Brylanty Polskiej Gospodarki 2021 Branży Rolnej

Spośród 85 491 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w maju 2022r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2021 uzyskało 841 firm branży rolnej. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2019-2020 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez czternaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 200 tysięcy przedsiębiorstw.

Przedstawiamy ranking firm według oszacowanej wartości rynkowej (metodologia opisana jest poniżej rankingu). Jeżeli oszacowana wartość rynkowa wyniosła w marcu 2021 r. więcej niż 10 mln zł przedsiębiorstwo uzyskało tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2021.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2021 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z  i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Brylanty Polskiej Gospodarki 2021 Branży Rolnej
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r. w milionach zł
1AGRI PLUS Sp. z o.o.Poznań2 940
2Spółdzielcza Agrofirma WitkowoWitkowo Pierwsze1 058
3Grupa Hajduk Sp. z o.o. Podłoże Do Pieczarek sp.k.Ciepielówek921
4Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o.Żylice592
5Karol Kania i Synowie Sp. z o.o.Piasek436
6TOP FARMS Głubczyce Sp. z o.o.Głubczyce357
7Przedsiębiorstwo Rolne Rusko Sp. z o.o.Rusko322
8Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o.Kietrz305
9Rolnyvik Sp. z o.o.Barciany304
10Agro 3 Ziemia Sp. z o.o. S.K.A.Warszawa303
11BIOAGRA – OIL S.A.Tychy301
12Kombinat Rolny Szestno Sp. z o.o.Boże296
13Aviagen Epi Sp. z o.o.Zębowo287
14Mizgier Tomasz i Synowie Sp. z o.o.Marianowo Brodowskie246
15TOP FARMS WIELKOPOLSKA Sp. z o.o.Czempiń235
16KWS LOCHOW POLSKA Sp. z o.o.Kondratowice235
17Fortune Sp. z o.o.Cieszymowo223
18Agro Świerkówki Sp. z o.o.Jasin216
19Rol – Plant Sp. z o.o.Rzecino215
20Agaris Myco Poland Sp. z o.o.Karszew213
21Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaWydrowice209
22Danhatch Poland S.A.Stary Widzim199
23Park Drobiarski Sp. z o.o.Śmiłowo190
24Joni Mink Van Ansem sp.j.Żdżary185
25Wytwórnia Podłoża Zastępczego Sp. z o.o. S.K.A.Kołodziejowy Grąd184
26Spółdzielcza Agrofirma SzczekocinySzczekociny178
27Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pokój w PaczkowiePaczkowo174
28Rolniczy Kombinat SpółdzielczyBądecz166
29Hodowlano-Rolnicza Spółdzielnia Dawidy w Dawidac HDawidy165
30DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o.Choryń164
31Zakłady Rolne Siecieborowice Sp. z o.o.Oława145
32Modernhatch Sp. z o.o. sp.k.Magnuszowice142
33Jan-Wal Skoczylas sp.j.Przybysławice134
34FERMA KRĄPLEWICE Sp. z o.o.Poznań134
35Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Agrifarm Sp. z o.o.Śmiłowo134
36Darol Sp. z o.o.Słońsk132
37Wielkopolska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o.Poznań129
38Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon Sp. z o.o.Woskowice Małe129
39Agro-Skandawa Sp. z o.o.Aptynty129
40Allflex Polska Sp. z o.o.Psary Małe125
41Agrol Matejka sp.j.Pawłów125
42Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu z Siedzibą w Tulcach Sp. z o.o.Tulce125
43Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne Abc Teresa Odzioba i Jan Dobies sp.j.Mosty125
44Clematis Źródło Dobrych Pnączy Sp. z o.o. sp.k.Pruszków125
45Ośrodek Hodowli Zarodowej Garzyn Sp. z o.o.Garzyn121
46Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o.Gogolewo121
47Grolder Sp. z o.o.Borowiec120
48Star-Rol Sp. z o.o.Stare Pole120
49Drobex – Agro Sp. z o.o.Makowiska118
50POLHOZ Sp. z o.o.Szymankowo117
51Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaŚwidnica115
52Spółdzielnia Produkcji Rolnej OsnowoOsnowo113
53Zpm Biernacki Skup i Hodowla Bydła Sp. z o.o.Golina111
54Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny Sp. z o.o.Osięciny111
55Grupa Sp. z o.o. Bromargo Wylęgarnia sp.k.Margońska Wieś110
56Pagro Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno – Nasienne PągówPągów106
57Ferma Drobiu Weko Sp. z o.o.Moszczanka105
58Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o.Straszków103
59Plantpol Produkcja i Hodowla Roślin Ozdobnych Sp. z o.o.Zaborze98
60Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o.Strzekęcino97
61Paul Polska Sp. z o.o.Jarosławiec95
62Agro-Pool-Prima Sp. z o.o.Warszawa95
63Hodowla Zarodowa Zwierząt Żołędnica Sp. z o.o.Żołędnica94
64Spółdzielcze Gospodarstwo RolneKomorniki92
65Farm Frites Poland Dwa Sp. z o.o.Bobrowniki91
66Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Kłos R.M. Adamietz sp.j.Otmuchów90
67Cgk Sp. z o.o.Piła90
68Dolina Ruchlinu Sp. z o.o.Krosno89
69Spółdzielnia Produkcji Rolnej AgrofirmaSkórzewo89
70Spółdzielnia Adorol w AdolfowieAdolfowo88
71IMMOTERM Sp. z o.o.Ostrowiec87
72Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o.Łowicz86
73Rolnicza Korporacja Spółdzielcza w CzempiniuPiechanin85
74Jens Farm Produkcyjno Handlowa Sp. z o.o.Ostrowiec85
75Majątek Ziemski Stary Jaworów S.A.Jaworzyna Śląska84
76Agro-Krzepice Sp. z o.o.Siecieborowice84
77ZEGART – FARMS Sp. z o.o.Zegartowice82
78Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Rolpisz-Sp. z o.o.Gać82
79AGRO EAST EUROPE Sp. z o.o.Łupawa82
80AMAL Sp. z o.o.Warszawa82
81Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o.Kraków81
82Przedsiębiorstwo Rolniczo-Usługowe Rolbliz Sp. z o.o.Blizocin80
83Agrofirma SpółdzielczaWolsztyn80
84Sano Agrar Institut Sp. z o.o.Sękowo80
85Danish Farming Consultants Sp. z o.o.Gliwice79
86Grupa Sp. z o.o. Emes sp.k.Margońska Wieś77
87Almano Sp. z o.o.Czarnylas77
88Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ZwycięstwoCzarnylas76
89Gospodarstwo Nasienno-Rolne Bovinas Sp. z o.o.Chodów75
90Stado Ogierów w Bogusławicach Sp. z o.o.Bogusławice75
91Hodowla Bylin Kock Sp.J.Nowy Kobrzyniec74
92Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przyszłość w Starych BogaczowicachStare Bogaczowice73
93Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KrzywejKrzywa73
94Gospodarstwo Rolne Wabcz Sp. z o.o.Wabcz72
95Solanum Rolno-Produkcyjna Sp. z o.o.Wielkie Lniska72
96Miodziarze Sp. z o.o.Srebrna71
97Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w RegulicachRegulice71
98Rolnicze Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Ziębice Sp. z o.o.Ziębice70
