Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Handlu Artykułami Budowlanymi i Drewnem

Spośród 99 705 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październiku 2021 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 uzyskały 704 firmy handlu artykułami budowlanymi i drewnem. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 200 tysięcy przedsiębiorstw.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm w październiku 2020 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wykorzystał podstawowe wskaźniki: C/Z i C/Wk. Ten pierwszy w październiku 2020 r. był wyjątkowo wysoki, wyniósł 42,2, co podbijało wartość firm wykazujących zyski.

Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył ranking Brylanty Polskiej Gospodarki 2020. Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2020 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2020, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki


Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Handlu Artykułami Budowlanymi i Drewnem
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r. w mln zł
1 Atlas Sp. z o.o. Łódź 1910,3
2 KNAUF Sp. z o.o. Warszawa 1827,8
3 Voster Sp. z o.o. S.K. Zarzecze 708,7
4 Grupa PSB Handel S.A. Wełecz 690,4
5 Kingfisher Sourcing Eastern Europe Sp. z o.o. Warszawa 653,8
6 Norgips Sp. z o.o. Warszawa 594,3
7 Bims Plus FHH Sp. z o.o. Warszawa S.K. Warszawa 526,3
8 Remmers Polska Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 443,2
9 Classen Floor Systems Sp. z o.o. Zwonowice 423,4
10 Vg-Orth Polska Sp. z o.o. Jaworzno 363,5
11 Cross Bud S.A. Bielsko-Biała 357,5
12 SIG Sp. z o.o. Kraków 351,2
13 SELENA S.A. Wrocław 346
14 JD Sp. z o.o. sp.k. Opole 340,1
15 PROMAT TOP Sp. z o.o. Warszawa 319,2
16 Schuco International Polska sp. z o.o. Siestrzeń 302,2
17 Tubądzin Management Group Sp. z o.o. Cedrowice-Parcela 284,3
18 Arka Sp. z o.o. S.K. Sianów 275,9
19 Steico Cee Sp. z o.o. Czarnków 271,7
20 Omnires , Sp. z o.o. Warszawa 268,5
21 BIMS Plus FHH Sp. z o.o. Gdańsk Sp. Komandytowa Gdańsk 266,9
22 3W Dystrybucja Budowlana S.A. Ruda Śląska 263,8
23 TGS Przemysław Stoń Ruda Śląska 252,8
24 Bokaro Szeligowscy S.J. Gorzów Wielkopolski 246,1
25 Firma Handlowa SMĘTEK Zdzisława Smętek Gdańsk 241,3
26 Składy Vox Sp. z o.o. S.K. Czerwonak 241,2
27 Wamar sp.j. Cwalina Świderski Białystok 239
28 Hmt-Group Sp. z o.o. Wschowa 230,7
29 Reynaers Aluminium Sp. z o.o. Piaseczno 215,7
30 Kadex Ag Sp. z o.o. sp.k. Radom 211,8
31 Tweetop Sp. z o.o. Szczecin 209,4
32 Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o. Krapkowice 199,3
33 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Koszałka Sp. z o.o. Kartuzy 197,9
34 Bomar Marek Wojciechowski i Wspólnicy sp.j. Grajewo 197,5
35 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Diamond Sp. z o.o. Kraków 194,2
36 CHEMIK HB Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 186,5
37 DLH GLOBAL S.A. Warszawa 183,4
38 Blachotrapez Sp. z o.o. Rabka-Zdrój 182,4
39 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Gama sp.j. Antoni Grabalski i Wspólnicy Śliwin 182
40 Rozbud Łapińscy sp.j. Augustów 181,3
41 FORBUILD S.A. Końskie 172,9
42 Deante Antczak sp.j. Zgierz 164,7
43 Greinplast Plus Sp. z o.o. S.K. Krasne 162,6
44 Tamir sp.j. T. i M. Kuśnierz Pszczyna 161,9
45 Hydrosolar Sp. z o.o. Dolny Śląsk Spółka Komandytowa Wrocław 159,3
46 Geberit Sp. z o.o. Warszawa 156
47 BLACHPROFIL 2 Sp. z o.o. Kraków 153,6
48 Global Point Sp. z o.o. S.K. Biskupice Podgórne 151,5
49 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Pionex Piotr Gabryś Bielsko-Biała 148,6
50 Armatura Kozłowski Sp. z o.o. S.K. Krotoszyn 146,8
51 DELTA Zbigniew Różycki Katowice 144,8
52 Peamco Materiały Budowlane Tomczak Sp. J. Leszno 143,9
53 Heban Sp. z o.o. S.K. Kraków 143,8
54 FARYŚ KRYSTYNA EXPRESOKNA Siemianowice Śląskie 143,6
55 Matex Sp. z o.o. Jelenia Góra 143,5
56 Am&Hp Sp. z o.o. Suwałki 143,3
57 Bauder Polska Sp. z o.o. Poznań 141,5
58 Intenso-Doors Sp. z o.o. Wadowice 140,8
59 Budchem Zakład Handlowo-Usługowy Piotr Włodarczyk sp.j. Poznań 132,4
60 Floorpol Sp. z o.o. Skaryszew 131,1
61 Technonicol Sp. z o.o. Piaseczno 130,6
62 RZEPISKO Sp. z o.o. Skawina 125,9
63 Hydrosolar Sp. z o.o. Górny Śląsk S.K. Żory 124,7
64 Vinderen Sp. z o.o. Warszawa 123,9
65 RUREX Sp. z o.o. Opacz 123,8
66 Polska Dystrybucja Budowlana Sp. z o.o. Krzemieniewo 118,8
67 Men Market Nina Obałka Złoczew 116,8
68 Grohe Polska Sp. z o.o. Warszawa 115
69 Fimal Psb Sp. z o.o. Słupsk 113,5
70 FEMAX Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 111,9
71 Regamet Tryba sp.j. Rzemień 111,2
72 N.E.T. WOOD Sp. z o.o. Białystok 111
73 Salony Fachowiec Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 110
74 Green Field Sp. z o.o. S.K. Mazańcowice 108,7
75 MAZI Tadeusz Gryglas, Stanisław Skalski S.J. Budy Wielgoleskie 106,9
76 DORFNER MINERALS POLSKA sp. z o.o. Legnica 106,6
77 PLASMET – JESION S.J. Kalisz 106,3
78 Vds Czmyr Kowalik sp.k. Świętochłowice 105,5
79 Heatpex Sp. z o.o. Gdańsk 105,1
