Brylanty Polskiej Gospodarki 2021 Przemysłu Spożywczego

Spośród 85 491 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w maju 2022r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2021 uzyskało 1175 firm przemysłu spożywczego. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2019-2020 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez czternaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 200 tysięcy przedsiębiorstw.

Przedstawiamy ranking firm według oszacowanej wartości rynkowej (metodologia opisana jest poniżej rankingu). Jeżeli oszacowana wartość rynkowa wyniosła w marcu 2021 r. więcej niż 10 mln zł przedsiębiorstwo uzyskało tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2021.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2021 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z  i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Brylanty Polskiej Gospodarki 2021 Przemysłu Spożywczego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r. w milionach zł
1Kompania Piwowarska S.A.Poznań11 138
2Grupa Aww Sp. z o.o. sp.k.Niedźwiady4 931
3NESTLE POLSKA S.A.Warszawa4 909
4Animex Foods Sp. z o.o.Warszawa4 620
5GRUPA ŻYWIEC S.A.Żywiec4 557
6Danone Sp. z o.o.Warszawa3 902
7Pfeifer & Langen Polska S.A.Poznań3 737
8Maspex-Gmw Sp. z o.o.Wadowice3 608
9Tymbark-Mws Sp. z o.o.Tymbark3 410
10JTI Polska Sp. z o.o.Stary Gostków3 297
11Mars Polska Sp. z o.o.Kożuszki-Parcel3 204
12COCA – COLA HBC POLSKA Sp. z o.o.Warszawa3 163
13Imperial Tobacco Polska S.A.Jankowice2 921
14Zott Polska Sp. z o.o.Opole2 797
15Cargill Poland Sp. z o.o.Warszawa2 654
16STOCK Polska Sp. z o.o.Lublin2 643
17PHILIP MORRIS POLSKA S.A.Kraków2 575
18British-American Tobacco Polska S.A.Augustów2 433
19Sokołów S.A.Sokołów Podlaski2 388
20Spółdzielnia Mleczarska MlekovitaWysokie Mazowieckie2 204
21DE HEUS Sp. z o.o.Łęczyca2 168
22Herbapol Lublin S.A.Lublin2 081
23ŻYWIEC-ZDRÓJ S.A.Cięcina2 050
24FERRERO POLSKA Sp. z o.o.Warszawa1 973
25Mokate Sp. z o.o.Żory1 908
26Carlsberg Supply Company Polska S.A.Warszawa1 779
27TARCZYŃSKI S.A.Trzebnica1 767
28Colian Sp. z o.o.Opatówek1 733
29AGRO-RYDZYNA Sp. z o.o.Kłoda1 639
30Van Pur S.A.Warszawa1 598
31Unilever Polska S.A.Warszawa1 546
32CEDC International Sp. z o.o.Oborniki1 528
33Foodcare Sp. z o.o.Zabierzów1 503
34Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A.Kruszwica1 476
35WIPASZ S.A.Wadąg1 464
36Mondelez Polska Production Sp. z o.o.Warszawa1 450
37R. TWINING AND COMPANY Sp. z o.o.Swarzędz1 420
38Suempol Sp. z o.o.Bielsk Podlaski1 408
39WAWEL S.A.Kraków1 389
40PIEKARNIA OSKROBA S.A.Człekówka1 384
41Dr.Oetker Polska Sp. z o.o.Gdańsk1 354
42Lotte Wedel Sp. z o.o.Warszawa1 335
43Lisner Poznań Sp. z o.o. sp.k.Poznań1 221
44Instanta Sp. z o.o.Żory1 189
45Nałęczów Zdrój Sp. z o.o.Drzewce1 185
46PRYMAT Sp. z o.o.Jastrzębie-Zdrój1 167
47Muszynianka Sp. z o.o.Krynica-Zdrój1 167
48Zakłady Mięsne Skiba S.A.Chojnice1 163
49SANO – Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o.Sękowo1 151
50Cereal Partners Poland Toruń-Pacific Sp. z O.OToruń1 149
51U Jędrusia Sp. z o.o.Przemęczanki1 131
52Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w GrajewieGrajewo1 114
53Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o.Łódź1 111
54WESTPOL – TEEUWISSEN Sp. z o.o.Rzeczenica1 089
55Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A.Radom1 079
56Paula Fish Sławomir Gojdź sp.j.Słupsk1 063
57Cedrob S.A.Ujazdówek1 053
58Krynica Vitamin S.A.Warszawa1 051
59Olimp Laboratories Sp. z o.o.Pustynia1 021
60Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland Sp. z o.o.Nowa Wieś Wrocławska1 018
61Inter Europol S.A.Marki996
62Polmlek Sp. z o.o.Warszawa986
63Perła-Browary Lubelskie S.A.Lublin952
64UMA Investments Sp. z o.o.Kutno936
65Stokson sp.j. Henryk Stokłosa i WspólnicyChorzów918
66Wyborowa S.A.Poznań905
67Hochland Polska Sp. z o.o.Kaźmierz902
68Animex Kutno Sp. z o.o.Warszawa849
69Giewont Hg Sp. z o.o. sp.k.Nowy Sącz847
70FROSTA Sp. z o.o.Bydgoszcz815
71Dnp Sp. z o.o.Polanowo814
72SOnac Uśnice Sp. z o.o.Uśnice767
73Putka Sp. z o.o.Jawczyce758
74Dijo Baking Sp. z o.o.Zabrodzie754
75Sante A.Kowalski sp.j.Warszawa736
76NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.Opole723
77IGLOTEX S.A.Skórcz721
78Royal Canin Polska Sp. z o.o.Niepołomice712
79Dawtona Sp. z o.o.Błonie709
80Oleofarm Sp. z o.o.Wrocław709
81STORTEBOOM HAMROL Sp. z o.o.Granowo709
82Nordzucker Polska S.A.Opalenica706
83Intersnack Poland Sp. z o.o.Niedźwiedź705
84Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Agro-Top Sp. z o.o.Wiśniew703
85DEVELEY POLSKA Sp. z o.o.Warszawa698
86Bartex Bartol Sp. z o.o. sp.k.Paproć693
87Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Nik-Pol Sp. z o.o.Ruda Śląska693
88Goodmills Polska Sp. z o.o.Stradunia687
89Polskie Zakłady Zbożowe Lubella Gmw Sp. z o.o. sp.k.Lublin686
90Zpow Agros Nova Sp. z o.o. sp.k.Łowicz685
91Grana Sp. z o.o.Skawina661
92Bunge Polska Sp. z o.o.Kruszwica657
93Sokpol Sp. z o.o.Myszków645
94LAMBERTZ Polonia Sp. z o.o.Ruda Śląska643
95ONIX Sp. z o.o.Zakrzewo643
96Froneri Polska Sp. z o.o.Mielec616
97DROBIMEX Sp. z o.o.Szczecin609
98Miropasz Sp. z o.o.Mirowice602
99Balcerzak Sp. z o.o.Wróblów591
100LESAFFRE POLSKA S.A.Wołczyn582
101Piekarnia K.I A. Cichowscy , E. Federowicz sp.j.Warszawa581
102Lajkonik Snacks Sp. z o.o.Skawina578
103Bahlsen Polska Sp. z o.o. sp.k.Skawina576
104Lantmannen Unibake Poland Sp. z o.o.Stanisławów Pierwszy556
105McCAIN POLAND Sp. z o.o.Chociwel538
106Polmos Bielsko-Biała S.A.Bielsko-Biała529
107DAN CAKE Polonia Sp. z o.o.Chrzanów525
108CHIPITA POLAND Sp. z o.o.Warszawa524
109Wyrób Wędlin Tradycyjnych WOLAREK B. Wolarek, W. Wolarek S.J.Nowa Wieś Szlachecka522
110Zakład Mięsno-Wędliniarski Kaminiarz Sp. z o.o. sp.k.Święciechowa511
111Pudliszki Sp. z o.o.Pudliszki504
112Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w PiątnicyPiątnica Poduchowna497
113United Petfood Polska Sp. z o.o.Biskupice Ołoboczne483
114Przedsiębiorstwo ROL-RYŻ Sp. z o.o.Gdynia477
115AMBRA S.A.Warszawa470
116HOOP Polska Sp. z o.o.Kutno467
117Polmass S.A.Bydgoszcz464
118Espersen Poland Sp. z o.o.Koszalin450
119Zakład Mięsny Poliwczak sp.j.Mysłowice412
120MELVIT S.A.Warszawa410
121Agro-Handel Sp. z o.o.Mościszki409
122Roldrob S.A.Tomaszów Mazowiecki407
123Gospodarstwo Rolno – Hodowlane Gąsiorek sp.j.Czerniejewo399
124SŁODOWNIA SOUFFLET POLSKA Sp. z o.o.Poznań398
125ZENTIS POLSKA Sp. z o.o.Żelków-Kolonia396
126BAKOMA Sp. z o.o.Warszawa391
127Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A.Luboń385
128Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy INEX Sp. z o.o.Inwałd382
129AKSAM Sp. z o.o. Sp.k.Osiek379
130Okręgowa Spółdzielnia MleczarskaSierpc377
131OSI Poland Foodworks Sp. z o.o.Chróścina377
132Świeże i Zielone Sp. z o.o. sp.k.Kórnik376
133SARIA POLSKA Sp. z o.o.Warszawa372
134Viking Malt Sp. z o.o.Sierpc371
135Zakład Mięsny Wierzejki J.M.Zdanowscy sp.j.Płudy365
136EKO-VIT Sp. z o.o.Łódź363
137Cukiernia Sowa Sp. z o.o.Bydgoszcz358
138Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot Sp. z o.o.Starowa Góra357
139Przedsiębiorstwo Drobiarskie Drobex – Sp. z o.o.Solec Kujawski346
140Grupa Familijna Sp. z o.o.Kuźnica Czeszycka344
141Austria Juice Poland Sp. z o.o.Chełm341
142Westpol-Teeuwissen Pharma Sp. z o.o.Rzeczenica340
143Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów Koral sp.j.Limanowa337
144ABP POLAND Sp. z o.o.Pniewy335
145FARM FRITES POLAND S.A.Lębork327
146Vandemoortele Bakery Products Polska Sp. z o.o.Łódź327
147Wytwórcza Spółdzielnia Pracy SpołemKielce318
148INDYKPOL S.A.Olsztyn318
149Lukullus Sp. z o.o. sp.k.Michałów318
150Fortuna Sp. z o.o.Warszawa317
151Kilargo Sp. z o.o.Chechło Pierwsze317