99Eko-Stok Sp. z o.o.Górskie Ponikły-Stok70
100Rolnicze Zakłady Produkcyjno-Doświadczalne Inwestrol Iz Sp. z o.o.Żórawina70
101Grupa Sp. z o.o. Bromargo Fermy sp.k.Margońska Wieś69
102Przedsiębiorstwo Produkcji Zwierzęcej PRZYBKOWO Sp. z o.o.Barwice69
103Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna PrzełomMikołów69
104Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w RudnejRudna69
105Agrocom Sp. z o.o.Setniki69
106Agro-Fundusz Mazury Sp. z o.o.Drogosze68
107Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna DąbrówkaDąbrówka68
108Inter-Agri Sp. z o.o.Zawory68
109M & P Farming Sp. z o.o.Kołki67
110Polmais Karbowski Duklas sp.j.Narty67
111Gospodarstwo Kreki Sp. z o.o.Kreki65
112Jasna – Pol Sp. z o.o.Jasna65
113Legutko Invest sp.j.Nad Stawem65
114Rol-Trumieje Sp. z o.o.Radzyń Chełmiński65
115Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w CzechachCzechy65
116Agro-Sokołów F 1 Sp. z o.o.Piecki64
117Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna JednośćRów64
118Matland Sp. z o.o.Miłocin63
119Przedsiębiorstwo Rolniczo – Handlowe Stawnica Sp. z o.o.Stawnica62
120Upałty-Rol Sp. z o.o.Upałty Małe62
121Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaWilamowa62
122Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w GoleszowieGoleszów62
123Holpol – Compost Sp. z o.o.Tarnowo62
124Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna PionierBelęcin61
125Agrocoop Sp. z o.o. sp.k.Ruchocice61
126Sarna Sp. z o.o.Sarna60
127Euro Farm Sp. z o.o.Wyczechy60
128Poldrip Sp. z o.o.Łódź60
129Agro-Olsztyn Sp. z o.o.Olsztyn59
130Iris Investments Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski59
131Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaHopkie59
132Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przyszłość w WieśnicyWieśnica59
133Szb Polska Sp. z o.o. S.J.Poznań58
134Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o.Krasne58
135Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Nowy ŚwiatDobrzyca57
136Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w LubosinieLubosina57
137Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w SadkachSadki57
138Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w KamieńcuKamieniec56
139Maia Polska Sp. z o.o.Niemodlin56
140Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w WojsławiuWojsław56
141Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa WieśGolice55
142Almari Sp. z o.o.Pobłocie Wielkie55
143Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o.Kamieniec Ząbkowicki55
144Oval Sp. z o.o. sp.k.Malbork54
145Gospodarstwo Rolne Karwice Sp. z o.o.Karwice54
146Gospodarstwo Rolne Ferma Suchorze Sp. z o.o.Suchorze54
147Agro-Inwest Sp. z o.o.Baszków54
148JAGROL Sp. z o.o.Pierzchno54
149Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Agropol Sp. z o.o.Szudziałowo53
150Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaStara Kamienica53
151Aktiw Sp. z o.o.Gostków53
152Modernhatch Sp. z o.o.Magnuszowice53
153Gospodarstwo Rolne w Dzierżanowie Sp. z o.o.Dzierżanowo-Osada52
154Biotim Sp. z o.o.Poznań52
155Białuty Sp. z o.o.Białuty52
156Rola Sp. z o.o.Łozice52
157Pig Grupa Sp. z o.o.Borek Wielkopolski51
158Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna PromieńŚliwniki51
159CISY Sp. z o.o.Warszawa51
160Pacht Rolno-Handlowa Sp. z o.o.Salno51
161Grupa Producencka Wielopolanka Sp. z o.o.Wielopole51
162Avena sp. z o.o.Piersko50
163Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Górce DuchownejGórka Duchowna50
164Przedsiębiorstwo Rolne Taczanów Sp. z o.o.Karmin49
165Spółka Rolna Dretyń Sp. z o.o.Dretyń49
166Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowo-Handlowe Sulisławice Sp. z o.o.Sulisławice49
167Agro-Sur Sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k.Rogoźnik49
168Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nad Odrą w UstowieUstowo49
169Szczecińska Centrala Nasienna GR Prusinowo Sp. z o.o.Szczecin48
170Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ZjednoczenieJanocin48
171Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w UrbanowieUrbanowo48
172Hartog Sp. z o.o.Stegna48
173Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zgoda w NieszawieNieszawa48
174Gillagro Sp. z o.o.Targoszyn48
175Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna KrzanowiceKrzanowice48
176Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaDorożki48
177Rapool Polska Sp. z o.o.Wągrowiec47
178Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zgoda W.RadłowieRadłowo47
179Przedsiębiorstwo Rolne Agroduet Sp. z o.o.Gałowo46
180Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Gropol Sp. z o.o.Górzyca46
181Terra Sp. z o.o.Balewo46
182Złotowskie Przedsiębiorstwo Ogrodnicze Sp. z o.o.Święta46
183Servicefruit Checking & Sorting Sp. z o.o. sp.k.Błonie46
184Polfarm.Eu Sp. z o.o.Chwaszczyno45
185Hodowla Ziemniaka ZAMARTE Sp. z o.o. Grupa IHARZamarte45
186Euro Sg Agri Sp. z o.o. sp.k.Złocieniec45
187Agrosiechnice Sp. z o.o.Sady Górne45
188Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon II Sp. z o.o.Woskowice Małe45
189Rolnicze Przędsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Sp. z o.o.Łojowice45
190Przedsiębiorstwo Rolne Łukaszów Sp. z o.o.Łukaszów44
191Gospodarstwo Rolne Ciężkowice Sp. z o.o.Ciężkowice44
192Gospodarstwo Rolne Stępuchowo – Sp. z o.o.Stępuchowo43
193Cerplon Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sp. z o.o.Cerekwica43
194Gospodarstwo Rolne Rędzina Sp. z o.o.Wieszyno43
195Przedsiębiorstwo Nasienne Księży Las Sp. z o.o.Księży Las43
196Aga-Agro Sp. z o.o.Łukowice Brzeskie43
197Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna SkrzypiecSkrzypiec43
198Rolnicze Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Połażejewo Sp. z o.o.Swarzędz42
199Roldam Sp. z o.o.Zalesie Śląskie42
200Igp Polska Sp. z o.o. sp.k.Poznań41
201Agro Poultry Company Sp. z o.o.Poznań41
202Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Pib Kołbacz Sp. z o.o.Kołbacz41
203Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaKazin41
204Agromarina Sp. z o.o.Kulczyn-Kolonia41
205Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna PrzełomLinowo41
206Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w GłuponiachGłuponie41
207Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Grunwald Sp. z o.o.Grunwald41