80 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe INTER-S Piotr Sielski Międzyborów 104,2
81 Centrum Budowlane Przedsiębiorstwo Handlowe Koszewski Eugeniusz i Wspólnicy sp.j. Augustów 103,1
82 Protan Polska Sp. z o.o. Warszawa 102,8
83 KLINKIER-BUD Przesiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Czesław Marek Penconek Konstancin-Jeziorna 102,5
84 Elmas Sowa, Pawlak sp.j. Zakręt 102,3
85 AB Bechcicki Sp. z o.o. Wrocław 102
86 Sufigs Sp. z o.o. Tarnów 101,7
87 PPH INTER PACK GRZEGORZ MULARCZYK Sowinko 100,9
88 Bohamet – Armatura Sp. z o.o. Ciele 99
89 Eurosystem Polska Sp. z o.o. sp.k. Przywory 97
90 BHZ WOOD sp. z o.o. sp. j. Złotów 96,9
91 P.H.U. KONSTANS – Konstanty Król Mińsk Mazowiecki 96,1
92 AALBORG PORTLAND POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 95,9
93 Best Meble sp.j. T.Kluska, D.Kluska, P.Kluska, A.Kluska Syców 95,9
94 FHU WEKTOR MIROSŁAW BRYCH Żory 91,9
95 Impekstir Operations Sp. z o.o. S.K. Wojciechówka 91,1
96 Amis J. Mamątow sp.j. Olsztyn 90,9
97 Cornelius Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 89,6
98 Dormakaba Polska Sp. z o.o. Konstancin-Jeziorna 88,3
99 Multon Sp. z o.o. Koniecpol 88,1
100 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Wojciech Tycner Mielec 87,6
101 Stalrem Sp. z o.o. Szczecin 86,9
102 THERM – INSTAL Bogdan Michoń, Paweł Zubiel S.J. Łódź 86,7
103 CENTROBUD CENTRALA Sp. z o.o. S.K. Konstancin-Jeziorna 86,2
104 Małachowski i Spółka – Hurtownia Materiałów Budowlanych – sp.j. Chodzież 86,2
105 Polskie Składy Budowlane – Stalmet Sp. z o.o. Stalowa Wola 86,1
106 Izola Sp. z o.o. sp.k. Łódź 85,9
107 HÖRMANN – POLSKA Sp. z o.o. Komorniki 84,7
108 PHU Budex Adamowicz, Dąbrowski, Siemaszko sp.j. Gryfice 84,2
109 Ake-Net Tomaszewski, Wilk S.J. Pabianice 83,7
110 Domino Polska Sp. z o.o. S.K. Dzierżoniów 82,7
111 HANDLOBUD Sp. z o.o. S.K. Wodzisław Śląski 82,1
112 Drewnostyl Sp. z o.o. Skoczów 81,5
113 LEG-SANIT S.J. Tadeusz Jażdżyk, Stanisław Budzyński Warszawa 81,2
114 New Trendy Sp. z o.o. Radom 81,2
115 MODOM PODHALE Sp. z o.o. Szaflary 81
116 TMT Wadowice M. Jasiński, J. Stecko sp.j. Wadowice 80,8
117 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dachy z Blachy Olichwer i Wspólnicy sp.j. Marcinkowice 79,9
118 Merkury Goławski sp.j. Biała Podlaska 79,3
119 Vents Group Sp. z o.o. Niepruszewo 78,1
120 Steinzeug – Keramo Sp. z o.o. Piekary Śląskie 76,7
121 Bauneo Sp. z o.o. Leszno 76,3
122 Proventuss Polska Sp. z o.o. Warszawa 75,6
123 Neotherm Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 75,3
124 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Metal-Hurt Dorota Rafińska Bożena Wesołowska-sp.j. Toruń 75
125 Marlin Sp. z o.o. S.K. Krotoszyn 74,2
126 SEWERA POLSKA CHEMIA Ireneusz Wolak Katowice 74
127 BOZZA Sp. z o.o. S.K. Kraków 73
128 Centrum Budowlane Sirbud – Daniel Sip, Dorota Barańska sp.j. Wałbrzych 72,6
129 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Duet Jolanta Kucharska i Henryk Kaszuba sp.j. Człuchów 72
130 Castel Engineering Polska Sp. z o.o. Tomaszowice-Kolonia 71,6
131 Anmar Marian Przybył sp.j. Gorzów Wielkopolski 71,3
132 Fuhr Polska Sp. z o.o. Libiąż 70,8
133 P.T.H.U. Matuszek S.J. Wodzisław Śląski 70,5
134 Sitaco Sp. z o.o. Kraków 70
135 Ravago Building Solutions Poland Sp. z o.o. Warszawa 68,8
136 KLUDI – ARMATUREN Sp. z o.o. Opole 68,7
137 GS OMB Sp. z o.o. sp.k. Nowe Skalmierzyce 68,1
138 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Zbierański Bogusław Sędziszów 67,7
139 Bel – Pol Sp. z o.o. Świdnica 67,7
140 Ambit Jan Zielonkowski i Wspólnicy sp.j. Gdańsk 67,7
141 Center Plast Sp. z o.o. Jemielnica 67,5
142 GOLD TRADE MACIEJ ZŁOTOWSKI Kutno 67,2
143 Budmech Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 67,1
144 Knauf Insulation Sp. z o.o. Warszawa 66,3
145 Przedsiębiorstwo Obrotu Hurtowego Wod Bud Sp. z o.o. S.K. Mazańcowice 66,1
146 BUDPOL A. Tomczak, G. Kędzierski S.J. Łuków 65,1
147 Kb Materiały Budowlane Andrzej Mądroszyk, Wojciech Mikulski sp.j. Zielona Góra 64,9
148 B Plus B Sp. z o.o. S.K. Modlnica 64,8
149 Cerampol Tomczyk i Wspólnicy sp.j. Rabka-Zdrój 63,7
150 Fokus Premium Sp. z o.o. Gościcino 63,7
151 Niwa Stanisław Głuc sp.j. Osielec 63,6
152 Dachy Bawarii S.J. Ociąż 63,1
153 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Bzm Cieśla sp.j. Kraśnik Dolny 62,7
154 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Timbex Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 62,2
155 Partec System Sp. z o.o. Gajków 62
156 Budomat Prus S.J. Łazy 61,8
157 Sanpol Sp. z o.o. Poznań 61,3
158 Firma Handlowa Błażex J.L. Kulczak sp.j. Toruń 60,9
159 TABO Kuzimski Sp. z o.o. S.K. Rawa Mazowiecka 60,4
160 Drewnopark Sp. z o.o. S.K. Skoczów 59,9
161 Dakor Sp. z o.o. Warszawa 59,7
162 Egger Polska Sp. z o.o. Poznań 59,6
163 Caldo – Izolacja Materiały Techniki Cieplnej Sp. z o.o. Kraków 59,3
164 Firma Wielobranżowa Klusek Bogdan Klusek, Krystyna Klusek Sp.J. Krosno Odrzańskie 58,6
165 BTR Blachotrapez S.A. Ponice 57,6