152Piekarnie Lubaszka Sp. z o.o.Warszawa311
153DACSA Polska Sp. z o.o.Bocheniec311
154Bonduelle Polska S.A.Warszawa308
155Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego TRZEMESZNO Sp. z o.o.Trzemeszno306
156Weko – Polska Sp. z o.o.Raszków305
157Polskie Zakłady Zbożowe Pzz w Krakowie S.A.Kraków303
158Opes Polska Sp. z o.o. sp.k.Warszawa300
159Geo-Poland Sp. z o.o.Poznań298
160Frito Lay Sp. z o.o.Warszawa296
161Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego Firma Marcinkowscy Sp. z o.o.Zbęchy-Pole295
162BOMADEK Sp. z o.o.Trzebiechów295
163PPHU LAKTOPOL Sp. z o. o.Warszawa294
164Lucky Union Foods Euro Sp. z o.o.Łozienica292
165Zakład Drobiarski w Stasinie Sp. z o.o.Stasin292
166Ff Marka Własna Sp. z o.o.Łódź291
167DOBROWOLSCY Sp. z o.o.Wadowice Górne289
168Tasomix Sp. z o.o.Biskupice Ołoboczne289
169Arctic Navigations Sp. z o.o.Warszawa288
170Jutrzenka Dobre Miasto Sp. z o.o.Dobre Miasto287
171HILTON FOODS LTD Sp. z o.o.Tychy285
172Verco S .A.Warszawa284
173Awra Group A.Szymkowiak, Sz.Szymkowiak i R.Nowicki sp.k.Świeca283
174Nowel Sp. z o.o.Legionowo282
175Paula Ingredients Sp. z o.o. sp.k.Kalisz279
176Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna NowośćJezuicka Struga277
177Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w ŁowiczuŁowicz277
178MOKATE S.A.Ustroń276
179Nutripol Sp. z o.o.Olsztynek275
180Młyny Szczepanki Sp. z o.o.Szczepanki275
181Zakłady Mięsne Olewnik Sp. z o.o.Sierpc273
182BHJ Polska Sp. z o.o.Michorzewko271
183Promar Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Sp. z o.o.Zawiercie271
184Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w BieruniuBieruń268
185Lodziarnie Firmowe Sp. z o.o. sp.k.Majdan264
186Zakłady Mięsne H.A.M. Cichoń i Wspólnicy S.J.Radzionków262
187KORAL S.A.Tczew260
188Polmlek Grudziądz Sp. z o.o.Grudziądz260
189Firma Kabanos Kojs Mirosław i Joanna Kojs-Kowalczyk sp.j.Jabłonka260
190KUPIEC Sp. z o.o.Paprotnia258
191McCormick Polska S.A.Stefanowo258
192TROUW NUTRITION POLSKA Sp. z o.o.Grodzisk Mazowiecki254
193Brüggen Polska Sp. z o.o.Warszawa251
194Browar Dojlidy S.A.Białystok250
195Komplet Polska Sp. z o.o.Tarnowo Podgórne247
196Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wojciech Zieliński i S-Ka Sp. J.Kwidzyn246
197Crisp Malt Sp. z o.o.Bydgoszcz244
198Piast Pasze Sp. z o.o.Lewkowiec243
199Zakłady Mięsne Mielczarek Sp. z o.o. sp.k.Komorniki241
200Polmlek Raciąż Sp. z o.o.Raciąż238
201Euro Doner Poland Sp. z o.o.Zduny236
202Zakład Przetwórstwa Mięsnego Dworecki sp.j.Golejewo236
203Jelux Polska Sp. z o.o.Żory232
204Wędzenie i Przetwórstwo Ryb Rafa Stanisławski Janusz, Ustarbowski Andrzej, Trendel Antoni, Struk Edmund sp.j.Władysławowo232
205Fantic Górszczak sp.j.Głogoczów232
206Bastek Coffee & Tea sp.j.Karwie229
207Al Piekarnia-Cukiernia Sp. z o.o. sp.k.Karwia227
208Okręgowa Spółdzielnia MleczarskaGiżycko226
209Młyn Dalachów Grażyna i Stefan Kurczakowscy sp.j.Dalachów220
210Zpc Flis sp.j.Kuranów219
211BEWA Sp. z o.o.Ruszczyn218
212Moniecka Spółdzielnia MleczarskaMońki217
213Zakład Produkcji Spożywczej Jamar Szczepaniak sp.j.Albertów217
214Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Gryf S.A.Szczecin216
215Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Way – Pol Waś I Waś sp.j.Stary Pożóg216
216Lactima Sp. z o.o.Morąg215
217BEL Polska Sp. z o.o.Chorzele214
218Bestkebab Sp. z o.o.Lisowice212
219Multeafil Sp. z o.o.Dobrzyca211
220Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o.Golina209
221Dolfos Sp. z o.o. sp.k.Piotrków Trybunalski208
222Eurowafel Sp. z o.o. sp.k.Zator208
223Czanieckie Makarony Sp. z o.o.Czaniec204
224POLSER Sp. z o.o.Siemiatycze204
225Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o.Wałcz203
226Piekarnia Kraska K. Karwowska-Dołęga G. Dołęga sp.j.Łomża201
227Komagra Sp. z o.o.Warszawa200
228Pasta Food Company Sp. z o.o.Opole200
229Hkscan Poland Sp. z o.o.Świnoujście199
230Grupa Agrocentrum Sp. z o.o.Łomża199
231Spółdzielcza Mleczarnia SpomlekRadzyń Podlaski199
232XL Energy Marketing Sp. z o.o.Warszawa199
233Andros Polska Sp. z o.o.Lublin197
234Ekoplon Sp. z o.o. sp.k.Grabki Duże196
235Fruktus Agros Nova Sp. z o.o. sp.k.Wąsosz Dolny196
236Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Mark’S Sp. z o.o.Prusak194
237Piekuś Sp. z o.o. sp.k.Inowrocław193
238Indrol Sp. z o.o. sp.k.Rostarzewo193
239Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Kawiks Karol Chachulski Wincenty Chachulski sp.j.Patoki191
240Goodmills Polska Kutno Sp. z o.o.Kutno191
241Browar Amber Sp. z o.o. sp.k.Bielkówko191
242Okechamp S.A.Poznań190
243Rolpek 2 Sp. z o.o.Strzegom189
244GOLPASZ S.A.Golub-Dobrzyń188
245PIWNICZANKA Spółdzielnia PracyPiwniczna-Zdrój188
246HERMES Sp. z o.o.Włoszakowice187
247CAFE SATI POLSKA Sp. z o.o.Kwidzyn184
248Jutar Olgierd Jurek, Andrzej Tarnogrodzki sp.j.Łagiewniki Kościelne184
249FRUCTON Przetwórnia Owoców i Warzyw S.J.Kalisz184
250Mardi Sp. z o.o.Biskupiec183
251Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A.Łomża182
252Aves Sp. z o.o.Gajewniki181
253SVZ Tomaszów Sp. z o.o.Tomaszów Lubelski179
254MILAREX Sp. z o.o.Słupsk178
255Olsza Olbrysz sp.j.Warszawa177
256Osi Food Solutions Poland Sp. z o.o.Górka177
257Prosiaczek Sp. z o.o.Krąplewice177
258Blattin Polska Sp. z o.o.Siedlec175
259Mckeen-Beef Cp Sp. z o.o.Lisków175
260Rollux Sp. z o.o. sp.k.Gorzkowice174
261Zakłady Mięsne Carnis Koło Bronisław Rowecki Sp. J.Koło173
262Meat – Pros Sp. z o.o.Bielsko-Biała172
263Ludwig Czekolada Sp. z o.o.Skoczów171
264Mlekoma Sp. z o.o.Warszawa171
265Henkell Freixenet Polska Sp. z o.o.Toruń170
266ZEELANDIA Sp. z o.o.Tarnowo Podgórne169
267Olewnik Sp. z o.o.Drobin169
268Symbiotics Sp. z o.o.Kozy168
269Zakład Przetwórstwa Mięsnego M. Szlagor sp.k.Andrychów168
270Dino Krotoszyn Sp. z o.o.Krotoszyn167
271Neorol Sp. z o.o.Chrzan167
272Gospodarstwo Rybackie Olsztyn II Sp. z o.o.Ruś166
273Przediębiorstwo Wielobranżowe Laskopol Halina Dudek,Roman Dudek sp.j.Limanowa166
274DSM Nutritional Products Sp. z o.o.Mszczonów164
275Makarony Polskie S.A.Rzeszów163
276Edpol Food & Innovation Sp. z o.o.Łomża163
277Przedsiębiorstwo Jasta Sp. z o.o. sp.k.Danielów162
278LALLEMAND POLSKA Sp. z o.o.Józefów162
279Lumiko Sp. z o.o.Łuków162
280Könecke Sp. z o.o.Słubice162
281Magda Plant-Based Sp. z o.o.Szaflary158
282Podlaskie Gorzelnie Surwin Sp. z o.o.Suchowola156
283Good Food Products Sp. z o.o.Tarnowo Podgórne155
284Piekarnia-Cukiernia Krzysztof i Leszek Nowaczyk sp.j.Dopiewo155
285Mleczarnia Gościno Sp. z o.o.Warszawa154
286Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w KoleKoło154
287FERRARINI Sp. z o.o.Sieraków153
288Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Rolfroz Sp. z o.o.Chromowola152
289Piekarnia Hert Sp. z o.o.Jelcz-Laskowice152
290Niewieścin Sp. z o.o.Niewieścin151
291Leiber Sp. z o.o.Krośniewice151
292Bft Sp. z o.o. sp.k.Zawada150
293Mirko Sp. z o.o.Głobino149
294Mckeen-Beef Sh Sp. z o.o.Linne148
295Suszarnia Warzyw Jaworski sp.j.Bramki148
296Henglein Gmbh Polska Sp. z o.o.Katowice147
297Kiszeczka Sp. z o.o. sp.k.Karczew147
298Jedność Sp. z o.o.Wschowa146
299Roleski sp.j.Zbylitowska Góra146
300WITPOL Sp. z o.o.Radom146
301Contimax S.A.Bochnia145
302POLSKAMP S.A.Duchnów145
303Zaltech Polska Sp. z o.o.Rzeszów145
304Kubara Sp. z o.o.Częstochowa145
305Mowi Lębork Sp. z o.o.Lębork144
306Atlanta Poland S.A.Gdańsk143
307Zakład Mleczarski Winnica Sp. z o.o.Warszawa143
308Szajek sp.k.Granowo142
309Eurohansa Sp. z o.o.Toruń141
310Latteria Tinis Sp. z o.o.Rzepin141
311Wędlinka Sp. z o.o. sp.k.Dobrydział140
312USTRONIANKA Sp. z o.o.Ustroń140
313Gdańskie Młyny Sp. z o.o.Gdańsk137
314Piekarnia Halina H. Milczek, J. Milczek sp.j.Starościn136
