sulnówko 14
736 G+P IZOMONT Sp. z o.o. Włocławek 14
737 P P U EKOBUD Sp. z o. o. Grudziądz 14
738 Filmar Factory Sp. z o.o. Toruń 14
739 Agro Wabcz Sp. z o.o. Stolno 14
740 Ros Zak Chłodnictwo Klimatyzacja Sp. z o.o. S.K. Solec Kujawski 14
741 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe Intrat M.J.Kierzenkowscy sp.j. Brzozie 14
742 Mrauto Sp. z o.o. Czarne Błoto 14
743 Nauczycielska Spółdzielnia Mieszkaniowa ZNICZ Bydgoszcz 14
744 APEX-ELZAR Sp. z o.o. Włocławek 14
745 Auto Reve Sp. z o.o. Toruń 14
746 NZOZ Medicus Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 14
747 HORUS Sp. z o.o. Innowacyjne Materiały Przemysłowe Bydgoszcz 14
748 Przeds. Drogowo – Budowlane Sp. z o.o. Brodnica 14
749 SKORBUD – Zygmunt Skorupiński i Wspólnicy S.J. Bydgoszcz 14
750 NOWBUD Sp. z o.o. PW Bydgoszcz 13
751 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu Toruń 13
752 Firma Handlowa AGROLMET Krzysztof Kaczorowski Gniewkowo 13
753 Nova Motor Sp. z o.o. Bydgoszcz 13
754 Piekarnia POLKORN Jarosław Zieliński S.J. Ciechocinek 13
755 Zakład Przemysłu Mięsnego M.P. Ławniczak S.J. Janowiec Wielkopolski 13
756 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Aspo Maria Jędrzejewska, Witold Kieraszewicz, Grzegorz Jędrzejewski sp.j. Bydgoszcz 13
757 P W Now – Bud Nowakowscy S. J. Mogilno 13
758 DOKO Sp. z o.o. Brodnica 13
759 Motobus Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 13
760 Garos Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 13
761 Mleczarskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Bromilk Sp. z o.o. Brodnica 13
762 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe MASTER Jarosław Zientek, Maciej Zientek I Mieczysław Zientek Sp.J. Solec Kujawski 13
763 Muzeum Archeologiczne w Biskupinie Biskupin 13
764 Centrum Zaopatrzenia Energetyki Pas Sp. z o.o. sp.k. Czarnowo 13
765 ELMOT Sp. z o.o. Nowe 13
766 EURO – DRÓB BIS S.J. Firma Handlowa Toruń 13
767 Grupa Producentów Rolnych Ajat Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 13
768 Vabank Sp. z o.o. Toruń 13
769 Maximir Sp. z o.o. Bydgoszcz 13
770 Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o. Brześć Kujawski 13
771 P.H. POSEJDON Lewandowski Sławomir, Gronek Janusz S.J. Grudziądz 13
772 Qartis S.A. Solec Kujawski 13
773 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mogilnie Mogilno 13
774 Centrum Zaopatrzenia Chłodnictwa Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Sp. J. Marek i Piotr Dworscy Bydgoszcz 13
775 Tartak Lulkowo Sp. z o.o. Lulkowo 13
776 Spółdzielnia Gastronomiczna w Bydgoszczy Bydgoszcz 12
777 ŚWISTOWSKI S.A. Toruń 12
778 UNI-SERW D. Głowacki, W. Borowski S.J. Grudziądz 12
779 Bracia Wiland sp.j. Kierzkowo 12
780 ELEKTROBUD GRUDZIĄDZ Sp. z o.o. Grudziądz 12
781 Rymoplast Polska Sp. z o.o. Przeczno 12
782 Industrial Technology Investments Poland Sp. z o.o. Gniewkowo 12
783 PW Tylpol Zbigniew Tylicki, Marek Tylicki Sp.j. Solec Kujawski 12
784 AJG Systemy Bezpieczeństwa Sp. z o.o. Bydgoszcz 12
785 Calor Sp. z o.o. Toruń 12
786 Smykoland Sp. z o.o. Żabno 12
787 EKOMER – K. Wróblewska S.J. Toruń 12
788 VIMAG Sp. z o.o. Toruń 12