166 Formatiq Jasiński Żukowski sp.j. Poznań 57,5
167 Plast-Bud Zofia i Kazimierz Olszewscy sp.j. Ciechanów 57,2
168 Alsecco Trade Sp. z o.o. sp.k. Nysa 57
169 May-Mat Sp. z o.o. sp.k. Przyborów 56,6
170 Attic Sp. z o.o. Kraków 56,5
171 Pagaz Sp. z o.o. Krzeszów 56,3
172 Salon Budowlany Kram Sieniccy S.J. Świnoujście 56,3
173 Farbex Sp. z o.o. sp.k. Ciechanów 55,8
174 WESOŁEK Sp. z o.o. Materiały Budowlane Chocicza 55,6
175 Andarex D.Nazarczuk, A.Mosiejczuk sp.j. Sulejówek 55,4
176 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Centro-Bud K.W.M.A. Niewiarowscy sp.j. Ozorków 55,4
177 BUDZAP Sp. z o.o. Lublin 55,3
178 Prefabed Sp. z o.o. Bielsko-Biała 54,8
179 Sopexim Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 54,6
180 ART-MARK Sp. z o.o. S.K. Żywiec 54,5
181 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Woźniak sp.j. Łomianki 54,2
182 Wektra Marek Brzozowski sp.j. Płock 54
183 PHUP Putz – System S.J. Rzeszów 53,8
184 MAJSTER S.A. Rzeszów 53,6
185 Caldo-Izolacja Materiały Techniki Cieplnej Zachód Sp. z o.o. Wrocław 52,8
186 Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Budowlane Samer Sp. z o.o. Kielce 52,4
187 Exec Edmund Czubak i Wspólnicy sp.j. Warszawa 51,9
188 Skład Budowlany Sp. z o.o. S.K. Zwoleń 51,8
189 Grupa Mo Sp. z o.o. S.J. Poznań 51,7
190 Vesbo Poland Sp. z o.o. Łódź 51,5
191 BGR BAU Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Jelonek 51,4
192 Krismar Sp. z o.o. S.K. Kielce 51,4
193 Robmar Materiały Budowlane Sp. z o.o. S.K. Żanecin 51,1
194 Isko Sp. z o.o. Grupa Sbs Jastrzębie-Zdrój 51,1
195 FOLNET Sp. z o.o. S.K. Skórzewo 51,1
196 Soleco Pro Sp. z o.o. sp.k. Skawina 51
197 Gips-System Bieleninik sp.j. Stargard 51
198 Br Konsorcjum Sp. z o.o. Refleks sp.k. Białystok 50,1
199 TRAK POL ADAM GAŁKA Sidzina 49,9
200 Sotex Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Sp. z o.o. Szczecin 49,9
201 Baumabrick Sp. z o.o. Wrocław 49,8
202 Gom sp.j. Marian Obuchowicz, Grzegorz Obuchowicz Dywity 49,5
203 Rolbud FUH S.J. Gołkowice Górne 49,4
204 Comitor Sp. z o.o. Łódź 49,2
205 Pruszyński – Nowicki Sp. z o.o. Motaniec 48,7
206 Grupa Handlo-Budowa Sp. z o.o. Bydgoszcz 48,3
207 Firma Handlowo-Usługowa INSTAL SOCHA S.J. Jasło 48
208 Misiura Stanisław Euro-Trans Braniewo 47,8
209 Lode – Polska Sp. z o.o. Warszawa 47,8
210 Hurtownia Bartek Ryszard Bartoszewicz, Marta Daczkowska sp.j. Warszawa 47,4
211 Przedsiębiorstwo Handlowe Bazar Z.Adamczyk i Spółka-sp.j. Radom 47,4
212 Newmor Polska Sp. z o.o. Kraków 47,4
213 Polski Beton Sp. z o.o. sp.k. Katowice 47,3
214 Materiały Budowlane Bud-Rol Sp. z o.o. Jaromierz 47,3
215 Armatura Woda Kanalizacja Sp. z o.o. Jasło 46,9
216 PHU Jago-Bis Goździkiewicz sp.j. Władysławów 46,8
217 Skład Materiałów Budowlanych Replin sp.j. Choszczówka Stojecka 46,6
218 Stal-Rol Michno sp.j. Czarna 46,6
219 Dg Sp. z o.o. Cieplewo 46,6
220 Prowent Białystok A. Poleszuk S. J. Białostoczek 46,5
221 INTAR Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 46,3
222 CALDO-WENTYLACJA Sp. z o.o. Kraków 45,9
223 Rajchel & Jelonkiewicz Novator sp.j. Proszowice 45,9
224 Dach Bud Pmt Sp. z o.o. Poznań 45,7
225 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Euro-Klinkier Andrzej Dąbski Ryszard Staniak sp.j. Szczecin 45,4
226 Centrum Ceramiki Budowlanej Importex Czernialis sp.j. Suwałki 45
227 Sunbud Pabianice Sp. z o.o. S.K. Pabianice 44,6
228 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Jawal sp.j. Waligóra Jan i Elżbieta Morawica 44,3
229 Sanswiss Polska Sp. z o.o. Wałbrzych 44,2
230 Lech sp.j. L.P.Sykuła Biłgoraj 43,9
231 Firma Kuma Magda & Magda sp.j. Olszowa 43,7
232 Paben Kaczorowscy sp.j. Łódź 43,6
233 Skład Materiałów Budowlanych i Opału Bol – Ann A. T. M. Stelmaszykowie sp.j. Gniezno 43,6
234 Dach System Roman Kotra,Jan Śmigiel sp.j. Rzeszów 43,5
235 Centrum Budowlane Bud-Rol Krystyna Dobkowska S.J. Płońsk 43,2
236 DREW-TRANS II Zenon Wrzeszcz i Wspólnicy Sp. z o.o. Chojnice 43,1
237 Bratex Dachy Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Dębica 42,9
238 Timber Bolek i Gryczman sp.j. Cieszyn 42,9
239 LANDZBERG S.J. Brzeźno Wielkie 42,5
240 Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Aquaplast Sp. z o.o. Podrzecze 42
241 Mobilny Market Sp. z o.o. Wieliczka 41,7
242 Bisan Sp. z o.o. Warszawa 41,7
243 Jamax Piotr Jastrzębski, Tomasz Świątek sp.j. Bielsko-Biała 41,7
244 Eko Drewno A.Nowak sp.j. Kryniczno 40,6
245 Przedsiębiorstwo Handlowo-Przemysłowe Promogaz-Kpis Sp. z o.o. Kraków 40,6
246 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Rembet Sp. z o.o. Warszawa 40,6
247 PB Sp. z o.o. S.K. Rzepin 40,2
248 Arteks Sp. z o.o. Włocławek 40,1
249 Szostak Smb S.J. Trzebnica 39,9
250 Novum Stone Expert Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Katowice 39,8
251 Bartyla Materiały Budowlane i Pokrycia Dachowe Sp. z o.o. sp.k. Chudoba 39,8
252 N2 Dom i Ogród Sp. z o.o. Biłgoraj 39,7
253 Pruszyński-Kalużny Sp. z o.o. Rzgów 39,6
254 Budowlanka Marek Słowik sp.j. Żywiec 39,5
255 Gtj Plus Gilewicz sp.j. Suchy Las 39