315Tchibo Manufacturing Poland Sp. z o.o.Marki136
316Okręgowa Spółdzielnia MleczarskaWłoszczowa134
317Piekarnia-Cukiernia Jacek Błaszkowiak sp.j.Puszczykowo133
318Bromex Poland Wolniakowski, Broniarek sp.j.Wola Wiązowa133
319Spółdzielnia Mleczarska w GostyniuGostyń133
320Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna Patucha i Jagiełło sp.j.Jaworzno132
321SEDAR S.A.Międzyrzec Podlaski132
322ADM SZAMOTUŁY Sp. z o.o.Szamotuły132
323Wytwórnia Napojów Chłodzących Sahara Sławomir Folga, Marek Księżopolski sp.j.Zator132
324Ajinomoto Poland Sp. z o.o.Warszawa131
325POLINDUS Sp. z o.o.Kraków131
326SERTOP Sp. z o.o.Tychy130
327Zakłady Tłuszczowe Bielmar Sp. z o.o.Bielsko-Biała129
328Zakład Mięsny Smoliński Zbigniew Smoliński i Wspólnicy sp.j.Długa Wieś128
329Zpc Milanówek Sp. z o.o.Grodzisk Mazowiecki127
330Ajinomoto Jawo Sp. z o.o.Częstochowa127
331Brześć Sipa sp.j.Brześć Kujawski126
332Ekamedica Sp. z o.o. sp.k.Kozy126
333Dolfos Pets Sp. z o.o. sp.k.Piotrków Trybunalski124
334Profi S.A.Grabów nad Prosną124
335Adros Pasze Sp. z o.o.Dobrzyca124
336Destylacje S.A.Oborniki123
337Jawo Sp. z o.o.Częstochowa122
338Biofeed Sp. z o.o.Rajkowy121
339Seko S.A.Chojnice121
340Solan Investment Sp. z o.o.Warszawa120
341Dobr-Mięs S.Cichórz, W.Cichórz sp.j.Dobra120
342Jurajska S.A.Postęp120
343Petmex Company Krzysztof Napora sp.j.Mszana Dolna118
344Firma Legierski sp.j. Legierski Leszek, Legierski ZdzisławIstebna118
345Kekbel-Max Sp. z o.o. sp.k.Belęcin118
346Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe i Transportowe Marter Góreccy sp.j.Sierpc118
347Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Nowamyl S.A.Łobez117
348Zakłady Mięsne PAMSO S.A.Pabianice117
349Agj-Jaworscy sp.j.Niemce117
350Carotex Koncentraty Tatrzański sp.k.Warszawa116
351Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik Sp. z o.o.Stróże116
352Zakład Mięsny Kamieńczyk sp.j., Irena, Jan i Dariusz KaliszKamieńczyk115
353Aryzta Polska Sp. z o.o.Grodzisk Mazowiecki115
354IMA Polska S.A.Murowana Goślina115
355Zakład Przetwórstwa Mięsnego Sława Sp. z o.o.Sława114
356Mazowiecka Spółka Mleczarska S.A.Warszawa113
357Drink ID Sp. z o.o.Piotrków Trybunalski112
358Traper J.Smorczewski i M.Machała sp.j.Nowe Opole111
359PSJ Sp. z o.o. sp.k.Siedlec111
360Podolski Sp. z o.o. sp.k.Lutomek110
361Firma Ajtel sp.j. Jarosław AjtelGdańsk110
362Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Elmar sp.j. Mirosław Będzikowski, Roman BędzikowskiSierpc110
363Ma-Trans Stachecki sp.k.Ruchocice108
364System-Drob P. i W. Łosiowscy, B. Rojowicz sp.j.Lubomierz107
365Suszarnicza Spółka OGRODNIK S.A.Nowy Tomyśl107
366Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Komplexmłyn Sp. z o.o.Wągrowiec105
367Piekarnia Bobowska Rogala Sp. z o.o. sp.k.Bobowa105
368Podkowa A.D. 1905 Sp. z o.o.Lublin104
369Sonac Osetnica Sp. z o.o.Osetnica104
370Formeds Sp. z o.o.Poznań104
371Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie Pzz w Stoisławiu S.A.Stoisław104
372Helio S.A.Wyględy103
373Jamir Sobieraj i Wspólnicy sp.j.Bechcice-Parcela103
374Ubój Handel Artykułami Mięsnymi Euzebia i Ryszard Onyśk sp.j.Dzierzby Włościańskie103
375Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Vortumnus Sp. z o.o.Lisów103
376Ares Bracia Maciołek Sp. z o.o. sp.k.Piotrków Trybunalski103
377Ovopol Sp. z o.o.Nowa Sól102
378PHP BAGIETKA Sp. z o.o.Chojnice102
379Rzeźnia Braci Szypcio S.J.Mońki102
380Hodowla i Ubój Indyka Bodama Sp. z o.o.Sława102
381CREDIN POLSKA Sp. z o.o.Sobótka102
382Huzar Sp. z o.o.Nowy Sącz102
383Damak Food Sp. z o.o.Grzędy102
384Murawscy Sp. z o.o. sp.k.Żerków101
385Przetwórstwo Rybne Łosoś Sp. z o.o.Włynkówko100
386WOSANA S.A.Andrychów100
387Zakład Mięsny Bost Jakim Bogdan Jakim Stanisław sp.j.Turośń Kościelna100
388Polsero Sp. z o.o.Sokołów Podlaski100
389Runoland Sp. z o.o. – sp.j.Góra100
390Zbyszko Company S.A.Radom99
391Pierrot Pk Sp. z o.o.Wawrzyszów98
392Dubimex Zakład Przetwórstwa Mięsa sp.j. Zygmunt DubielakGostynin98
393Lazur – Spółdzielczy Związek Grup Producentów RolnychNowe Skalmierzyce98
394Unipol R.Bajon sp.k.Biskupice98
395Podhalańskie Centrum Dystrybucji Salami Sp. z o.o.Kraków98
396Eggs Product Sp. z o.o.Żylice97
397Dębowa Polska Sp. z o.o. sp.k.Siedlec97
398ADM Czernin S.A.Szamotuły97
399Alg Pharma Poland Jamróz sp.k.Warszawa96
400Gospodarstwo Rybackie Lubicz Sp. z o.o.Lubicz Górny96
401POLARICA Sp. z o.o.Niemierzyno96
402Obory Sp. z o.o.Kozienice95
403UNIVERSAL LEAF TOBACCO Poland Sp. z o.o.Jędrzejów95
404Kłos Piekarnia Rodzinna Sp. z o.o.Katowice94
405Millano Sp. z o.o. S.K.A.Przeźmierowo94
406Rzeźnictwo Zyguła Zbąszynek Sp. z o.o. sp.k.Zbąszynek94
407Turbańscy Sp. z o.o.Głuchów93
408Agrana Fruit Polska Sp. z o.o.Ławy93
409Barbara Luijckx Sp. z o.o.Latkowo93
410P.P.U.H. WOSEBA Sp. z o.o.Odolanów93
411Młyn Szadek Sp. z o.o. sp.k.Szadek92
412Unifreeze Sp. z o.o.Miesiączkowo92
413Spółdzielnia Mleczarska RykiRyki92
414LST-Polska Sp. z o.o.Nałęczów92
415ATLANTEX Sp. z o.o.Warszawa91
416Zakład Przetwórstwa Mięsnego Małgorzata Kuś sp.j.Ruda Śląska91
417Jantex Sp. z o.o.Stara Tuchorza90
418Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek sp.j.Buczkowice90
419Powiśle A.Pietras M.Stasiak J.Pietras sp.j.Kępa Chotecka90
420Wimar-Chłodnia Sp. z o.o.Radwanków Szlachecki90
421Spółdzielnia Mleczarska MAZOWSZEChorzele90
422Invest Al Piekarnia-Cukiernia Spółka Ograniczoną Odpowiedzialnością sp.k.Karwia89
423Victus Mielczarek i Kowalska sp.j.Działoszyn89
424Jal Zakład Produkcyjno Usługowy A.Jasiński, L.Guz, J.Kowal sp.j.Kępa89
425Laguna Ustarbowski Tadeusz, Rekowski Sylwester sp.j.Łebcz88
426Piekarnia – Ciastkarnia Maria, Paweł Walenciak sp.j.Kiełczewo88
427Agii Sp. z o.o.Krzekotowice88
428Biurkom-Flampol Sp. z o.o.Szeligowo88
429Piekarnia Grela Mełgiew Sp. z o.o. sp.k.Mełgiew86
430Frost Second B.Wegenke sp.k.Jarogniewice86
431REAL S.A.Siedlce85
432Ubojnia Przywarty Sp. z o.o. sp.k.Babin-Olędry85
433Fdw Pasze Sp. z o.o.Lasocice85
434Piekarnia Warmińska M.Ławrukajtis-Klimkowska S.J.Braniewo84
435Zakład Mięsny Bukat sp.j. KołodzińscyJarocin84
436Podlaska Wytwórnia Wódek POLMOS S.A.Warszawa84
437Snebo Sp. z o.o.Orchowo83
438Marand A. Półkośnik i Wspólnicy sp.j.Sienkiewicze83
439Zakład Przetwórstwa Rolniczego Sp. z o.o. Sp.k.Dębniałki Kaliskie83
440Sulmin Borkowski Sp. z o.o.Kawle Dolne83
441Cezar sp.j. Handel-Produkcja-Usługi W. Zglecz, U. Wojtkowska i WspólnicyKręgi Nowe83
442Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne K.W.S. Żabczyńscy sp.j.Łaskarzew83
443SCHAAP – POL Sp. z o.o.Puck82
444Tarsmak Gondek i Wspólnicy sp.j.Radgoszcz82
445Interfiber Sp. z o.o.Lipka82
446Frubex-Bis J.Bęben, Z.Bęben i Wspólnicy sp.j.Pajęczno82
447FRONHOFFS POLSKA Sp. z o.o.Bydgoszcz80
448Polski Drób Michał i Filip Badurowicz sp.k.Świdnik80
449Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.Warszawa80
450ZORINA Sp. z o.o.Kutno80
451Grupa Wilmar Marek Wilczyński S.K.A.Żórawina80
452WIMAR WM Sp. z o.o.Lublin80
453Fario Ewa Iwanowska-Balcerzyk, Ryszard Balcerzyk – sp.j.Żochowo80
454Food King Production Sp. z o.o.Duchnice80
455Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A.Białystok79
456Food Service Sp. z o.o.Rawa Mazowiecka79
457Ppzk Sp. z o.o. sp.k.Tarnogród78
458Zakład Masarski Więcek sp.j. Dariusz i Klaudiusz WięcekPsary78
459Firma Bracia Urbanek Andrzej i Jacek Urbanek sp.j.Łowicz78
460Rauch Polska Sp. z o.o.Przeworsk78
461OSMOFROST Sp. z o.o.Osmolice Pierwsze78
462Hand-Mięs Polowczyk Sp. z o.o.Miąskowo78
463Zakłady Mięsne BRADO – 2 S.A.Tomice77
464Natur Sp. z o.o. sp.k.Wola Mrokowska77
465Tmt Sp. z o.o.Łomża77
466Hercik Sp. z o.o. sp.k.Jelcz-Laskowice77
467Pałuki E.M. Głuszczyńscy. sp.j.Malice77
468Zakład Piekarniczo-Cukierniczy L. Kosakowski, G. Karwowski sp.j.Piątnica Poduchowna76