208Farmer Sp. z o.o.Mażucie41
209Rol-Sad Sp. z o.o. PPHLubostroń41
210Gospodarstwo Kunowo Sp. z o.o.Kunowo40
211Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin Polanowice Sp. z o.o.Polanowice40
212Ferma Antonin Sp. z o.o. sp.k.Gołaszyn40
213Giotto Polonia Sp. z o.o.Warszawa40
214Dn Green Sp. z o.o.Dębionek40
215Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Konsta Sp. z o.o.Kosowo40
216Zakład Produkcji Rolnej w Kowrozie Sp. z o.o.Kowróz40
217Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. PostępBudzicz40
218GRELAVI S.A.Olsztyn40
219Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zdrowie w IzdebnieIzdebno40
220Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna JutrzenkaOsiek40
221Aspol Bis Sp. z o.o. sp.k.Dobrzelin39
222Planta Sp. z o.o.Tarnów39
223Avena Sycewice Sp. z o.o.Sycewice39
224Spółdzielnia Produkcji RolnejWierzbnik39
225Paluzy Sp. z o.o.Paluzy38
226Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne W BaszewicachBaszewice38
227Gospodarstwo Rolne Jegliński Sp. z o.o.Kondrajec Pański38
228Muhl – Pol Sp. z o.o.Smolnica38
229Gospodarstwo Rolne Góreczki Sp. z o.o.Biały Dwór38
230Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w OrliOrla38
231Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w ZagrodzieSiennica Różana37
232Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna ZgodaJeziorki Kosztowskie37
233Swedeponic Polska Sp. z o.o.Kraśnicza Wola37
234Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rolmak w MakówceMakówka37
235Spółdzielnia Produkcji RolnejSzczurawice37
236Spółdzielnia Produkcji Rolnej DiamentOtfinów37
237Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KluczewieKluczewo37
238Przedsiębiorstwo Rolne Werol Sp. z o.o.Chwiram37
239Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Karo Sp. z o.o.Wiewierz37
240Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe ŻyciePrzezwody37
241Agrousługi Roesler Sp. z o.o.Przysiecz36
242Zarodowa Ferma Kur Rszew -Sp. z o.o.Konstantynów Łódzki36
243Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Kazimierzu BiskupimKazimierz Biskupi36
244Pol-Las Sp. z o.o.Lasowice Małe36
245Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaLichnowy36
246Przedsiębiorstwo Produkcji Nasiennej Centrala Nasienna Sp. z o.o.Tarnów36
247Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Promień w OgrodzonejOgrodzona36
248Przedsiębiorstwo Rolno Przemysłowe Sp. z o.o.Uzarzewo36
249Agronar Sp. z o.o.Makówka36
250Sekam Sp. z o.o.Kobylnica36
251Agrochleb Sp. z o.o.Chlebówko36
252UNIROLP Sp. z o.o.Srebrzyszcze36
253Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w PrzylesiuPrzylesie35
254Ferma Polska Sp. z o.o.Baczyna35
255Jk Prorol Sp. z o.o.Czernin35
256Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowo-Usługowe Lesrol Sp. z o.o.Leśniczówka35
257Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaPrężyna35
258Rolniczo Wytwórczy Kombinat Spółdzielczy Im. Antoniego Paśki w DębnieDębno35
259Agro – Zea Sp. z o.o.Budyń35
260Gospodarstwo Rolne Ptaszkowo Sp. z o.o.Kotowo35
261Zakład Produkcji Rolnej Agroprod Sp. z o.o.Wierzbnik34
262Agriza Sp. z o.o.Żarczyn34
263Prim Serv Sp. z o.o.Zgorzelec34
264Zaręby 1 Koźlakiewicz E i P sp.j.Mława34
265Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna KieźlinyKieźliny34
266Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa DrogaGołębiewko34
267HUB – ROL Sp. z o.o.Tejstymy34
268Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Usług i Handlu Róż – Pol Sp. z o.o.Różanna34
269Agroterm Sp. z o.o.Ostrowiec34
270Kompostpal Sp. z o.o. sp.k.Spytkówki34
271Zielone Fermy Sp. z o.o.Lublin34
272Przedsiębiorstwo Rolne Farmer Sp. z o.o.Scholastykowo34
273Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Has-Rokadex-Haro Sp. z o.o.Stegienka-Osada34
274DH Sp. z o.o.Nakomiady33
275Spółdzielnia Rolnicza SmugiKopiec33
276Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Skoraszewice Z/S w KrzyżankachKrzyżanki33
277Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w GranowieGranowo33
278Mścice Ośrodek Hodowli Zarodowej Sp. z o.o.Mścice33
279Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w GierałcicachGierałcice33
280AGRI PLUS Wielkopolska S.A.Poznań33
281Niwapol Sp. z o.o. P P H UNiepruszewo33
282Zakład Rolny Gierałtowice Sp. z o.o.Gierałtowice32
283Agrar-Radakowice Sp. z o.o.Radakowice32
284Gero Dairy Sp. z o.o.Borzęcin32
285Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Rol-Pol Sp. z o.o.Wierzbnik32
286Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 1-Go Maja w PrzeciszowiePrzeciszów32
287WAHOPOL Sp. z o.o.Tołkiny32
288Agro-Tak Zagrodno Bronisław Tabisz, Jacek Kozłowski sp.j.Modlikowice32
289Patiniko Sp. z o.o.Kowalów32
290Łąkpol Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o.Łuskowo32
291Działpol Sp. z o.o.Działyń32
292Agriform Sp. z o.o.Ożarów32
293Drzenin-Rol Sp. z o.o.Drzenin32
294Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna OtylinBiałośliwie32
295Agroman Sp. z o.o.Myśliborki31
296Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KuklinowieKuklinów31
297Sc Agro Sp. z o.o.Zamęcin31
298Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w MórceMórka31
299Wind And Water Sp. z o.o.Krzemienica31
300Watkowice Sp. z o.o.Watkowice Małe31
301Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w SiedleczkuŁekno31
302Produkcyjno-Handlowe Przedsiębiorstwo Rolno-Łowieckie Sp. z o.o.Sokołowo31
303Gosprol Sp. z o.o.Pęperzyn31
304Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w WyględachWyględy31
305Peatco Sp. z o.o.Kamień31
306Agrobor Sp. z o.o.Karwice31
307Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Agro-Mas Sp. z o.o.Sierakowice31
308Spółdzielnia Produkcji RolnejŻurawce31
309Przedsiębiorstwo Rolne Malwa Export-Import Sp. z o.o.Tralewo31
310Ritmo Sp. z o.o.Ulikowo31
311Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare Sp. z o.o.Długie Stare31
312Młyn Sp. z o.o.Dargomyśl30
313Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaStarowice30
314Flewo – Pol Sp. z o.o.Stegna30
315Xero Flor w Polsce Sp. z o.o.Leszno Dolne30
316Lubiechowo Sp. z o.o.Lubiechowo30
317Gospodarstwo Rolne Gosprol Sp. z o.o.Krzyżanowo30
318Rolniczy Kombinat Spółdzielczy ŁaszczynŁaszczyn30
319Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w RudziczceRudziczka30
320Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Arenda Sp. z o.o.Charbielin30
321Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaKrzyżanowice30
322Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KokorzynieKokorzyn30
323Młyn Niedźwiady Sp. z o.o. sp.k.Niedźwiady30
324Stadnina Koni w Dobrzyniewie Sp. z o.o.Dobrzyniewo30
325Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Barycz Sp. z o.o.Gądkowice30
326Gospodarstwo Szklarniowe LEONÓW Sp. z o.o.Niemce30
327Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w ŁowkowicachŁowkowice30
328Horban Sp. z o.o.Ciećmierz30
329Gospodarstwo Rolne Łan Sp. z o.o.Wielogłowy30
330Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaRybnik30
331Rolnix Sp. z o.o.Wąwolnica30
332Agrohop Sp. z o.o.Warszawa30
333Fonteva Fishing BAITS Sp. z o.o.Police30
334Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w ŻychlinieŻychlin30
335Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Agropol Sp. z o.o.Sokołowo29
336Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Skarbiszów Sp. z o.o.Ptakowice29
337Przedsiębiorstwo Produkcyjne Ms Sp. z o.o.Makowice29
338Rolniczo-Usługowo-Handlowa Wtoklesz Sp. z o.o.Mieczniki29
339Gospodarstwo Rolne Agrofarm Sp. z o.o.Jurkowice Pierwsze29
340Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w SiestrzechowicachSiestrzechowice29
341Kombinat 2000 Sp. z o.o.Kłoda29
342Zdrójno Sp. z o.o.Zdrójno29
343Przedsiębiorstwo Rolne Gros-Rol Sp. z o.o.Małe Walichnowy29
344Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaSzychowice29
345Rolnicze Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Przeworno Sp. z o.o.Przeworno29
346Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna WolnośćGnojewo29
347Książ-Rol Sp. z o.o.Książ Wielkopolski29
348Lind Sp. z o.o.Kędrzyno29
349Sibland Sp. z o.o.Miłocin29
350Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej Owoc Sp. z o.o.Kluczbork28
351Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Częstochowa – RząsawaCzęstochowa28
352Gospodarstwo Rolne Grocholin Sp. z o.o.Grocholin28
353Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Agronas Sp. z o.o.Koło28
354Pro Agro Sp. z o.o.Karolew28
355Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Jankowicach WielkichJankowice Wielkie28
356Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. PrzełomPastuchów28
357Fm Farm Sp. z o.o.Warszawa28
358Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna TurowoTurowo28
359Farma Redło Sp. z o.o.Redło28
360Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowym ŚwiętowieNowy Świętów28
361Bracia Laird Sp. z o.o.Lisewo Malborskie28
362Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w GronowicachGronowice28
363Gospodarstwo Hodowlane Fermatech Sp. z o.o.Dobrzyniówka28
364PIGPOL Sp. z o.o.Łozice27
365Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Sp. z o.o. DusocinGrudziądz27
366Rolniczy Kombinat Spółdzielczy OcieszynOcieszyn27
367Zaręby 2 Koźlakiewicz P i E sp.j.Mława27
368Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Niesłabin – ZbrudzewoZbrudzewo27
369Gospodarstwo Hodowlane Uprawa Sp. z o.o. w LubiatowieZłotoryja27
370Przedsiębiorstwo Produkcyjne Agro-Tim Sp. z o.o.Brzezina27
371Polan Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Gdańsk-Wieniec Sp. z o.o.Gdańsk27
372Karo-Agri Sp. z o.o.Zimnowoda27
373Mm Foods Sp. z o.o. sp.k.Wąsosz27
374Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KrobuszuKrobusz27
375Agro-Jasna Sp. z o.o.Jasna27
376Agro-Handel Sp. z o.o.Wapnica27
377Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W BrzeźnieBrzeźno27
378Agro Mor Sp. z o.o.Smarchowice Śląskie27
379Przedsiębiorstwo Rolne-Krotoszyn – Sp. z o.o.Krotoszyn27
380Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna PostępJasionka27
381Gospodarstwo Tupadły Sp. z o.o.Tupadły27
382Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KrzywiźnieKrzywizna27
383Przedsiębiorstwo Rolniczo-Usługowe Rolet Sp. z o.o.Sędzice27
384Grupa Producentów Owoców I Warzyw Polfarm Sp. z o.o.Chwaszczyno27
385Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Rol – Pol Sp. z o.o.Mojęcice26
386Obiekt Rolny Wszołów Sp. z o.o.Wszołów26
387Polska Borówka Sp. z o.o.Lublin26
388Agat Sp. z o.o.Warszawa26
389Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim Sp. z o.o.Ożarów Mazowiecki26
390Agro-Dąbrówka Sp. z o.o.Dąbrówka26
391Mirol Sp. z o.o.Ogorzelice26
392Karol Sp. z o.o.Wybudowanie Łasińskie26
393Gospodarstwo Rolne Siedlemin – Ciświca Sp. z o.o.Biały Dwór26
394Profarms Sp. z o.o.Zielona26
395Przedsiębiorstwo Rolne Dobrol Sp. z o.o.Doba26
396Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w RusocinieRusocin26
397Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Smagro Sp. z o.o.Smardzko26
398Gospodarstwo Rolne Strzałkowo Sp. z o.o.Strzałkowo26
399Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w TwardawieTwardawa26
400Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Stanisława Walendowskiego w Nowej WsiNowa Wieś26
401POL – LEAN Sp. z o.o.Łosice26
402Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wietlin IIIWietlin Trzeci26
403Spółdzielnia Produkcji Rolnej w BodzanowieBodzanów26
404Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w LubrzyLubrza25
405Stadnina Koni Liski Sp. z o.o.Liski25
406Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w PianowiePianowo25
407Agro-Mątawy II Sp. z o.o.Łasin25
408Przedsiębiorstwo Rolne Agro-Par Sp. z o.o.Paruszowice25
409Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej, Przetwórstwa, Handlu i Usług Agro-Kompleks Sp. z o.o. w OsówcuOsówiec25
410Agrorola Sp. z o.o.Cerkwica25
411Rolmix Sp. z o.o.Zakrzewo25
412Diagro Sp. z o.o.Mieszewo25
413Sapere Sp. z o.o.Radzanów25
414Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Agrokompleks w BrzóstowniBrzóstownia25
415Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaPonięcice25
416Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Milk Sp. z o.o.Milikowice25
417Agro Wabcz Sp. z o.o.Wabcz25
418Gospodarstwo Rolno Handlowe Gołaszyn Sp. z o.o.Gołaszyn25
419Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaŁukowo25
420Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Rolfarm Sp. z o.o.Osiek Łużycki24
421Sątopy Sp. z o.o.Warszawa24
422Gospodarstwo Rolne Płaczkowo Sp. z o.o.Płaczkowo24
423Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zielonego Sztandaruw Starym KorninieStary Kornin24
424Agro Zespół Bogusław Strześniewski, Marzanna Strześniewska sp.j.Umienino-Łubki24
425Rolhod Sp. z o.o.Wąsewo24
426Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Nowpol Sp. z o.o.Nowa Wieś Mała24
427Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna w SulmierzycachSulmierzyce24
428Family Farm Sp. z o.o.Michałki24
429GBG Wyszkowo Sp. z o.o.Wyszkowo24
430Deut-Pol Sp. z o.o.Bienice24
431Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Postęp w MiroszowicachMiroszowice24
432Almari Agro Sp. z o.o.Stanomino24
433Spółdzielnia Rolniczo – Wytwórcza w NizinachNiziny24
434Przedsiębiorstwo Rolniczo-Handlowe w Wieszczycach Sp. z o.o.Wieszczyce24
435Przedsiębiorstwo Rolnicze Głogus Sp. z o.o.Głogowiec23
436Stadnina Koni Prudnik Sp. z o.o.Prudnik23
437Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Plon w Orsku Sp. z o.o.Orsk23
438Ferma Podolany Sp. z o.o.Pionki23
439Agronomia Sp. z o.o.Koszalin23
440Dzierżążno Agro Sp. z o.o.Dzierżążno23
441Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im.Przyjaźni Polsko-WęgierskiejWyszków Śląski23
442Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność Pracy w ŁukowieŁukowo23
443Gospodarstwo Rolne Przedsiębiorstwo Usługowo – Wykonawcze Solidex Sp. z o.o.Rosochata23
444Professional Service Provider Świerkot Sp. z o.o.Studzionka23
445Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Jaj-Pol Sp. z o.o.Stanowice23
446Hodowla Roślin Ogrodniczych Kamień Sp. z o.o.Kamień23
447Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Tadeusza Kościuszki w TomkowicachTomkowice23
448Runowo-Rola Sp. z o.o.Runowo Krajeńskie22
449Łąkrol Sp. z o.o.Łąkowo22
450Ziemia Pomorska Sp. z o.o.Ostrowiec22
451Bony Sp. z o.o.Osie22
452Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KubicachKubice22
453Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w ChróścielowieChróścielów22
454Ośrodek Hodowli Zarodowej Przerzeczyn Zdrój Sp. z o.o.Gilów22
455Przedsiębiorstwo Rolno – Usługowe Dobrol Sp. z o.o.Dobrocin22
456Biomat Sp. z o.o.Słońsk22
457Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Wojska Polskiego w JugowejJugowa22
458Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna RostkowiceRostkowice22
459Fermy Koźlakiewicz S.J.Wiśniewo22
460Gospodarstwo Rolne Brzezinki Sp. z o.o.Bolesławiec22
461Rolniczy Kombinat SpółdzielczyŚnieciska22
462Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna PrzyszłośćObra22
463Grupa Producentów Rolnych Żuława Sp. z o.o.Żuława22
464Madar Agro Sp. z o.o.Szczecin21
465Fg Agri Sp. z o.o.Sycewice21
466NORIKA POLSKA Sp. z o.o.Barlinek21
467Agro-Max Sp. z o.o.Sycewice21
468Agro – Bart Sp. z o.o.Nowa Wieś Mała21
469Top Farm Sp. z o.o.Księginice Wielkie21
470Gospodarstwo Rolne Nad Odrą Sp. z o.o.Kowalów21
471Agrobor-Kujawy i Sp. z o.o.Chojnica21
472Przeds. Rolno – Przemysłowe Babinek Sp. z o.o.Lubanowo21
473Holdy Sp. z o.o.Wysoka21
474Gospodarstwo Rolne Warkocz sp.j. Z.Hałoń, W.Trojanowski, J.MatyjakWarkocz21
475Przedsiębiorstwo Rolno – Handlowe Agro-Sta Sp. z o.o.Staświny-Osada21
476Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Kłos Sp. z o.o.Rychnów21
477SPRINGFRESH GROUP Sp. z o.o.Sulęcin21
478Siprol Przedsiębiorstwo Produkcji Rolniczej Sp. z o.o.Sidzina21
479Ryńskidwór-Rol Sp. z o.o.Ławki21
480Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Terra Sp. z o.o.Ciołkowo21
481Gold-Sad Sp. z o.o.Belsk Mały21
482Gospodarstwo Rolne Łyskowo Sp. z o.o.Łyskowo21
483Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Rol-Mlex Sp. z o.o.Ścinawka Średnia21
484Hp2 Sp. z o.o. Odchów i Hodowla Drobiu sp.k.Palowice20
485Spółdzielnia Produkcji Rolnej Wódki – GrzybowoGrzybowo20
486Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna NadbużankaKryłów20
487Spółka Pracownicza Michpol Sp. z o.o.Michorowo20
488Gospodarstwo Rolno-Handlowe Czechnów Sp. z o.o.Czechnów20
489Głąbowo-Rol Sp. z o.o.Wrocław20
490Agro-Lawi Sp. z o.o.Lasowice Wielkie20
491Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. TysiącleciaŁysakowo20
492Agro Polwica Sp. z o.o.Poznań20
493Vivai Mazzoni Polska Sp. z o.o.Kodeń20
494Pom-Term Sp. z o.o.Ostrowiec20
495Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Zajączkowo – Sp. z o.o.Zajączkowo20
496Przedsiębiorstwo Produkcji i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego Rolstart Sp. z o.o.Lasocice20
497Insefarm Sp. z o.o.Śmiłowo20
498Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w IwinachIwiny20
499Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna LutomiaLutomia Górna20
500Gospodarstwo Rolne Wonieść Sp. z o.o.Wonieść20
501Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w MesznieMeszno20
502Ekomasz Sp. z o.o.Mała Klonia20
503Uścikowo-Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Sp. z o.o.Cerekwica20
504Badis Sp. z o.o.Warszawa20
505Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie w KrościenkuKrościenko20
506Borkowina – Sp. z o.o.Łomża20
507Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w PiorunkowicachPiorunkowice20
508Agropecuaria Silesia Sp. z o.o.Białków20
509POLFER Sp. z o.o.Bezledy20
510Bieniów Sp. z o.o.Wrocław20
511Rolvit Sp. z o.o.Żelmowo20
512Gospodarstwo Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Sp. z o.o.Żabów20
513Agro SD Sp. z o.o.Kargowa20
514Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Avena Sp. z o.o.Kodeń19
515Gospodarstwo Rolne Syberia Koźlakiewicz sp.j.Mława19
516Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaStobrawa19
517Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w GrodkowieGrodków19
518Rolpol – Sp. z o.o.Zajączkowo19
519Kub Farm Sp. z o.o.Barnim19
520Gospodarstwo Rolne Kołybki Kamiński Jan, Kamiński Marcin sp.j.Kołybki19
521Gospodarstwo Rolne Madrol Sp. z o.o.Ciepłe19
522Agroprof Sp. z o.o.Grąbkowo19
523Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Smardach Górnych Z/S w UnieszowieUnieszów19
524Pork Piotrowo Sp. z o.o.Manieczki19
525K&B&A Ltd Sp. z o.o.Rzeczyn19
526Polder Sp. z o.o.Damianowo19
527Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KrzyżowicachKrzyżowice19
528Mlekoland Sp. z o.o.Głubczyce19
529Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we WroninieWronin19