256 SFA Poland Sp. z o.o. Warszawa 38,9
257 Gregor Grzegorz Barczyński sp.j. Częstochowa 38,6
258 Oman Sp. z o.o. Racibórz 38,5
259 Chembud Sp. z o.o. Warszawa 38,2
260 Cega Sp. z o.o. Lublin 38,1
261 Glaz-Bud Sp. z o.o. Pułtusk 38
262 Firma Elmat Adam Seweryn, Andrzej Wójtowicz sp.j. Stalowa Wola 37,9
263 INTERNITY S.A. Warszawa 37,9
264 DÖLLKEN Sp. z o.o. Sosnowiec 37,7
265 MB – 04 Sp. z o.o. Kraków 37,7
266 Jasam Sp. z o.o. Olsztyn 37,6
267 Alpida Sp. z o.o. Warszawa 37,4
268 Jordahl & Pfeifer Technika Budowlana Sp. z o.o. Krępice 37,4
269 Tomplast Sp. z o.o. S.K. Warszawa 37,3
270 Stc Sławomir Kazek, Roman Kazek sp.j. Nowy Targ 37,2
271 Rajbud Bednarz sp.j. Oborniki 36,9
272 Firma Zaopatrzenia Korner Sp. z o.o. Strzałków 36,9
273 Sil-Bud Mania S.J. Rakoniewice 36,8
274 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Profit Ryszard Kentzer, Andrzej Czarnota sp.j. Gliwice 36,6
275 Perfekt Sp. z o.o. Chełm 36,5
276 Golden sp.j. Adam Moszoński Dariusz Sylwanowicz Malbork 36,5
277 Iwona Sp. z o.o. S.K. Rąbień AB 36,4
278 A.Z. Agora Kubisiak Grupa Sbs sp.j. Międzychód 36,1
279 GĄSKA ADAM KRONODOM 2 Pszczyna 35,8
280 Polskie Centrum Dachowe Sp. z o.o. Wrocław 35,7
281 Metal-Max S.J. A. i W. Sławińscy Białystok 35,4
282 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Domex 2 E. Żułtak, A. Celińska, D. Żułtak sp.j. Nowy Dwór Mazowiecki 35,2
283 METBUD Kielce Sp. z o.o. Kielce 34,9
284 Techsan Pisański Kulczewski Kowalówka sp.j. Szczecin 34,6
285 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Termex Sp. z o.o. Koszalin 34,5
286 Mazur Natalia i Marcin Mazur sp.j. Kurzętnik 34,3
287 El-Bud Śrem Sp. z o.o. S.K.A. Poznań 34,1
288 Hurtownia Materiałów Budowlanych Baumat sp.j. Grażyna Jedynak, Jerzy Kuprowski Stargard 33,9
289 Inwestor sp.j. J.Socha M.Socha Lublin 33,7
290 Quercus Ak Sp. z o.o. sp.k. Kraków 33,6
291 Delta Krokowa Sp. z o.o. S.K. Krokowa 33,6
292 Przedsiębiorstwo Ferrbud Sp. z o.o. Rzeszów 33,6
293 Global Sp. z o.o. S.K. Wasilków 33,4
294 Fenix – Metal – Biuro Handlu Zagranicznego Sp. z o.o. Warszawa 33,2
295 P.U.H. Marbet – Beata Grygorowicz Opole 33,2
296 Tlmic Ags International Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 33,1
297 Prodom sp.j. R. Karpiński M. Wójcicki Gdynia 33
298 Prywatne Przedsiębiorstwo Handlu i Usług ROL-BUD Joanna Głowacka, Michalina Pająk S.J. Raciąż 32,8
299 Kobi Chrobak, Kopacki sp.j. Przedmieście Dubieckie 32,8
300 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Now – Bud Nowakowscy sp.j. Mogilno 32,8
301 Hauraton Polska Sp. z o.o. Poznań 32,4
302 Ph Sopexim Anna Sopek, Sławomir Sopek i Adam Sopek – sp.j. Aleksandrów Łódzki 32,2
303 Centroodlew Krzysztof Badowski sp.j. Łódź 32,2
304 Dachpoll Sp. z o.o. Włoszczowa 32,1
305 LAMINART Sp. z o.o. Stęszew 32
306 Centrum Zaopatrzenia Budowlanego HADEX Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 31,9
307 Firma Handlowa Kolanko sp.j. Marek Papierski Janusz Skawiński Chwaszczyno 31,6
308 Budomat Max Sp. z o.o. S.K. Sochaczew 31,4
309 Gabryś – Sikora sp.j. Kęty 31,3
310 Agart R. Wrzesień i Wspólnicy sp.j. Rzeszów 31,2
311 Intercraft Sp. z o.o. Piasek 31
312 Proxim One Sp. z o.o. S.K. Lublin 31
313 Domoferm Polska Sp. z o.o. Lesznowola 30,9
314 Msm Materiały Budowlane Miciak, Studziański sp.j. Wrocław 30,9
315 Neotherm System Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 30,8
316 Orte Polska Sp. z o.o. Oddział 30,7
317 Erico Poland Sp. z o.o. Dzierżoniów 30,6
318 PHU Artpol Sp. z o.o. sp.k. Oświęcim 30,6
319 Dach – Styl sp.j. Biernat Jacek, Kasina Ireneusz Kraków 30,5
320 Hurtownia Materiałów Budowlanych Import Export Stanisław Majchrowicz sp.j. Spytkowice 30,4
321 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KRAM Krzysztof Suchocki Suwałki 30,3
322 Bestpol Żurakowski i Wspólnicy sp.j. Kleosin 30,1
323 Rajman Marcin Rapcewicz S.J. Słubice 30,1
324 Apa-2 Sp. z o.o. S.K. Szczecin 29,8
325 Nasza Łazienka – Błaszczyk, Efiszow sp.j. Łódź 29,8
326 Telmak Kędzierski sp.k. Warszawa 29,6
327 Niko Sp. z o.o. S.K. Przemyśl 29,6
328 NORMA Sp. z o.o. S.K. Klaudyn 29,5
329 Sasso Bis Sp. z o.o. sp.k. Rzeszów 29,5
330 Ph Podhale Sp. z o.o. Nowy Sącz 29,4
331 P.H. Komax Sp. z o.o. sp.k. Łomża 29,3
332 Bart – Dom Sp. z o.o. Rzeszów 29,3
333 NORVIK GROUP sp. z o.o. Szczecin 29,3
334 Dek-Pol Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 29,2
335 Samsel i Syn Stanisław Samsel, Mariusz Samsel sp.j. Ostrołęka 29
336 Repiko sp.j. Jan, Ryszard Franków Dębno 28,8
337 DISAN – Jabłoński Grupa SBS S.J. Milanówek 28,8
338 Em3dach Sp. z o.o. sp.k. Toruń 28,8
339 FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA JUNA KRZYSZTOF ZAJDEL Iwonicz-Zdrój 28,8
340 Materiały Budowlane PSB Osiński I Syn Sp. z o.o. S.K. Strzelin 28,7
341 El-Pom Centrum Materiałów Budowlanych M.Bikowski S.Stecyk sp.j. Choszczno 28,7
342 Emet-Impex S.A. Katowice 28,7
343 Log-Bud Marcin Kruk, Urszula Kruk S.J. Krupniki 28,5
344 Darjan Materiały Budowlane, Betoniarnia Sp. z o.o. Hoczew 28,5