469FRUBELLA PROCESSING Sp. z o.o.Białobrzegi76
470Oro Meat Sp. z o.o. sp.k.Częstochowa76
471Przedsiębiorstwo Jasta Sp. z o.o.Piotrków Trybunalski76
472Sonpex A i K Janeczek sp.j.Pajęczno75
473Consonni Sp. z o.o. sp.k.Kamyk75
474Provitus Dąbrowscy, Malesa sp.j.Radzymin74
475Pharmill – Paulina Plenkiewicz i Wojciech Florysiak sp.j.Suchy Las74
476Dega S.A.Karnieszewice73
477Agromaks Sp. z o.o.Mizerka73
478Skłodowscy Sp. z o.o.Tykocin72
479Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Wart-MilkSieradz72
480Cukiernia- Piekarnia Woźniak Sp. z o.o.Szczecin72
481TERRAVITA Sp. z o.o.Poznań72
482Ako – S.A.Bydgoszcz72
483Waldi Zakłady Mięsne Sp. z o.o. sp.k.Grodzisk Wielkopolski72
484PW SPOMET S.J. – Andrzej Nowotarski, Jan Mędrzak, Marek Adamczyk, Jacek KamińskiBielsko-Biała71
485Masfrost Sp. z o.o.Ziębice71
486Sokpol-Koncentraty Sp. z o.o.Zagłoba71
487CUKIERNIA MISTRZA JANA Sp. z o.o.Szczecin71
488Zakład Piekarniczo – Cukierniczy Tadeusz, Dominik i Jakub Ozdowscy S.J.Kutno71
489Piekarnia Janca sp.j.Smołdzino71
490Wytwórnia Octu i Majonezu Ocetix Sp. z o.o.Grudziądz71
491Gospodarstwo Rolne Bartężek Sp. z o.o.Bartężek70
492Domowa Apteczka Sp. z o.o. sp.k.Grodzisk Mazowiecki70
493Rolnik Sp. z o.o.Mikołów70
494Silesian Grain Sp. z o.o.Ziębice70
495Martex sp.j. Stanisław Furtak i S-KaZębowice70
496Zakłady Mięsne PEKPOL OSTROŁĘKA S.A.Ławy70
497Zakłady Mięsne Tur Sp. z o.o. sp.k.Kobylec70
498Piekarnia Złoty Kłos Palonek-Brożek sp.j.Dobczyce70
499Bronowscy Czernichów Sp. z o.o. sp.k.Czernichów69
500IT Ichthyo Trophic Sp. z o.o.Stare Polichno69
501Zakład Przemysłu Mięsnego Dróbaleks sp.j. K.E.C. Śmieszny, M. MroczkowskaRudunki69
502Spółdzielnia Mleczarska UdziałowcówStrzałkowo69
503Uldo Polska Sp. z o.o. & Co sp.k.Wrocław69
504Zakłady Mięsne Haga Plus Sp. z o.o.Jastrzębie-Zdrój69
505Master Pharm S.A.Łódź69
506Browar Zamkowy Sp. z o.o.Racibórz69
507Pupil Foods Sp. z o.o.Nowe Skalmierzyce69
508Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Komers – Mag H.Jarczok, K.Moc – sp.j.Międzyrzecze Dolne68
509Klimeko Sp. z o.o. sp.k.Dionizów67
510Masarnia Borowe J. B. Pluta sp.j.Borowe67
511Glutenfree24 Sp. z o.o. sp.k.Katowice67
512Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w CzarnkowieCzarnków67
513Drozd sp.j.Lubartów66
514Run Polsko-Amerykańska Sp. z o.o.Olsztyn66
515Provit Sp. z o.o.Kutno66
516Importaco Poland Sp. z o.o.Białe Błota66
517Eco Trade Sp. z o.o.Gliwice65
518Kazeina Polska Sp. z o.o.Legionowo65
519Destylarnia Maliniec Sp. z o.o.Konin64
520Agersol Sp. z o.o. sp.k.Kędzierzyn-Koźle64
521Vital Sp. z o.o.Ostaszewo64
522FANTASY FOOD Sp. z o.o.Ręczaje Polskie64
523Naturagra Pasze Sp. z o.o.Siedlce64
524Pasze Bios Rafał Głowa sp.j.Kochanowice63
525Polan Polsko-Francuska Sp. z o.o. Joint VentureŻabno63
526Zakład Masarski Seget sp.j.Lubomia63
527Koga-Maris Sp. z o.o.Hel63
528Pekrol Kazimierz Zemankiewicz, Marek Cichocki sp.j.Siedlęcin62
529Zakłady Mięsne Niebieszczańscy sp.j.Proszówka62
530Jakubiec Sp. z o.o. sp.k.Ruda Śląska62
531Dolnośląskie Młyny S.A.Ujazd Górny62
532Mirasol Wilk sp.j.Słubice62
533Vector-Food Krzysztof Kaniuk i Marlena Kaniuk sp.j.Gdańsk61
534Agrocentrum Sp. z o.o.Kolno61
535Jm Service Sp. z o.o. sp.k.Sopot61
536OBST S.A.Chełm60
537Philip Morris Polska Tobacco Sp. z o.o.Kraków60
538Majami Sp. z o.o. sp.k.Bełchatów60
539Piekarnia Cukiernia Bernard i Jacek Jarzębińscy S.J.Kościerzyna60
540KAMPOL – FRUIT Sp. z o.o.Biała Rawska60
541Polryb Sp. z o.o.Koszalin60
542Gran – Pik Liwocz Sp. z o.o. sp.k.Brzozów60
543Zakład Cukierniczy Michaś A.Szymczyk, K.Chojnacka-Szymczyk sp.j.Częstochowa59
544Bajgiel Sp. z o.o.Będzino59
545Ubojnia Drobiu Gosz Sp. z o.o.Sierakowice59
546Bogutti Sp. z o.o.Henryków-Urocze59
547Zpm Biegun Sp. z o.o. sp.k.Jaraczewo59
548Cukiernia-Piekarnia Jacek Romanowski sp.j.Wólka Brzezińska58
549Firma Abel sp.j. WysotaBrąszewice58
550Ubojnia Drobiu Elczar sp.j. Elżbieta i Cezary ZawiślakSerock58
551Krzysztof Czajczyk i Dariusz Czajczyk sp.j.Mogilany58
552Consuma Sp. z o.o.Ostrów Wielkopolski58
553Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego FRITAR S.A.Tarnów58
554Polska Woda Sp. z o.o.Ozorków57
555Browar Kormoran Sp. z o.o.Olsztyn57
556Zakład Przetwórstwa Mięsnego Ozimek , K. Ozimek, R. Ozimek, M. Ozimek sp.j.Stargard57
557DROSED S.A.Siedlce57
558Zmk-Delikates Sp. z o.o.Ostrów Wielkopolski57
559Agro-Smak Jajecznik i Spółka sp.j.Dębe-Kolonia56
560Staoil Sp. z o.o.Kosów Lacki56
561Mamut Polska S.A.Poznań56
562Konsorcjum Mięsne Okrasa. Grupa Południe Sp. z o.o.Pilica56
563Wytwórnia Wędlin Sobolski Sp. z o.o.Bolszewo56
564Ulmer , Ulmer Danuta i Paweł sp.j.Warszawa55
565Agro Meat Sp. z o.o.Olsztyn55
566Piekarnia Kazana Sp. z o.o. sp.k.Warka54
567Agrocomplex Sp. z o.o.Wyszków54
568Interchemall Zespół Młynów Jelonki Sp. z o.o.Jelenie54
569Fanex Sp. z o.o.Radonice54
570Ml-Tech Sp. z o.o. sp.k.Grądy-Woniecko54
571Zakład Produkcji Cukierniczej Cymes Jerzy Klecha, Witold Klecha sp.j.Kłobuck54
572Eco-Beef Ubojnia Sp. z o.o.Węgrzynowo54
573MADAMA Sp. z o.o.Golczewo54
574Prp Mors W.B. Michalak sp.j.Bydlino54
575Greenyard Frozen Investments Pl Sp. z o.o.Lipno53
576Mbm Meat Food Sp. z o.o.Kazimierów53
577Łukpasz Sp. z o.o.Karczew53
578Piekarnia Jerzy, Barbara Buczek sp.j.Kraków53
579Piekarnia Baldwin Jastrzębski, Mańkowski sp.j.Skórzec53
580Blue Ice Sp. z o.o.Andrychów53
581Galport Sp. z o.o. sp.k.Sopot53
582Uniflora Sp. z o.o.Częstochowa52
583Konvin Sp. z o.o.Głuchów52
584Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w KrasnymstawieKrasnystaw52
585Zakład Przetwórstwa Rybnego Panix Sp. z o.o. sp.k.Śląskowo52
586Zakład Masarski MARETA Teresa i Andrzej Kołbuk, Elżbieta i Wiesław Kacprzak S.J.Kobyłka51
587Cukiernia – Piekarnia B & M Wenta sp.j.Lębork51
588Europiek Sp. z o.o.Lublin51
589PPHU Rolpot sp.j. Królewski i PanekPłock51
590Wtg Holding Sp. z o.o.Najdziszów51
591Zakład Piekarski Grzyb sp.j.Tęgoborze51
592Uzdrowisko WYSOWA S.A.Wysowa-Zdrój51
593Zpihm Złotex Chojnaccy sp.j.Złoczew51
594Piekarnia i Cukiernia Drożdżyk Grażyna I Tadeusz Moskal S.J.Łobez51
595Piekarnia Mima sp.j. Sikora i WspólnicyOstrów Wielkopolski50
596Van Den Doel Poland Sp. z o.o.Kowalewo-Parcele50
597Polsoja Sp. z o.o.Warszawa50
598Grupa Alta Sp. z o.o. sp.k.Brzozów50
599Gospodarstwo Rybackie Szwaderki Sp. z o.o.Swaderki50
600Dora-Food Dorobisz sp.k.Chorzów50
601Zakład Piekarniczo – Cukierniczy B.M. Michalscy sp.j.Katowice50
602Superior-Strefa Józef Żuraw i Wspólnicy, sp. j.Dobre Miasto50
603Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Smak – Grzegorz Dorosz i Bronisław Dorosz sp.j.Cieszków50
604Zakład Drobiarski Lech Drób Sp. z o.o.Zalewo50
605Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j.Radom49
606Turka Invest Sp. z o.o.Tarczyn49
607Piekarnia Sambor Sp. z o.o. sp.k.Tczew49
608Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego POLMOS w Warszawie S.A.Warszawa49
609Antonio M.S. Niezabitowscy S.J.Prandocin-Wysiołek48
610Entc Dairy Solutions Sp. z o.o.Pasłęk48
611Emilgrana – Poland Sp. z o.o.Siedlec48
612Ulkem Dönerproduktion Sp. z o.o.Osieczna48
613Zakłady Tłuszczowe Werbliński Sp. z o.o.Jedlec48
614Valco Sp. z o.o.Bieganowo47
615Zakład Przetwórstwa Mięsnego Smak Zdzisław i Krystyna Truskolascy – sp.j. w TroszynieTroszyn47
616Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska GarwolinWola Rębkowska47
617Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Pirs Sp. z o.o.Darłowo47
618Cukiernia Nova Sp. z o.o. sp.k.Stargard47
619BAKOMA BIS Sp. z o.o.Janików-Folwark47
620United Antlers Sp. z o.o. sp.k.Poznań47
621Ośrodek Hodowli Pstrąga Ubiedrze Sp. z o.o. sp.k.Koszalin47
622Atlantic Products Sp. z o.o.Gardno47
623Piekarnia Tarnogród Sp. z o.o. sp.k.Tarnogród47