530Ośrodek Hodowli Zarodowej w Osieku Sp. z o.o.Osiek19
531Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rudnicze Z/S w RudniczynieRudniczyn19
532Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 22 Października w BudkowieBudków19
533Rolnicza Spółdzielnia Handlowo-Usługowa w PsarskiemPsarskie19
534Rodzinne Gospodarstwo Rolne Polterra Sp. z o.o.Pisarzowice19
535August Bruki Sp. z o.o. sp.k.Wrocław19
536Gospodarstwo Rolne Ziętarscy Sp. z o.o.Słup19
537JEDNOŚĆ SpółdzielniaCiężkowice19
538Kooperacyjna Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im.St.Staszica w DębachDęby19
539Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Gursztyn Sp. z o.o. sp.k.Prętki18
540Gospodarstwo Rolne Czed Sp. z o.o.Stary Targ18
541Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe ŻycieRąbiń18
542GER – POL – AGRAR Sp. z o.o.Kiełczów18
543Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Jarosława DąbrowskiegoSwarzędz18
544Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna BielczankaBielcza18
545Mm – Agro Sp. z o.o.Śmielin18
546Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zawada KsiążęcaCiechowice18
547Towarzystwo Agronomiczne Agrokraj Sp. z o.o.Rolewice18
548Agropol Wielkopolska Sp. z o.o.Rawicz18
549Agro-Rol Sp. z o.o.Udanin18
550Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Starpol Sp. z o.o.Konradów18
551Spółka Agrarna – Mościsko – Sp. z o.o.Mościsko18
552Rolnicza Spółdzielnia Wytwórczo-Usługowa w GłuchowieGłuchów18
553TS Agro Sp. z o.o.Borkowo Wielkie18
554Spółdzielnia Produkcji RolnejSławno18
555Plantacja Nad Tanwią Sp. z o.o.Olchowiec18
556Zakład Rolno-Przemysłowy Pfm Sp. z o.o.Ruda18
557Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaJasiona18
558Agroarea Sp. z o.o.Piechcin18
559Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Agro-Piaski Eksport-Import Sp. z o.o.Piaski Sztumskie18
560Rolno-Przemysłowe Zakłady Zielarskie Strykowo Sp. z o.o.Strykowo18
561Agromar Sp. z o.o.Skoki18
562Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaŁazowa18
563C.F.I.-Cel Sp. z o.o. sp.k.Suliszewo18
564Tonowo – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sp. z o.o.Cerekwica18
565Przedsiębiorstwo Rolne Gowrol Sp. z o.o.Goworowice18
566Gospodar Stwo R Olne w Koroszczynie Sp. z o.o.Koroszczyn18
567Produkcja – Handel – Usługi Rol – Big Sp. z o.o.Brzeźno17
568Winnica Srebrna Góra Sp. z o.o.Kraków17
569Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w DąbrowieDąbrowa17
570Przedsiębiorstwo Rolne Terra – Bovis Sp. z o.o.Objezierze17
571Farmy Warzyw Sp. z o.o.Wybranowo17
572Sereso Sp. z o.o. Gospodar Stwo RolneKłopot17
573Pgr Bródno Sp. z o.o.Warszawa17
574RAW Sp. z o.o.Fletnowo17
575Gospodarstwo Rolne Wisła A Sp. z o.o.Trankwice17
576Wesoła Sp. z o.o.Rów17
577Zegrol Sp. z o.o.Przechlewo17
578Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w OlesznieOleszno17
579Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaMiejsce Odrzańskie17
580Beta Agro Sp. z o.o.Dzierżążno17
581Adler Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o.Zaścianki17
582Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lepszy BytPawonków17
583Stimex-Agro Sp. z o.o.Osowo17
584Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w ChorzenicachChorzenice17
585Rolpol Sp. z o.o.Grąbkowo17
586Nad Baryczą Sp. z o.o.Kamień Górowski17
587Czenrol Sp. z o.o.Gniechowice17
588Eko Biomasa sp. z o.o.Biechów17
589Zakład Rolny Sanatorium Sp. z o.o.Wonieść17
590Bgw Agro Sp. z o.o.Łęguty17
591Grupa Producentów Rolnych Karex Sp. z o.o.Ciesław17
592Przedsiębiorstwo Rolne Agrojaro Sp. z o.o.Żabiczyn17
593Gospodarstwo Rolne Dąbrówka Sp. z o.o.Mieścin17
594Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyjaźńw Dorposzu ChełmińskimDorposz Chełmiński17
595Walichnowy Sp. z o.o.Łozice17
596Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaSabaszczewo17
597Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Człuchów Sp. z o.o.Nieżywięć16
598Przedsiębiorstwo Agrovita Sp. z o.o.Wikrowo16
599Produkcyjno-Usługowe Przedsiębiorstwo Agropamis Sp. z o.o. w Wielkiej ŁąceOrłowo16
600Lubiatowo Sp. z o.o.Karsko16
601Rogowska Hodowla Roślin Sp. z o.o.Dąbrówka Górna16
602Agrito Farm Sp. z o.o.Topola Wielka16
603Mol-Pola II Sp. z o.o.Lubiechów Górny16
604Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Droga w CzudcuCzudec16
605Spółdzielnia Produkcji Rolnej RolnikRudniki16
606Gikrol Gospodarstwo Rolne Lipie Sp. z o.o.Lipie16
607Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Prodrol Sp. z o.o.Karkajmy16
608Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe Raszynek Sp. z o.o.Okmiany16
609Gospodarstwo Rolne Zielpol Sp. z o.o.Zielonki16
610Ag-Chem Sp. z o.o.Wąbrzeźno16
611Aikat Sp. z o.o.Radzanów16
612Gospodarstwo Ogrodnicze Eko-Vit Sp. z o.o.Łysołaje-Kolonia16
613Przedsiębiorstwo Rolno – Przemysłowe Rolprod Sp. z o.o.Urbanie16
614Gospodarstwo Ogrodnicze Cecylia, Zbigniew Klimowicz, Iwona Klimowicz- Włodarczyk, Tomasz Klimowicz sp.j.Paczyna16
615Przedsiębiorstwo Agro-Stanowo Sp. z o.o.Stanowo16
616M Farma Sp. z o.o.Miechów16
617Husted Sp. z o.o.Zajezierze16
618Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Ścinawie NyskiejŚcinawa Nyska16
619Farma Pobłocie Sp. z o.o.Pobłocie Wielkie16
620Gosp-Rol Sp. z o.o.Kusowo16
621Gospodarstwo Rolne Agrokompleks Sp. z o.o.Roztoki16
622Eko-Ferma Sp. z o.o.Gaworzyna16
623See-Agro Sp. z o.o.Warszawa15
624Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Postęp w PrzybysławicachPrzybysławice15
625Dawrol Sp. z o.o.Rawicz15
626Gospodarstwo Rolne Raszewy Sp. z o.o.Śmiełów15
627Grupa Producentów Rolnych Solanum Sp. z o.o.Rumsko15
628Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w CichobórzuCichobórz15
629Gospodarstwo Rolne Gierzwałd Sp. z o.o.Gierzwałd15
630Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zgoda w Pomocnem Z/S w MyślinowieMyślinów15
631Ego Sp. z o.o.Ełk15
632Brzyskorol Sp. z o.o.Brzyskorzystewko15
633Gospodarstwo Rolne Zbożopakt Sp. z o.o.Bełcz Mały15
634Agropol Sp. z o.o.Książki15
635Gospodarstwo Nasienne – Sp. z o.o.Wierzchowo-Dworzec15
636Spółdzielnia Produkcji Rolnej RolnikChwałszyce15
637Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gwiazda w Nowym DębcuNowy Dębiec15
638Norwa Plants Sp. z o.o.Warszawa15
639Fun Park Sp. z o.o.Puławy15
640Zakład Produkcyjno-Handlowy Agrol Sp. z o.o.Ślubów15