345 Harat Sp. z o.o. S.K. Miastko 28,4
346 Chemia Sp. z o.o. Kowale 28,4
347 Rol-Bud Toczyłowscy, Michalczuk sp.j. Lipsk 28,3
348 Zino Sp. z o.o. Ząbki 28,2
349 Doorsystem Sp. z o.o. Milejowice 28,1
350 Sweillem Polska Sp. z o.o. Police 28,1
351 Pcd Sp. z o.o. S.K. Wrocław 28
352 CENTRUM BRUKU S C AGNIESZKA CHOCHOROWSKA JACEK CHOCHOROWSKI Stary Sącz 27,9
353 Stanbud Skład Materiałów Budowlanych H. St. Kopeć sp.j. Biertowice 27,8
354 Sanithouse Sp. z o.o. Warszawa 27,7
355 Fullfarb – M.Łuczyk,S.Sasiela sp.j. Raniżów 27,4
356 BUDOWNICTWO-W Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 27,4
357 Balticply Sp. z o.o. Pawlice 27,3
358 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowo – Produkcyjne Budmar Sp. z o.o. Międzychód 27,3
359 Giceepo Sp. z o.o. Janki 27,3
360 Fabicholz Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 27
361 Forner Sp. z o.o. Lublin 27
362 Nordkam Sp. z o.o. w likwidacji Gdynia 26,9
363 Kruszywo Zawadzki i Wspólnicy sp.j. Pruszków 26,9
364 Internity Łódź Sp. z o.o. S.K. Łódź 26,9
365 Para.Com.Pl sp.j. Busko-Zdrój 26,8
366 Eurostandard Sp. z o.o. sp.k. Topole 26,8
367 Nergis Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 26,8
368 Centrum Budowlane Erigo Cukierda S.K. Nysa 26,8
369 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Techmax Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 26,7
370 EKOPRODUKT Sławomir Brzeziński Toruń 26,7
371 Pik Materiały Budowlane Sp. z o.o. sp.k. Płock 26,6
372 Budgips Rafał Patyk, Sławomir Sak sp.j. Oświęcim 26,6
373 TO-MASZ Wiesława I Roman Wiśnik S.J. Siedliska 26,4
374 NIBCO Sp. z o.o. Łódź 26,4
375 Perfect Way Popiński i Wspólnicy Sp. z o.o. S.K. Opoczno 26,3
376 Skład Zaopatrzenia Budownictwa Akcel Plus sp.j. Lesław Chrzanowski, Krzysztof Krasicki Bolesławiec 26,2
377 Smb Materiały Wykończeniowe J.Wedler,M.Zawadzki sp.j. Zielona Góra 26,2
378 Scandinavian Steel Products Sp. z o.o. Gdynia 26,1
379 Przedsiębiorstwo Dombud Feja sp.j. Koluszki 26,1
380 Chapel Parket Polska Sp. z o.o. Racibórz 26
381 Dav-Import E. Kopeć Sp. z o.o. S.K. Warszawa 26
382 ATUT BIS Sp. z o.o. Września 26
383 Japi-Bud Duda sp.j. Piasek 25,9
384 EKO-BUD PLUS Sp. z o.o. S.K. Białystok 25,9
385 Scandinavian Stone Polska Sp. z o.o. Wrocław 25,9
386 Metal-Bet Sp. z o.o. Łaziska Górne 25,7
387 DORKEN DELTA FOLIE Sp. z o.o. Warszawa 25,7
388 P.H.U.P. Budrol A. Wcisło, M. Wcisło sp.j. Proszowice 25,6
389 Domco Grzegorzewska i S-Ka sp.j. Konstantynów Łódzki 25,5
390 Omni Europe Sp. z o.o. S.K. Kraków 25,4
391 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Mark , Sp. z o.o. Brzesko 25,4
392 Wepa Sp. z o.o. sp.k. Rzeszów 25,4
393 Btc Sp. z o.o. Warszawa 25,4
394 Wiór Kostro, Romaniuk sp.j. Białystok 25,4
395 Kmk-Klinkier.Pl Sp. z o.o. Konin 25,3
396 Inter-Bud Ewa Kaźmierczak, Dominik Burcewicz sp.j. Głuchów 25,3
397 Artom Domański i Hrycaj sp.j. Siedlce 25,1
398 Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Wieżowiec E.J.M.T. Leśniak S.J. Ząbkowice Śląskie 25,1
399 Mardom-Sp. z o.o. Łódź 25
400 Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o. Szczecin 24,9
401 Mrówka A.S. Bogusz sp.j. Lubartów 24,3
402 Centrum Materiałów Budowlanych Arnold Kryściak Zielona Góra 24,3
403 Technid Sp. z o.o. Rzeszów 24,3
404 Welta sp.j. W. Szela & A. Sitarz Wieliczka 24,2
405 Euro-Płyta Sp. z o.o. sp.k. Nowy Tomyśl 24,2
406 Masterplast Sp. z o.o. Rokietnica 24,2
407 Blesa sp.j. Bil i Wspólnicy Sztum 24,2
408 DURASAN TRADING SPÓŁKA AKCYJNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA Warszawa 24,1
409 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Trójbet Sp. z o.o. Łebunia 24,1
410 Firma Antończyk sp.j. Jastrzębie-Zdrój 23,9
411 Protom Sp. z o.o. S.K. Góra Kalwaria 23,8
412 Best Materiały Budowlane Sp. z o.o. Opole 23,7
413 Aspeo Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poznań 23,6
414 Niemann Polska Sp. z o.o. Rekcin 23,5
415 Cegbud – Cegielnia Krzyż, Adamczyk – sp.j. Tarnów 23,5
416 Centrobud Tarczyn Latoszyński Gosiewski Wall sp.j. Tarczyn 23,5
417 Elbau.Pl Sp. z o.o. sp.k. Wysogotowo 23,3
418 DTM GRUPA Sp. z o.o. S.K. Białystok 23,2
419 Cemhurt – Warszawa Sp. z o.o. Warszawa 23,1
420 Firma Handlowa Kaczmarczyk Sp. z o.o. Kielce 23,1
421 SOLMAT HANUSIAK sp.k. Kraków 23
422 Kadja Sp. z o.o. Zawiercie 22,9
423 Giebel Sp. z o.o. Ornontowice 22,8
424 Domex Lis, Ryndak-Czuchra sp.j. Tarnów 22,7
425 Ferrima Sp. z o.o. Bogucin 22,7
426 SILVA Sp. z o.o. Mielec 22,5
427 Bolek-Hurt Mb Sp. z o.o. S.K. Kościeliska 22,5
428 Elsan Sp. z o.o. Lublin 22,4
429 Cembrit Sp. z o.o. Warszawa 22,3
430 Centrala Artykułów Przemysłowych Metbud , Michał Zięba, sp.j. Radom 22,3
431 Texpol Dystrybucja Sp. z o.o. sp.k. Dębno 22,3
432 RAMEX Sp. z o.o. S.K.A. Nowy Sącz 22,3
433 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Emchrom Sp. z o.o. Siedlce 22,2
434 Polbit Krzysztof Bąk sp.j. Grabiny 22,2
435 Skład Fabryczny Marma Polskie Folie Paweł Gut, Bartosz Gut sp.j. Zagórze 22,1
436 Luna Polska Sp. z o.o. Katowice 22,1