624TESAM Sp. z o.o.Wąwał46
625Zakład Przemysłu Mięsnego M.P.Ławniczak sp.j.Janowiec Wielkopolski46
626Piekarnia-Cukiernia Szelców Lesko sp.j. Halina, Andrzej, Maria, Romualda SzelcLesko46
627Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Maxtop A.Malasiewicz, J.Maleta, R.Maleta sp.j.Sławków46
628Zakład Przetwórstwa Mięsa MATTHIAS Sp. z o.o.Kolonia Zamek46
629Firma Handlowo-Produkcyjna Janas sp.j.Kraków46
630Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Kros Sp. z o.o.Iłownica45
631Gotta Sp. z o.o. sp.k.Michałowice45
632Zakład Przetwórstwa Mięsnego sp.j. Jan i Irena Wnuk Lipińscy w KonarzynachKonarzyny45
633Liogam Foryś, Kot, Prześlak S.J.Zgórsko45
634Zakład Mleczarski Figand Sp. z o.o.Kolonia Wawrzyszów45
635Piekarnia-Ciastkarnia Kuna sp.j., Małgorzata Kuna i Grzegorz KunaŻabia Wola45
636Orion Tobacco Poland Sp. z o.o.Jakubów45
637Joker-Herby Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Sp. z o.o.Herby45
638Gospodarstwo Rybackie w Starzawie Sp. z o.o.Starzawa44
639Merda Zakład Drobiarski Sp. z o.o.Kębłowo44
640Artur Bojarski, Katarzyna Bojarska AR-TEK Ubój i Przetwórstwo Mięsa S.J.Koniecpol44
641POPRAD Sp. z o.o.Milik44
642Wytwórnia Pasz LIRA Sp. z o.o.Krzywiń44
643Piekarnia Ciastkarnia Jasiek sp.j. Marian i Ewa JasiekPszczyna44
644Spółdzielnia Dostawców Mleka w WieluniuWieluń44
645Zakład Przetwórstwa Mięsnego Stanisław Tomaszewski, Małgorzata Sobik, Sławomir Tomaszewski sp.j.Środa Wielkopolska44
646MIX S.A.Kwidzyn44
647PPHU Agrotex Sp. z o.o.Łososina Dolna44
648Linex Sp. z o.o.Lubowidz44
649Nowa Piekarnia z Łukowa Sp. z o.o. sp.k.Łuków44
650PCO Group Sp. z o.o.Bobolice43
651Mleczarnia TUREK Sp. z o.o.Turek43
652Eurosnack S.A.Warszawa43
653Zakłady Mięsne Berger Irena i Bonifacy Berger sp.j.Rydułtowy43
654Tanis K.T.M.A. Pyzara sp.j.Stalowa Wola43
655WARWIN S.A.Warka43
656B.E.S.T. Zakład Przetwórstwa Ziemniaczanego E. Barycki, B. Barycki- sp.j.Przewłoka43
657Bowel-Pol Sp. z o.o. sp.k.Częstochowa42
658Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo- Usługowe Demeter Góra Czesław Ostrowski Robert sp.j.Kamieńsk42
659Zakład Cukierniczy Joker Sp. z o.o. sp.k.Miejska Górka42
660Lema Group Sp. z o.o.Warszawa42
661Anka Znamirowska Sp.J.Bogoniowice42
662Polskie Mięso i Wędliny Łukosz Sp. z o.o.Chybie42
663Agrocomex Sp. z o.o.Jabłonowo Pomorskie41
664Arcon Aromaty Sp. z o.o. sp.k.Poznań41
665Biofaktor Sp. z o.o.Skierniewice41
666Suszarnia Międzyrzecz S.A.Międzyrzecz41
667Lord Poland Tabacco Andrzej Buda Sp. z o.o.Wodzisław Śląski41
668Lis Sp. z o.o. sp.k.Sierakowice41
669Dms Sp. z o.o.Rybnik41
670Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Mas-Pol W.Dryzek, M.I P. Jagodzińscy sp.j.Majków Duży41
671Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Karp Sp. z o.o.Kolbuszowa41
672Mk Piekarnia Sp. z o.o.Ropczyce41
673Interjarek Sp. z o.o.Jedlec41
674Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o.Świecie41
675Asprod S.A.Szczecin40
676Hossa Andrejczuk, Wiśniewscy sp.j.Białystok40
677Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Piekarnia Kajzerka Budzyński Kazimierz i Halina sp.j.Lisów40
678Firma Handlowo-Produkcyjna Barbara Sp. z o.o.Turza40
679Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie LackimKosów Lacki40
680M.K.Z. Sp. z o.o.Rawicz39
681Rema Sp. z o.o. sp.k.Zielona Góra39
682Uren Novaberry Sp. z o.o.Lublin39
683Inter Silesia Sp. z o.o. sp.k.Dąbrowa Górnicza39
684Smak Anna Sokołowska, Alicja Barańska, Joanna Barańska sp.j.Dziardonice39
685Badapak-Borowski, Bieganowski sp.j.Bieniewiec39
686Wytwórnia Wód Mineralnych Mineral Marek Duda, Augustyn Maślanka sp.j. Zakład Pracy ChronionejGorzanów38
687Algas Sp. z o.o. sp.k.Sosnowiec38
688Piekarnia Piskorek Sp. z o.o. sp.k.Nowa Wieś38
689Evrafish Sp. z o.o.Brusy38
690Mako Pharma Sp. z o.o.Kiełpin38
691Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Usług Wielobranżowych Bamal Sp. z o.o.Przeworsk38
692Rzeźnia Mięspol Sp. z o.o. sp.k.Żuromino38
693Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o.Ełk38
694Piekarnia Kurpiowska Serafin Żubrowski sp.k.Serafin37
695Merkury Sp. z o.o.Grudziądz37
696Vasco Tech Sp. z o.o. sp.k.Świebodzice37
697Biochem – Polska Sp. z o.o.Toruń37
698Bionatur Sp. z o.o. sp.k.Stojadła37
699EOL Polska Sp. z o.o.Szamotuły37
700Krokus Przetwórnia Owoców i Warzyw Czesław Caryk sp.j.Pająków37
701Piekarnia Merk Dyczewski, Kopiczko sp.j.Suwałki37
702Firma Handlowo-Produkcyjna Goldegs J.Baydak A.Rybak sp.j.Częstochowa37
703Ceko Sp. z o.o.Goliszew37
704Wanda Sp. z o.o.Kąty Wrocławskie37
705Ak Otrębusy Alicja Kalińska S.J.Otrębusy36
706Benus Sp. z o.o.Poznań36
707Browar Pinta Sp. z o.o.Wieprz36
708Imex Poland Sp. z o.o.Brzesko36
709Zakład Mięsny Rzeźnik – Wysocki Henryk i Wysocki Wojciech sp.j.Zbuczyn36
710Pamas Sp. z o.o. sp.k.Łubniany36
711Zakład Mięsny Kawscy sp.j.Różnowo36
712Sprzedaż Hurt Detal Przetwórstwo Ryb Ryby Mielewczyk Jan i Wspólnicy sp.j.Kartuzy36
713Wielkopolski Indyk Sp. z o.o.Bolesławiec36
714Koliber sp.j. Cholewińscy, CiszekZgierz36
715Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mineral Complex Sp. z o.o.Krynica-Zdrój36
716Wiki Eu Sp. z o.o.Kamień35
717Vincent Boulangerie Patisserie Sp. z o.o.Warszawa35
718Libra Polska Sp. z o.o.Warszawa35
719Zakłady Przemysłu Cukierniczego Skawa S.A.Wadowice35
720Ultima-Grabowski,Smętek S.J.Kraków35
721Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kier Tadeusz Żelazko Sp. J.Nowy Sącz35
722Zakłady Przetwórstwa Zbożowo – Młynarskiego Sp. z o.o. w KruszwicyKruszwica35
723MOTYL S.J. Zakład Przetwórstwa Owoców i WarzywRokiciny-Kolonia35
724Octim Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.Olsztynek35
725Piekarnia – Kupczyk Andrzej Kupczyk i Marta Kupczyk sp.j.Chojnów35
726Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego LEWIL-IGLOKRAK Sp. z o.o.Tarnów35
727Z Pieca Rodem Sp. z o.o.Łódź35
728Natura Sp. z o.o.Kalisz35
729Stach Sp. z o.o.Piekary Śląskie35
730Alma Pszczyna Sp. z o.o.Pszczyna34
731Piekarnia Cukiernia OKRUSZEK G. i M. Mironowicz – Sp.J.Białystok34
732Vivi Polska Sp. z o.o. sp.k.Książenice34
733Geomax Misztal-Stateczny S.J.Opole Lubelskie34
734Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego w Pile Zetpezet Sp. z o.o.Piła34
735Maxan Sp. z o.o. sp.k.Wardyń34
736Wabo Kraśnik Sp. z o.o.Białobrzegi34
737Besa Food Sp. z o.o.Ujrzanów34
738Zakład Mięsny Zofia, Tadeusz i Włodzimierz Przebinda S.J.Nowa Wieś Szlachecka34
739Pir Invest Sp. z o.o. Uk sp.k.Warszawa34
740Grokam Gbl Sp. z o.o.Mielec34
741Jhj Sp. z o.o.Nowa Wieś34
742Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna PrzyszłośćRejów34
743Masarnia K.Leśniewski, B.Biegański, G.Sobiech sp.j.Brzozie34
744Krassing Sp. z o.o.Tarnów33
745Starpharma Sp. z o.o.Warszawa33
746J&H Olender Przetwórstwo Mięsne sp.j.Ełk33
747Helado Sp. z o.o.Konin33
748Zakład Mięsny Żeleźniki Ratyńscy sp.j.Żeleźniki33
749Kultowy Browar Staropolski Sp. z o.o.Zduńska Wola33
750Browar Nepomucen Sp. z o.o.Szkaradowo33
751Agrokordi Sp. z o.o.Dębe33
752Bifix Wojciech Piasecki sp.j.Górki Małe33
753Firma Produkcyjno Handlowa Krist Kądzielawa, Gorbunkov Sp. z o.o. sp.j.Dąbrowa Tarnowska33
754Mdj Sp. z o.o.Gliwice33
755Masarnia Dominik Mieczkowscy sp.j.Godętowo32
756Zakłady Mięsne Wadowice Sp. z o.o.Wadowice32
757CALFROST Sp. z o.o.Kalisz32
758Animak-Kopcza sp.j. J.E. KopczaLegnica32
759COFFEE PROMOTION Sp. z o.o.Mareza32
760Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Kovis Sp. z o.o.Kotuń32
761Eco-Beef Sp. z o.o.Rzeniszów32
762Piekarnia-Cukiernia Brzęczek sp.k.Pszczyna32
763TBM Sp. z o.o.Kunów32
764Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych Mister Karol Binkowski, Ryszard Binkowski sp.j.Jeziorko32