641Przedsiębiorstwo Rolno Przetwórcze Brzysko-Rol Sp. z o.o.Brzyskorzystewko15
642Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Nowiny Sp. z o.o.Nowiny15
643Świat Flory Sp. z o.o.Wawrowice15
644Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. T. Kościuszki w KietlinieKietlin15
645Centrala Nasienna Sp. z o.o. Pracowników i Producentów RolnychMogilno15
646Centrala Nasienna Inowrocław Sp. z o.o.Jacewo15
647DOBROL Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno UsługoweKarsibór15
648Poraj – Sp. z o.o.Karolew15
649AWE Sp. z o.o.Skwierzyna15
650Agrousługi – Jack Sp. z o.o.Chróścina15
651Atrium Iks Sp. z o.o.Składowice15
652Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Agromex Sp. z o.o. Skrót: P.W. Agromex Sp. z o.o.Zalesie15
653Austropol Sp. z o.o.Międzylesie15
654Agro Net Sp. z o.o.Grąbkowo15
655Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość w WiardunkachWiardunki14
656Pol 009 Paslek Sp. z o.o.Warszawa14
657Hodowla Roślin Kalinowa Sp. z o.o.Kalinowa14
658Scan-Pol Farming Sp. z o.o.Drzenin14
659Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Agropol Sp. z o.o.Łobdowo14
660Agro Sp. z o.o.Księginice Wielkie14
661Biotrials Baranowska S.K.A.Poznań14
662Rolwest Sp. z o.o.Strzepowo14
663Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Pijanowice Sp. z o.o.Pijanowice14
664Verbeeks Wylęgarnia i Odchów Sp. z o.o.Ostrów Wielkopolski14
665Bohema Sp. z o.o.Sokołowice14
666Rolpol Sp. z o.o.Lubasz14
667Nowielin Pierwszy Sp. z o.o.Żabów14
668Przedsiębiorstwo Ogrodnicze Owiplant Sp. z o.o.Owińska14
669Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna UstkówUstków14
670Barnim Sp. z o.o.Żabów14
671Majątek Ziemski Trutnowy – Warzywnictwo Sp. z o.o.Trutnowy14
672Spółdzielnia Produkcji Rolnej w ŁaszczówceŁaszczówka14
673Tsen Sp. z o.o.Ostrowiec14
674Żabów Sp. z o.o.Żabów14
675Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Sp. z o.o.Łagoszów Mały14
676Ferma Drobiu sp.j., E.I W. Szewczyk, Mgr H.I K. BłachnioRyki14
677Plonex Sp. z o.o.Lubno14
678Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. XXX- LeciaCzernica14
679Tomato Serwis Sp. z o.o.Słupeczno14
680Przedsiębiorstwo Rolno Przemysłowe Kopytkowo Sp. z o.o.Smętowo Graniczne14
681OMPOL Sp. z o.o.Leśnice14
682Montagro Sp. z o.o.Wierzbica14
683Jartex Sp. z o.o.Jaraczewo14
684CM Agropol Sp. z o.o.Tywica14
685BDE Sp. z o.o.Ownice14
686Ferma Drobiu Ager Sp. z o.o.Kępa Wielka14
687Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna KolnowiceKolnowice13
688Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaZabłudów13
689Bogan Sp. z o.o.Karolew13
690Eden Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne Gwiździny13
691Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w MajkowicachNowe Brzesko13
692Plants Service Sp. z o.o.Nowe Miasto nad Pilicą13
693Ka-Mi Sp. z o.o.Kaszyce Milickie13
694Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Abapo L Gospodarstwo R Olno-Przemysłowe Bińcze Sp. z o.o.Kijno13
695Pien-Agro Sp. z o.o.Ostrowiec13
696Rolnicza Spółdzielnia Agro-FarmaWojnowice13
697Wadotal Sp. z o.o.Kądzielno13
698Gospodarstwo Rolne Pawły Sp. z o.o.Zaścianki13
699Przedsiębiorstwo Rolno-Produkcyjne Sadkowo Sp. z o.o.Brody13
700Agramach Sp. z o.o.Tuczno13
701Gospodarstwo Rolne Krąpiewo Sp. z o.o.Wojnowo13
702Bratek Sp. z o.o.Sława13
703Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaLeśnica13
704Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowo-Usługowe Farmer Sp. z o.o.Wąwelno13
705Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w BiskupowieBiskupów13
706Grupa Producentów Owoców Zelsad Sp. z o.o.Tęgoborze13
707Euro Farm Dwa Sp. z o.o.Wyczechy13
708GR Nowy Dwór Elbląski Sp. z o.o.Nowy Dwór Elbląski13
709Agrokar Przedsiębiorstwo Rolne Sp. z o.o.Karsibór13
710Przedsiębiorstwo Rolne Maćkowiak i Wspólnicy Sp. z o.o.Sokolniki Wielkie13
711Agralam – Sp. z o.o.Mlewiec13
712Jabro Sp. z o.o.Rzecino13
713Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Markotowie DużymMarkotów Duży13
714Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ŚwitRóża Wielka13
715AGROINWESTYCJA Sp. z o.o.Wierzbica13
716Fioniamark Sp. z o.o.Chude13
717Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej PsinieSucha Psina13
718Rota-Agra Sp. z o.o.Wrocław13
719Farmer Sp. z o.o.Kosztowo13
720Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ZjednoczenieTłoki13
721Spółdzielnia Produkcji Rolnej i Przetwórstwa Nowa DrogaKurowo13
722Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w BrunachBruny13
723Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ZaciszeNiemcza13
724Gospodarstwo Łasin Sp. z o.o.Łasin13
725Gospodarstwo Rolne Teresin Sp. z o.o.Wojnowo13
726Farma Pomorska Sp. z o.o.Margowo12
727FOLWARK GRODZIEC Sp. z o.o.Grodziec12
728Nubian Sp. z o.o.Sławno12
729Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa w KulicachKulice12
730Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Odnowa w ŚmiałowicachŚmiałowice12
731Gospodarstwo Rolne Agrofarm Sp. z o.o. w OgrodzieńcuOgrodzieniec12
732Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pszczyna-BrzeźceBrzeźce12
733Budrol Sp. z o.o.Borzym12
734Agro – Tymon Sp. z o.o.Nowa Wieś Mała12
735Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w PacholewiePacholewo12
736Gospodarstwo Rolne Gurcz Sp. z o.o.Gurcz12
737Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Chorzelów Sp. z o.o.Chorzelów12
738Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Inwałd w InwałdzieInwałd12
739Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna SkierniewiankaBalcerów12
740Agroanna Sp. z o.o.Przewodów12
741Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w RożnowieRożnowo12
742Spółdzielnia Produkcji Rolnej Im. RolnikSłowikowo12
743Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w BógwidzachBógwidze12
744Agromax Sp. z o.o.Koszalin12
745Gospodarstwo Rolne w Bronnie Sp. z o.o.Bronno12
746Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Spławiu, Spławie 42Spławie12
747Gospodarstwo Rolne Rolpol Sp. z o.o. w OstrowitemOstrowite12
748Przedsiębiorstwo Rolne Handlowo-Usługowe Hruszów Sp. z o.o.Hruszów12
749Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im.T.Kościuszki w Polance WielkiejPolanka Wielka12
750Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna PrzyjaźńGolasowice12
751Agro – Jet Sp. z o.o.Ujeździec Wielki12
752Spółdzielnia Produkcji Rolno-Przemysłowej w KarczewieKarczewo12
753Spółdzielnia Kółek Rolniczych w HenrykowieHenrykowo12
754Przedsiębiorstwo Rolno-Hodowlane Wolbromek Sp. z o.o.Bolków12
755Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość w OsiekuOsiek12
756Grupa Kurtys Sp. z o.o.Czesławice12
757Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w WisłoczkuWisłoczek12
758Przedsiębiorstwo Produkcyjne Handlowe i Usługowe Jokess Sp. z o.o.Garzewo12
759Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w PrusinowicachPrusinowice12
760Zakład Produkcyjno-Doświadczalny-Bałcyny Sp. z o.o.Bałcyny12
761Ew Linex Sp. z o.o.Żuromin12
762Grupa Producentów Rolnych Nasze Zboże Sp. z o.o.Nowy Dwór12
763Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w WieluWiele12
764Hs Agro Sp. z o.o.Siecieborowice12
765Gospodarstwo Rolne Rochnia – Koźlakiewicz sp.j.Mława12
766Nadbużańska Spółdzielnia MleczarskaSiemiatycze12
767Ferma Sikory Sp. z o.o.Łomża12
768Fadrol Sp. z o.o.Wabcz11
769Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KietlicachKietlice11
770Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysło w E A Gr Omax Sp. z o.o.Racibórz11
771Przedsiębiorstwo Ledrol Sp. z o.o.Ledno11
772Agro-Belpol Sp. z o.o.Bolesławice11
773Betta Sp. z o.o.Radzymin11
774Ecoberry Sp. z o.o. sp.k.Pawłowa11
775Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ZJEDNOCZENIEOsiek11
776Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Agrokal Sp. z o.o.Gościejewice11
777POL Jazowa Agro 2 Sp. z o.o.Warszawa11
778Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Rolpex Sp. z o.o.Szczytno11
779Grupa Producentów Warzyw Primavega Sp. z o.o.Wróblewo-Osiedle11
780Gospodarstwo Pacółtowo Sp. z o.o.Pacółtowo11
781Agromax Olszak Sp. z o.o.Dębno Polskie11
782Stanren Sp. z o.o.Mycielin11
783Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaJaśkowice11
784Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna PostępKurnatowice11
785Rolniczy Zespół Spółdzielczy Im. Ludwika Waryńskiego w MłynachMłyny11
786Spółdzielnia Rolniczo – Produkcyjna Wigańcice w WigańcicachWigańcice11
787HOPOFARM Sp. z o.o.Księginice Wielkie11
788Cukro – Serwis Sp. z o.o.Głogów11
789Park Sp. z o.o.Parkoszewo11
790Gospodarstwo Rolne Mojtyny Sp. z o.o.Popowa Wola11
791Gospodarstwo Rolne Ceber – Lachowicz i Wspólnicy sp.j.Kotla11
792Ferma Piotrkowo Sp. z o.o.Piotrkowo11
793Alta Pol Sp. z o.o.Gąsawa11
794Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w WierzbnieWierzbno11
795Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. ZwycięstwoPszenno11
796Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w ChrustowieChrustowo11
797Agrar-Produkt Sp. z o.o.Wiśnicze11
798Spółdzielcze Gospodarstwo RodzinneBliszczyce11
799Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w NieszkowicachNieszkowice11
800ROLPOLE Sp. z o.o. Produkcyjno – Usługowo – Przetwórcze PrzedsiębiorstwoZbiczno11
801Gospodarstwo Rolne Kalinów Sp. z O.OKalinów11
802Folwark Brzeg Głogowski Sp. z o.o.Brody11
803Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Pib Rudawa Sp. z o.o.Rudawa11
804Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w GłuszynieGłuszyna11
805Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w SławkachKonarzewo-Sławki11
806Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaPietrowice Wielkie11
807Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna SprawiedliwośćHermanowo11
808Spółka Agrarna Plon Sp. z o.o.Zakroczym11
809Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Pro-Hand Sp. z o.o.Kalinka11
810Orhas – Poland Sp. z o.o.Nietkowice11
811Investagro Sp. z o.o.Imbramowice11
812Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Cygusy Sp. z o.o.Szpitalna Wieś11
813Ekorol-Plus Sp. z o.o.Łaziszcze11
814Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ŚwięciechowaŚwięciechowa11
815Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w RaciborzuRacibórz10
816Gospodarstwo Rolne Wronów Sp. z o.o.Biały Dwór10
817Amd Indyk Sp. z o.o.Pietrusy10
818HOLSTAR Sp. z o.o.Pęzino10
819Zakład Rolny Agro – Wito Sp. z o.o.Tarpno10
820Mw Agro Fruit Sp. z o.o.Warszawa10
821ANGUS S.A.Gdańsk10
822Bobr – Ex sp. z o.o.Bobrowniki10
823Bertram II Sp. z o.o.Trzygłów10
824Grupa Producencka Drób Polski Sp. z o.o.Kaczenice10
825Agro-Kon Sp. z o.o.Rakowo10
826Jaku-Polska Sp. z o.o.Szczecin10
827Agroland Sp. z o.o.Ligota10
828Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Tryńcza10
829Spółka Pracownicza Rol-Dźwierzno Sp. z o.o.Dźwierzno10
830Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Mełno Sp. z o.o.Mełno10
831Klewirol Sp. z o.o.Ulikowo10
832Agropa Sp. z o.o.Reszel10
833Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w CyprzanowieCyprzanów10
834Sierpówko 96 Sp. z o.o.Bolesławiec10
835Agro-Płociczno Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski10
836E i P Koźlakiewicz – Bońkowo 2 sp.j.Mława10
837Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w BrzeźnieBrzeźno10
838Agro Development Sp. z o.o.Warszawa10
839Kalesch Agrotec Sp. z o.o.Szczecin10
840Grupa Producentów Grzybów Łuk-Mar Sp. z o.o.Ryczywół10
841Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaLubcz10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2019-2020, 2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2020 roku, 3. Zysk netto w latach 2019 i 2020 wyższy niż 1 tys. zł. 4. Kapitał własny w latach 2019 i 2020 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r. : C/Z: 34,6, C/WK: 1,05.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. (sumy kapitału własnego i zysku netto w 2020 r.) i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych dwóch wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowaliśmy wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu 

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu. 

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10%

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5%

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł 

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Światowa Firma (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu

Łukasz Krajewski

lukasz.krajewski@europejskafirma.pl
tel. 536 303 088, (22) 77 14 200