Boguc Construction Sp. z o.o. to Brylanty Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepardy Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2018

Boguc Construction Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona w XIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2018, w XI edycji Konkursu Efektywna Firma 2018, w XI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 oraz VI edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Boguc Construction Sp. z o.o. rozwija się bowiem dynamicznie (średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2015-2016 wyniosła 45,6 proc.) i efektywnie (średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2015 i 2016 r. osiągnął poziom 6 proc). To przyniosło jej tytuły Gepard Biznesu 2018,  Efektywna 2018 i Mocna Firma Godna Zaufania 2018.

Wartość rynkowa Boguc Construction Sp. z o.o. w marcu 2017 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez IEB na 11 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2018.

Boguc Construction Sp. z o.o. zajmuje się kompleksową obsługą inwestycji budowlanych. Sprzedaje, wynajmuje i skupuje systemy szalunkowe – ścienne i stropowe:

  • Podpory ocynkowane i malowane, 10kN i 20kN,
  • Dźwigary H20
  • Płyta szalunkowa 3s
  • Sklejka szalunkowa brzozowa i topolowa
  • Szalunki ścienne FrBox, LBox, DBox, FrEco, MBox, MidiBox, RH, kompatybilne z każdym tradycyjnym systemem
  • Rusztowania
  • Zsypy budowlane, wieże wyporowe, ogrodzenia tymczasowe, pojemniki do betonu i wiele innych sprzętów potrzebnych na budowie.

Nieustannie rozwija oferowany asortyment i wchodzi na nowe rynki międzynarodowe. Boguc Construction to marka rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Szalunki wysyła do Niemiec, Czech, Słowacji, Hiszpanii, Szwecji, Finlandii, ale również tak daleko jak Chile.

Sprowadza produkty od najlepszych producentów europejskich i azjatyckich.

Sukcesu zawdzięcza wysokiej jakości oferowanych produktów oraz wyjątkowej dbałości o obsługę klientów, na każdym etapie realizacji projektu.

„Razem z klientami dopracowujemy projekty, doradzamy najbardziej optymalne rozwiązanie. Nierzadko podjeżdżamy na budowy, szkolimy i uczymy się wraz z klientem. Dopasowujemy ofertę do obecnie stosowanego przez klienta systemu szalunkowego czy rusztowań. Pomagamy skompletować zamówienia pod indywidualne projekty.  Elastycznie dopasowujemy się do zmieniających się projektów i zapotrzebowania sprzętowego. Większość towarów mamy od ręki dostępnych w naszych magazynach, dzięki czemu mamy przewagę nad konkurencją, możemy szybko realizować nasze zamówienia i łatwo dostosowywać się do pojawiających się zmian.  W planach mamy kontynuować rozwój, umacniając pozycje na obecnych rynkach, wchodząc na nowe oraz rozwijając dział wynajmu, wyjaśnia Hanna Tylicka z biura Boguc Construction Sp. z o.o.

Więcej informacji o firmie pod adresem http://www.boguc.eu

Instytut Europejskiego Biznesu powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu. W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

Od 2006 r.  IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc. (w przypadku branży handlowej 3 proc.) Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2019 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który IEB organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastu, w którym znajdzie firmy warte więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.