765Wielkopolskie Zakłady Mięsne Agrico Sp. z o.o. Zakład Pracy ChronionejPawłówek32
766Piekarnia-Cukiernia Łubowski sp.k.Lubliniec32
767Okręgowa Spółdzielnia MleczarskaNowy Dwór Gdański32
768Piekarnia Karol Bartkowski, Marek Bartkowski, Katarzyna Bartkowska, Beata Bartkowska sp.j.Toruń32
769Ajax Sp. z o.o.Jaworzno32
770Krzyżanowski Partners Sp. z o.o.Pionki32
771Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego LUBLIN Sp. z o.o.Lublin31
772Okręgowa Spółdzielnia MleczarskaKońskie31
773Unipasz. Zenon Mazuruk i Bogdan Raczyński sp.j.Siemiatycze31
774Piekarnia Żytnia K.W.Rasińscy sp.j.Wyszków31
775Mbf S.A.Góra Kalwaria31
776Cukiernia Bajka Baszczyńska i Baszczyński sp.j.Górki Wielkie31
777Piekarnia Max Grażyna Makselon sp.j.Poniszowice31
778Pure Ice Sp. z o.o.Ożarów Mazowiecki31
779Radix-Bis Sp. z o.o.Rotmanka31
780Gospodarstwo Rolne w Górze Ropczyckiej Sp. z o.o.Góra Ropczycka31
781Visa Bell Sp. z o.o.Pszczyna31
782Polanin – Wielkopolska Wytwórnia Wódek Sp. z o.o.Środa Wielkopolska31
783Piekarnia Cukiernia Raszczyk Sp. z o.o.Pasłęk31
784Masarnia Staropolska Strzecha Nadratowski S.J.Sierpc31
785Wodna Farma Sp. z o.o.Iława31
786Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Bifood Sp. z o.o.Psary Polskie30
787Flak-Pol Ab Bożena Traczyk, Andrzej Traczyk sp.j.Warszawa30
788Bbb Sp. z o.o.Środa Wielkopolska30
789Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Edmir-Pol J. i M. Hutnik sp.j.Chorzów30
790Chmielnik-Zdrój S.A.Chmielnik30
791Zakłady Mięsne Kozłowski Sp. z o.o.Wielichowo-Wieś30
792Baxters Polska Sp. z o.o.Wolsztyn30
793Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Venus M.Zyga S.J.Marysinek30
794Unipiek M.Kwaśniak sp.j.Kwidzyn30
795Łyszczarz Sp. z o.o.Wysoka Strzyżowska29
796Gom Owczarek sp.j.Gomunice29
797Młyn Grygier Sp. z o.o.Wonieść29
798Piekarnia POLKORN Jarosław Zieliński S.J.Ciechocinek29
799Suszarnia Warzyw i Ziół Sp. z o.o.Płowce Drugie29
800MARLIN Anna i Piotr Topczewscy Sp.J.Grzybowo29
801Zakład Piekarsko-Ciastkarski Dana Danuta i Tomasz Szypowscy sp.j.Ozorków29
802Libra Poland Sp. z o.o.Warszawa29
803Zakład Przetwórstwa Mięsnego Nowakowski Sp. z o.o.Dąbrowa29
804Gospodarstwo Pasieczne Tomasz Łysoń Sp. z o.o. Sp.K.Sułkowice29
805Piekarnia Teresa Gryc- sp.j.Sosnowiec28
806Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Mark M. i K. Szczęsny sp.j.Gózd28
807Gospodarstwo Rybackie Kock Sp. z o.o.Ryki28
808Cukiernia Williams Sp. z o.o. sp.k.Jastków28
809Spółdzielnia PokójBielsko-Biała28
810Piekarnia – Cukiernia Łobza sp.j.Zaniemyśl28
811Dar-Pol sp.j. Renata Woźniak, Dariusz WoźniakTomaszów Mazowiecki28
812Wytwórnia Pasz Błotnica Sp. z o.o.Jaworze28
813Dalma Sp. z o.o.Wysokie Mazowieckie28
814Frąckowiak – Piekarnie, Cukiernie Sp. z o.o.Wałbrzych28
815Staropolska Masarnia Sp. z o.o.Gostynin28
816Zouras Poland Meat Sp. z o.o.Łódź27
817Wytwórnia Makaronu Domowego Pol-Mak S.A.Kolonia27
818Naarden Polska Sp. z o.o.Legionowo27
819Firma Rozalczyk Sp. z o.o.Parkowo27
820Słodkie Upominki Sp. z o.o. sp.k.Warszawa27
821Aqua Farm Sp. z o.o.Darłowo27
822Duet Sp. z o.o.Ujazd27
823Młynomag Myszkowska, Rezanko sp.j.Grodzki Młyn27
824Gospodarstwo Rybackie Siemień Sp. z o.o.Siemień27
825Młyn Ostrów Wlkp Otwiaska S.J.Ostrów Wielkopolski27
826Rolex Plus Sp. z o.o.Jarocin27
827Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Demal Deas-Tomala-Tomala sp.j.Gierów27
828Fbh Sp. z o.o. sp.k.Jankowice27
829Zakład Masarski – Anna Lewandowska Sp. z o.o.Rogowo27
830Greenvit Sp. z o.o.Zambrów27
831Bimex Sp. z o.o. sp.k.Sulechów26
832Farmpasz Sp. z o.o.Makówka26
833Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Rysiek sp.j. – S.Pokwap, B.PokwapŻelisławice26
834Kubik Kubik Ryszard sp.j.Radom26
835Kalizea Polska Sp. z o.o.Siechnice26
836Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o.Mrągowo26
837Mundivie S.A.Jasienica26
838Prospona Sp. z o.o.Nowy Sącz26
839Manufaktura Mojej Mamy Sp. z o.o. sp.k.Kolbudy25
840Ferma Małych Piórek Sp. z o.o. sp.k.Wieprz25
841Wild Grass – Borecki, Wujek sp.k.Warszawa25
842APIS Spółdzielnia PszczelarskaLublin25
843Hi Tec Nutrition Sp. z o.o.Wrocław25
844Gobarto Dziczyzna Sp. z o.o.Grąbkowo25
845Ajex-Pol Sp. z o.o.Częstochowa25
846Madosi Convenience Food Sp. z o.o.Świdnica25
847SARNA S.J. PUH . SA i SAChodzież25
848Elstar Fats Sp. z o.o.Stare Pole25
849Agro-Danmis Gramowscy sp.j.Bukowiec25
850Hortino Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Leżajsk Sp. z o.o.Leżajsk25
851Raków S.J.Raków Duży24
852Trimar Piekarnie Sp. z o.o. sp.k.Warszawa24
853Bbg Sp. z o.o.Dębica24
854Piekarnia Ryszard Robak i Wspólnicy sp.j.Inowrocław24
855Zakład Mięsny Duet Gozdecki, Kuźmicki, Łokić sp.j.Łapy24
856Zakład Produkcyjno-Handlowy Strusinianka Sp. z o.o.Tarnów24
857Garb Zakład Masarski Wyrób i Sprzedaż Garb Franciszek, Garb Janusz, Stachnik Zofia sp.j.Nowy Targ24
858Arctos Creme Sp. z o.o.Poznań24
859CHRIST Sp. z o.o.Czarnochowice24
860Baltona sp.j. Zakład Produkcji Mięsa B.W.GlonekKotliny24
861Gospodarstwo Rybackie Mikołajki Sp. z o.o.Mikołajki24
862Zakład Przetwórstwa Mięsa Roman Aniołkowski, Ewa Aniołkowska sp.j.Grudziądz24
863Fpuh Mokate Sp. z o.o.Ustroń24
864Zakład Zaopatrzenia Tech-Mat Sp. z o.o.Bydgoszcz24
865Serwis Plus Sp. z o.o.Warszawa24
866Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Tabit Sp. z o.o.Otwock24
867RAB JAŻYNIEC Adam Moder Bogusław JóźwikowskiJażyniec23
868ELMAR Lesiuk S.J. PHUBiała Podlaska23
869Seamor International Ltd Sp. z o.o.Szczecin23
870Firma Argasińska sp.k.Nowy Sącz23
871Iko Kompania Drobiarska Sp. z o.o.Augustowo23
872Agrifood Sp. z o.o. sp.k.Bojanowo23
873Noble Health Sp. z o.o.Radom23
874Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A. w NiechlowieNiechlów23
875Augustowianka Sp. z o.o.Augustów23
876Młyn Ciechanowiec Jachimczuk i Stanisławski Sp. z o.o.Ciechanowiec23
877Przedsiębiorstwo Handlowe Inter Kram Jerzy Andrzejak, Maria Andrzejak sp.j.Wolsztyn22
878COSMO Sp. z o.o.Kobiernice22
879Arnica Sp. z o.o.Zielona Góra22
880Zakłady Mięsne Piekarscy sp.j.Wilkucice Duże22
881Piskorek Dystrybucja Sp. z o.o. sp.k.Kęty22
882Uniphar Sp. z o.o.Warszawa22
883Hemplab Sp. z o.o.Lublin22
884Getmor Sp. z o.o. sp.k.Chrzanowo22
885Suplemed Sp. z o.o. sp.k.Warszawa22
886Zakład Mięsny Ścibiorów Sp. z o.o.Ścibiorów22
887Zakład Mięsny Kabo A. Borowik, W. Karpieszuk sp.j.Choroszcz22
888Ursa Maior Sp. z o.o. S.K.A.Michniowiec22
889Pectur Sp. z o.o.Białystok22
890Piekarnia Wawie W. Depta i S-Ka – sp.j.Brańszczyk22
891Bimiz Produkt Sp. z o.o.Jeziorzany21
892Piekarnia Pawełek Sp. z o.o.Wołomin21
893Weronica Sp. z o.o.Gorlice21
894Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w HajnówceHajnówka21
895Food Garden Sp. z o.o.Łódź21
896Agat Marciniak sp.j.Sędzimirowice21
897Wabo Sp. z o.o.Warszawa21
898Rag Sp. z o.o.Lubin21
899Chips And Snacks Sebastian Ryczkowski sp.k.Łódź21
900General Hemp Marketing Sp. z o.o.Bilcza21
901Piekarz L.M.J. Ciarkowscy S.J.Świdnica21
902Cukiernia-Piekarnia Romanowscy sp.j.Goworówek21
903Legendary Polish Brand Sp. z o.o.Józefów21
904Beef & Pork Sp. z o.o. sp.k.Błotnica21
905Twist Sp. z o.o.Rybnik20
906Zakład Produkcyjno – Handlowy Ol-Corn Biernatowski, Olwert, Pankowski sp.j.Sadłowo20
907Zakłady Przemysłu Cukierniczego Śnieżka S.A.Świebodzice20
908Balviten Sp. z o.o.Katowice20
909Grahamka Sp. z o.o.Zągoty20
910Piekarnia-Cukiernia Abramowicz i Spółka sp.j.Klikawa20
911Zakład Przemysłu Mięsnego Jan Kociemba Michał Kociemba sp.j.Konojad20
912Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w OleckuOlecko20
913Gospodarstwo Rybackie Mielno Sp. z o.o.Mielno20
914Bioticom Sp. z o.o.Warszawa20
915Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w SiedlcachSiedlce20
916LEKS Sp. z o.o.Sulęcin20
917AFA Group Sp. z o.o.Januszowice20