789 Mechanika Maszyn Joachim i Wawrzyniec Ziegert Sp. J. Brodnica 12
790 Centrum Medyczne Gizińscy Sp. z o.o. Bydgoszcz 12
791 Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Świecie 12
792 Naftpol Anna Zwiewka Arkadiusz Zwiewka S.J. Stopka 12
793 Termbud Sp.J. Skowroński Toruń 12
794 Przedsiębiorstwo Instalacyjne E. Jankowiak, W. Tomczak S.J. Bydgoszcz 12
795 Zakład Elektromechaniczny Elrem Sp. z o.o. Bydgoszcz 12
796 PW Dacomet Dariusz Kaczmarek, Andrzej Spychalski S.J. Bydgoszcz 12
797 Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy Sp. z o.o. Kruszwica 12
798 PHP JG S.J. W. Fedyk i Spółka Chełmża 12
799 Transteam S.J. Włocławek 12
800 Synchrotech Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 12
801 PRZEMYSŁÓWKA Sp. z o.o. Toruńskie Przeds. Budownictwa Przemysłowego Toruń 12
802 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe Instalmet sp.j. Łukasz Kowalski & Mariusz Opaliński Grudziądz 12
803 Bydgoskie Zakłady Sklejek SKLEJKA – MULTI S.A. Bydgoszcz 12
804 PPH IGLOO-MARK Marek Dudziński Maria Dudzińska – S.J. Włocławek 12
805 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Koronowie Koronowo 12
806 Polder Sp. z o.o. Bobrowo 12
807 PW K.M. Białas S.J. Bydgoszcz 12
808 Sensus Polska Sp. z o.o. Toruń 12
809 Kujawski Truck Center Sp. z o.o. Rogówko 12
810 Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych PROMAX Sp. z o.o. Giebnia 12
811 Livingston Poland Sp. z o.o. Bydgoszcz 12
812 Girder Sp. z o.o. Włocławek 12
813 Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Rypin 12
814 Zakład Elektryczny Elektra Wiesław I Danuta Milczarczyk S.J. Grudziądz 12
815 Transtom Górka Sp. z o.o. S.K. Mąkowarsko 12
816 Bis Media Łosowska sp. j. Włocławek 12
817 Przedsiębiorstwo Inwestycyjne BUD – TECH Sp. z o.o. Toruń 12
818 Green Petrol Sp. z o.o. Bielawy 12
819 Auto – Serwis Pasikowski Sp. z o.o. Włocławek 12
820 Hardy Sp. z o.o. Grudziądz 12
821 Bigtor Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 11
822 TRISS – S. Marciniak S.J. Osielsko 11
823 Moda Media Sp. z o.o. Świecie 11
824 Świat Zdrowia S.A. Toruń 11
825 Pol-Daw sp. z o.o. Olimpin 11
826 Firma WIDUTO Sp.J. Arkadiusz, Krzysztof i Witold Widuto Solec Kujawski 11
827 ILOX Sp. z o.o. Toruń 11
828 Personal – Service – Ost – West Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
829 Regionalna Firma Handlowa GAMA Sp. z o.o. Świecie 11
830 Standard Projekt Sp. z o.o. Toruń 11
831 Partner XXI Kleks sp.j. Mieczysława Wójcik, Wiesław Wójcik Toruń 11
832 ERIS Partner Bydgoszcz S.J. Katarzyna Tyma, Piotr Tyma Osielsko 11
833 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lipnie Lipno 11
834 Lavorwash Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
835 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świeciu Świecie 11
836 TORIMPEX – TRADE Sp. z o.o. Toruń 11
837 Elana – Energetyka Sp. z o.o. Toruń 11
838 Gospodarstwo Rolne Kobylniki Sp. z o.o. Kobylniki 11
839 PHU Art – Chem S.J. Bydgoszcz 11
840 KOMANDOR – BYDGOSZCZ S.A. Bydgoszcz 11
841 NOVAPOL PBU Sp. z o.o. Toruń 11
842 Sanatorium Uzdrowiskowe Zdrowie Sp. z o.o. S.K. Toruń 11
843 UNISŁAW Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Unisław 11