437 Kukwisz i Spółka Sp.J. Złotów 22
438 Dobre Drzwi Sp. z o.o. S.K. Byków 21,9
439 Kopos Elektro PI Sp. z o.o. Wrocław 21,7
440 Greinplast Podkarpacie Sp. z o.o. Krosno 21,6
441 Marmara Sp. z o.o. Duchnice 21,6
442 Wood Bulk Sp. z o.o. Warszawa 21,5
443 Ergo Plus Polska Sp. z o.o. Miasteczko Śląskie 21,5
444 Elgrom Sp. z o.o. Olsztyn 21,4
445 Szczesny Materiały Budowlane sp.j. Jacek,Paweł,Andrzej Szczesny Połczyn-Zdrój 21,3
446 Wolbud Sp.J. E.M Wolak Kielce 21,3
447 STEFANIA Kempski i Wspólnicy S.J. Tychy 21,3
448 Domo A.Żochowski sp.j. Straszyn 21,3
449 Gust Sp. z o.o. Pajęczno 21,3
450 Sobótka Materiały Budowlane Broda i Wspólnicy Sp.J. Połczyn-Zdrój 21,2
451 Bel Pol W.Niewiarowski i S.Andrzejczak – sp.j. Gorzów Wielkopolski 21,1
452 RIHO Polska Sp. z o.o. Łódź 21,1
453 Benmar Sp. z o.o. Białystok 21,1
454 MB ELIX Sp. z o.o. S.K. Wrocław 21,1
455 Białostocka Centrala Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. Białystok 21,1
456 Budoterm Tmt Turkot sp.j. Mielec 21,1
457 DREBSZOK – DREWPOL Sp. z o.o. Wysoka 20,9
458 S-Group Sp. z o.o. Radomsko 20,7
459 Firma Handlowa Kwasek sp.j. Sandomierz 20,7
460 SANIER Sp. z o.o. Sp.K. Kraków 20,7
461 Firma Handlowo-Produkcyjno-Usługowa Głuchów Ewa Kaźmierczak, Dominik Burcewicz sp.j. Głuchów 20,7
462 Visolis Sp. z o.o. sp.k. Katowice 20,6
463 Skamol Eastern Europe Sp. z o.o. Trzebinia 20,6
464 GOLCHEM ANDRZEJ GOŁASZEWSKI Zambrów 20,6
465 KIM Sp. z o.o. Warszawa 20,5
466 Materiały Budowlane Km-Tani Dom Karbowniczak, Michalik – sp.j. Oleśnica 20,4
467 Żwirkol Sp. z o.o. Wodzisław Śląski 20,4
468 Dach Bud Pm Sp. z o.o. Koło 20,2
469 Maxima Sp. z o.o. sp.k. Krosno 20,1
470 Impervius Sp. z o.o. Warszawa 20,1
471 PPHU Loba sp.j. Sękowo 19,9
472 Malta Sp. z o.o. Żary 19,9
473 JAGRAM S.A. Warszawa 19,8
474 Market Przemysłowy Bracia Olejniczak sp.j. Szamotuły 19,8
475 Handlo-Drew Sp. z o.o. S.K. Sulęcin 19,7
476 Mexal Sp. z o.o. S.K. Makowice 19,7
477 Przedsiębiorstwo Handlowe Ikbud K.Burczyk I.Mrachacz sp.j. Tarnowskie Góry 19,6
478 Covertechnologies Sp. z o.o. Stara Iwiczna 19,6
479 EURO-DACHY Regliński Adam, Blicharski Łukasz i Tomasz S.J. Wolica 19,5
480 Verzem Polen Sp. z o.o. Poznań 19,4
481 Budinpol Sp. z o.o. Wrocław 19,4
482 KONSORCJUM HANDLOWE STOFARB S.A. Chorzów 19,4
483 KANWA Sp. z o.o. S.K. Kraków 19,4
484 Grankrusz Sp. z o.o. Chełm 19,4
485 Blok Bud Stanisław Krawczykowski Fabian Krawczykowski sp.j. Blok Dobryszyce 19,4
486 Abito Jolanta Dereń,Mieczysław Dereń sp.j. Niepołomice 19,3
487 Wasiak Dystrybucja Sp. z o.o. sp.k. Rzeszów 19,3
488 Uni – Bas Sp. z o.o. S.K. Kargowa 19,2
489 Altadoor Tomasz Paczkowski Monika Paczkowska sp.j. Olsztyn 19
490 Galaxy Sp. z o.o. Wrocław 19
491 FINSA POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 18,9
492 BAULIDER Sp. z o.o. S.K. Szczecin 18,9
493 Inter-Sanit Sp. z o.o. S.K. Kraków 18,8
494 Greinplast Prim Sp. z o.o. Krasne 18,7
495 Cekol Sp. z o.o. Gdańsk 18,7
496 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Twardy Anna i Gabriel Twardy – sp.j. Sierakowo 18,6
497 Anitech 2 Ogulewicz sp.j. Bartoszyce 18,6
498 Feniks sp.j. T.Niewczas, M.Rosłaniec, W.Gołębiewski Kochów 18,5
499 Next sp.j. D.I P. Lipscy Białystok 18,4
500 Chata 1 – Żukowski, Puchalski, Żynda sp.j. Suwałki 18,4
501 Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowe Ekobudowa Lisowski S.J. Lesko 18,2
502 Przedsiębiorstwo Kompleksowej Realizacji Inwestycji WOD-BALL Sp. z o.o. Poznań 18,1
503 Budmat Materiały Budowlane Sp. z o.o. Płock 18,1
504 Firma Handlowa Germot Wacław Kret, Jerzy Piątkowski sp.j. Jasło 18,1
505 Ekrany Mark Stal Sp. z o.o. Mordy 18
506 M.A.K.S. Ambroży, Kurowska – Moskal, Nalepa, Wielgus, Wołek sp.j. Myślenice 18
507 Carpetstone Sp. z o.o. Żywiec 18
508 Firma Handlowa Glass Sp. z o.o. Wasilków 17,9
509 Morad Sp. z o.o. Kartuzy 17,9
510 Castor Sp. z o.o. Głubczyce 17,8
511 Benetti Sp. z o.o. S.K. Owińska 17,7
512 KRAB Sp. z o.o. S.K. Nysa 17,7
513 Firgang Sp. z o.o. sp.k. Ziębice 17,7
514 Herbud Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 17,4
515 Henwal Sp. z o.o. Radziszów 17,3
516 Dekke Sp. z o.o. S.K. Kraków 17,3
517 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Stalco Sp. z o.o. Wrocław 17,3
518 Sprzedaż Materiałów Budowlanych Wb Sp. z o.o. sp.k. Wola Batorska 17,3
519 Caldo-Izolacja L.Szczyrek – W.Śliwiński sp.j. Dębica 17,2
520 Hurtownia Materiałów Budowlanych Mat – Budex I. Kucharska S. Wolff sp.j. Głogów 17,2
521 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe IZOBUD Sp. z o.o. Gdańsk 17
522 Winkler Polska Sp. z o.o. Oława 17
523 Centrum Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. Zielona Góra 17
524 Grupa Handlowa Warszawa Sp. z o.o. Garwolin 16,9
525 Pruszyński P.G. Sp. z o.o. Nowa Wieś Wrocławska 16,8
526 Mixbud Zenon Michalczuk sp.k. Biała Podlaska 16,7
527 MAKRUS Sp. z o.o. S.K. Krapkowice 16,6
528 Gem Poland S.J. Grzegorz Razowski Czechowice-Dziedzice 16,6
529 Hubis Dystrybucje Budowlane Sp. z o.o. sp.k. Kąty Wrocławskie 16,5