918VTM Quality Services Sp. z o.o.Warszawa20
919Maxi Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe W.Rumocka sp.j.Łódź20
920Barkas sp.j. E.Świderek G.Świderek A.SkorupińskaObroty20
921Zakład Przetwórstwa Mięsnego Stępień B.S. Stępniowie sp.j.Libiszów-Kolonia20
922Zakład Produkcyjno-Handlowy Argo Sp. z o.o.Łańcut20
923Piast Pasze II Sp. z o.o.Płońsk20
924Bastik Sp. z o.o.Koźmin Wielkopolski20
925Piekarstwo sp.j. Machalski – TomskiWrocław20
926Spółdzielnia Mleczarska W ŻarachŻary20
927Piekarnia Cukiernia Liczbańscy sp.j.Poznań19
928Piekarnictwo Dworok sp.j.Legnica19
929Zakład Mięsny Godziszka Sp. z o.o. sp.k.Godziszka19
930MASSPOL Sp. z o.o.Zubrzyk19
931Piekpol R.Bajon sp.k.Biskupice19
932Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe J.R. Fanex Sp. z o.o.Radonice19
933Piekarnia Cukiernia Senderów Sp. z o.o. sp.k.Spytkowice19
9343 Topole Sp. z o.o. sp.k.Legionowo19
935Firma Cukierniczo Gastronomiczna Grześ Renata Ząber Grzegorz Ząber sp.k.Nawojowa19
936Aroma Sp. z o.o. sp.k.Wałcz19
937Wyroby Cukiernicze Keks A. Śliż, S. Maciejowski, D. Skrzyszowska sp.j.Sławęcin19
938Frozpol Sp. z o.o. sp.k.Płońsk19
939Teekanne Polska Sp. z o.o.Kokotów19
940Wege Siostry Sp. z o.o.Józefosław19
941Rzeźnictwo – Wędliniarstwo Król sp.j.Ose19
942Invent Farm Sp. z o.o.Lublin19
943Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bonus Sebastian Fujarowicz sp.j.Kańczuga19
944Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe Sobpol Sp.J. SobolewscyKonopnica19
945Amelo Sp. z o.o.Iława19
946Kares Karma Sp. z o.o.Węgrów19
947Cd S.A.Warszawa19
948Zakłady Mięsne Kościerzyna Sp. z o.o.Kościerzyna19
949Jadczyszyn Sp. z o.o.Sanok19
950Okręgowa Spółdzielnia MleczarskaJasienica Rosielna19
951Deseo Polska Sp. z o.o.Warszawa18
952Danpol Sp. z o.o. S.K.A.Poznań18
953Strzała Sp. z o.o.Mokrsko18
954Wytwórnia Pasz Solpasz Sp. z o.o.Nowa Sól18
955Emilia Kristof – Firma Rodzinna Sp. z o.o.Rybnik18
956Pektopol Sp. z o.o.Jasienica18
957RC Foods Polska Sp. z o.o.Warszawa18
958Lider – H. Woźniak, B. Masłowska, S. Marchut sp.j.Krosno18
959Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Sum Paweł Kurantowicz i Edyta Tarłowska sp.j.Hrubieszów18
960Solida Food Sp. z o.o.Mysiadło18
961Zakład Hodowli Pstrąga Mylof Sp. z o.o.Zapora18
962Hellenic Trading Sp. z o.o.Warszawa18
963JK Sp. z o.o.Lublin18
964Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o.Opole18
965Wójcik sp.j.Karpin18
966Zakłady Mięsne Podgórze Jacek Hryniewicz, Jadwiga Starszyk, Krzysztof Zawadzki sp.j.Podgórze18
967Marciniszyn Zakład Mięsny Pniów sp.j.Pniów18
968Vega Dry Sp. z o.o.Wola Wiązowa18
969Jan Rusin, Roman Rusin Przedsiębiorstwo Produkcji Pasz Ferm – Pasz sp.j.Baboszewo18
970Ubojnia Drobiu Brychcy sp.j.Kargowa18
971Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ZłotokłosZłotokłos17
972Darmąk Iwona,Dariusz Mąkowscy sp.j.Wylezin17
973Celpol Andrzej Lewandowski sp.j. w ŁaskuŁask17
974STW S.A.Warszawa17
975Piekarnia Słoneczko Sp. z o.o.Basznia Dolna17
976Krynka Sp. z o.o.Krynki17
977Czajka Global Sp. z o.o.Tomaszów Mazowiecki17
978Zakłady Zbożowo-Młynarskie Pzz w Kielcach Sp. z o.o.Kielce17
979A-Z Medica Sp. z o.o.Gdańsk17
980Pasol-Paco Sp. z o.o.Świdnica17
981Product Plus Kozanecki, Słabolepszy sp.j.Kleszczewo17
982Excellence S.A.Lipa17
983Młyn Pogorzelec Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle17
984Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Ankorp Sp. z o.o.Kraków17
985Dor-Przem Dorota Kencler sp.k.Jeżów17
986Transpol Sp. z o.o.Łęczna17
987Ola Sp. z o.o.Warszawa17
988Mzm Sp. z o.o. sp.k.Chąśno16
989Spółdzielnia Mleczarska Bieluch w ChełmieChełm16
990Awex Król, Sidło, Grudzień sp.j.Kielce16
991Healwheel Lab Sp. z o.o.Warszawa16
992Browar Na Jurze – Ewa Piątek sp.j.Zawiercie16
993Elite Food Sp. z o.o.Gostyń16
994Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Janex Jan Ciupak, Leszek Ciupak sp.j.Janów Lubelski16
995Piekarnia Królewska J.Królik,J.Bułacz,A.Bułacz,M.Szewczyk sp.j.Węgrzce Wielkie16
996Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Wer – Mir sp.j. Dorota Mirowska, Sławomir MirowskiZiewanice16
997Zakład Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Kotlin Sp. z o.o.Kotlin16
998Firma Handlowo-Produkcyjna Galli sp.j. Marian Mikuła,Jolanta MikułaDąbrowa Tarnowska16
999Zakład Drobiarski Mosina Sp. z o.o.Mosina16
1000Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Gramar Sp. z o.o.Włodawa16
1001Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Wars-Pol Sp. z o.o.Emilianowo16
1002Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Jabtar Jacek Warzybok i Michał Warzybok sp.j.Chodków Stary16
1003Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Gibar J. Gibke S.M. Archman M. Ciarka sp.j.Łódź16
1004Maśluk Sp. z o.o.Ośno Lubuskie16
1005Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Astra Sp. z o.o.Krajowice16
1006MŁYNPOL Adam Gołębiowski, Roman Wołoszczak i Wspólnicy – S.J.Gromadka16
1007Zamojskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o.Zamość16
1008Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w SkaleSkała16
1009Zakład Produkcyjno-Handlowy Global Andrzej Dębowski sp.j.Popów16
1010Efeturk Sp. z o.o.Drawski Młyn16
1011Zakład Produkcyjny Bempresa Sp. z o.o.Lublin16
1012Doral sp.j. Piotr Chmielewski, Robert Kalinowski, Jerzy SierakowskiKłodzko16
1013Gorzelnie Jagiełło Sp. z o.o.Chełm16
1014ZPM Hochel Sp. z o.o.Micigózd15
1015Toscania Sp. z o.o.Włoszakowice15
1016MARINO Sp. z o.o.Leszno15
1017KOJPASZ S.J. Kossowski, JakubiukWisznice15
1018Cukiernia Ptyś A.Gołębiowski,J.Galistl sp.j.Chełmek15
1019SZKUNER Sp. z o.o.Władysławowo15
1020Wytwórnia Pasz i Koncentratów Farmer sp.j. Janina Błaszczyk i Monika SzymczakBiskupice Ołoboczne15
1021Gospodarstwo Rybackie Opole Lubelskie Pustelnia Sp. z o.o.Wola Rudzka15
1022Cukiernicza Spółdzielnia RoksanaStrzyżów15
1023DOMOS POLSKA Sp. z o.o.Warszawa15
1024Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Masarnia Jarosław Motylewski Jan Zaborowski sp.j.Bieżuń15
1025Zakład Przetwórstwa Mięsnego Unilang Bracia Krzysztof i Jarosław Lang sp.j.Wrzosowa15
1026Agro Food S.A.Pilica15
1027Przedsiębiorstwo Bilt Sp. z o.o.Bielsko-Biała15
1028MM Beef Sp. z o.o.Młodocin Mniejszy15
1029Forest Pharma Sp. z o.o.Śliwice15
1030Rolmięs – Baniak,Kras sp.j.Ciężkowice15
1031Evegs Sp. z o.o.Racibórz15
1032Korma Jakość Sp. z o.o.Poznań15
1033Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Obornikach ŚląskichOborniki Śląskie14
1034Admirał Sp. z o.o.Lędziny14
1035Hodowla Ryb Słodkowodnych Stawy Wielikąt Sp. z o.o.Grabówka14
1036Agro-Netzwerk Polska Sp. z o.o.Chąśno14
1037Europe Trade Sp. z o.o.Sulmierzyce14
1038Polamedica Sp. z o.o.Bojano14
1039Modernfeed Sp. z o.o.Magnuszowice14
1040Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Bystrzycy KłodzkiejBystrzyca Kłodzka14
1041Wutex Sp. z o.o.Poznań14
1042Chocomoco Sp. z o.o.Wiązowna14
1043Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsa Bronex Paprota sp.j.Świętochłowice14
1044Libru Sea Sp. z o.o.Strzebielinko14
1045Młyn Handlowo-Usługowy sp.j. Chudzia Irmina, Chudzia Jacek, Polka AnnaPrzyrownica14
1046SZWAGROS Masarstwo – Wędliniarstwo Sp. z o.o.Kraszewice14
1047Średzka Spółdzielnia Mleczarska JanaŚroda Wielkopolska14
1048Kanna Star Sp. z o.o.Pruszków14
1049Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Vitapol M.T.Ciszkiewicz sp.j.Podkowa Leśna14
1050Wytwórnia Wędlin Swoszowice Krzysztof Kowalczyk i Bożena Lehman sp.j.Kraków14
1051Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Gastronomicznego Perfect Plus Sp. z o.o.Łódź14
1052Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Rolno – Spożywczego BASSO Sp. z o.o.Gołkowice Dolne14
1053Ikra Bolesławski sp.k.Kurów14