844 VVS PL Sp. z o.o. Wiele 11
845 Handle Service Sp. z o.o. Toruń 11
846 Expert Sp. z o.o. Kruszyn Krajeński 11
847 Ozparts Sp. z o.o. S.K. Toruń 11
848 Tondera Sp. z o.o. Lubicz Górny 11
849 PROMIT Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
850 Hydrapress Sp. z o.o. Białe Błota 11
851 Przedsiębiorstwo Rolniczo-Handlowe w Wieszczycach Sp. z o.o. Wieszczyce 11
852 Design Fishing Sp. z o.o. Białe Błota 11
853 Gospodarstwo Rolne Kamienica Sp. z o.o. Kamienica 11
854 Diament Sp. z o.o. Inowrocław 11
855 Kujawska Spółdzielnia Mleczarska Włocławek 11
856 POLPENTEL Sp. z o.o. Osielsko 11
857 Moto Mar Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
858 Restal-Agri Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
859 Posejdon-Dystrybucja Sp. z o.o. Grudziądz 11
860 Osaa Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
861 Bierbaum Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
862 Pepe Sp. z o.o. Solec Kujawski 11
863 Agoris Sp. z o.o. Łasin 11
864 CMT Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
865 Sezamex Sadowska Stypczyński S.J. Bydgoszcz 11
866 Jurmet Sp. z o.o. Lubicz Dolny 11
867 Dim Serwis Sp. z o.o. Rypin 11
868 Proterm S.J. Bydgoszcz 11
869 Elektromontaż – Toruń Sp. z o.o. Toruń 10
870 Jowisz Dodatki do Żywności Sp. z o.o. Bydgoszcz 10
871 NZOZ Rodzina Sp. z o.o. Mogilno 10
872 WS Sp. z o.o. Tupadły 10
873 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Szubinie Szubin 10
874 D-M-D SPÓŁKA JAWNA DAWID MALICKI, MICHAŁ MALICKI Piotrków Kujawski 10
875 IMS Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 10
876 Tioman Sp. z o.o. sp.k. Toruń 10
877 Spółdzielnia Mieszkaniowa Transportowiec Solec Kujawski 10
878 Fractal Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 10
879 Dingo Sp. z o.o. Bydgoszcz 10
880 Budlex Glinki A3 Sp. z o.o. Toruń 10
881 Galeria Osielsko Sp. z o.o. S.K. Niemcz 10
882 Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Hempol Sp. z o.o. Bydgoszcz 10
883 MAGRA Mariusz Gralak, Izabela Gralak S.J. Izbica Kujawska 10
884 HENKOR J.M. Kordylak S.J. Dębianki 10
885 Bydgoska Fabryka Urządzeń Chłodniczych Sp. z o.o. Bydgoszcz 10
886 Odyssey Sp. z o.o. Toruń 10
887 Zakład Przetwórstwa Drzewnego Paterek Sp. z o.o. Paterek 10
888 Przeds. Produkcyjno-Usługowe Czej – Dag Sp. z o.o. Siniarzewo 10
889 Loco Adam Sawczuk sp.j. Bydgoszcz 10
890 TMR Plastics Sp. z o.o. Bydgoszcz 10
891 Exon Computer Systems Andrzej Jassowicz Spółka Komandytowa Toruń 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2015-2016,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2016 roku,
3. Zysk netto w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej
W końcu marcu 2017 r.: C/Z: 20,1, a C/WK: 1,34.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2017 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2017 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2016 r. i wskaźnika C/Z w końcu marca 2017 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2016 r. i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2017 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2017.