530 Tessa Dom Sp. z o.o. S.K. Lisi Ogon 16,5
531 Świat Drzwi i Okien Dariusz Wrzeszcz sp.j. Piła 16,5
532 Robelit Sp. z o.o. Częstochowa 16,5
533 LUBAU Sp. z o.o. S.K.A. Warszawa 16,4
534 G-4 Sp. z o.o. Warszawa 16,4
535 Metbud Sp. z o.o. S.K. Zamość 16,4
536 Bazalt Trade Sp. z o.o. Poznań 16,4
537 Abra Wojciech Zdziebło sp.j. Żory 16,3
538 Baustoff + Metall Color Sp. z o.o. Bydgoszcz 16,3
539 Greinplast Wschód Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Krasne 16,2
540 Greinplast Bis Sp. z o.o. Krasne 16,2
541 Euro-Dach Sylwia Kowalik, Marek Kowalik sp.j. Nowa Sól 16,1
542 Metalex Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 16
543 Centrum Klinkieru Schutz – sp.j. Nowa Wieś Rzeczna 15,9
544 Kleks Drewka, Puszkiel sp.j. Zielona Góra 15,9
545 Saternus Distribution Sp. z o.o. S.K. Chorzów 15,8
546 UNIPAK POLSKA Sp. z o.o. Zielona Góra 15,8
547 Mbs Sp. z o.o. Wrocław 15,7
548 BURSZTYN SKŁAD BARTOSZ MAKAROWSKI Orły 15,7
549 MPW2 Sp. Z O.O. Spółka Komandytowa Nowy Sącz 15,6
550 Budex Geosyntetyki Sp. z o.o. Pisarzowice 15,6
551 Tech-Gaz Sp. z o.o. Łódź 15,6
552 Alfaseal Group Sp. z o.o. Piaseczno 15,5
553 Damare Danuta Dobrowolska i Marek Wojnarowski S.J. Szczecin 15,5
554 Brik Sp. z o.o. Warszawa 15,5
555 Markbud Sp. z o.o. Nowy Tuchom 15,4
556 Meblolux sp.j. Jóźwina, Gębała, Czajka Lublin 15,4
557 Sykomat Sp. z o.o. Warszawa 15,3
558 Kam-Bud Sp. z o.o. Suwałki 15,3
559 Twój Dom Sp. z o.o. Nowy Sącz 15,2
560 Budus – Brucknera Nasiadek i Łęgowik sp.j. Wrocław 15,1
561 Rajbit sp.j. Chlebek Rajba Bystra 15
562 STOLMET-SZCZYTNO Sp. z o.o. S.K. Szczytno 14,9
563 Fala Ełk Sp. z o.o. Ełk 14,8
564 Saniterm J. Szała i S-Ka Centrum Handlu Techniką Grzewczą i Sanitarną sp.j. Brzeg 14,7
565 Kotar-Bis Sp. z o.o. S.K. Białystok 14,7
566 Hurtownia Long Sp. z o.o. S.K. Dąbrowa Górnicza 14,6
567 Artbrick – Sp. z o.o. Żary 14,5
568 Essve Poland Sp. z o.o. Szczecin 14,4
569 Alton Group Sp. z o.o. Poraj 14,4
570 Empiria Trade Sp. z o.o. Warszawa 14,4
571 Mars Sp. z o.o. Szczecinek 14,3
572 Maków Centrobud Centrala Sp. z o.o. sp.k. Maków Mazowiecki 14,3
573 Akces Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 14,1
574 R.O. – Cal Alicja Obidowicz, Roman Obidowicz – sp.j. Kęty 14,1
575 Global-Biznes Sp. z o.o. Warszawa 14
576 Dobry Dach Sp. z o.o. S.K. Brusy 13,9
577 Ag-Rolbud Anna Wyrwol Gabriel Mateja sp.j. Radzionków 13,9
578 Marlin sp.j. Małeccy Krotoszyn 13,9
579 Flesh – Farby Lakiery Sp. z o.o. S.K. Katowice 13,8
580 Składy Budowlane Klein S.K. Koszalin 13,8
581 Bau Trade Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Rączna 13,8
582 Chemolak Sp. z o.o. sp.k. Swarzędz 13,7
583 Lech-Bor Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 13,7
584 Nexmar Sp. z o.o. Choroszcz 13,7
585 Alchipolska Sp. z o.o. Katowice 13,7
586 ERBI Sp. z o.o. S.K. Krasne 13,6
587 Atol Sp. z o.o. Lubsko 13,6
588 A – R Dach Sp. z o.o. Osielsko 13,6
589 Mat-Bud Faron sp.j. Dębno 13,5
590 Padilla Polska Sp. z o.o. Poznań 13,5
591 Budomat sp.j. E.Borucka, A.Szulkowska, M.Borucka, R.Szulkowski Wołomin 13,5
592 Ebg Projekt Sp. z o.o. Stare Miasto 13,5
593 Grant Gałuszka i Wspólnicy sp.j. Chojna 13,4
594 HMB Greszta Sp. z o.o. S.K. Dąbrowa Górnicza 13,4
595 Skład Budowlany Budrol Sp. z o.o. S.K. Kąty Wrocławskie 13,4
596 Budcar G.K.Szozda sp.j. Lubań 13,4
597 Offisio Sp. z o.o. Bytom 13,4
598 Hurtownia Budowlana Agad Sp. z o.o. Toruń 13,3
599 Beko Polska Sp. z o.o. Poznań 13,3
600 Agencja Techniczno Handlowa Dg Sp. z o.o. Siedlce 13,3
601 Anicar Sp. z o.o. Warszawa 13,2
602 Arfen Polska Sp. z o.o. Szczecinek 13,2
603 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Węglostal Mieczysław Furciński Tomasz Furciński sp.j. Radom 13,2
604 WROŃSKI Sp.J. Kiełpino 13,1
605 Glazur-Łuczaj S.J. Spółka Komandytowa Bielsk Podlaski 13,1
606 Mardom Decor A. Biniek, R. Janecki sp.j. Łódź 13,1
607 DEKTRA S.A. Toruń 13,1
608 Alfapanel Invest Sp. z o.o. Księginki 13,1
609 Marabut Sp. z o.o. Czernichów 12,9
610 Budos – Krzysztof Babiarz, Piotr Sobieszczyk, sp.j. Grudziądz 12,9
611 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne Piostamar sp.j. Bielawski Marian, Bielewicz Piotr Świecie 12,9
612 Hamerlak Alicja i Henryk Hamerlak sp.j. Bielsko-Biała 12,9
613 Olmar Sp. z o.o. S.K. Trzebinia 12,8
614 Dom – Ter Półgrabia sp.j. Zduńska Wola 12,7
615 Kema E. Koba i Spółka sp.j. Wrocław 12,6
616 MAJSTER BUDOWLANE ABC Sp. z o.o. Włocławek 12,6
617 BUDOM A. i T. Stańczyk S.J. Kutno 12,6
618 DOMBAL sp. z o.o. Warszawa 12,5
619 Venti&Weld Sp. z o.o. Kady 12,4
620 Instalator Sp. z o.o. Łomża 12,4
621 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sigma Andrzej Jurecki sp.j. Kielce 12,4
622 Podhale Sp. z o.o. S.K. Nowy Targ 12,3
623 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budimet Sp. z o.o. Gorlice 12,3
624 Gees – Krupa Roman i Joachim sp.j. Toszek 12,2
625 Polskie Składy Armatury Sp. z o.o. Chwaszczyno 12,2
626 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Golik sp.j. Istebna 12,2
627 Arma-San Hurtownia Instalacyjna Michalscy sp.j. Strzałkowo 12,2