1054U Przewoźnika Sp. z o.o. sp.k.Tychy14
1055Gospodarstwo Rybackie w Giżycku Sp. z o.o.Piękna Góra14
1056Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w ŻninieŻnin14
1057Zakłady Spożywcze Bona Sp. z o.o.Łomża14
1058Zakład Masarski M. Janiszewski i A. Ratajczak sp.j.Psarskie14
1059Friedrichs Polska Sp. z o.o.Doble14
1060Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Bronisław S.A.Bronisław14
1061Cuiavia Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w InowrocławiuInowrocław14
1062Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Kiciński Marcin Kiciński, Szymon Kiciński sp.j.Perzyny13
1063Zimpol Jarosław Wesołowski, Dorota Wesołowska, Zbigniew Wesołowski sp.j.Wola Zachariaszowska13
1064Ege Food Sp. z o.o.Jaskrów13
1065Skup, Ubój, Przetwórstwo Mięsa – Supmięs – Kalinowski & Kalinowska sp.j.Babiak13
1066Borowina Zakład Mięsny Podsiadły sp.j.Broszki13
1067Spółdzielnia Mleczarska MichowiankaMichów13
1068Kazeina Sp. z o.o.Warszawa13
1069Grupa Piekarnicza Sp. z o.o.Kraków13
1070Living Food Sp. z o.o.Trzciel13
1071Marat Sp. z o.o.Warszawa13
1072Multi-Smak Sp. z o.o.Warszawa13
1073Browar Pilsweizer S.A.Siołkowa13
1074Jako Sp. z o.o.Kokanin13
1075Stara Pączkarnia i Sp. z o.o. sp.k.Szczecin13
1076Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Ser-Vita Władysława Ciupak i Edward Jargiło sp.j.Krzemień Drugi13
1077Zakład Przetwórstwa Mięsnego Ligota Sp. z o.o.Ligota13
1078GS Skarszewy Sp. z o.o.Skarszewy13
1079Tantus Sp. z o.o.Pruszków13
1080Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Rta Szwagrzak sp.j.Złoczew13
1081Bjor Andrzej Gałasiewicz sp.k.Piotrków Trybunalski13
1082Zakład Przetwórstwa Mięsnego Dalwin Zbigniew Krause, Grzegorz Krause sp. j.Turze13
1083Przetwórnia Gil Sp. z o.o.Stare Bojanowo13
1084Ice Art Sp. z o.o.Wrocław13
1085Zespół Młynów w Chełmie Sp. z o.o.Chełm13
1086Kb Consulting Sp. z o.o.Warszawa13
1087Karpiński Prawdziwe Lody sp.j.Opole13
1088Fabryka Wafli Miran Wafel Sp. z o.o.Stęszew13
1089Zychowicz Sp. z o.o. Przetwórstwo Mięsa sp.k.Daleszyce12
1090Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Unisław Sp. z o.o.Unisław12
1091Jowam Sp. z o.o.Myślibórz12
1092Zakład Produkcyjno-Handlowy Wojna Sp. z o.o.Dąbrowa12
1093Mkd Sp. z o.o.Koszalin12
1094Las Huberta Sp. z o.o.Rudy12
1095Niro Sp. z o.o.Boronów12
1096Workbis Sp. z o.o.Kutno12
1097Zakład Rzeźniczo – Wędliniarski S.JTuchów12
1098Spółdzielnia Pracy Cukry NyskieNysa12
1099McLEAN BROTHERS POLAND Sp. z o.o.Szczecin12
1100Drivia Sp. z o.o.Grabów12
1101Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów JEDNOŚĆGrójec12
1102Food-Pol Sp. z o.o.Gzików12
1103Mineral Water Production Sp. z o.o.Postęp12
1104Izen Labs Sosnowska sp.k.Zielona12
1105Skup i Ubój Zwierząt Rzeźnych Kąsek , Bogdana Kwiatkowska i Zdzisław Kwiatkowski sp.j. w KisielicachKisielice12
1106Tovago Sp. z o.o.Puszczykowo12
1107A – Tomek Sp. z o.o.Rakoniewice12
1108ROSPUDA Spółdzielnia MleczarskaFilipów12
1109Zarzeccy Sp. z o.o.Mielniki12
1110Dijo Sweet Sp. z o.o.Zabrodzie12
1111Zakład Przetwórstwa Mięsnego RASKO R. Skorzycki, J. Skorzycki Sp.J.Żelechlinek11
1112Euro-Fish Sp. z o.o.Bierkowo11
1113Zakład Mięsny Łyszczak S.J.Kalisz11
1114Tarboj Tarasiuk S.J.Rzepniki11
1115Zakład Przetwórstwa Mięsnego Dorota Zagajewska i Mirosław Zagajewski sp.j.Wałowice11
1116Piekarnia Magdziarz Sp. z o.o. sp.k.Wągrowiec11
1117Gospodarstwo Rybackie Maśluk Sp. z o.o.Ośno Lubuskie11
1118Przedsiębiorstwo Wilczek sp.j.Cieszyn11
1119Lech Garmażeria Staropolska Sp. z o.o. sp.k.Ignatki-Osiedle11
1120Zakład Masarski Produkcyjno-Handlowy Andrzej Nadobny i Wspólnicy S. J.Debrzno11
1121Grupa Drobiarska Dakpol Marek Bejm sp.k.Borowe11
1122Piekarnia Cukiernia Jacek Różycki Sp. z o.o.Baczyna11
1123Młyn Handlowy Potoccy Włodzimierz Potocki, Witold Potocki sp.j.Ostrołęka11
1124Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Mieszalnia Pasz Netta II J. Granacki, M. Granacki sp.j.Netta Druga11
1125Firma Drobiarska Sp. z o.o.Strzegom11
1126Delta Sp. z o.o. sp.k.Zręcin11
1127Holagra Sp. z o.o.Leszno11
1128Maria Ziębińska, Stanisław Ziębiński Ice Mastry sp.j.Czaniec11
1129Serwar Sp. z o.o.Warszawa11
1130Zakład Przetwórstwa Mięsnego E.M.K.Smolarek sp.j.Kościan11
1131Prowana Sp. z o.o.Nowy Janków11
1132Pegaz Sp. z o.o.Poznań11
1133Fabryka Ciast i Cukrów Dr Stanisława Gurgula Sp. z o.o.Jarosław11
1134Gasper Lech Piwosz, Bogusław Ryba sp.j.Sierakowo11
1135Keksik Krzeszewska, Lebioda sp.j.Głowno11
1136Gospodarstwo Królewo Sp. z o.o.Bartąg11
1137Pizzola Sp. z o.o. sp.k.Mała Wieś11
1138Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Nosta Sp. z o.o.Warszawa11
1139Xdrob Sp. z o.o.Gorzewo11
1140Grabo Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe i Chłodnie Składowe G.Mędrek – B.Gałuszka sp.j.Bielsko-Biała11
1141Sanrej Sp. z o.o.Sanok11
1142Emko Sp. z o.o.Zbiersk11
1143Wielkopolska Grupa Producentów Owoców Fructis Sp. z o.o.Wierzbie11
1144Graham z Sierakowic Buchacz sp.j.Sierakowice11
1145Ubojnia Pelon sp.j.Dzwonowice11
1146Gosz Sp. z o.o. sp.k.Barwik11
1147Organizacja Rybaków Łodziowych-Producentów Rybnych Spółka z Ogranczoną OdpowiedzialnościąKołobrzeg10
1148Centrum Kultury Smaku Sekwens Sp. z o.o.Racibórz10
1149Nazar Sp. z o.o. sp.k.Leźno10
1150Granex Sp. z o.o.Brójce10
1151Caveres Sp. z o.o.Kraków10
1152Jahiro Sp. z o.o.Widziszewo10
1153Catering Excellent Sp. z o.o.Warszawa10
1154Piekarnia Bagietka Renata Jackowska, Rafał Strąk sp.j.Radziszewo10
1155Jantarwody Mineralne Sp. z o.o.Kołobrzeg10
1156Browar Zapanbrat Sp. z o.o. sp.k.Żywiec10
1157Rzeźnictwo i Wędliniarstwo, Genowefa Frątczak & Justyna Szulc, sp.j.Jarocin10
1158Zakład Przetwórstwa Mięsnego Zagłoba Zbigniew Łaguna i Wspólnicy sp.j.Grajewo10
1159Unico Polska Sp. z o.o. sp.k.Łomża10
1160Ko-Bo St.Wnęcek i J.Wnęcek sp.j.Spytkowice10
1161Cukiernia Żaczek Sp. z o.o.Babice Nowe10
1162Wytwórnia Mieszanek i Koncentratów Paszowych Sp. z o.o.Stary Kobylin10
1163Europejskie Centrum Dystrybucji Żywności Niskobiałkowej i Bezglutenowej Sp. z o.o.Siemianowice Śląskie10
1164Codex Sp. z o.o.Krzeszyce10
1165NETZE – FRUCHT Sp. z o.o. Fabryka KoncentratówWyrzysk10
1166Nowa-M Sp. z o.o. sp.k.Jabłonna Lacka10
1167Maltgarden S.A.Kołobrzeg10
1168Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Telest 2 Sienkiewicz, Drzewiecka, Ostrouch S.J.Pieniężno10
1169Zit Sp. z o.o. sp.k.Wierciszewo10
1170Miłomłyn Sp. z o.o.Kijowiec-Kolonia10
1171Efferta Blends Sp. z o.o.Cząstków Mazowiecki10
1172Botanika Farm Sp. z o.o.Oława10
1173Okręgowa Spółdzielnia MleczarskaMiędzybórz10
1174Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Komirex sp.j. Jan Adam MirończukSiemiatycze10
1175Mir Trading Company Sp. z o.o. sp.k.Ożarów Mazowiecki10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2019-2020, 2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2020 roku, 3. Zysk netto w latach 2019 i 2020 wyższy niż 1 tys. zł. 4. Kapitał własny w latach 2019 i 2020 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r. : C/Z: 34,6, C/WK: 1,05.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. (sumy kapitału własnego i zysku netto w 2020 r.) i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych dwóch wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowaliśmy wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu 

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu. 

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10%

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5%

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł 

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Światowa Firma (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu

Łukasz Krajewski

lukasz.krajewski@europejskafirma.pl
tel. 536 303 088, (22) 77 14 200