628 Matex Rogozinscy Sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k. (Dawniej Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Matex Z.M.P. Rogozinski sp.j.) Wolsztyn 12,1
629 Carlsson Drewno Sp. z o.o. Żelistrzewo 12,1
630 Jachon Sp. z o.o. Blizne Łaszczyńskiego 12
631 Taryk sp.j. T.Krzemień, Z.Krzemień Toruń 12
632 Polaris Sp. z o.o. Tarnobrzeg 12
633 ARBOL sp. z o.o. Opole 12
634 Hurtownia Materiałów Budowlanych Mat-Bud sp.j. J.Cholewa R.Gospodarek A.Kofluk Rumia 12
635 Centrum Klinkieru Sp. z o.o. Katowice 11,9
636 Braider Sp. z o.o. Bieruń 11,9
637 IDEAL STANDARD Polska Sp. z o.o. Wrocław 11,9
638 Janmar Mularczyk sp.j. Minoga 11,9
639 Handel i Usługi Transportowe J.Stańczewski & M.Rybarczyk sp.j. Krzyż Wielkopolski 11,9
640 Aquaphor Poland Sp. z o.o. Warszawa 11,7
641 Jachon sp.j. Jarosław Pichola Monika Pichola Blizne Łaszczyńskiego 11,7
642 Pergopol – Bis Sp. z o.o. Gdańsk 11,6
643 Fundermax Polska Sp. z o.o. Kraków 11,6
644 P.H.U. Camaro Artur Błoński, Jan Niedojad sp.j. Katowice 11,6
645 Firma El-Color Renata i Tadeusz Walińscy sp.j. Dobrogoszcz 11,6
646 Kolor PPHU R. Domagalski sp.j. Lublin 11,6
647 Mir-Bud Bis Michalski, Brzozowski sp.j. Kobyłka 11,5
648 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Standard Rogulscy sp.j. Opoczno 11,5
649 Gamstal Sp. z o.o. Białystok 11,5
650 Trake Sp. z o.o. sp.k. Suwałki 11,5
651 Centrum Budowlane Tombud Plus Sp. z o.o. Osielsko 11,5
652 Sigma Sp. z o.o. Krosno 11,4
653 Aba Invest Sp. z o.o. sp.k. Narama 11,4
654 Uzin Utz Polska Sp. z o.o. Legnica 11,4
655 Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych ROMAR Mariola i Michał Chromińscy S.J. Siedlce 11,4
656 Owa – Dekor Sp. z o.o. Wrocław 11,4
657 SEEGER DACH Sp. z o.o. Gdańsk 11,3
658 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Builder Sp. z o.o. Gliwice 11,3
659 Centrum Budowlane Gama Sp. z o.o. Wadowice 11,2
660 Harp Materiały Budowlane sp.j. Sikora W.,Piekarz R. Węgrzce 11,2
661 Progress E.Ziemińska, P.Ziemiński – sp.j. Koszalin 11,2
662 Altaterra Polska Sp. z o.o. Warszawa 11,2
663 WAGROLSklep Wielobranżowy R. Jakubowski i Wspólnicy Sp.J. Bierzglinek 11,2
664 Bmk Pawliszyn Sp. z o.o. Pokój 11,1
665 Eurosad.Pl Sp. z o.o. Ślesin 11,1
666 Mipak International S.A. w likwidacji Połom Mały 11,1
667 Budohit Sp. z o.o. Katowice 11,1
668 MB Piaseczno Sp. z o.o. Łubna 11
669 Budus – Grupa Phmb Sp. z o.o. Wrocław 11
670 Puidukoda Polska Sp. z o.o. Orzysz 11
671 Akces Co Iwona Pajor Paweł Pajor sp.j. Andrespol 10,8
672 WESTA GROUP Sp. z o.o. Wola Rzędzińska 10,8
673 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Budrol Roman Cudo, Ewa Cudo sp.j. Kolbuszowa 10,8
674 Jakub i Lesław Górscy sp.j. Rajkowo 10,8
675 ARTBUD TD Sp. z o.o. S.K. Rybie 10,7
676 Remont Przedsiębiorstwo Zaopatrzeniowe M. Markiewicz i Wspólnicy sp.j. Słupsk 10,7
677 ANDE Sp. z o.o. BUDMAR S.K. Zgierz 10,7
678 Peplinski & Banaszewski Sp. z o.o. Jarocin 10,7
679 Budus – Ślężna Łaskawski i Łęgowik sp.j. Wrocław 10,6
680 TRAPEZ-CARBO II Sp. z o.o. S.K.A. Kraków 10,6
681 Kronmat Sp. z o.o. Nowy Sącz 10,6
682 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe BJS Brzozów Szlama Irena, Szlama Leszek, Janiec Mieczysław sp.j. Brzozów 10,6
683 Parotec Sp. z o.o. Skórzewo 10,5
684 OCMB S.J. Olsztyn 10,5
685 Hakom Sp. z o.o. S.K. Wypędy 10,5
686 Luvi Sp. z o.o. Lubartów 10,4
687 Mat-Bud Krzysztof Skubis sp.j. Tarnogród 10,4
688 Mesago Italia Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10,4
689 Hufgard Polska Sp. z o.o. Częstochowa 10,3
690 Amber-Glass Sp. z o.o. Chorzów 10,3
691 Profiles4you Sp. z o.o. Warszawa 10,3
692 Madar Fila sp.j. Pruszków 10,2
693 Petra – MI Sp. z o.o. Warszawa 10,2
694 Begran Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 10,2
695 Abies Polska Sp. z o.o. Pszów 10,2
696 Przedsiebiorstwo Wielobranżowe Trio-Bud Mieszkalscy-Kawa S.J. Bełchatów 10,2
697 Dombud Rp Śląsk Sp. z o.o. Strumień 10,2
698 Elgrom Suchecki sp.j. Olsztyn 10,2
699 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Camino – 2 Waldemar Świtoń sp.j. Świdnica 10,2
700 Masa Wentylacje Sp. z o.o. S.K. Szczecin 10,1
701 Materiały Budowlane Sp. z o.o. Łódź 10,1
702 Aluwood Sp. z o.o. Katowice 10,1
703 Hard-Floor Inwestycje Sp. z o.o. sp.k. Kozłowo 10,1
704 Jeta Sp. z o. o. P H Ostrów Wielkopolski 10,1


Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie gospodarcze InfoCredit oraz Dun & Bradstreet

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2018-2019,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2019 roku,
3. Zysk netto w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w październiku 2020 r.
C/Z: 42,2
C/WK: 0,77
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Przedsiębiorcze Miasto, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.
Oferta handlowa

Kontrakt w sprawie oferty handlowej:
Łukasz Krajewski
lukasz.krajewski@europejskafirma.pl
tel. 536 303 088, (22) 77 14 200
#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy